TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31544
Joined: 16/04/2011 18:46

#51 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

http://www.samsung.com/us/video/tvs/UN4 ... FXZA-specs

i ovaj je u opticaju ..jes skuplji,, valja li ?
samoTEgledam
Posts: 721
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#52 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by samoTEgledam »

Ovaj ti je bolji :D
User avatar
hamo22
Posts: 132
Joined: 16/09/2012 12:39

#53 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hamo22 »

L00d wrote:http://www.samsung.com/us/video/tvs/UN4 ... FXZA-specs

i ovaj je u opticaju ..jes skuplji,, valja li ?
dobar ti je ovaj
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31544
Joined: 16/04/2011 18:46

#54 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

Samsung kupljen 8-)
User avatar
hamo22
Posts: 132
Joined: 16/09/2012 12:39

#55 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hamo22 »

L00d wrote:Samsung kupljen 8-)
mislim da si dobru kupovinu obavio, nek je sa srecom :D
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#56 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

L00d wrote:Samsung kupljen 8-)
Koji? Utisci? :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31544
Joined: 16/04/2011 18:46

#57 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

http://www.samsung.com/us/video/tvs/UN40ES6100FXZA

da se ispravim, narucen je i za prijatelja sam trazio... u pon je tu pa ce biti utisci :P
samoTEgledam
Posts: 721
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#58 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by samoTEgledam »

U sreći i veselju da služi. Očekujemo malu recenziju :)
amina_bl
Posts: 94
Joined: 14/05/2012 17:21

#59 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by amina_bl »

Pozdrav. Kupih ovaj: http://www.grundig-intermedia.hr/index. ... le-7131-bf , u prodavnici je slika bila sjajna, zvuk odličan, sve 5. U stanu, skopčan na analognu kablovku, prestrašno! "Razmrljani" pokreti, snimak kao da je neko snimao nekom amaterskom kamerom, ma užas! Je li moguće da je zaista smeće ili ja ne znam nešto podesiti?
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#60 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

samoTEgledam wrote:U sreći i veselju da služi. Očekujemo malu recenziju :)
NIšta bez recenzije! :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31544
Joined: 16/04/2011 18:46

#61 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

amina_bl wrote:Pozdrav. Kupih ovaj: http://www.grundig-intermedia.hr/index. ... le-7131-bf , u prodavnici je slika bila sjajna, zvuk odličan, sve 5. U stanu, skopčan na analognu kablovku, prestrašno! "Razmrljani" pokreti, snimak kao da je neko snimao nekom amaterskom kamerom, ma užas! Je li moguće da je zaista smeće ili ja ne znam nešto podesiti?
tipicna zamka prodavca, u izlogu ukljuci HD materijal...

Prikljuci digitalnu pa bi trebalo biti bolje...

Sent from my MT11i using Tapatalk 2
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#62 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by irac300 »

amina_bl wrote:Pozdrav. Kupih ovaj: http://www.grundig-intermedia.hr/index. ... le-7131-bf , u prodavnici je slika bila sjajna, zvuk odličan, sve 5. U stanu, skopčan na analognu kablovku, prestrašno! "Razmrljani" pokreti, snimak kao da je neko snimao nekom amaterskom kamerom, ma užas! Je li moguće da je zaista smeće ili ja ne znam nešto podesiti?
Pri prvom paljenju TV-a, jesi postavke televizora stavila na ''Home''? Jer ako nisi, TV će se sam automatski prebaciti na agresivne dynamic postavke. A one izgledaju katastrofalno na analognom signalu.
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#63 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mayab »

L00d wrote:
amina_bl wrote:Pozdrav. Kupih ovaj: http://www.grundig-intermedia.hr/index. ... le-7131-bf , u prodavnici je slika bila sjajna, zvuk odličan, sve 5. U stanu, skopčan na analognu kablovku, prestrašno! "Razmrljani" pokreti, snimak kao da je neko snimao nekom amaterskom kamerom, ma užas! Je li moguće da je zaista smeće ili ja ne znam nešto podesiti?
tipicna zamka prodavca, u izlogu ukljuci HD materijal...

Prikljuci digitalnu pa bi trebalo biti bolje...

Sent from my MT11i using Tapatalk 2
Najvise zato ljudima preporucujem plazmu, ona najbolje prikazuje nas jadni SD signal, a ovde u pitanju LCD i jos full HD, valja taj SD signal razvuci na 1900 linija :run:
amina_bl
Posts: 94
Joined: 14/05/2012 17:21

#64 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by amina_bl »

irac300 wrote: Pri prvom paljenju TV-a, jesi postavke televizora stavila na ''Home''? Jer ako nisi, TV će se sam automatski prebaciti na agresivne dynamic postavke. A one izgledaju katastrofalno na analognom signalu.
Jeste na "home". Znači, preći na digitalnu što prije.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31544
Joined: 16/04/2011 18:46

#65 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

mayab wrote: tipicna zamka prodavca, u izlogu ukljuci HD materijal...

Prikljuci digitalnu pa bi trebalo biti bolje...

Sent from my MT11i using Tapatalk 2
Najvise zato ljudima preporucujem plazmu, ona najbolje prikazuje nas jadni SD signal, a ovde u pitanju LCD i jos full HD, valja taj SD signal razvuci na 1900 linija :run:[/quote]

zato i preporucujem MojuTV ... ako vec nema Telemach digitalna :)
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#66 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Vidal89 »

Imam plasmu LG 42" koju sam uzeo u feb '10 eno je radi bez ikakvih problema, slika predobra ima funkciju orbiter svaki 4-5s pomjera se slika i ne ostavlja tragove nikad :thumbup:
kenzo
Posts: 366
Joined: 08/06/2007 21:40

#67 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by kenzo »

sta uzeti sad kad su cijene grohnule...sta je najbolje od ponude za 32-ke?
do 1400KM..nesto da je npr 200HZ
naravno radi se o telemach d3 televiziji..valjda ne b i trebalo biti problema, kao npr zamke..da je u izlogu slika perfektna a kad ukljucis na telemach...da ne valja :D

kakve su LG 3d led...povoljnije su od sonija..sad da li je kvalitet u pitanju radi cijene...
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#68 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

kenzo wrote:sta uzeti sad kad su cijene grohnule...sta je najbolje od ponude za 32-ke?
do 1400KM..nesto da je npr 200HZ
naravno radi se o telemach d3 televiziji..valjda ne b i trebalo biti problema, kao npr zamke..da je u izlogu slika perfektna a kad ukljucis na telemach...da ne valja :D

kakve su LG 3d led...povoljnije su od sonija..sad da li je kvalitet u pitanju radi cijene...
Kakva crna 32=" za te pare ... mislim da ne postoji 32" koja je toliko skupa...za te pare ides na 40" - 46" bez problema...

Ne znam da li telemach isporucuje kartice ali ako da, obavezno zamjeni receiver za karticu. Ljudi kupe TV od 4000 KM i onda preko receivera od 50 KM primaju gotov i obradjen signal (i to preko scart-a) koji TV samo prikazuje. Da bi imao optimum, treba ugraditi karticu jer tada do kartice koaksom dolazi raw signal koji onda TV obradjuje i iz njega izvlaci maximum.
I dalje ce analogni kanali biti upravo to ali ce TV izvuci maximum iz signala a tek na HD kanalima mozes imati tu "sliku iz radnje" :)
samoTEgledam
Posts: 721
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#69 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by samoTEgledam »

TV 32ES6710
kenzo
Posts: 366
Joined: 08/06/2007 21:40

#70 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by kenzo »

UnscarD wrote:
kenzo wrote:sta uzeti sad kad su cijene grohnule...sta je najbolje od ponude za 32-ke?
do 1400KM..nesto da je npr 200HZ
naravno radi se o telemach d3 televiziji..valjda ne b i trebalo biti problema, kao npr zamke..da je u izlogu slika perfektna a kad ukljucis na telemach...da ne valja :D

kakve su LG 3d led...povoljnije su od sonija..sad da li je kvalitet u pitanju radi cijene...
Kakva crna 32=" za te pare ... mislim da ne postoji 32" koja je toliko skupa...za te pare ides na 40" - 46" bez problema...

Ne znam da li telemach isporucuje kartice ali ako da, obavezno zamjeni receiver za karticu. Ljudi kupe TV od 4000 KM i onda preko receivera od 50 KM primaju gotov i obradjen signal (i to preko scart-a) koji TV samo prikazuje. Da bi imao optimum, treba ugraditi karticu jer tada do kartice koaksom dolazi raw signal koji onda TV obradjuje i iz njega izvlaci maximum.
I dalje ce analogni kanali biti upravo to ali ce TV izvuci maximum iz signala a tek na HD kanalima mozes imati tu "sliku iz radnje" :)
oobjasni nama neupucenima...znaci uzeti takav led 3d full hd tv...i koristiti ovaj obicni telemach receiver..ne idu jedno s drugim? ne bi slika bila mnogo dobra?
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#71 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

kenzo wrote:
UnscarD wrote:
kenzo wrote:sta uzeti sad kad su cijene grohnule...sta je najbolje od ponude za 32-ke?
do 1400KM..nesto da je npr 200HZ
naravno radi se o telemach d3 televiziji..valjda ne b i trebalo biti problema, kao npr zamke..da je u izlogu slika perfektna a kad ukljucis na telemach...da ne valja :D

kakve su LG 3d led...povoljnije su od sonija..sad da li je kvalitet u pitanju radi cijene...
Kakva crna 32=" za te pare ... mislim da ne postoji 32" koja je toliko skupa...za te pare ides na 40" - 46" bez problema...

Ne znam da li telemach isporucuje kartice ali ako da, obavezno zamjeni receiver za karticu. Ljudi kupe TV od 4000 KM i onda preko receivera od 50 KM primaju gotov i obradjen signal (i to preko scart-a) koji TV samo prikazuje. Da bi imao optimum, treba ugraditi karticu jer tada do kartice koaksom dolazi raw signal koji onda TV obradjuje i iz njega izvlaci maximum.
I dalje ce analogni kanali biti upravo to ali ce TV izvuci maximum iz signala a tek na HD kanalima mozes imati tu "sliku iz radnje" :)
oobjasni nama neupucenima...znaci uzeti takav led 3d full hd tv...i koristiti ovaj obicni telemach receiver..ne idu jedno s drugim? ne bi slika bila mnogo dobra?
Naravno...prije svega vecina tih receivera ima samo SCART izlaz koji je jelte analogni tako da sama definicija DIGITALNE televizije nema smisla ako je na kraju izlazni signal koji ide na TV analogni. Dalje, ti receiveri vrse i obradu signala i gotov analogni signal isporucuju TV-u. Ti si kupio skup TV koji ima razne algoritme za korekciju signala, smanjenje suma, "peglanje slike" itd itd i sve to se ne koristi niti malo nego sve to odradjuje receiver od 50 KM. Sve se to mjenja kada stavis karticu koju je nekoliko kablovskih operatera besplatno mjenjalo (samo ih pozoves i oni ti odnesu receiver a ubace karticu - CI + ili ti Comon Interface card) i tada kroz koax stice sirovi signal koji kartica i TV tek tada obradjuju. Dakle kupiti skup tv i koristiti reciver sa SCART izlazom je non sens.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#72 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by drug_profi »

samo da se upisem, jer uskoro cu razmisljati o nabavci.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#73 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ovo_malo_duse »

L00d wrote:http://www.samsung.com/us/video/tvs/UN40ES6100FXZA

da se ispravim, narucen je i za prijatelja sam trazio... u pon je tu pa ce biti utisci :P
Ima ovaj ...Do sada zadovoljan.
Ima i LED8000 serie prezadovoljan, kvalitet slike, bezicni internet, funga perfekt.

Sega gledati stare serie na HD kanalima, vidi se linija pudera na licu glumaca..Nesto sto se nije moglo primjetiti prije (gledao seriu nekad davno na color lampasu seria MUCKE) :lol: :lol: :lol:
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#74 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

ovo_malo_duse wrote:
L00d wrote:http://www.samsung.com/us/video/tvs/UN40ES6100FXZA

da se ispravim, narucen je i za prijatelja sam trazio... u pon je tu pa ce biti utisci :P
Ima ovaj ...Do sada zadovoljan.
Ima i LED8000 serie prezadovoljan, kvalitet slike, bezicni internet, funga perfekt.

Sega gledati stare serie na HD kanalima, vidi se linija pudera na licu glumaca..Nesto sto se nije moglo primjetiti prije (gledao seriu nekad davno na color lampasu seria MUCKE) :lol: :lol: :lol:
To mozes da iskljucis...meni je to potpuno neprirodno...svaki HD film mi izgleda kao da je snimak sa snimanja filma. To je do tih Hz osvjezavanja slike pri cemu vjestacki ubacuje dodatne framove i sto ima smisla za brze sportske scene ali film cini krajnje neprirodnim...uglavnom mozes to 100% iskljuciti i vratiti normalnu sliku ....ovako jednostavno nestaje "magija" iz filmova kada vidis na glumcu puder ili u mom slucaju Travolti na zubima majonezu koja se cjedi u jednoj sceni ovog Savages-a :D
kenzo
Posts: 366
Joined: 08/06/2007 21:40

#75 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by kenzo »

http://forum.telemach.ba/viewtopic.php? ... 8&start=80


al evo telemach izgleda nema ove kartice :D
Post Reply