Google AdSense

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
F16HT3R
Posts: 89
Joined: 31/12/2012 18:39

#26 Re: Google AdSense

Post by F16HT3R »

Ja sam imao problema sa tim PINOM, nikad mi nije došao na kućnu adresu, a poslao sam zahtjev prije pola godine.

Međutim, ima rješenje, kada uđete na Vaš AdSense profil, i gdje vam izbacuje da upišete PIN ima link preko kojeg možete poslati sliku svoje lične karte, gdje se mora vidjeti vaše ime i podaci koji ste unijeli na AdSense i oni vam to pregledaju i odobre.

Tako sam ja uradio.
User avatar
Locker
Posts: 230
Joined: 13/03/2005 01:57

#27 Re: Google AdSense

Post by Locker »

Zna li neko podrzava li Wordpress gugl AdSense?
Mehemed
Posts: 5719
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#28 Re: Google AdSense

Post by Mehemed »

F16HT3R wrote:Ja sam imao problema sa tim PINOM, nikad mi nije došao na kućnu adresu, a poslao sam zahtjev prije pola godine.

Međutim, ima rješenje, kada uđete na Vaš AdSense profil, i gdje vam izbacuje da upišete PIN ima link preko kojeg možete poslati sliku svoje lične karte, gdje se mora vidjeti vaše ime i podaci koji ste unijeli na AdSense i oni vam to pregledaju i odobre.

Tako sam ja uradio.

Toga u mene nema... Evo i zasto:


Mogu li poslati kopiju službenog identifikacijskog dokumenta ili račun za kućanstvo?

Samo ako ste već poslali 3 zahtjeva za PIN-om, a nijedan niste dobili u roku od 4 tjedna od zadnjeg zahtjeva za PIN-om. U tom slučaju, prijavite se na račun i vidjet ćete obavijest na stranici Početna uz daljnje obavijesti o tomu kako putem obrasca za kontakt poslati službeni dokument koji potvrđuje vašu adresu.
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#29 Re: Google AdSense

Post by jahh »

Locker wrote:Zna li neko podrzava li Wordpress gugl AdSense?
Što da ne? :)
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#30 Re: Google AdSense

Post by punta »

to za klipove jos nista nisam poceo da pravim i ubacujem imam neki gluposti ubaceni za koje nisam ni mislio da mogu zaradit
kad dobijem prve pare odma cu nesto da uradim u vezi klipova

a muziku nije isplativo radit jer traze se noviteti
a novitet ako objavis npr novu cecinu pjesmu objavis odma te sa njenog kanala vide i prijave te
jer oni zele da samo njen oficijelni kanal ima tu pjesmu

nema tu nikakve kazne ali obrisu ti pjesmu i dobijes opomenu i tako mislim da ide 3 puta i onda blokiraju ti kanal
User avatar
Locker
Posts: 230
Joined: 13/03/2005 01:57

#31 Re: Google AdSense

Post by Locker »

jahh wrote:
Locker wrote:Zna li neko podrzava li Wordpress gugl AdSense?
Što da ne? :)
Pa, kako da ih ubacim? Moze li biti da ih ne podrzava ova tema sto je ja koristim?
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#32 Re: Google AdSense

Post by jahh »

Locker wrote:
jahh wrote:
Locker wrote:Zna li neko podrzava li Wordpress gugl AdSense?
Što da ne? :)
Pa, kako da ih ubacim? Moze li biti da ih ne podrzava ova tema sto je ja koristim?
...

Hoćeš u widegete ili u tekst? Ako ćeš u tekst kad u editoru prebaciš na HTML i paste-aš kod. U widgetima izabereš "text" i paste-aš kod. Preporučujem "WP-insert" za te svrhe odličan plugin :thumbup:
F16HT3R
Posts: 89
Joined: 31/12/2012 18:39

#33 Re: Google AdSense

Post by F16HT3R »

Mehemed wrote:
F16HT3R wrote:Ja sam imao problema sa tim PINOM, nikad mi nije došao na kućnu adresu, a poslao sam zahtjev prije pola godine.

Međutim, ima rješenje, kada uđete na Vaš AdSense profil, i gdje vam izbacuje da upišete PIN ima link preko kojeg možete poslati sliku svoje lične karte, gdje se mora vidjeti vaše ime i podaci koji ste unijeli na AdSense i oni vam to pregledaju i odobre.

Tako sam ja uradio.

Toga u mene nema... Evo i zasto:


Mogu li poslati kopiju službenog identifikacijskog dokumenta ili račun za kućanstvo?

Samo ako ste već poslali 3 zahtjeva za PIN-om, a nijedan niste dobili u roku od 4 tjedna od zadnjeg zahtjeva za PIN-om. U tom slučaju, prijavite se na račun i vidjet ćete obavijest na stranici Početna uz daljnje obavijesti o tomu kako putem obrasca za kontakt poslati službeni dokument koji potvrđuje vašu adresu.
Pa da, ja sam sigurno 3 puta slao zahtjev za PINom i nije dolazio, i onda mi se pojavila ta opcija i sve sam uredno odradio.
User avatar
Locker
Posts: 230
Joined: 13/03/2005 01:57

#34 Re: Google AdSense

Post by Locker »

Hoćeš u widegete ili u tekst? Ako ćeš u tekst kad u editoru prebaciš na HTML i paste-aš kod. U widgetima izabereš "text" i paste-aš kod. Preporučujem "WP-insert" za te svrhe odličan plugin :thumbup:[/quote]

Moze li ovo sve raditi bez google analytics?
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#35 Re: Google AdSense

Post by jahh »

Locker wrote:Hoćeš u widegete ili u tekst? Ako ćeš u tekst kad u editoru prebaciš na HTML i paste-aš kod. U widgetima izabereš "text" i paste-aš kod. Preporučujem "WP-insert" za te svrhe odličan plugin :thumbup:
Moze li ovo sve raditi bez google analytics?[/quote]

... Kakve veze ima Analytics sa ovim?
User avatar
Locker
Posts: 230
Joined: 13/03/2005 01:57

#36 Re: Google AdSense

Post by Locker »

Ne znam :) Zato pitam...
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#37 Re: Google AdSense

Post by jahh »

Locker wrote:Ne znam :) Zato pitam...
Ako hoćeš ostavi link sajta da ti pomognem
FMDzem
Posts: 651
Joined: 23/07/2011 20:30

#38 Re: Google AdSense

Post by FMDzem »

Ukoliko ima neko voljan da mi pomogne oko jednog plugina za wordpress, molim da mi se javi na pp.
Hvala. :)
Mehemed
Posts: 5719
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#39 Re: Google AdSense

Post by Mehemed »

punta wrote:to za klipove jos nista nisam poceo da pravim i ubacujem imam neki gluposti ubaceni za koje nisam ni mislio da mogu zaradit
kad dobijem prve pare odma cu nesto da uradim u vezi klipova

a muziku nije isplativo radit jer traze se noviteti
a novitet ako objavis npr novu cecinu pjesmu objavis odma te sa njenog kanala vide i prijave te
jer oni zele da samo njen oficijelni kanal ima tu pjesmu

nema tu nikakve kazne ali obrisu ti pjesmu i dobijes opomenu i tako mislim da ide 3 puta i onda blokiraju ti kanal
Da, 3 prijave i banuju ti kanal, ali odmah nakon jedne prijave ne moze se zaradjivati preko Adsense-a, i ja imam nekih klipova sto sam snimao, nista vise necu, nego samo ono sto sam ja snimao, necu ubacivati nikakvu muziku ni slicno...
F16HT3R
Posts: 89
Joined: 31/12/2012 18:39

#40 Re: Google AdSense

Post by F16HT3R »

Mehemed wrote:
punta wrote:to za klipove jos nista nisam poceo da pravim i ubacujem imam neki gluposti ubaceni za koje nisam ni mislio da mogu zaradit
kad dobijem prve pare odma cu nesto da uradim u vezi klipova

a muziku nije isplativo radit jer traze se noviteti
a novitet ako objavis npr novu cecinu pjesmu objavis odma te sa njenog kanala vide i prijave te
jer oni zele da samo njen oficijelni kanal ima tu pjesmu

nema tu nikakve kazne ali obrisu ti pjesmu i dobijes opomenu i tako mislim da ide 3 puta i onda blokiraju ti kanal
Da, 3 prijave i banuju ti kanal, ali odmah nakon jedne prijave ne moze se zaradjivati preko Adsense-a, i ja imam nekih klipova sto sam snimao, nista vise necu, nego samo ono sto sam ja snimao, necu ubacivati nikakvu muziku ni slicno...
Meni su blokirali prikazivanje reklama na jednonm YT klipu zbog, pjesme i sad traze da im dostavim prava na pjesmu, ili dozvolu za korištenje, koju naravno nemam. :)

Pa me interesuje, ako uklonim pjesmu u onom Video Manageru, da bude bez zvuka ili nešto tako, da li će mi onda odobriti, tj kako da apliciram da mi ponovo odobre?
Mehemed
Posts: 5719
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#41 Re: Google AdSense

Post by Mehemed »

Mehemed wrote:
kakav sam baxuz ako posaljem zahtjev za novim PIN-om ovaj kojeg cekam ce doci u roku 24h...

E BAS ovako je i bilo, ZNAO SAM, poslao zahtjev 21/02/2013 18:59, a stigao kod kojeg cekam 22/02/2013 11:15 prvi zahtjev poslan 12.01.2013., znaci 40-ak dana trebalo da stigne...


Image
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#42 Re: Google AdSense

Post by punta »

a evo kod mene u postavkama je isplata cekom
ako ne moze cekom za bosnu onda ne bi trebalo da se moze izabrat u postavkama opcija cek
ili to od skoro moze cek i za bih

Image
F16HT3R
Posts: 89
Joined: 31/12/2012 18:39

#43 Re: Google AdSense

Post by F16HT3R »

I kod mene je ČEK kao način isplata, pa ima sigurno pola godine.
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#44 Re: Google AdSense

Post by punta »

jesi li dobio ijedan cek
Mehemed
Posts: 5719
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#45 Re: Google AdSense

Post by Mehemed »

punta wrote:a evo kod mene u postavkama je isplata cekom
ako ne moze cekom za bosnu onda ne bi trebalo da se moze izabrat u postavkama opcija cek
ili to od skoro moze cek i za bih
Nije od skoro, za BiH ima oduvijek placanje cekom, nicim drugim i ne moze u BiH
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#46 Re: Google AdSense

Post by punta »

onda odlicno
jer karticu nemam niti ikakav racun
jer ne radim niti ocekujem da ce od ove drzave ikad dobit poso pa nikad nisam ni imo potrebe za nekim racunima karticama ili odlascima u banke osim sa kapuljacom :skoljka: :mrgreen: :mrgreen: :lol:
User avatar
Locker
Posts: 230
Joined: 13/03/2005 01:57

#47 Re: Google AdSense

Post by Locker »

jahh wrote:
Locker wrote:Ne znam :) Zato pitam...
Ako hoćeš ostavi link sajta da ti pomognem
Mislim da je problem sto nemam svoj hosting za blog. zbog toga i ne mogu postaviti AdSense. Probao sam i sa widgetima i ne moze opet...
Mehemed
Posts: 5719
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#48 Re: Google AdSense

Post by Mehemed »

punta wrote:onda odlicno
jer karticu nemam niti ikakav racun
jer ne radim niti ocekujem da ce od ove drzave ikad dobit poso pa nikad nisam ni imo potrebe za nekim racunima karticama ili odlascima u banke
Ni ja ne radim, ali sam otvorio racun i uzeo karticu da mogu kupovati preko interneta, uplatim pare na racun i kupim, i kasnije to preprodajem i zaradim ponesto...
User avatar
Locker
Posts: 230
Joined: 13/03/2005 01:57

#49 Re: Google AdSense

Post by Locker »

Da li je moguće iz Bosne zaradjivati na reklamama na youtube? Pojavljuje mi se poruka da "motenizacija" nije dostupna u BiH. Ima li neka druga fora? Imamo bih nekih autorskih videa koje bih postavio i probao stagod zaradit.
Mehemed
Posts: 5719
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#50 Re: Google AdSense

Post by Mehemed »

Locker wrote:Da li je moguće iz Bosne zaradjivati na reklamama na youtube? Pojavljuje mi se poruka da "motenizacija" nije dostupna u BiH. Ima li neka druga fora? Imamo bih nekih autorskih videa koje bih postavio i probao stagod zaradit.
DA, mozes postati partner sa jednim od youtube partnera, kao npr mashinima, socialblade i jos neki drugi, ali je socialblade najmanje strog, ne trazi puno, trazi mjesecno ukupno 2500 pregleda, ne znam koliko tacno klipova i 84 pregleda po klipu na dan u mjesecnom prosjeku, sto znaci, ti mozes na jednom klipu 15 dana imati 170 pregleda dnevno, a 15 dana da nemas pregleda na tom klipu, i tako ti dodje 85 pregleda u prosjeku po klipu, ne znam da li mozes skontati jer je meni jako tesko da to objasnim...
Ovo sto sam ja naveo je otprilike minimala, ali sto vise to vise para dobijas, kako sam saznao isplate se vrse preko paypal-a

Nadam se da ce ti ovaj klip pomoci

http://www.youtube.com/watch?v=EGncy4YViJs
Post Reply