RUSIJA

Post Reply
User avatar
jao_situacije
Posts: 17949
Joined: 29/03/2014 19:20

#6876 Re: RUSIJA

Post by jao_situacije »

GeeTnT wrote:
jao_situacije wrote:glupi narodi ko kurac
m346 super avion za nadzor neba i učenje pilota ili yak 130 ako već hoće ruse

ali nije to furka de nešto da je veliko da izgleda zajebano i dobiju kitu :thumbup:
...a sto "narodi"?
pa političari kupuju da se kurče a sve zbog glasova, a narod glasa jer je glup i konta da je jači i da je to nešto wow, a ono krntije koje neće ni poletiti

kakav narod takvi političari
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#6877 Re: RUSIJA

Post by GeeTnT »

..ovde se radi iskljucivo o Vucicu koji kupuje i narodu tj srbima koji negoduju, manjine u Srbiji niko ni ne pita...
User avatar
jao_situacije
Posts: 17949
Joined: 29/03/2014 19:20

#6878 Re: RUSIJA

Post by jao_situacije »

mislio sam na hrvatsku i srbiju..

hrvatska bi f16 isto džaba, a ovaj debil kupuje kante koje ne mogu poletiti


ja ne vidim da negoduju nešto u srbiji
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#6879 Re: RUSIJA

Post by GeeTnT »

jao_situacije wrote:mislio sam na hrvatsku i srbiju..

hrvatska bi f16 isto džaba, a ovaj debil kupuje kante koje ne mogu poletiti


ja ne vidim da negoduju nešto u srbiji
Negoduju i te kako...preko 90% komentara su protiv starih migova i pogotovo tenkova...ali sta briga Vucica, oni su za njega ionako samo " olos" ...
User avatar
jao_situacije
Posts: 17949
Joined: 29/03/2014 19:20

#6880 Re: RUSIJA

Post by jao_situacije »

GeeTnT wrote:
jao_situacije wrote:mislio sam na hrvatsku i srbiju..

hrvatska bi f16 isto džaba, a ovaj debil kupuje kante koje ne mogu poletiti


ja ne vidim da negoduju nešto u srbiji
Negoduju i te kako...preko 90% komentara su protiv starih migova i pogotovo tenkova...ali sta briga Vucica, oni su za njega ionako samo " olos" ...
onda je to ipak pozitivan pomak u srbiji :thumbup:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#6881 Re: RUSIJA

Post by General War »

Lajavikrelac wrote:
jefferson wrote: Lovacka avijacija odrzava visok standard obuke i gura trenazni program da bude dobar. HR to debelo naplacuje Omancima. Ono sto su ljudi u Zadru napravili sa omancima treba da bude primjer svima u bivsoj YU.
Takodje, air policing kada si clan NATO-a znaci da ne placas italiji ili austriji ili madjarskoj ogromne sume novca za to, i prakticno vjezbas njihove pilote.
Srbija kao i uvijek ima onaj kompleks inferiornosti i moraju oni imati MIG-29 jer HR ima MIG-21.
Konstantno na Red Flag vjezbama koje se odrzavaju u Las Vegasu i Aljasci, indijski MIg-21 BISON je jedan od najboljih presretaca, a u borbi 1-1 skoro da mu nema premca.
Avion je super brz, i brzi je i nabija brzinu brze nego 70% danasnjih super teskih presretaca. Mal je ima mal radarski odraz. Indijci su sklopili dil sa izraelcima i ovi su ugradili odredjenu elektroniku (ukljucujuci odredjene radare) koju koriste u F-16 i F-15 kao i kontejnere za elektronsko ometanje. Kada dodas mal radarski odraz, eto ti ubitacnog aviona. Avion je platforma, bio on proizveden 1950 ili 2016, ono sto spakujes u platformu je bitno.
Da su Hrvati to malo bolje skontali, doveli bi MIG-21 BIS na BISON standard, i onda ga dali izraelcima na usavrsavanje i mirni su 10 godina minimum.
Nema tog MIG-29 SM koji je pandan kao presretac indijskom BISON-u. Cak mozda ni MIG-35, jer taj indijski MIG-21 se nosi u zracnoj borbi ravnopravno sa F-16 i F15. Bar tako podaci sa ovih vjezbi govore.
To si uglavnom u pravu mada i SRB i HR migovi 21 su već toliko izraubovani da se raspadaju, tako da se ne isplati njihova modernizacija. U SRB MIgovi 29 su baš ono sila - operativna 4 komada :-)
Jesi li kad vidio operativne srbijanske migove sa naoruzanjem? R60 i to je to. Samo malo po aeromitinzima.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#6882 Re: RUSIJA

Post by Alfons Kauders »

jefferson wrote:
Kiowe su vaznije od srpskih i hrvatskih Migova zajedno. :)
Ma nije bas tako.
Lovacka avijacija odrzava visok standard obuke i gura trenazni program da bude dobar. HR to debelo naplacuje Omancima. Ono sto su ljudi u Zadru napravili sa omancima treba da bude primjer svima u bivsoj YU.
Takodje, air policing kada si clan NATO-a znaci da ne placas italiji ili austriji ili madjarskoj ogromne sume novca za to, i prakticno vjezbas njihove pilote.
Srbija kao i uvijek ima onaj kompleks inferiornosti i moraju oni imati MIG-29 jer HR ima MIG-21.
Konstantno na Red Flag vjezbama koje se odrzavaju u Las Vegasu i Aljasci, indijski MIg-21 BISON je jedan od najboljih presretaca, a u borbi 1-1 skoro da mu nema premca.
Avion je super brz, i brzi je i nabija brzinu brze nego 70% danasnjih super teskih presretaca. Mal je ima mal radarski odraz. Indijci su sklopili dil sa izraelcima i ovi su ugradili odredjenu elektroniku (ukljucujuci odredjene radare) koju koriste u F-16 i F-15 kao i kontejnere za elektronsko ometanje. Kada dodas mal radarski odraz, eto ti ubitacnog aviona. Avion je platforma, bio on proizveden 1950 ili 2016, ono sto spakujes u platformu je bitno.
Da su Hrvati to malo bolje skontali, doveli bi MIG-21 BIS na BISON standard, i onda ga dali izraelcima na usavrsavanje i mirni su 10 godina minimum.
Nema tog MIG-29 SM koji je pandan kao presretac indijskom BISON-u. Cak mozda ni MIG-35, jer taj indijski MIG-21 se nosi u zracnoj borbi ravnopravno sa F-16 i F15. Bar tako podaci sa ovih vjezbi govore.
Sorry, mislio sam da su vazniji u potencijalnom sukobu od Migova... Za obuku svakako nisu, ali ako zapuca - Kiowa ce Hrvatima vise "valjati" od Miga.

Air policing i trening ostaju, ali opet je upitno da li se jednoj Hrvatskoj ili Srbiji isplati dati milijardu kako bi imali eskadrilu cestitih aviona. Bison je ok na papiru, kao i ona Rumunsko-izraelska modernizacija, ali Indijci imaju strasnih problema u upotrebi (pogledaj gubitke koje imaju - zato i zure da izbace 21ice iz upotrebe). Drugim rijecima to je primamljiva opcija za one koji imaju veliku flotu 21ica... Ali ne vjerujem da bi se isplatilo Srbiji ili Hrvatskoj.

Drugi problem sa 21icom je sto je ogranicen. Ok, na Red Flag dobro prolazi, ali to je samo zrak-zrak... A na vjezbi ucestvuju moderniji multirole avioni koji nisu usko specijalizirani kao 21ica... Plus, ti avioni imaju dosta veci domet od 21ice, efikasnije turbofan motore, nose dosta vise korisnog tereta itd. Kao neki jeftini point defense presretac, Bison ima smisla, ali samo kada je dio vece strukture, kao kod Indijaca koji pored njega imaju jos masu multirole aviona, kao i jurisnika i drugih tipova.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#6883 Re: RUSIJA

Post by Russki »

Šveđanin wrote:Bio sam u Rusiji u Moskvi i u jednom manjem mjestu izvan Moskve.
Uf, daleko su Rusi od zapadnog standarda zivota. Sve je na dosta nizem nivou, dosta se losije zivi.

U Rusiji, kao i svugdje, zadovoljni i nezadovoljni. Zadovoljni su oligarsi, birokratija, zaposleni u jakim stranim firmama, zaposleni u drzavnim firmama... ukratko, u glavnom gradu mozda 30-40% i van Moskve mozda 10-20% ljudi. U globalu - manjina. Drzava velikih nejednakosti.

Po najmjerodavnijem instrumentu za mjerenje standarda zivota, HDI indeksu, Rusi su tek na 50 mjestu u svijetu po kvaliteti zivota.
Ja koliko god da obozavam tu zemlju, činjenica je ta da je ovo sve što si rekao manje više istina. Bio sam i sam tamo nekoliko puta, zadnji put prosle godine u ovo vrijeme u St. Petersburgu.

Znam dosta ruja i rujanica, upućen sam u kakav takav njihov zivot i istina je ovo sto govoris...Uvijek sam mislio da je to neka propaganda ovo ono, ali tek sam vidio sve, onda sam se uvjerio. Jebiga, tako je kako je...Hoce li im kvaliteta zivota narasti, ostaje da vidimo.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#6884 Re: RUSIJA

Post by jefferson »

Alfons Kauders wrote:
jefferson wrote:
Kiowe su vaznije od srpskih i hrvatskih Migova zajedno. :)
Ma nije bas tako.
Lovacka avijacija odrzava visok standard obuke i gura trenazni program da bude dobar. HR to debelo naplacuje Omancima. Ono sto su ljudi u Zadru napravili sa omancima treba da bude primjer svima u bivsoj YU.
Takodje, air policing kada si clan NATO-a znaci da ne placas italiji ili austriji ili madjarskoj ogromne sume novca za to, i prakticno vjezbas njihove pilote.
Srbija kao i uvijek ima onaj kompleks inferiornosti i moraju oni imati MIG-29 jer HR ima MIG-21.
Konstantno na Red Flag vjezbama koje se odrzavaju u Las Vegasu i Aljasci, indijski MIg-21 BISON je jedan od najboljih presretaca, a u borbi 1-1 skoro da mu nema premca.
Avion je super brz, i brzi je i nabija brzinu brze nego 70% danasnjih super teskih presretaca. Mal je ima mal radarski odraz. Indijci su sklopili dil sa izraelcima i ovi su ugradili odredjenu elektroniku (ukljucujuci odredjene radare) koju koriste u F-16 i F-15 kao i kontejnere za elektronsko ometanje. Kada dodas mal radarski odraz, eto ti ubitacnog aviona. Avion je platforma, bio on proizveden 1950 ili 2016, ono sto spakujes u platformu je bitno.
Da su Hrvati to malo bolje skontali, doveli bi MIG-21 BIS na BISON standard, i onda ga dali izraelcima na usavrsavanje i mirni su 10 godina minimum.
Nema tog MIG-29 SM koji je pandan kao presretac indijskom BISON-u. Cak mozda ni MIG-35, jer taj indijski MIG-21 se nosi u zracnoj borbi ravnopravno sa F-16 i F15. Bar tako podaci sa ovih vjezbi govore.
Sorry, mislio sam da su vazniji u potencijalnom sukobu od Migova... Za obuku svakako nisu, ali ako zapuca - Kiowa ce Hrvatima vise "valjati" od Miga.

Air policing i trening ostaju, ali opet je upitno da li se jednoj Hrvatskoj ili Srbiji isplati dati milijardu kako bi imali eskadrilu cestitih aviona. Bison je ok na papiru, kao i ona Rumunsko-izraelska modernizacija, ali Indijci imaju strasnih problema u upotrebi (pogledaj gubitke koje imaju - zato i zure da izbace 21ice iz upotrebe). Drugim rijecima to je primamljiva opcija za one koji imaju veliku flotu 21ica... Ali ne vjerujem da bi se isplatilo Srbiji ili Hrvatskoj.

Drugi problem sa 21icom je sto je ogranicen. Ok, na Red Flag dobro prolazi, ali to je samo zrak-zrak... A na vjezbi ucestvuju moderniji multirole avioni koji nisu usko specijalizirani kao 21ica... Plus, ti avioni imaju dosta veci domet od 21ice, efikasnije turbofan motore, nose dosta vise korisnog tereta itd. Kao neki jeftini point defense presretac, Bison ima smisla, ali samo kada je dio vece strukture, kao kod Indijaca koji pored njega imaju jos masu multirole aviona, kao i jurisnika i drugih tipova.
Mislim da grijesis, Bison ima smisla upravo za zemlju kao HR. Nije skup, dijelova svugdje. Dolet? Koga briga, HR treba avion da stigne Boeing 737 ili eventualno, samo u Sci-Fi scenariju ide u borbu protiv MIG-29. Indijci gube Bisone jer ih koriste za napade na zemlju, losa logistika itd. U HR su nasljedili JNA mentalitet, i koliko lete oni imaju vrlo mal % nesreca.
Ono sto hocu reci, HR je dosta gledala kako je SLO prosla sa air policingom. Slovenci su pojeli pravo dobru kolicinu govana sa tim air policingom. Sada oni, pazi ovo, rade air policing sa Pilatusom do 3000m ne bil ustedili para kada im neka Cesna uleti i slicno. Mogli su do sada kupiti eskadrilu Gripena koliko su dali para italijanima i austrijancima i uz to treniraju njihove pilote. Tako ce i HR kada mi udjemo u NATO, naplacivat ce nama air policing.
Mislim na kraju imala je HR tu drugih opcija, mozda najbolja je bila onih 20 F4 iz njemacke cija je avionika na F-18 standardu. Tu su njemci trazili da oni rade odredjene servise, ali jbg, neko se u HR ugradio u ove ukrajinske MIg-21. Mogli su uzeti kanadske F-5, isto sa elektronikom na nivou F-18.
Medjutim, oni ako hoce dugorocno imati lovacku avijaciju, bez eskadrile polovnih F-16 ili novih Gripena nema nista. Gripen bi tu bio najbolja opcija s obzirom da je sat leta 2,800 eura.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#6885 Re: RUSIJA

Post by Alfons Kauders »

jefferson wrote:
Alfons Kauders wrote:
Sorry, mislio sam da su vazniji u potencijalnom sukobu od Migova... Za obuku svakako nisu, ali ako zapuca - Kiowa ce Hrvatima vise "valjati" od Miga.

Air policing i trening ostaju, ali opet je upitno da li se jednoj Hrvatskoj ili Srbiji isplati dati milijardu kako bi imali eskadrilu cestitih aviona. Bison je ok na papiru, kao i ona Rumunsko-izraelska modernizacija, ali Indijci imaju strasnih problema u upotrebi (pogledaj gubitke koje imaju - zato i zure da izbace 21ice iz upotrebe). Drugim rijecima to je primamljiva opcija za one koji imaju veliku flotu 21ica... Ali ne vjerujem da bi se isplatilo Srbiji ili Hrvatskoj.

Drugi problem sa 21icom je sto je ogranicen. Ok, na Red Flag dobro prolazi, ali to je samo zrak-zrak... A na vjezbi ucestvuju moderniji multirole avioni koji nisu usko specijalizirani kao 21ica... Plus, ti avioni imaju dosta veci domet od 21ice, efikasnije turbofan motore, nose dosta vise korisnog tereta itd. Kao neki jeftini point defense presretac, Bison ima smisla, ali samo kada je dio vece strukture, kao kod Indijaca koji pored njega imaju jos masu multirole aviona, kao i jurisnika i drugih tipova.
Mislim da grijesis, Bison ima smisla upravo za zemlju kao HR. Nije skup, dijelova svugdje. Dolet? Koga briga, HR treba avion da stigne Boeing 737 ili eventualno, samo u Sci-Fi scenariju ide u borbu protiv MIG-29. Indijci gube Bisone jer ih koriste za napade na zemlju, losa logistika itd. U HR su nasljedili JNA mentalitet, i koliko lete oni imaju vrlo mal % nesreca.
Ono sto hocu reci, HR je dosta gledala kako je SLO prosla sa air policingom. Slovenci su pojeli pravo dobru kolicinu govana sa tim air policingom. Sada oni, pazi ovo, rade air policing sa Pilatusom do 3000m ne bil ustedili para kada im neka Cesna uleti i slicno. Mogli su do sada kupiti eskadrilu Gripena koliko su dali para italijanima i austrijancima i uz to treniraju njihove pilote. Tako ce i HR kada mi udjemo u NATO, naplacivat ce nama air policing.
Mislim na kraju imala je HR tu drugih opcija, mozda najbolja je bila onih 20 F4 iz njemacke cija je avionika na F-18 standardu. Tu su njemci trazili da oni rade odredjene servise, ali jbg, neko se u HR ugradio u ove ukrajinske MIg-21. Mogli su uzeti kanadske F-5, isto sa elektronikom na nivou F-18.
Medjutim, oni ako hoce dugorocno imati lovacku avijaciju, bez eskadrile polovnih F-16 ili novih Gripena nema nista. Gripen bi tu bio najbolja opcija s obzirom da je sat leta 2,800 eura.
Al opet se jebes ga vratimo na resurse i isplativost. Pogledaj kada Indijci planiraju poslati Bisone u penziju, ili Rumuni svoje Lancere. Oba su super odradjena i fakat su zahvalni na skoro svakom polju, al dzaba - ne mogu jos dugo. Da pricamo o 2000 ili eventualno 2005, onda ok. Danas je kasno, a vjerovatno je kasno i za F-4 i F-5.

Dodatni belaj kod sva tri modela je sto koriste turbojet motore (Tumanski u Migovima, GE J79 i J85 u F4 i F5), i nisu bas stedljivi. Phantom u biti ima duplo vise potiska od 21ice, i odrzavanje je dosta skuplje, da i ne govorimo o gorivu. F-5 je vazda bio lutka od aviona - zacas se servisira na zemlji, mal, lagan, visenamjenski, a motori jednostavni i sa dosta duzim zivotnim vijekom od ovih u Mig 21. Dzaba sve, prestari su.

Gripen je trenutno najbolja opcija, sto su skontali i Cesi i Madjari, jer znaju da su rahat nekoliko decenija. Zapravo, vrlo je moguce da ce to biti posljedni borbeni avion s posadom koji ce ikad nabaviti, a isto vazi za Srbiju i Hrvatsku. Pored Gripena, ima i ono korejsko cudo sto izgleda kao mali F-16, i onaj kinesko-pakistanski JF 17 - oba su strahota moderni i relativno jeftini, samo belaj sto jos uvijek nema polovnjaka, a Gripena ima :)

Meni nikako nije jasno da se za air policing koriste avioni s posadom. Mislom ok trenutno, ali dugorocno nema smisla, samo sto trenutno nema dronova koji bi mogli raditi isto.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#6886 Re: RUSIJA

Post by jefferson »

Ne mozes raditi air policing bez posade. Procedura nalaze da se svaki avion mora vizuelno identifikovati tokom presretanja. Druga stavr, air policing ne mozes raditi bez aviona sa dodatnim sagorjevanjem i brzinom preko 1 maha.
Avioni bez posade nece jos dugo uci u upotrebu jer se pokazalo da UAS ima veliku mogucnost greske bez posade. Amerikanci su UAS koristili maksimalno i najbolji su tu, ali i oni su povukli rucnu tu zbog grasaka u pakistanu i Afganistanu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6887 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

Bitno je odrzavati dobre odnose
Image
Только что мне передали подарок от Министра иностранных дел Сербии Ивицы Дачича - важная, я бы сказала, основополагающая часть сербского женского национального костюма. Назовём её жилеткой.
Единственный недостаток этой потрясающей вещи - отсутствует верхняя пуговица. Но тот, кто знает Дачича, этому не удивится.
Кстати, Ивица, когда ты успел снять мерки, я ведь всегда была очень бдительна?! Думаю, дело в опыте ))))))
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#6888 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »

Safari na ruski nacin
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6889 Re: RUSIJA

Post by spreca »

Drvenija87 wrote:Safari na ruski nacin
Tuzilastvo i policija ih vec trazi radi hapsenja
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#6890 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »

Cyber napadi iz Rusije
Image
GRIZZLY STEPPE
Direktna umijesanost kremaljskog kepeca i njegovih obavjestajnih sluzbi naspram americkih drzavnih agencija,politickih organizacija
(period 2015/2016),istrazivackih instituta i sveucilista,kao i korporacija -https://www.us-cert.gov/sites/default/f ... -20296.pdf
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#6891 Re: RUSIJA

Post by Haman2 »

Kakav je Putin, koji je, prema svemu što se zna, priželjkivao pobjedu Trumpa?

Image
Budimir Loncar, bivsi ministar vanjskih poslova YU

– I Putin je proizvod situacije, kaosa u koji je Rusija upala u vrijeme Jeljcina. Autokrat je i uveo je u državu red služeći se i ruskim patriotizmom odnosno nacionalizmom. Ruski patriotizam i nacionalizam imaju veliku povijesnu vrijednost, zahvaljujući njima Rusija nije izgubila niti jedan rat. Zapad je pogriješio kad je pristupio Rusiji kao sili poraženoj u Hladnom ratu, umjesto da je se tretira kao državu koja je također pridonijela završetku tog razdoblja i stvaranju uvjeta za gradnju novog poretka.

Trebalo joj se i materijalno pomoći, kao što je to zagovarao čuveni američki diplomat i povjesničar George Kennan. Zato je Putin danas kakav jest, održava se na nacionalizmu i želi se etablirati na svjetskoj sceni. Vjerujem da je toliko realan da ne misli da može biti vodeći svjetski faktor, ali regionalni i time relativno svjetski može biti. Putin je u Rusiji jako popularan, podržava ga 80 posto građana, ali ih i 71 posto traži bolje odnose s Amerikom.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#6892 Re: RUSIJA

Post by Haman2 »

Kakav je Putin, koji je, prema svemu što se zna, priželjkivao pobjedu Trumpa?

Image
Budimir Loncar, bivsi ministar vanjskih poslova YU

– I Putin je proizvod situacije, kaosa u koji je Rusija upala u vrijeme Jeljcina. Autokrat je i uveo je u državu red služeći se i ruskim patriotizmom odnosno nacionalizmom. Ruski patriotizam i nacionalizam imaju veliku povijesnu vrijednost, zahvaljujući njima Rusija nije izgubila niti jedan rat. Zapad je pogriješio kad je pristupio Rusiji kao sili poraženoj u Hladnom ratu, umjesto da je se tretira kao državu koja je također pridonijela završetku tog razdoblja i stvaranju uvjeta za gradnju novog poretka.

Trebalo joj se i materijalno pomoći, kao što je to zagovarao čuveni američki diplomat i povjesničar George Kennan. Zato je Putin danas kakav jest, održava se na nacionalizmu i želi se etablirati na svjetskoj sceni. Vjerujem da je toliko realan da ne misli da može biti vodeći svjetski faktor, ali regionalni i time relativno svjetski može biti. Putin je u Rusiji jako popularan, podržava ga 80 posto građana, ali ih i 71 posto traži bolje odnose s Amerikom.
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#6893 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »

Rusija je izgubila rat u Afganistanu.Izgubila je sve nekadasnje clanice Varsavskog pakta.
Ukrajinu je izgubila pred nosom,kao i veci dio Srednjeg istoka.
Materijalno je pomagana tijekom Drugog svjetskog rata,kao i u doba pijanog Jelcinja.
Medjutim, sta to vrijedi,kada je to autokratska i mafijaska drzava.
U Rusiji elita koristi drzavne resurse za licno bogacenje i opstanak na vlasti.
Srbija postaje sve vise demonska replika Rusije.
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#6894 Re: RUSIJA

Post by haos1 »

A Amerika je kao dobila rat u Afganistanu? Bivše članice Varšavskog pakta nisu toliko važne koliko članice nekadašnjeg SSSR-a... U Drugom svjetskom ratu prevagu je odnijela Rusija koja je neznatno materijalno pomagana, sasvim uspješno i efikasno bi odnijela pobjedu i bez te pomoći. Ostalo su vaše utjehe i rusofobne fantazije.. Nije bilo teoretske šanse da Nacistička Njemačka pobijedi SSSR, pa znaš li koja su to prostranstva?! Rusija je ubjedljiva pobjednica 2. svjetskog rata, a bit će i Trećeg svjetskog rata ako treba. Jednom gubitnici-uvijek gubitnici!

Opsjednuti ste Rusijom. Bolje se ti koncentriši na kaljužu u kojoj živiš.
Djulizar
Posts: 105
Joined: 14/12/2016 20:54

#6895 Re: RUSIJA

Post by Djulizar »

Rusija je jedna divna zemlja koja ima mnogo muslimana koji klanjaju u toplim Dzamijama. Rusija je obezbijedila ogrijev svim Dzamijama i zato muslimani mogu da klanjaju u toplim Dzamijama. Inace Rusija podrzava Palestinu i Palestina ce na kraju dobiti svoju drzavu i to sve zahvaljujuci Rusiji koja vodi principijelnu politiku koja je mnogo dobra za muslimane.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6896 Re: RUSIJA

Post by Truba »

Image
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#6897 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »

haos1 wrote:A Amerika je kao dobila rat u Afganistanu? Bivše članice Varšavskog pakta nisu toliko važne koliko članice nekadašnjeg SSSR-a... U Drugom svjetskom ratu prevagu je odnijela Rusija koja je neznatno materijalno pomagana, sasvim uspješno i efikasno bi odnijela pobjedu i bez te pomoći. Ostalo su vaše utjehe i rusofobne fantazije.. Nije bilo teoretske šanse da Nacistička Njemačka pobijedi SSSR, pa znaš li koja su to prostranstva?! Rusija je ubjedljiva pobjednica 2. svjetskog rata, a bit će i Trećeg svjetskog rata ako treba. Jednom gubitnici-uvijek gubitnici!

Opsjednuti ste Rusijom. Bolje se ti koncentriši na kaljužu u kojoj živiš.
Amerika koliko toliko drzi situaciju pod svojm kontrolom.
A ti si doista uvjeren da ce Rusija vratiti pod svoje skute nekadasnje clanice SSSR?
Posjeti Ukrajinu za svaki slucaj.
Neznatno materijalno pomagana?

Trebam li te podsjetiti da je Rusija zadnji iznos po ugovoru (Lend-Lease) Americi isplatila tek 2006.
Opsjednuta Rusijom :pisnula: ...zasigurno sto je uz Urugvaj najvece leglo i zastitnik bjelosvjetskih bandita i kriminalaca.
Pruzila je utociste onima iz Srbije koji su je najvise opljackali,razbili,uvukli u ratove sa susjedima i doveli je maltene do nestanka.
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#6898 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »

Djulizar wrote:zahvaljujuci Rusiji koja vodi principijelnu politiku koja je mnogo dobra za muslimane.
Principijelno ,nema sto...

Izgleda da imaju osjecaj da ce im Kremlin na koncu zabiti noz u ledja zarad boljih kepecovih odnosa sa Trampom/SAD.
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#6899 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »

Jos jedna ''nezgoda'' u liftu.

Lider samoproglasene Luganske Narodne Republike (LNR) -Valerij Bolotov, pronadjen je mrtav u Moskovskoj regiji.

Image
User avatar
pici
Posts: 43597
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6900 Re: RUSIJA

Post by pici »

Putin potpisao kontroverzni zakon, polemika i dalje traje
Moskva -- Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je novi zakon koji predviđa ublažavanje kazni za porodično nasilje.

IZVOR: TANJUG UTORAK, 7.02.2017. | 18:15


Organizacije za zaštitu prava žena sada strahuju da će to ohrabriti zlostavljanje, prenosi Rojters.

Po izmenama zakona, zlostavljanje od rođaka sada se tretira kao građanski prekršaj, a ne kao krivični, kada žrtva pretrpi ozbiljne povrede.

Oni koji podržavaju novi zakon, uključujući članove Putinove stranke Ujedinjena Rusija, kažu da tim novinama žele da zaštite prava roditelja da disciplinuju decu i da ograniče državu da se meša u porodični život.

Kako su objasnili, svako ko nanese teške fizičke povrede i dalje će biti krvično odgovoran.

U saopštenju objavljenom na zvaničnom sajtu Kremlja, Putin je potpisao zakon nakon što je izglasan u oba predstavnička doma ruskog parlamenta.

Međutim, kritičari ocenjuju da je taj zakon korak unazad, koji će osloboditi "kućne tirane" i obeshrabriti žrtve da prijave nasilje.

Prema izveštaju UN iz 2010. godine, oko 14.000 žena svake godine u Rusiji ubiju suprug ili rođak.

Podsetimo, nedavno je Ruska duma usvojila je zakon po kojem se za nasilje u porodici ne predviđa krivična odgovornost ako je naneseno prvi put. Opširnije -

ma ubijte kučke neverničke... HHUURRAAAAAAAAA
Post Reply