Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#51 Re: mobilni radari tj kamere

Post by motorola01 »

drndalo wrote:Kad vec skrenes prema N.Travniku i Bugojnu, pa nakon 1-2 km, prvo selo oko ceste, lijevo u samom centru sela, ima nesto kao granap, izlog polj. zadruge, ima fiksan stub sa kucistem za kameru, da li je i kamera stalno unutra ili je sele, ne znam...
Eh tamo vec ne idem :) , ali je dobro znati. Znas i sam da ih cesto premijestaju i nikad se ne zna ima li je ili nema. Uglavnom se treba paziti jer je taj kanton čučnuo ko Melčin horoz ( kako kazu u narodu ) i ovako i pune budzet. Ja sam 90 posto kazni u zadnjih nekoliko godina platio u ovom kantonu. Jednostavno koriste svaku priliku da ti uzmu novac, sto kroz ove kazne, sto kroz poreze itd...
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#52 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drndalo »

Ma kad negdje cesto prolazis, nije problem, jer naucis im "loge" i zdravo, u 98% slucajeva su jako predvidivi, na svakom kantonu imaju 10-ak/12 lokacija i drze se toga prilicno studiozno... Mislim, nigdje i ne brzam aman, ali da im placam kazne za 12 km/h je bas bez veze... :lol:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#53 Re: mobilni radari tj kamere

Post by respo »

Bakir1 wrote:pa nije octavia g klasa, ne mozes je dobiti u izvedbi motora u kojoj ne postoji fabricki ;-)
njemacka policija je imala seriju od 500 kom m3 e36 limuzina, ali kako je postojao takav auto sa 3,0 motorom isto oznake M3 vjerovatno su zbog toga data ta auta na koristenje, ili napravljena kako hoces
bmw-e koje ima njemacka policija je nemoguce kupiti u slobodnoj prodaji mislim na motore koji su u njima a da opremi ne pricam jer su se pravili iskljucivo samo za njemacku policiju a posebno za njihove presretace koji su bili bare bare cak i sa kojekakvim ferarijima porseima i ostalim zvjerima
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#54 Re: mobilni radari tj kamere

Post by emko1234 »

na ovom klipu fino pise da je u ovoj oktaviji vw r32 motor koja pase u oktaviju bez puno prerada. maltene je sve s golfa uzeto i nije nemoguce za uradit.
drugo nasi sigurno nemaju ovo auto, jer bi se znalo dosad da postoji takva okatvija u BIH. svi na ovom podforumu redovno vozimo, i neko bi je vidio do sad da ga jebes.

vracao sam se s mora u pon navecer. i malo iza gradca, i poslije table makarska rivijera, na mjestu gdje je preticanje dozvoljeno preteknem policijsko auto koje je vozilo jedva 50. i oni me stignu, jer nisam vozio 150 nego stao na 80, i upale rotaciju i zaustave me.
znaci bez ikakvog razloga, bio sam vezan, sve papire imama, nisam probio ogranicenje, auto 100% ispravno. i nakon pregledanja papira koje je trajalo jedno 10 minuta, pa su onda sjeli u auto, pa nesto pricali, kad mi je puko film, izadjem iz auta i pitam sta je problem, zadrzavate me, ako imate razlog recite mi, napiste kaznu da platim il da idemo kod sudije prekrsaje.
da bi mi drot glupi prvo rekao, ko ti je rekao da izadjes iz auta :x , vrlo drsko i bezobrazno, onda je rekao kako mi bosanci uvijek glumimo neke lazne mangupe a da smo manji od makova zrna kad naidjemo na pravog mangupa. ja se sjebo, ne znam sta da mu kazem. ne znam koji mu je kurac. i ja se vratim do auta, krenem uzet mobitel, da nazovem policiju.
i on me gleda. i ja se onda u momentu presaberem i kazem mu al bez persiranja, da me zaboli kurac za njegovo misljenje o bosancima, i da radi svoj posao za koji je placen i da nemam vremena da s njim s psiholosko socioloskog aspekta analiziram ponasanje grupe ljudi koja je okarakterisana ko nacija. i vidim je tu samo rijec "kurac" razumio, i krenuo je nesto da kaze, da bi mu drug drot rekao, aj daj mu papire nakon cega ih je on bukvalno bacio i vratio se u auto, okrenuo se polukruzno i otisao prema gradcu.
eh sta radit i takvim situacijama? mislim to je sekunda do incidenta, frajer te ocigledno provorica, nema razloga da te kazni i pokusava na kvarno da te dovede u situaciju da pojedes govno.
malo mi je falilo, al sam vracao mater s mora i njenu prijateljicu pa nisam rekao nista vise nego sto je trebalo.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#55 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drndalo »

Ja se vec zabrinuo, nema te par dana, da nije sta bilo, kad ono ti u 'apsu... Zamalo... Sala mala, ne zamjeri... :lol:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#56 Re: mobilni radari tj kamere

Post by quarterback »

sa drotovima uvijek budi fin makar ih ne mozes ocima
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#57 Re: mobilni radari tj kamere

Post by insomnia78 »

Trebali su te svezati i u stanicu.
Fakat ko ti je rekao da izlazis iz auta?

s' moje sokocalo
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#58 Re: mobilni radari tj kamere

Post by motorola01 »

I ja sam nedavno iz auta izasao pri redovnoj kontroli. Trazili dokumente i ja dam i vidim odnese ih tamo do svog auta i poce nesto pisati. I ja izadjem da pitam sta je bilo, u cemu je problem(jer znam da je sve u redu) i doceka me onaj pogled, kao ono sta ti radis ovdje :D . Rekose da je samo kontrola i zato zapisuju. Bili neki fini drotovi :)
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#59 Re: mobilni radari tj kamere

Post by emko1234 »

insomnia78 wrote:Trebali su te svezati i u stanicu.
Fakat ko ti je rekao da izlazis iz auta?

s' moje sokocalo
sta sam trebao uradit? cekat da neki nadrkan debil malo protabiri sa svojih drugom taktiku kako da mi otmu sto vise love s obzirom da nisam napravio nikakav prekrsaj?
jel zabranjeno preteci drotovsko auto koje mili po cesti ispred tebe na mjestu gdje je to dozvoljeno?
nisam otisao ni preko ogranicenja cak.
nije mi jasno ponasanje ljudi, koji bi isli iza drotova po gradu vozeci 33km/h samo da ih ne bi pretekli.
jel zabranjeno izaci iz auta nakon sto ti neki majmun uzme dokumente i pusti te 20 min da cekas, bez da ti je rekao razlog zaustavljanja?
neki
Posts: 6703
Joined: 17/02/2005 07:57

#60 Re: mobilni radari tj kamere

Post by neki »

emko1234 wrote:na ovom klipu fino pise da je u ovoj oktaviji vw r32 motor koja pase u oktaviju bez puno prerada. maltene je sve s golfa uzeto i nije nemoguce za uradit.
drugo nasi sigurno nemaju ovo auto, jer bi se znalo dosad da postoji takva okatvija u BIH. svi na ovom podforumu redovno vozimo, i neko bi je vidio do sad da ga jebes.

vracao sam se s mora u pon navecer. i malo iza gradca, i poslije table makarska rivijera, na mjestu gdje je preticanje dozvoljeno preteknem policijsko auto koje je vozilo jedva 50. i oni me stignu, jer nisam vozio 150 nego stao na 80, i upale rotaciju i zaustave me.
znaci bez ikakvog razloga, bio sam vezan, sve papire imama, nisam probio ogranicenje, auto 100% ispravno. i nakon pregledanja papira koje je trajalo jedno 10 minuta, pa su onda sjeli u auto, pa nesto pricali, kad mi je puko film, izadjem iz auta i pitam sta je problem, zadrzavate me, ako imate razlog recite mi, napiste kaznu da platim il da idemo kod sudije prekrsaje.
da bi mi drot glupi prvo rekao, ko ti je rekao da izadjes iz auta :x , vrlo drsko i bezobrazno, onda je rekao kako mi bosanci uvijek glumimo neke lazne mangupe a da smo manji od makova zrna kad naidjemo na pravog mangupa. ja se sjebo, ne znam sta da mu kazem. ne znam koji mu je kurac. i ja se vratim do auta, krenem uzet mobitel, da nazovem policiju.
i on me gleda. i ja se onda u momentu presaberem i kazem mu al bez persiranja, da me zaboli kurac za njegovo misljenje o bosancima, i da radi svoj posao za koji je placen i da nemam vremena da s njim s psiholosko socioloskog aspekta analiziram ponasanje grupe ljudi koja je okarakterisana ko nacija. i vidim je tu samo rijec "kurac" razumio, i krenuo je nesto da kaze, da bi mu drug drot rekao, aj daj mu papire nakon cega ih je on bukvalno bacio i vratio se u auto, okrenuo se polukruzno i otisao prema gradcu.
eh sta radit i takvim situacijama? mislim to je sekunda do incidenta, frajer te ocigledno provorica, nema razloga da te kazni i pokusava na kvarno da te dovede u situaciju da pojedes govno.
malo mi je falilo, al sam vracao mater s mora i njenu prijateljicu pa nisam rekao nista vise nego sto je trebalo.
Poslije table 'makarska rivijera' a prije table DNŽ ima nekih 700-800m (s obzirom da kazes da su se polukruzno okrenuli i vratili prema Gradcu pretpostavljam da su iz stanice Gradac te su te zaustavili u SD zupaniji) i na tom dijelu imaju 2 pravca od po cca 200m na kojima je isprekidana linija a ogranicenje brzine 60km/h, mozda cak i 50 nisam siguran jer je izmedju ova dva pravca krivina kroz koju se ne moze preko 50.
Budi sretan sto si prosao bez kazne..
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#61 Re: mobilni radari tj kamere

Post by emko1234 »

predugo vozim da ne bi primjetio tablu s ogranicenjem pogotovo u drugoj zemlji. tu i ako ima ogranicenja nije manje od 80 il ga nema nikako sto je po pravilima magistrale samo po sebi 80. i mjesto na kojem sami ih pretekao je mjesto gdje imas pravac nizbrdo, pa desna krivina pa opet pravac uzbrdo. vidljivost odlicna i isprekidane linije ima barem 200 metara. osim toga, oni nisu imali radar u autu, jer bi se pozvali na to, nego su samo vozili. dva obicna drota saobracajca koja vrse rutinske kontrole.
neki
Posts: 6703
Joined: 17/02/2005 07:57

#62 Re: mobilni radari tj kamere

Post by neki »

Da, poslije table 'makarska rivijera' ide pravac blago nizbrdo pa ostra krivina desno pa pravac blago uzbrdo..i na tom dijelu ogranicenje nije vece od 60 :D
Vise mi je cudno sto te na tom dijelu zaustavila policija iz Gradca jer je to u DN zupaniji..
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#63 Re: mobilni radari tj kamere

Post by emko1234 »

neki wrote:Da, poslije table 'makarska rivijera' ide pravac blago nizbrdo pa ostra krivina desno pa pravac blago uzbrdo..i na tom dijelu ogranicenje nije vece od 60 :D
Vise mi je cudno sto te na tom dijelu zaustavila policija iz Gradca jer je to u DN zupaniji..
to vec ne znam, mozda su otisli na pecenje negdje usput il da bace kladionicu :lol: smetljari.
MMM1977
Posts: 4622
Joined: 15/07/2009 12:56

#64 Re: mobilni radari tj kamere

Post by MMM1977 »

quarterback wrote:
zLatk0 wrote:
sarajevomd wrote:a sta je sa mobilnim radarima tj kamerama na tronsocima koje ostave da pikcaju vozace ? :D
Moraju te odmah zaustaviti ili npr do 1km kasnije ( jedni slikaju, jedni cekaju), jer od takvih ti ne moze doci na adresu..
kod mene je pisalo da sam uslikan mobilnim radarom (mislio sam da je to auto) i doslo mi je na adresu, rekli su mi da se javim u travnik ako hocu da vidim sliku

mislim da je pisalo da je radar multinova ili nesto...

+1

Sve isto, samo u Žepču, mislim Brankovići.
User avatar
scorpion7
Posts: 583
Joined: 25/05/2007 13:56
Location: JUG JUG JUG

#65 Re: mobilni radari tj kamere

Post by scorpion7 »

mene su skinuli hrvati na 220 prije odvajanja za novsku... i puno su nagodniji nego ovi nashi jazavci sto ordiniraju na ono malo ceste.... inace crni passat me kod nas zaustavio a kod njih crna octavija...
zgembudin
Posts: 116
Joined: 22/08/2010 04:57

#66 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zgembudin »

Ja juce naletio na tripod veseli... Lici na neki profi foto-aparat :D

Uglavnom, skontao sam i njih, malo uvuceni bili, izmedju D. Vakufa i Komara... tacno prije table gdje prestaje ogranicenje 60 i pocinje 80 ... Isao sam ispod 80, e sad dal' sam fotkan, ce vidimo
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#67 Re: mobilni radari tj kamere

Post by maxell_sarajevo »

Danas na Cengic Vili uocen Golf V teget boje, reg oznaka. A54-E-724. :D
Al veceras murije po Sarajevo kao da kakva delegacija dolazi.
sema911
Posts: 471
Joined: 21/03/2010 17:51

#68 Re: mobilni radari tj kamere

Post by sema911 »

klixo wrote:
Mr.Fundamental wrote:
klixo wrote:Put Doboj - Zenica , dvije siroke trake , uglavnom je puna linija. Crna Oktavija 3.2 v6 takodjer presretaci :mrgreen:
:shock: Što ga i ti zavrnu, čuj Octavia 3.2 :-) :lol: A RS izvedba dolazi sa 2.0 TDI ili 2.0 TFSI. Je li to neka specijalna bh. edicija? :D
Znaci i ja sam se sjeb'o kad sam vidio ... Nisam znao da imaju preko 1.8 motor ,a kamoli 3.2 ... Kad joj nazad pise 3.2 v6 ili vr6 :shock:

ps. evo nadjoh na netu
http://www.youtube.com/watch?v=qAClE-TRV3M

kucaj u google skoda octavia vr6

postavljac ovog videa ima malo manje od 6 god
a octavia nije mogla doci sa motorom r32 il ti ga vr6 jedno te isto govno ovo sa r malo samo vece
i ima tih octavio koje su skalamerije i ubaceni razni drugi motori al je prepravljanjo sve isvasta
a policija po evropi ne vozi te garaza aute kada ima superba sa 3,6 motorom i opcijom samo za njih
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#69 Re: mobilni radari tj kamere

Post by klixo »

Onda sam ja corav , kazem sta sam vidio. 100% 3.2 v6 (ili vr6)
juzna_strana
Posts: 498
Joined: 26/03/2012 20:41

#70 Re: mobilni radari tj kamere

Post by juzna_strana »

zgembudin wrote:Ja juce naletio na tripod veseli... Lici na neki profi foto-aparat :D

Uglavnom, skontao sam i njih, malo uvuceni bili, izmedju D. Vakufa i Komara... tacno prije table gdje prestaje ogranicenje 60 i pocinje 80 ... Isao sam ispod 80, e sad dal' sam fotkan, ce vidimo
Na SB kantonu su pravo aktivni sa mobilnim kamerama,i to su bas stela da ih stave na skrivena mjesta :-D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#71 Re: mobilni radari tj kamere

Post by 530i »

motorola01 wrote:
-na raskrsnici za N.Travnik, tacnije odmah poslije nje. Za ovu raskrsnicu nisam siguran da ima kameru?!
Na toj raskrsnici nema kamere, ali zato ima često policije koja stoji (sa radarom ili bez) na obližnjem autobuskom stajalištu i gleda na one što dolaze iz pravca Travnika. Kamera ima kada se skrene prema Novom Travniku, uredno je obilježena i isprobano (nažalost) radi.
GaRGa
Posts: 2762
Joined: 25/02/2009 15:00

#72 Re: mobilni radari tj kamere

Post by GaRGa »

respo wrote:mislis?
ne bih se kladio jer kad drzava narucuje onda naprave i u 50 komada sa svim mogucim prepravkama
kao sto bmw uradi za njemacku policiju samo u vecem broju komada
pa ih nakon rashodovanja ne mogu kupiti gradjani kao sto je ovdje slucaj sa policijskim autima koja su "za bacit"
V6 motor se ugradjuje uzduzno i nema prostora u okaviji da stane pod haubu
samo VR koji se ugradjuje poprecno aka r32 moze stati oktaviji pod haubu
3.2 V6 iz superba i 3.2 VR6 iz golfa su 2 razlicita motora
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#73 Re: mobilni radari tj kamere

Post by quarterback »

prije par dana se vracam iz pravca doboja prema sarajevu, pretekao sam neki sleper i vidio ogranicenje 80, pustam gas i auto usporava sa oko 110 na 80, ipak, radar

tvrde da sam isao 98, govorim da vjerovatno nisam jer sam bas u momentu prolaska pored table za ogranicenje prosao oko 90, mislim da je na gpsu pisalo 89

i hajde sad prica, gdje radim sta radim, prekrsajna prijava, nije nikakav problem...

kaze stariji drot, a da li si popio kafu kada si krenuo na put, rekoh nisam, popio sam kolu jer mi se spavalo

kaze on a znas ni mi nismo popili kafu...

rekoh - nisam ti ja od tih prijatelju

on se okrene i kaze kolegi - vrati momku dokumente

...
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#74 Re: mobilni radari tj kamere

Post by respo »

GaRGa wrote:
respo wrote:mislis?
ne bih se kladio jer kad drzava narucuje onda naprave i u 50 komada sa svim mogucim prepravkama
kao sto bmw uradi za njemacku policiju samo u vecem broju komada
pa ih nakon rashodovanja ne mogu kupiti gradjani kao sto je ovdje slucaj sa policijskim autima koja su "za bacit"
V6 motor se ugradjuje uzduzno i nema prostora u okaviji da stane pod haubu
samo VR koji se ugradjuje poprecno aka r32 moze stati oktaviji pod haubu
3.2 V6 iz superba i 3.2 VR6 iz golfa su 2 razlicita motora
pa ko je pricao konkretno o V6 motoru?
govorim da drzavne sluzbe svuda u svijetu imaju te beneficije kod proizvodjaca automobila jer njih ne zanima cijena
pa ako moze ovi ce im ugraditi mlazni pogon ako zahtjevaju
User avatar
ovajonaj
Posts: 428
Joined: 01/02/2008 11:44
Location: Bihac

#75 Re: mobilni radari tj kamere

Post by ovajonaj »

Evo ako ima neko da mi predlozi sta da radim u ovom svom slucaju...Ja sam vozio ovu skodu i dobio sam jucer ovu sliku postom kao da sam vozio 73km/h gdje je ogranicenje 50 (znam vrlo dobro da je tu ogranicenje 50) , uglavnom siguran sam da nisam vozio toliko brzo na tom mjestu jer odlicno poznajem to mjesto i ogranicenje. I ono sto me najvise kopka je slika ova gdje se vidi da me passat pretekao preko pune linije i vraca se u svoju traku... i razmisljam nesto... ako sa ja isao 73 zasto me onda ovaj passat pretice i to na punoj liniji? mislim logicno je da sam ja isao oko 50 sto je njemu bilo sporo i pretekao me na punoj jer sam vozio sporo... a uvijek ovuda vozim sporo jer znam za ove sacekuse..
isao sam u mup da mi pokazu sliku od passata tj da li je on dobio svoju kaznu jer je sigurno isao vise od mene jer me preticao, ali su mi rekli da nemaju vremena da mi to nadju... kao idi na sud...
i sad ne znam sta da uradim...ako odem na sud, a onda pronadju kaznu i za passata da je isao jos vise od 73...onda placam i kaznu i sudske troskove i jos onih 20 km za upis u bazu cips-a.. a ako ne pronadju kaznu od passata jel to onda dokaz da je to njegova kazna ili ce samo slegnuti ramenima i reci nema je, ali ti ipak placas ovu kaznu? ili da platim ove 62 KM i poklopim se po usima...

Image
Post Reply