Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
acuupo
Posts: 245
Joined: 12/02/2014 15:39

#9976 Re: Cijene stanova All about

Post by acuupo »

Znal se cijena novogradnje na Novoj otoci sto bulevar pravi ?
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#9977 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

acuupo wrote: 11/08/2022 09:32 Znal se cijena novogradnje na Novoj otoci sto bulevar pravi ?
Lokacija: Alipasin most.
Naziv projekta: Avenija
Investitor: Brajkovic

Navodno, 4 milje kvadrat.
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#9978 Re: Cijene stanova All about

Post by okanomalo »

koliko se krece cijena stana i hrasnom? imam ponudu za stan od 2.500KM po kvadratu u izvornom stanju je stan. crveni neboderi.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#9979 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

okanomalo wrote: 11/08/2022 12:03 koliko se krece cijena stana i hrasnom? imam ponudu za stan od 2.500KM po kvadratu u izvornom stanju je stan. crveni neboderi.
Ja sam pocetkom godine gledao. Tada je cijena za izvorno kretala sa oko 2100 pa nadalje. Zavisi od kvadrature i spratnosti.

Sad je to otislo jos vise.

Nasao sam bio po jedan stan u plavom i zutom. Ne znam sta da ti kazem. Sa renoviranjem lahko doguras do 3000 po kvadratu.
talijan97
Posts: 1599
Joined: 26/11/2019 18:18

#9980 Re: Cijene stanova All about

Post by talijan97 »

Haris.ba wrote: 11/08/2022 12:28
okanomalo wrote: 11/08/2022 12:03 koliko se krece cijena stana i hrasnom? imam ponudu za stan od 2.500KM po kvadratu u izvornom stanju je stan. crveni neboderi.
Ja sam pocetkom godine gledao. Tada je cijena za izvorno kretala sa oko 2100 pa nadalje. Zavisi od kvadrature i spratnosti.

Sad je to otislo jos vise.

Nasao sam bio po jedan stan u plavom i zutom. Ne znam sta da ti kazem. Sa renoviranjem lahko doguras do 3000 po kvadratu.
Isao obilazio stan tu u blizini, zadnji sprat bez lifta. Onako, uredio ga je lijepo, ali nista sad luksuzno. Ponudio sam mu preko 3k po kvadratu, rece javit ce se, evo vec neko vrijeme proslo. Ceka bolju ponudu, sta li vec.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#9981 Re: Cijene stanova All about

Post by YouAreMyDestiny »

Haris.ba wrote: 11/08/2022 09:52
acuupo wrote: 11/08/2022 09:32 Znal se cijena novogradnje na Novoj otoci sto bulevar pravi ?
Lokacija: Alipasin most.
Naziv projekta: Avenija
Investitor: Brajkovic

Navodno, 4 milje kvadrat.
Alipašin Most 4000 jbt
Ku*ac od lokacije.
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#9982 Re: Cijene stanova All about

Post by vanjki »

klix wrote: 11/08/2022 19:31
Haris.ba wrote: 11/08/2022 09:52

Lokacija: Alipasin most.
Naziv projekta: Avenija
Investitor: Brajkovic

Navodno, 4 milje kvadrat.
Alipašin Most 4000 jbt
Ku*ac od lokacije.
Bazen 250m, Bingo 300m, tramvaj 200,skola malo dalje ali nije daleko..jbg kako je losa lokacija?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83431
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9983 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Centar grada 4 kilometra.

Tako.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23409
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9984 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Ima i centar grada, ali po 7000, pa bujrum :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#9985 Re: Cijene stanova All about

Post by mk ultra »

_BataZiv_0809 wrote: 11/08/2022 22:54 Centar grada 4 kilometra.

Tako.
Image

500m :mrgreen:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6607
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#9986 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

_BataZiv_0809 wrote: 11/08/2022 22:54 Centar grada 4 kilometra.

Tako.
ova stavka mi je stvarno upitna (ne branim Alipašin most) jer do "centra" odem maksimalno 1x mjesečno jer za njim nemaš nikakve potrebe osim kad si "mlad" i izlaziš vani da ganjaš "trebe" pa ti se lakše pijan kući vratiti :).
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#9987 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

VladaFBiH wrote: 12/08/2022 08:13 ova stavka mi je stvarno upitna (ne branim Alipašin most) jer do "centra" odem maksimalno 1x mjesečno jer za njim nemaš nikakve potrebe osim kad si "mlad" i izlaziš vani da ganjaš "trebe" pa ti se lakše pijan kući vratiti .
Za oko 20 minuta tramvajom si u gradu. Nije to ni strasna lokacija.
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#9988 Re: Cijene stanova All about

Post by mirota »

Trebinje, nema novogradnje ispod 2400-3500-4000 i sve prodano, a pravi se bas bas dosta
User avatar
Staylezz
Posts: 249
Joined: 25/09/2020 13:49

#9989 Re: Cijene stanova All about

Post by Staylezz »

Image

offtopic ali :-)
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#9990 Re: Cijene stanova All about

Post by laserShow »

Mozda jeste cudno, ali nista "lose". Nazalost ima dosta starijh koji NEMAJU NIKOGA od porodice, niti ce iko naslijediti stan. Bolje rjeseje bi bilo da proda taj stan i da ide u rentu, ali razumijem stare ljude koji bi prije u stanu od 100kv jeo samo hljeb i mlijeko, nego prodao i isao u "tudji" stan.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23409
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9991 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Staylezz wrote: 12/08/2022 16:12 Image

offtopic ali :-)
Poznajem ljude koji su ovako dosli do 3 stana za nekih 6-7 godina. Izdrzavali te ljude sa odredjenom svotom novca svaki mjesec. Kad su umrli platili im dzenazu i nisane uradili. Njima ostali stanovi.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#9992 Re: Cijene stanova All about

Post by mk ultra »

Šta ako ugovarač mjaukne prije traženog rahmetlije :mrgreen:

Znam i ja za par ovakvih situacija, platili dio odmah, dio kroz ove rate "penzije"
I realno, za nekoga ko nema ostaviti stan, jedina opcija.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#9993 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

laserShow wrote: 12/08/2022 16:50 Mozda jeste cudno, ali nista "lose". Nazalost ima dosta starijh koji NEMAJU NIKOGA od porodice, niti ce iko naslijediti stan. Bolje rjeseje bi bilo da proda taj stan i da ide u rentu, ali razumijem stare ljude koji bi prije u stanu od 100kv jeo samo hljeb i mlijeko, nego prodao i isao u "tudji" stan.
Vezu se ljudi za stan, komsiluk, navike....
sime_cipol wrote: 12/08/2022 16:53
Poznajem ljude koji su ovako dosli do 3 stana za nekih 6-7 godina. Izdrzavali te ljude sa odredjenom svotom novca svaki mjesec. Kad su umrli platili im dzenazu i nisane uradili. Njima ostali stanovi.
Koliko mjesecno?
User avatar
geralt
Posts: 6439
Joined: 14/09/2017 12:45

#9994 Re: Cijene stanova All about

Post by geralt »

Haris.ba wrote: 12/08/2022 17:05
laserShow wrote: 12/08/2022 16:50 Mozda jeste cudno, ali nista "lose". Nazalost ima dosta starijh koji NEMAJU NIKOGA od porodice, niti ce iko naslijediti stan. Bolje rjeseje bi bilo da proda taj stan i da ide u rentu, ali razumijem stare ljude koji bi prije u stanu od 100kv jeo samo hljeb i mlijeko, nego prodao i isao u "tudji" stan.
Vezu se ljudi za stan, komsiluk, navike....
Realno, vecini starijih ljudi se drustveni zivot sastoji od turskih serija, a one se jednako mogu gledati u stanu u Ilijasu kao u stanu na Ciglanama.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#9995 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Ima ovakvih slučajeva koliko hoćeš, napravi se ugovor o izdržavanju i to je to.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#9996 Re: Cijene stanova All about

Post by -Chesterfield- »

Nije loše, ali malo rizično. Jer ne znaš na kakvu budalu će penzioner nabasati?
Ljudi bi za male pare otrovali čovjeka...
User avatar
sime_cipol
Posts: 23409
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9997 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Haris.ba wrote: 12/08/2022 17:05
sime_cipol wrote: 12/08/2022 16:53
Poznajem ljude koji su ovako dosli do 3 stana za nekih 6-7 godina. Izdrzavali te ljude sa odredjenom svotom novca svaki mjesec. Kad su umrli platili im dzenazu i nisane uradili. Njima ostali stanovi.
Koliko mjesecno?
500 KM.
Moram reci da su od troje različitih ljudi stanovi. Jedan umre, oni nadju drugog, umre drugi, oni nadju treceg. Za 7 godina 3 stana ukupne kvadrature 140m²
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#9998 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

6000 milja godisnje? Pa, i da se pozivi 10 godina nije lose.
acuupo
Posts: 245
Joined: 12/02/2014 15:39

#9999 Re: Cijene stanova All about

Post by acuupo »

Kada gledamo cijene stanova u Beogradu,Zagrebu,Skoplju u odnosu na Sarajevo ,da li ima iko kompetentan da moze napraviti bilo kakvo poredjenje naprimjer u odnosu na 2008 godinu kada je bila ista kriza ili slicna ,da li ce cijene stanova da padaju ili ove cijene ostaju u nedogled
Sta pisac hoce da pita je to, da li prodavati nekretnine ,za stan kupljen prije tri godine jos kada je bio samo na papiru po danasnjim prodajnim kretanjima moze se zaraditi 70 do 8o pa cak i 90 posto na njemu ,malo nerealno ali tako je kako je 🤔🤔,da li ipak i pored tolike zarade ne prodavati nekretnine zato sto sa druge strane imas inflaciju ,rat u Ukrajini i td ...
User avatar
madesa
Posts: 5565
Joined: 26/07/2013 02:37

#10000 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

Staylezz wrote: 12/08/2022 16:12 Image

offtopic ali :-)
odlicna stvar. Ja se dvoumim da jednoj zeni ponudim ovo isto. 65 godina ima,nigdje nikoga nema ni muza,djece,brace,sestara. Stan kod 2 gimnazije nekih 70m2. Ali strah me reakcije njene :D
Post Reply