Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9976 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

stare mazge , sve je nissan i nema nimalo renola , mislim da su pouzdana auta :D
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#9977 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ja bih ga jedino dzaba.

Velika stara limuzina, u crno moze zavit.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9978 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:Ja bih ga jedino dzaba.

Velika stara limuzina, u crno moze zavit.
naviko je on na njih , vidis da vozi s320 neki stari :D :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#9979 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

amar1994 wrote:
NediM17 wrote:Ja bih ga jedino dzaba.

Velika stara limuzina, u crno moze zavit.
naviko je on na njih , vidis da vozi s320 neki stari :D :D
W220-ku :D
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9980 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Warashii wrote:
Averus wrote:Od čega može biti da aksijalni "odu" nakon dva mjeseca vožnje?
Ne trkam se, rupe izbjegavam, a na ivičnjak se popnem jednom u mjesec dana...


Jel' mora biti da su nekvalitetni ili može biti i nešto drugo?
Izmedju ostalog može biti da je do loših dijelova.
Hvala, pretpostavio sam da je to vjerovatno i razlog, zato i upitah šta bi drugo moglo to prouzrokovati, ako nije baš to uzrok :)
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#9981 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

bitanga_sa_otesa wrote:
muha_sa wrote:dje se sipa permant :?
pa u motor,ima cep na vrhu to otvoris i naspes dok ne prelije
To je onda permanent, tad ga naspes i neces morati vise nikad. :)
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#9982 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Streptokok »

Motor mi je zatresao i promijenio zvuk. Imao sam utisak da se gusi i radi na tri klipa. Sdi 1.9 fabia je u pitanju. Iskljucim klimu i ubrzo se povrati. Probamklimu opet ista stvar.

Sta je reci, krepo kompresor klime?

edit. Trese ponekad i bez klime i cuje se zvuk kao da nesto klepepece u motoru. Prestane pa opet se javi.
User avatar
Herr Flick
Posts: 9075
Joined: 02/04/2012 13:00

#9983 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Herr Flick »

Uzeo sam novi oklop za kljuc,i sve uradio kako treba međutim pravac kljuca je klapav,hoda tamo vamo,tacno cu ga slomit jednog dana,e sad ovaj drugi koji je dosao uz novi oklop,moze li se iskoristiti i na njega narezati,tj uraditi kopiju mača
User avatar
konektovan
Posts: 51417
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9984 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Herr Flick wrote:Uzeo sam novi oklop za kljuc,i sve uradio kako treba međutim pravac kljuca je klapav,hoda tamo vamo,tacno cu ga slomit jednog dana,e sad ovaj drugi koji je dosao uz novi oklop,moze li se iskoristiti i na njega narezati,tj uraditi kopiju mača
Ja sam narezao novi, bolji dvajes puta od originalnog. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9985 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
Herr Flick wrote:Uzeo sam novi oklop za kljuc,i sve uradio kako treba međutim pravac kljuca je klapav,hoda tamo vamo,tacno cu ga slomit jednog dana,e sad ovaj drugi koji je dosao uz novi oklop,moze li se iskoristiti i na njega narezati,tj uraditi kopiju mača
Ja sam narezao novi, bolji dvajes puta od originalnog. :D
nije kljuc skup, on je oko 60tak KM :D , a oklop glupi sa odasiljacem/daljinskim 240KM :-) :run:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#9986 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

majke mi treba otvorit temu sta vas najvise nervira kod mehanicara... sve nesta nadrkano, ne javlja se na telefon, najavis se, rezervises termin, dođeš, tamo sedam auta naredano..
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#9987 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zforumas »

Ned071 wrote:majke mi treba otvorit temu sta vas najvise nervira kod mehanicara... sve nesta nadrkano, ne javlja se na telefon, najavis se, rezervises termin, dođeš, tamo sedam auta naredano..
Sve je dobro dok ti jednom ne kaze da samo pare posaljes, ne moras ni dolaziti ni auto dovoziti :lol:
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#9988 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ako nije dundzer, onda se ponasa ko hirurg. Otprilike ti tako dodje.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#9989 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

NediM17 wrote:Ako nije dundzer, onda se ponasa ko hirurg. Otprilike ti tako dodje.
tacno tako...

sve ja shvatam, al jednu stvar necu nikad. ako si mi rek'o dođi u osam, ima da bude u osam. ako ja mogu ostaviti posao, djecu, zenu, milion obaveza i doci u pola radnog vremena, onda postuj moje vrijeme i moj novac...
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#9990 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Ned071 wrote:majke mi treba otvorit temu sta vas najvise nervira kod mehanicara... sve nesta nadrkano, ne javlja se na telefon, najavis se, rezervises termin, dođeš, tamo sedam auta naredano..
Uhhhh, necemo
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#9991 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pirpa »

Nema čovjeka da nije imao taj problem sa majstorima :lol:

Po mom iskustvu, lauda pro majstor al cijene mu zavise od raspoloženja...

Iznad njega, prema jagomiru ima jos jedan auto mehaničar al je talašika a nije skup...

U Barama, tačno ispod tehničkog pregleda ima majstor ne znam kako se zove, stariji čovjek, gluh, radi pretežno mercedese, profesionalac i ima cjenovnik na zidu...

U Vogošći, odmah iznad hotela Sunce ima mehaničar, nadimak Maca i ober prevarant... Makar sto se tice mog slučaja...puklo mi crijevo na turbini, čovjek dijagnosticirao da mi je otišla turbina..sreća pa je bio ljen da mi skine turbinu za 100 kermi i ako sam mu ostavio auto u jutro a došao da vidim je li skinuo turbinu sutradan u 14h... Poslje njega odem po preporuci kod mehaničara na ulazu Vogošće, odmah iznad džamije, momak profesionalac u svakom pogledu, ne gomila auta ispred radionice, ne prihvata auto da radi ako ima naručenu mušteriju, sem u slučajima ako je neki mali kvar ili mali servis, cijena mu je za svakog ista i izdaje račun...
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#9992 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Ima takav "majstor" - Unitrade.
Fino dođeš na prijemni pult, kažeš šta te muči, dobiješ odgovor da li to nešto može ili ne može i kad može, te koliko košta.
Sjedneš u čekaonicu, popiješ kafu, gledaš kroz prozor šta ti rade na autu (možeš i otići da vidiš šta rade i kako rade, ako želiš) i na kraju dobiješ fiskalni račun i garanciju.
I nije baš da su nešto previše skupi, čak su često i jeftiniji od konkurencije.
E tako očekujem od svakog servisa za svoje pare, bar dok mi auto ne bude staro min. 10 godina.
User avatar
konektovan
Posts: 51417
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9993 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Mogu nam se majstori uvrijediti, ne treba otvarati novu temu. :D :D :D :D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#9994 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pirmin »

Prodao sam auto pa ne razmisljam vise koliko sam titrao oko "majstora" i vrlo rijetkih, postenih majstora. Cijenim da je odnos 10 na jednog u korist ovih prvih.
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#9995 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Paulaner »

Sta vi mislite sta skripi ovdje,ja mislim da je selen jer sam i prosle godine imao isti problem sa druge strane,ali me zbunjuje sad da kad se podvucem najjace skripi ovdje gdje feder nalijeze na vilicu :?

User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9996 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Paulaner wrote:Sta vi mislite sta skripi ovdje,ja mislim da je selen jer sam i prosle godine imao isti problem sa druge strane,ali me zbunjuje sad da kad se podvucem najjace skripi ovdje gdje feder nalijeze na vilicu :?

ja znam da se na mazdama 6 cuje kugla tako :roll:
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#9997 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bilic »

amar1994 wrote:
Paulaner wrote:Sta vi mislite sta skripi ovdje,ja mislim da je selen jer sam i prosle godine imao isti problem sa druge strane,ali me zbunjuje sad da kad se podvucem najjace skripi ovdje gdje feder nalijeze na vilicu :?

ja znam da se na mazdama 6 cuje kugla tako :roll:
wd 40 . pošpricaj na jedno mjesto sumnjivo. Pa zaljuljaj....
Pa špricaj na drugo mjesto ... i tako češ nabrže nać .... :hitna:
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#9998 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Paulaner »

Spricao sam al nista,jedino sam primjetio da se poslije kise manje cuje..
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9999 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Paulaner wrote:Spricao sam al nista,jedino sam primjetio da se poslije kise manje cuje..


Komentar sa linka :D
Skinuti manđetu kugle,očistiti,podmazati,malo masti u manđetu i ko novo.
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#10000 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Paulaner »

Mislimm da je ovaj momak objasnio sve,zvuk je isti kao kod mene :thumbup:



Probat cu ovo pa ako upali znam sta treba mijenjat :thumbup:
Post Reply