MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Pripravnik2012
Posts: 4
Joined: 14/12/2012 13:12

#1 MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by Pripravnik2012 »

Vidjela sam da navedena banka organizuje program mladi bankar. Interesuje me da li je neko ucestovau u ovom programu i kakva su iskustva? Uslovi i slicno?!
User avatar
ranger
Posts: 2643
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#2 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by ranger »

toplo preporucujem! zajebi ove price kako se PCB povlaci iz BiH.
mladi bankar je dobra stvar ali jako ozbiljna.
znači od samog ulaznog testa selekcije kandidata, sve se pazljivo radi, uopce nije lako.
dalje ako upadnes ceka te dosta ucenja i treninga, skoro kao na faxu, prakticnih slucajeva i td...
koliko ja znam tokom cijelog ciklusa ljudi otpadaju a neki i sami odustaju, ali kada dodjete do kraja spremni ste za rad u banci. pricam malo iz svog iskustva malo iz iskustva kolega koje su isle na to.
jedan od kolega cak i radi tamo vec godinu a upao je preko mladog bankara. ja nisam uspio :D pao na ulaznom testu ali eto sad sam u nekim drugim vodama.
sretno!
Pripravnik2012
Posts: 4
Joined: 14/12/2012 13:12

#3 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by Pripravnik2012 »

ranger wrote:toplo preporucujem! zajebi ove price kako se PCB povlaci iz BiH.
mladi bankar je dobra stvar ali jako ozbiljna.
znači od samog ulaznog testa selekcije kandidata, sve se pazljivo radi, uopce nije lako.
dalje ako upadnes ceka te dosta ucenja i treninga, skoro kao na faxu, prakticnih slucajeva i td...
koliko ja znam tokom cijelog ciklusa ljudi otpadaju a neki i sami odustaju, ali kada dodjete do kraja spremni ste za rad u banci. pricam malo iz svog iskustva malo iz iskustva kolega koje su isle na to.
jedan od kolega cak i radi tamo vec godinu a upao je preko mladog bankara. ja nisam uspio :D pao na ulaznom testu ali eto sad sam u nekim drugim vodama.
sretno!
Zahvaljujem na informacijama koje su mi veoma korisne sada. Pozdrav
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#4 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by SSemir »

ii gdje se moze informisati oko toga? moze neki link?!
Pripravnik2012
Posts: 4
Joined: 14/12/2012 13:12

#5 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by Pripravnik2012 »

SSemir wrote:ii gdje se moze informisati oko toga? moze neki link?!
http://www.procreditbank.ba/new_bih/str ... j=slika_29

EVO TU SE SVE MOZE NACI-....SRETNO
irmaaa1
Posts: 231
Joined: 20/11/2011 01:25
Location: Sarajevo

#6 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by irmaaa1 »

Da li neko zna o kakvim testovima je riječ ? Matemtika, finansije, računovodstvo, engleski ??? Ako je neko već učestvovao u programu da nam malo objasni tu proceduru. Pošto je 31. januar poslednji dan za prijave, za koliko dana od tog dana da očekujemo poziv iz Banke?
forza_juve
Posts: 15
Joined: 13/12/2012 19:44

#7 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by forza_juve »

ima i neka naknada mjesecno da li zna neko kolika je :-) :-) :-) :-)
User avatar
ranger
Posts: 2643
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#8 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by ranger »

nesto sitno, topli obrok mislim... oko 3 stoje.
User avatar
lara b.
Posts: 307
Joined: 23/01/2007 15:05
Location: sarajewo

#9 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by lara b. »

a mozete li meni reci kolka je plata u pcb za sss, a kolika za vs ...ili to ovisi od radnog mjesta :-)
i ako se moze birati koje radno je mjesto je najbolje, koje najgore... uglavnom postoji sansa da radim pripravnicki, a ako me budu pitali da se odlucim, da znam sta reci 8-)
forza_juve
Posts: 15
Joined: 13/12/2012 19:44

#10 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by forza_juve »

ranger wrote:nesto sitno, topli obrok mislim... oko 3 stoje.
Tako sam i mislio oko 3 joje :) :) to je dobro ko je iz sa jer si na pocetku u upravi banke u Sarajevu, dok se ne islati iz drugog grada radi smjestaja i tak
forza_juve
Posts: 15
Joined: 13/12/2012 19:44

#11 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by forza_juve »

lara b. wrote:a mozete li meni reci kolka je plata u pcb za sss, a kolika za vs ...ili to ovisi od radnog mjesta :-)
i ako se moze birati koje radno je mjesto je najbolje, koje najgore... uglavnom postoji sansa da radim pripravnicki, a ako me budu pitali da se odlucim, da znam sta reci 8-)
Najmanja je na salteru dok je najveca kreditnom sluzbeniku sto je i logicno jer to je "proizvodnja banke". Eh sada ta plata raste sa stazom i sa napredovanjem
princeza i zvijer
Posts: 30
Joined: 11/03/2013 16:45

#12 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by princeza i zvijer »

Ima li neko informaciju/potvrdu o tome da se prilikom samovoljnog napustanja programa banci moraju vratiti do tad primljene pare, i uopste tezina pomenutog programa?
frx
Posts: 122
Joined: 02/06/2010 19:09

#13 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by frx »

Vidim da opet ide konkurs za mlade bankare, da li moze neko ko je prosao vec ovu pricu reci sta se desava, kako sve funkcionise.
frx
Posts: 122
Joined: 02/06/2010 19:09

#14 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by frx »

niko....
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#15 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by shiljak »

Imam račun standardni u banci, sa karticom naravno.. Bila je besplatna opcija da ti izvod dolazi na mail, i svaki put kad dobiješ/pošalješ novac dođe ti na mail izvod..

Ali evo u decembru nije ništa došlo.. ima li ko info kakav? :-D
BambinaSaa
Posts: 3
Joined: 06/01/2014 18:30

#16 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by BambinaSaa »

Ja sam se prijavila i pozvali su me na testiranje 9.1. iz matematike i logike. Ima li nas još :)
frx
Posts: 122
Joined: 02/06/2010 19:09

#17 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by frx »

BambinaSaa wrote:Ja sam se prijavila i pozvali su me na testiranje 9.1. iz matematike i logike. Ima li nas još :)
kada si se prijavila mislim koliko si cekala da te pozovu na testiranje
BambinaSaa
Posts: 3
Joined: 06/01/2014 18:30

#18 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by BambinaSaa »

Prijavila sam se početkom decembra.
hrasno
Posts: 385
Joined: 01/11/2012 17:14

#19 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by hrasno »

BambinaSaa wrote:Ja sam se prijavila i pozvali su me na testiranje 9.1. iz matematike i logike. Ima li nas još :)
I? Kako prodje? Sta je bilo? Meni prijateljica ide sutra na testiranje...
User avatar
hordash
Posts: 419
Joined: 29/03/2009 16:49

#20 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by hordash »

Ove godine prva 3 mjeseca programa su u Beogradu, a ostatak u BiH. Odnosno, teoretski dio u Bg, a praksa ovdje. To, naravno, za one koji upadnu.
hrasno
Posts: 385
Joined: 01/11/2012 17:14

#21 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by hrasno »

hordash wrote:Ove godine prva 3 mjeseca programa su u Beogradu, a ostatak u BiH. Odnosno, teoretski dio u Bg, a praksa ovdje. To, naravno, za one koji upadnu.
+ 200KM mjesečno ...
frx
Posts: 122
Joined: 02/06/2010 19:09

#22 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by frx »

pisite sta je bilo na testiranju, ima li puno kandidata, sve nas zanima... :D
frx
Posts: 122
Joined: 02/06/2010 19:09

#23 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by frx »

hajde ko je bio na testiranju neka javi sta je bilo :D
User avatar
i_ja_na_forumu
Posts: 923
Joined: 11/03/2010 23:08

#24 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by i_ja_na_forumu »

posto niko nista ne pise da podjelim ono sto znam.. ja nisam isla, ali je isla meni jako draga osoba prije nekog vremena, prvo je bilo neko testiranje, kaze da nije bilo tesko racucanje nekih postotaka, onda koliko su puta nazdravljali 5 osoba ako je svako sa svakim jednom nazdravio, ugl, kaze da nije bilo tesko.. ko polozi to ide na neke grupne diskusije, tu su pricali o facebooku i globalizaciji, ko prodje to ide na razgovor, na razgovoru pitanja o tebi, standardno.. poslije razgovora sta ide ne znam jer nije prosla dalje.. uglavnom sve ovo gore nabrojano radis isti dan
frx
Posts: 122
Joined: 02/06/2010 19:09

#25 Re: MLADI BANKARI U BIH ( Procredit banka )

Post by frx »

i_ja_na_forumu wrote:posto niko nista ne pise da podjelim ono sto znam.. ja nisam isla, ali je isla meni jako draga osoba prije nekog vremena, prvo je bilo neko testiranje, kaze da nije bilo tesko racucanje nekih postotaka, onda koliko su puta nazdravljali 5 osoba ako je svako sa svakim jednom nazdravio, ugl, kaze da nije bilo tesko.. ko polozi to ide na neke grupne diskusije, tu su pricali o facebooku i globalizaciji, ko prodje to ide na razgovor, na razgovoru pitanja o tebi, standardno.. poslije razgovora sta ide ne znam jer nije prosla dalje.. uglavnom sve ovo gore nabrojano radis isti dan
hvala...
Post Reply