PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Chemist
Posts: 728
Joined: 22/11/2007 19:34
Location: Rocket ship

#101 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by Chemist »

karanana wrote:Velikosrpska zavjera da uklone covjeka koji je bio na celu jedne relevantne i influentne organizacije tipa krug99 od kojeg je postojala prijetnja unistenja republike srpske. Je li tako nekako sofija?
Ne mislis da malo pretjerujes??? Za razliku od nekih u ovom drustvu jos uvijek (svom srecom) postoje ljudi koji cijene znanje, obrazovanje, a samim time i ljude koji su zivot posvetili tom cilju...Rahmetli prof Redzic u svakom slucaju nije bilo ko, nije obican covjek cija tragicna smrt moze proci nezapazeno, kamo srece da je ovo drustvo civilizovanije pa da nestanak jedne ovakve ljudske, naucne planine obiljezi kako dolikuje, a ne na nacin da se malo kroz podsmijeh, malo kroz sarkazam, malo kroz ironiju komentarise jedan ovakav dogadjaj...nismo svjesni koliko gubimo odlaskom ljudi kao prof Redzic i ljudi slicni njemu, jer nazalos osim casnih izuzetaka ne vidim mnogo ljudi koji bi mogli nastaviti putem prof Redzica, putem vrhunskih dostignuca u znanju, internacionalnoj afirmaciji kao naucnika, akademaca i strucnjaka. Tuzno je sto hocemo da budemo svjetski rekorderi u broju Audija, kriminalaca, (i inih u tom smislu) po glavi stanovnika....

Neka mu dragi Bog olaksa muke i oprosti grijehe!!!
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#102 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by ladyblue18 »

Jel moze malo postovanja prema covjeku i da se uozbiljite da ne bi tema opet isla pod kljuc.

Moze.

Hvala. :sax:
User avatar
Rafael4
Posts: 369
Joined: 16/01/2013 14:47
Location: Getropola
Contact:

#103 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by Rafael4 »

ladyblue18 wrote:Jel moze malo postovanja prema covjeku i da se uozbiljite da ne bi tema opet isla pod kljuc.

Moze.

Hvala. :sax:
slažem se !
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#104 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by me22 »

Chemist wrote: Ne mislis da malo pretjerujes??? Za razliku od nekih u ovom drustvu jos uvijek (svom srecom) postoje ljudi koji cijene znanje, obrazovanje, a samim time i ljude koji su zivot posvetili tom cilju...Rahmetli prof Redzic u svakom slucaju nije bilo ko, nije obican covjek cija tragicna smrt moze proci nezapazeno, kamo srece da je ovo drustvo civilizovanije pa da nestanak jedne ovakve ljudske, naucne planine obiljezi kako dolikuje, a ne na nacin da se malo kroz podsmijeh, malo kroz sarkazam, malo kroz ironiju komentarise jedan ovakav dogadjaj...nismo svjesni koliko gubimo odlaskom ljudi kao prof Redzic i ljudi slicni njemu, jer nazalos osim casnih izuzetaka ne vidim mnogo ljudi koji bi mogli nastaviti putem prof Redzica, putem vrhunskih dostignuca u znanju, internacionalnoj afirmaciji kao naucnika, akademaca i strucnjaka. Tuzno je sto hocemo da budemo svjetski rekorderi u broju Audija, kriminalaca, (i inih u tom smislu) po glavi stanovnika....

Neka mu dragi Bog olaksa muke i oprosti grijehe!!!
:thumbup: Posto pojedini ovdje nikad nisu ni culi za profesora, a kamo li sta naucili od njega, ne mogu ni shvatiti kakav je ovo gubitak.

I mislim da je sramota da se tema o rahmetli profesoru pretvori u ovako nesto.
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#105 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by Oligarh »

Ali zaista, zar se mora povlaciti ime ovog cijenjenog bica na ovom sajtu, na ovaj nacin. Imamo li toliko digniteta, ljudskosti i bar trunku casti da postedimo covjeka od vlastitih proizvoljnih zakljucaka i raznih teorija, na njegovom put ka smiraju. Bar toliko je Profesor zasluzio!

Sent from my GT-I9300 using Xparent Blue Tapatalk 2
User avatar
Paunovac
Posts: 8872
Joined: 22/11/2011 16:14

#106 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by Paunovac »

Molim Vas da bar iz poštovanja prema ovom velikom čovjeku ne dozvolite ovakve postove...

Hvala!
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#107 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by Not My Idea »

Vela havle, kakvih ljudi na ovom svijetu.

Il napisite- Rahmet mu dusi/Pocivaj u miru/nesto slicno il nemojte nista.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#108 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by It_is_a_Leclerc »

Znate li hoće li biti komemoracija na PMF-u, kad i u koliko sati ? Jel zna neko hoće li se neka naša televizija sjetiti ubaciti neki In memoriam dokumentarac, da pogledamo u spomen na ovog velikog čovjeka. Ima onaj na Prenju, ali ga ne mogu naći nigdje.

Još jednom - veliki gubitak za našu akademsku, ali i zajednicu intelektualaca. Ja nažalost ne vidim naučnog radnika koji svojim dostignućima pokazuje da će ikad stasati na staze kojima je koračao rahmetli profesor Redžić. :(

P.S. Vrlo ružni komentari od pojedinaca. Kako već rekoh, od milion tema na ovom forumu, vi se baš ovdje našli prepirati.
User avatar
%tacno*
Posts: 806
Joined: 13/05/2012 21:48

#109 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by %tacno* »

veliki gubitak za svu akademsku zajednicu, njegove najmilije, kolege, studente i sve koji su ga poznavali'.
rahmet mu dusi i lahka zemlja bosanska.
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#110 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by Oligarh »

Rahmet ti duši, veliki Čovječe! Neizmjerno ćeš nedostajati ovoj zemlji, čiji si skoro svaki pedalj poznavao! Nadam se da će dobar dio tvog znanja koje si prenio na svoje studente ostati da živi, kao tvoja ostavština ovoj maloj, ali predivnoj zemlji! Neka te Uzvišeni obraduje dženetskim prostranstvima!

Sent from my GT-I9300 using Xparent Blue Tapatalk 2
User avatar
Rafael4
Posts: 369
Joined: 16/01/2013 14:47
Location: Getropola
Contact:

#111 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by Rafael4 »

Našem Dragom Akademiku Sulejmanu Redžiću lijep i vječan Rahmet, a njegovoj porodici Sabur. :( :( :( :( :(
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#112 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by minjonja »

It_is_a_Leclerc wrote:Znate li hoće li biti komemoracija na PMF-u, kad i u koliko sati ? Jel zna neko hoće li se neka naša televizija sjetiti ubaciti neki In memoriam dokumentarac, da pogledamo u spomen na ovog velikog čovjeka. Ima onaj na Prenju, ali ga ne mogu naći nigdje.

Još jednom - veliki gubitak za našu akademsku, ali i zajednicu intelektualaca. Ja nažalost ne vidim naučnog radnika koji svojim dostignućima pokazuje da će ikad stasati na staze kojima je koračao rahmetli profesor Redžić. :(

P.S. Vrlo ružni komentari od pojedinaca. Kako već rekoh, od milion tema na ovom forumu, vi se baš ovdje našli prepirati.
ako bude komemoracija, a vjerovatno hoce, objavicu na ovoj temi i na temi PMF.
Ponosan
Posts: 689
Joined: 26/02/2011 14:09

#113 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by Ponosan »

neka mu je Rahmet dusi,bio je to jako dobar covjek! akademska zajednica BIH je izgubila mnogo....
User avatar
SvojTiPos'o
Posts: 162
Joined: 02/04/2012 21:51

#114 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by SvojTiPos'o »

Neka je rahmet duši ovom velikom čovjeku :( Njegove emisije, uz dokumentarce Dine Kassala su bili rijetki biseri koji su iskakali iz mora smeća na ovom odronu od Javnog servisa. Veliki gubitak za sve ljubitelje prirode :(
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#115 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by Dioda »

Tuzno :( Nek' mu je rahmet dusi :(
popić
Posts: 64
Joined: 15/01/2013 12:41

#116 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by popić »

Nemojmo licitirati uzrocima, neprimjereno je u ovom trenutku, recimo samo da je iznenadnom smrću prof. Redžića, njegova porodica, prijatelji i poznanici, naše društvo i kompletna akademska zajednica, izgubila izuzetno značajnog i vrijednog člana. Pokažimo dostojanstvo, vrijedno i liku i djelu umrlog profesora, a i vlastito.

Nadam se da je uspio obrazovati stručnjake ravne sebi i da je svojim studentima unio ljubav prema prirodi, kakvu je i sam gajio, i da će neko od njih uspjeti nastaviti njegovim putem...

R.I.P. :(
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45509
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#117 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by Chmoljo »

sada je najteže njegovoj porodici.

dok se prepirete oko stvari na kojima će novinari prodavati svoje tiraže, sasvim sam siguran da ćete pričati i o moralnom sunovratu.

dok raspredate šta se uistinu desilo, njegovi najmiliji se moraju nositi sa najvećim gubitkom.

dok vi ugasite računar, zaboravićete na čovjeka, a i na njegovu porodicu.

dok krenete na spavanje, hoće li vam pasti na pamet kako je tim ljudima bilo iščekujući vijesti, i kako im je sada kada znaju da je toliko dugo bio gore?

dokonost liječite na drugim temama, takvih ne fali. jer... zar imate srca dopustiti sebi da vam tuđa bol bude razbibriga? zar je toliko teško iskulirati neko vrijeme? u stvari, ne iskulirati, nego - ispoštovati.




za ovog čovjeka sam površno znao, ali me ovo pogađa iz više razloga. rahmet mu duši, i da mu se dragi Allah smiluje.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#118 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by strong69 »

Boze sacuvaj kakvim sam ljudima okruzen. Senzacionalost, nepostovanje i hladnokrvnost su sve ukorijenjeniji i prisutniji kod ljudi. S tim sto na forumu mnogi otkrivaju svoje pravo lice skriveno iza laznog imena.

Covjek je mrtav, porodica, prijatelji i kolege su u zalosti a ovdje se pise manirima najteze zute stampe. Zar nije dovoljno reci da je ovo gubitak, odati postovanje i udaljiti se? Ako ne mislite tako nemojte nista pisati, bolje je.

A KLIX bi trebao da zatvori ovakvu temu u kojoj nije nimalo prijatno procitati ovo sto pojedinci pisu. Bez ikakvog laznog morala i moralisanja pisem ovo jer ne bih volio da sutra vidim da o nekom meni bliskom ovako pisu.
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#119 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by sokkia »

@ strong u pravu si!
ovo je totalno neumjesno i od strane portala i od strane televizije.
ja sam se sav zgrozio kad sam vidjeo kako zumiraju bosu nogu od rahmetli akademika Ređića. :-x
dalje, kako neko može ovako unapred da tvrdi da se radi o ubistvu .
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#120 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by al_akhisari »

...neka ti Allah podari dženet, čovječe bosanski
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#121 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by GAU8 »

Moderacijo ključajte ovo, ovo je mahala.
Još ćemo naći i osumnjičene ovdje.
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#122 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by petunija »

madnessa wrote:Jesam li ja jedina kojoj smeta ovo slikanje tijela i objavljivanje po portalima? Nekako mi se cini da su se granice pristojnosti pomakle.

A nek je laka zemlja profesoru. Ostat ce u vjecnom sjecanju po odlicnim emisijama, koje su obiljezile moje djetinjstvo, te velikoj ljubavi prema prirodi i ovoj zemlji, koju je s lakocom prenosio na sve nas. :(
Nisi jedina.
Slažem se s tobom
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#123 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by Comrad »

Pojedinci su prave tetke. Imam osjecaj da bi dosta ljudi prizeljkivalo da ovo nije obicna smrt, vec da je ubojstvo. Onda bi jos vise mogli da kuju zavjere. Isto kao onaj slucaj sa ubistvom policajca kod crkve. Sacekajte brate barem 24h i dobit cete oficijalno saopstenje.

Ne kontam zasto bi neko ubio profesora, akademika. Pa sto puta vece zvjerke se ovdje ne ubijaju, sa sto puta vise utjecaja.

Fino rekose da je bio zaljubljenik u prirodu, da je planinario, izlazio. Ako je imao problema sa srcem, ne vidim nista cudno u ovom slucaju.

Jedino sto su ovo mediji napumpali, jer su kasno saznali za nestanak. Pa daj onda pisi svaki dan i valjaj gluposti.
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#124 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by newklear »

Rahmet mu duši. Stvarno šteta...
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#125 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by antimobbing »

Comrad wrote: Ne kontam zasto bi neko ubio profesora, akademika. Pa sto puta vece zvjerke se ovdje ne ubijaju, sa sto puta vise utjecaja.
Ne mora uopće značiti da je ovo ubistvo.
Međutim, pročitaj malo historiju i vidjet ćeš da su u BiH sistematski i ciljano tokom zadnjih vjekova ubijali bosanske intelektualce upravo ovakvog profila kao što je bio akademik Ređić.
Mogao bih ti nabrojati imena na desetine visoko profilisanih akademika probosanske orijentacije koji su ubijeni prije i tokom rata ili su poslije rata bukvalno umrli uslijed pritisaka psihopata i neprijatelja BiH. Jednostavno ako nisu ubijeni umrli su od muke i nepravde to jeste, bili su umoreni do smrti mobbing-om, o čemu sam pisao na ovoj temi http://www.klix.ba/forum/mobbing-umorst ... 69907.html .
Ljudi kao što je bio akademik Ređić su iznimni bosanski dragulji i trebaju biti pod konstantnom zaštitom institucija naše države, posebno u ovakvim okolnostima i okruženju u kojem se nalazi naš narod i država.
Locked