Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9976 Re: Pitamo Mehanicare ?
stare mazge , sve je nissan i nema nimalo renola , mislim da su pouzdana auta 
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#9977 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja bih ga jedino dzaba.
Velika stara limuzina, u crno moze zavit.
Velika stara limuzina, u crno moze zavit.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9978 Re: Pitamo Mehanicare ?
naviko je on na njih , vidis da vozi s320 neki stariNediM17 wrote:Ja bih ga jedino dzaba.
Velika stara limuzina, u crno moze zavit.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#9979 Re: Pitamo Mehanicare ?
W220-kuamar1994 wrote:naviko je on na njih , vidis da vozi s320 neki stariNediM17 wrote:Ja bih ga jedino dzaba.
Velika stara limuzina, u crno moze zavit.![]()
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9980 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala, pretpostavio sam da je to vjerovatno i razlog, zato i upitah šta bi drugo moglo to prouzrokovati, ako nije baš to uzrokWarashii wrote:Izmedju ostalog može biti da je do loših dijelova.Averus wrote:Od čega može biti da aksijalni "odu" nakon dva mjeseca vožnje?
Ne trkam se, rupe izbjegavam, a na ivičnjak se popnem jednom u mjesec dana...
Jel' mora biti da su nekvalitetni ili može biti i nešto drugo?
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#9981 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je onda permanent, tad ga naspes i neces morati vise nikad.bitanga_sa_otesa wrote:pa u motor,ima cep na vrhu to otvoris i naspes dok ne prelijemuha_sa wrote:dje se sipa permant
- Streptokok
- Posts: 3459
- Joined: 27/10/2014 08:18
#9982 Re: Pitamo Mehanicare ?
Motor mi je zatresao i promijenio zvuk. Imao sam utisak da se gusi i radi na tri klipa. Sdi 1.9 fabia je u pitanju. Iskljucim klimu i ubrzo se povrati. Probamklimu opet ista stvar.
Sta je reci, krepo kompresor klime?
edit. Trese ponekad i bez klime i cuje se zvuk kao da nesto klepepece u motoru. Prestane pa opet se javi.
Sta je reci, krepo kompresor klime?
edit. Trese ponekad i bez klime i cuje se zvuk kao da nesto klepepece u motoru. Prestane pa opet se javi.
- Herr Flick
- Posts: 9075
- Joined: 02/04/2012 13:00
#9983 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uzeo sam novi oklop za kljuc,i sve uradio kako treba međutim pravac kljuca je klapav,hoda tamo vamo,tacno cu ga slomit jednog dana,e sad ovaj drugi koji je dosao uz novi oklop,moze li se iskoristiti i na njega narezati,tj uraditi kopiju mača
- konektovan
- Posts: 51417
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9984 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam narezao novi, bolji dvajes puta od originalnog.Herr Flick wrote:Uzeo sam novi oklop za kljuc,i sve uradio kako treba međutim pravac kljuca je klapav,hoda tamo vamo,tacno cu ga slomit jednog dana,e sad ovaj drugi koji je dosao uz novi oklop,moze li se iskoristiti i na njega narezati,tj uraditi kopiju mača
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9985 Re: Pitamo Mehanicare ?
nije kljuc skup, on je oko 60tak KMkonektovan wrote:Ja sam narezao novi, bolji dvajes puta od originalnog.Herr Flick wrote:Uzeo sam novi oklop za kljuc,i sve uradio kako treba međutim pravac kljuca je klapav,hoda tamo vamo,tacno cu ga slomit jednog dana,e sad ovaj drugi koji je dosao uz novi oklop,moze li se iskoristiti i na njega narezati,tj uraditi kopiju mača
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#9986 Re: Pitamo Mehanicare ?
majke mi treba otvorit temu sta vas najvise nervira kod mehanicara... sve nesta nadrkano, ne javlja se na telefon, najavis se, rezervises termin, dođeš, tamo sedam auta naredano..
- zforumas
- Posts: 8730
- Joined: 25/10/2016 20:35
#9987 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve je dobro dok ti jednom ne kaze da samo pare posaljes, ne moras ni dolaziti ni auto dovozitiNed071 wrote:majke mi treba otvorit temu sta vas najvise nervira kod mehanicara... sve nesta nadrkano, ne javlja se na telefon, najavis se, rezervises termin, dođeš, tamo sedam auta naredano..
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#9988 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako nije dundzer, onda se ponasa ko hirurg. Otprilike ti tako dodje.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#9989 Re: Pitamo Mehanicare ?
tacno tako...NediM17 wrote:Ako nije dundzer, onda se ponasa ko hirurg. Otprilike ti tako dodje.
sve ja shvatam, al jednu stvar necu nikad. ako si mi rek'o dođi u osam, ima da bude u osam. ako ja mogu ostaviti posao, djecu, zenu, milion obaveza i doci u pola radnog vremena, onda postuj moje vrijeme i moj novac...
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#9990 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uhhhh, necemoNed071 wrote:majke mi treba otvorit temu sta vas najvise nervira kod mehanicara... sve nesta nadrkano, ne javlja se na telefon, najavis se, rezervises termin, dođeš, tamo sedam auta naredano..
- pirpa
- Posts: 3832
- Joined: 22/02/2012 18:16
#9991 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema čovjeka da nije imao taj problem sa majstorima
Po mom iskustvu, lauda pro majstor al cijene mu zavise od raspoloženja...
Iznad njega, prema jagomiru ima jos jedan auto mehaničar al je talašika a nije skup...
U Barama, tačno ispod tehničkog pregleda ima majstor ne znam kako se zove, stariji čovjek, gluh, radi pretežno mercedese, profesionalac i ima cjenovnik na zidu...
U Vogošći, odmah iznad hotela Sunce ima mehaničar, nadimak Maca i ober prevarant... Makar sto se tice mog slučaja...puklo mi crijevo na turbini, čovjek dijagnosticirao da mi je otišla turbina..sreća pa je bio ljen da mi skine turbinu za 100 kermi i ako sam mu ostavio auto u jutro a došao da vidim je li skinuo turbinu sutradan u 14h... Poslje njega odem po preporuci kod mehaničara na ulazu Vogošće, odmah iznad džamije, momak profesionalac u svakom pogledu, ne gomila auta ispred radionice, ne prihvata auto da radi ako ima naručenu mušteriju, sem u slučajima ako je neki mali kvar ili mali servis, cijena mu je za svakog ista i izdaje račun...
Po mom iskustvu, lauda pro majstor al cijene mu zavise od raspoloženja...
Iznad njega, prema jagomiru ima jos jedan auto mehaničar al je talašika a nije skup...
U Barama, tačno ispod tehničkog pregleda ima majstor ne znam kako se zove, stariji čovjek, gluh, radi pretežno mercedese, profesionalac i ima cjenovnik na zidu...
U Vogošći, odmah iznad hotela Sunce ima mehaničar, nadimak Maca i ober prevarant... Makar sto se tice mog slučaja...puklo mi crijevo na turbini, čovjek dijagnosticirao da mi je otišla turbina..sreća pa je bio ljen da mi skine turbinu za 100 kermi i ako sam mu ostavio auto u jutro a došao da vidim je li skinuo turbinu sutradan u 14h... Poslje njega odem po preporuci kod mehaničara na ulazu Vogošće, odmah iznad džamije, momak profesionalac u svakom pogledu, ne gomila auta ispred radionice, ne prihvata auto da radi ako ima naručenu mušteriju, sem u slučajima ako je neki mali kvar ili mali servis, cijena mu je za svakog ista i izdaje račun...
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#9992 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima takav "majstor" - Unitrade.
Fino dođeš na prijemni pult, kažeš šta te muči, dobiješ odgovor da li to nešto može ili ne može i kad može, te koliko košta.
Sjedneš u čekaonicu, popiješ kafu, gledaš kroz prozor šta ti rade na autu (možeš i otići da vidiš šta rade i kako rade, ako želiš) i na kraju dobiješ fiskalni račun i garanciju.
I nije baš da su nešto previše skupi, čak su često i jeftiniji od konkurencije.
E tako očekujem od svakog servisa za svoje pare, bar dok mi auto ne bude staro min. 10 godina.
Fino dođeš na prijemni pult, kažeš šta te muči, dobiješ odgovor da li to nešto može ili ne može i kad može, te koliko košta.
Sjedneš u čekaonicu, popiješ kafu, gledaš kroz prozor šta ti rade na autu (možeš i otići da vidiš šta rade i kako rade, ako želiš) i na kraju dobiješ fiskalni račun i garanciju.
I nije baš da su nešto previše skupi, čak su često i jeftiniji od konkurencije.
E tako očekujem od svakog servisa za svoje pare, bar dok mi auto ne bude staro min. 10 godina.
- konektovan
- Posts: 51417
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9993 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mogu nam se majstori uvrijediti, ne treba otvarati novu temu.

- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#9994 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prodao sam auto pa ne razmisljam vise koliko sam titrao oko "majstora" i vrlo rijetkih, postenih majstora. Cijenim da je odnos 10 na jednog u korist ovih prvih.
- Paulaner
- Posts: 271
- Joined: 04/01/2014 21:23
#9995 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta vi mislite sta skripi ovdje,ja mislim da je selen jer sam i prosle godine imao isti problem sa druge strane,ali me zbunjuje sad da kad se podvucem najjace skripi ovdje gdje feder nalijeze na vilicu
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9996 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja znam da se na mazdama 6 cuje kugla takoPaulaner wrote:Sta vi mislite sta skripi ovdje,ja mislim da je selen jer sam i prosle godine imao isti problem sa druge strane,ali me zbunjuje sad da kad se podvucem najjace skripi ovdje gdje feder nalijeze na vilicu![]()
- bilic
- Posts: 1165
- Joined: 25/07/2012 22:33
#9997 Re: Pitamo Mehanicare ?
wd 40 . pošpricaj na jedno mjesto sumnjivo. Pa zaljuljaj....amar1994 wrote:ja znam da se na mazdama 6 cuje kugla takoPaulaner wrote:Sta vi mislite sta skripi ovdje,ja mislim da je selen jer sam i prosle godine imao isti problem sa druge strane,ali me zbunjuje sad da kad se podvucem najjace skripi ovdje gdje feder nalijeze na vilicu![]()
Pa špricaj na drugo mjesto ... i tako češ nabrže nać ....
- Paulaner
- Posts: 271
- Joined: 04/01/2014 21:23
#9998 Re: Pitamo Mehanicare ?
Spricao sam al nista,jedino sam primjetio da se poslije kise manje cuje..
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9999 Re: Pitamo Mehanicare ?
Paulaner wrote:Spricao sam al nista,jedino sam primjetio da se poslije kise manje cuje..
Komentar sa linka
Skinuti manđetu kugle,očistiti,podmazati,malo masti u manđetu i ko novo.
- Paulaner
- Posts: 271
- Joined: 04/01/2014 21:23
#10000 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislimm da je ovaj momak objasnio sve,zvuk je isti kao kod mene
Probat cu ovo pa ako upali znam sta treba mijenjat
Probat cu ovo pa ako upali znam sta treba mijenjat
