Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9976 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

detroit-mercy wrote:
sumirprimus wrote:cccc, covjece, pa ti si do murike doso i neke sitnice da te sprecavaju, a blizu i mehiko.
makar povraco naizvrat muski to istrpi i odradi za raju, za drrrzavu, za sve forumase koji ne mogu :D
Hebalo me je jednom u Mexicu, Tito dragi nisam znao da je tako jebeno :(, haj sto sam mijenjo boje ko semafor, nego sam povratio jedno 8000 puta :roll:. Da mi je ko prico ne bih vjerovao, najgori mahmurluk pomnozi sa 76 :mrgreen i to tije to odprilike:. Da me je auto udarilo lakse bi podnio :mrgreen: .
Vomex ili Vomacur, to mi iskusniji moreplovci koristimo :thumbup:
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9977 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

sumirprimus wrote:jarane jesl bar i ti sta u mehiku zakacio ako je vec i tebe ... :lol:
na osnovu povrsnog zakljucivanja sa forumskim pricama
doso sam do prostog zakljucka da je murika interesantnija od evrope.
ovi nasi europejci sve nesto stednja, bacikla, aldi,poso poso poso,dnevnica, bolovanje.
a i gdje ima meksiko u evropi? nidje.
Pa mi smo EU, koji ce mi vrag Mexico kad imam Spaniju/Italiju pred nosom u shengenu... osim toga vise smo navikli na jezera, ko kanadjani :oops:
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9978 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

muha_sa wrote:doklena ste-imal šta novo :?
Kako li su tebe Banovici mimoisli? Pajde su ti haman svi zaglibili :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9979 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

512MB wrote:
muha_sa wrote:doklena ste-imal šta novo :?
Kako li su tebe Banovici mimoisli? Pajde su ti haman svi zaglibili :mrgreen:
pratim
Suzie Q
Posts: 1359
Joined: 08/04/2010 10:54

#9980 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Suzie Q »

Seyfo wrote:U većini BiH je zima 4 mjeseca, ljeto 2-3 mjeseca, češće 2 mjeseca. Osam mjeseci moram grijati, znači grijna sezona 15.10-15.4 nije dovoljna jer se često grije u septembru i u maju po 15 dana. Na bicikl se može računati 1.6-30.9. I sad da ja smatram bicikl prevoznim sredstvom do posla?
Ma dajte molim vas :-)
Preseli u Hercegovinu, isplativije ti je a jos kad ti bura da zaleta nece ti ni biciklo trebati :lol:
kurtasevic
Posts: 88
Joined: 19/03/2019 09:42

#9981 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kurtasevic »

sumirprimus wrote:jarane jesl bar i ti sta u mehiku zakacio ako je vec i tebe ... :lol:
na osnovu povrsnog zakljucivanja sa forumskim pricama
doso sam do prostog zakljucka da je murika interesantnija od evrope.
ovi nasi europejci sve nesto stednja, bacikla, aldi,poso poso poso,dnevnica, bolovanje.
a i gdje ima meksiko u evropi? nidje.
Pa Bosna ti je Mexiko u Evropi, lol.
Suzie Q
Posts: 1359
Joined: 08/04/2010 10:54

#9982 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Suzie Q »

mali_balon wrote:
sumirprimus wrote:znaci nije niko lovio sabljarke?
e eto ga :D
U pivu i kilu janjetine i kupus salatu, da je onaj koala gonjo sabljarke, negdje na pucini oko brizbejna....
Sta lovio, preparirao i drzi na zidovima brojnih nekretnina :lol:
Kad se vrati iz Banovica za mjesec dana, reci ce da smo kokuzi i fukare sto dalje od sardine nisu dogurali
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#9983 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali_balon »

Suzie Q wrote:
mali_balon wrote:
sumirprimus wrote:znaci nije niko lovio sabljarke?
e eto ga :D
U pivu i kilu janjetine i kupus salatu, da je onaj koala gonjo sabljarke, negdje na pucini oko brizbejna....
Sta lovio, preparirao i drzi na zidovima brojnih nekretnina :lol:
Kad se vrati iz Banovica za mjesec dana, reci ce da smo kokuzi i fukare sto dalje od sardine nisu dogurali
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: one evine u ribljem ulju :lol: :lol: :lol: :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9984 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

Pa to ti kajem u evropi sve nesto sprceno
Pecas i veslas u jezeru.Oni tamo u okeanu.
Suzie Q
Posts: 1359
Joined: 08/04/2010 10:54

#9985 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Suzie Q »

mali_balon wrote:
Suzie Q wrote:U pivu i kilu janjetine i kupus salatu, da je onaj koala gonjo sabljarke, negdje na pucini oko brizbejna....
Sta lovio, preparirao i drzi na zidovima brojnih nekretnina :lol:
Kad se vrati iz Banovica za mjesec dana, reci ce da smo kokuzi i fukare sto dalje od sardine nisu dogurali
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: one evine u ribljem ulju :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]
I jos umacemo kruh u ulje da se bolje najedemo, obližemo konzervu :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9986 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

Blago vama bar umocite :mrgreen: :skoljka:
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9987 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

sumirprimus wrote:Blago vama bar umocite :mrgreen: :skoljka:
ja poklopce ližem, jal od jogurta jal kefira
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#9988 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

Nisam znao je dm u Njemackoj jeftiniji od naseg dm-a na vecini artikala, u nekim stvarima i 30%. A nisu ni restorani toliko preskupi, njihovi osrednji restorani su na nivou nasih najskupljih po cijenama.
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9989 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

muha_sa wrote:
sumirprimus wrote:Blago vama bar umocite :mrgreen: :skoljka:
ja poklopce ližem, jal od jogurta jal kefira
Znaci ti vise ne umaces :mrgreen: samo lizes :mrgreen: .
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9990 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

detroit-mercy wrote:
muha_sa wrote:
sumirprimus wrote:Blago vama bar umocite :mrgreen: :skoljka:
ja poklopce ližem, jal od jogurta jal kefira
Znaci ti vise ne umaces :mrgreen: samo lizes :mrgreen: .
:(

do mene nije
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9991 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

mirsek wrote:Nisam znao je dm u Njemackoj jeftiniji od naseg dm-a na vecini artikala, u nekim stvarima i 30%. A nisu ni restorani toliko preskupi, njihovi osrednji restorani su na nivou nasih najskupljih po cijenama.
Ma ja davno reko, kad uporedis odnos cijena i primanja nisu restorani bas ni jeftini kod nas. Raja ode na 10tku cevapa i onda vazi kako je jeftino.
Odi u malo bolji restoran u BiH i da vidis koliko procenat prosjecne plate suknes :mrgreen:
Ili najvise poredjenje cevapi kod nas vs. resoran u Americi ili Svabiji.
Ja kupim tepsiju sirnice za $11 ovdje, jel u odnosu na primanja jeftinija u BiH ili USA ili cevapi $7-8 desetka.
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9992 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

detroit-mercy wrote:
mirsek wrote:Nisam znao je dm u Njemackoj jeftiniji od naseg dm-a na vecini artikala, u nekim stvarima i 30%. A nisu ni restorani toliko preskupi, njihovi osrednji restorani su na nivou nasih najskupljih po cijenama.
Ma ja davno reko, kad uporedis odnos cijena i primanja nisu restorani bas ni jeftini kod nas. Raja ode na 10tku cevapa i onda vazi kako je jeftino.
Odi u malo bolji restoran u BiH i da vidis koliko procenat prosjecne plate suknes :mrgreen:
Ili najvise poredjenje cevapi kod nas vs. resoran u Americi ili Svabiji.
Ja kupim tepsiju sirnice za $11 ovdje, jel u odnosu na primanja jeftinija u BiH ili USA ili cevapi $7-8 desetka.
Kad odem u ŠveCku šta radim vec šnjuham po cjenama :lol: sredstva za licnu higijenu jeftinija nego kod nas u SA :-) onda stanem pored polica sa mlijekom i mlijecnim proizvodima--iste cijene kao kod nas il za bogdu skuplje :-) jedino im je meso skuplje neg u nasKE

što se restorana tice pojma nemam jer tamo nisam jeo :D jesam par kafa popio i koji kolač i sladoled pojeo--ništa strašno

budalaština je poredit primanja tamo i ovdje :-)
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#9993 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by todd_smith »

pa da je tako sto velite, zasto onda ne zive u zlatnim dvorovima, kada imaju trostruko veca primanja, a placaju isto kao i mi.. :?

pustite suplju, u Londonu kirija za 40m2 1500 funti
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9994 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

todd_smith wrote:pa da je tako sto velite, zasto onda ne zive u zlatnim dvorovima, kada imaju trostruko veca primanja, a placaju isto kao i mi.. :?

pustite suplju, u Londonu kirija za 40m2 1500 funti
ne znam kako je u Londonu, al znam kako je u Kalmaru
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#9995 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

detroit-mercy wrote:
mirsek wrote:Nisam znao je dm u Njemackoj jeftiniji od naseg dm-a na vecini artikala, u nekim stvarima i 30%. A nisu ni restorani toliko preskupi, njihovi osrednji restorani su na nivou nasih najskupljih po cijenama.
Ma ja davno reko, kad uporedis odnos cijena i primanja nisu restorani bas ni jeftini kod nas. Raja ode na 10tku cevapa i onda vazi kako je jeftino.
Odi u malo bolji restoran u BiH i da vidis koliko procenat prosjecne plate suknes :mrgreen:
Ili najvise poredjenje cevapi kod nas vs. resoran u Americi ili Svabiji.
Ja kupim tepsiju sirnice za $11 ovdje, jel u odnosu na primanja jeftinija u BiH ili USA ili cevapi $7-8 desetka.
Skupi su cevapi..$ 8 :-)
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9996 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

moonca wrote:
detroit-mercy wrote:
mirsek wrote:Nisam znao je dm u Njemackoj jeftiniji od naseg dm-a na vecini artikala, u nekim stvarima i 30%. A nisu ni restorani toliko preskupi, njihovi osrednji restorani su na nivou nasih najskupljih po cijenama.
Ma ja davno reko, kad uporedis odnos cijena i primanja nisu restorani bas ni jeftini kod nas. Raja ode na 10tku cevapa i onda vazi kako je jeftino.
Odi u malo bolji restoran u BiH i da vidis koliko procenat prosjecne plate suknes :mrgreen:
Ili najvise poredjenje cevapi kod nas vs. resoran u Americi ili Svabiji.
Ja kupim tepsiju sirnice za $11 ovdje, jel u odnosu na primanja jeftinija u BiH ili USA ili cevapi $7-8 desetka.
Skupi su cevapi..$ 8 :-)
zar tamo ima cevapa :? :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#9997 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

Ima...nisam ih jela...nigdje. :-)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9998 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

moonca wrote:Ima...nisam ih jela...nigdje. :-)
Nisu izmislili porciju za tebe. Uzmes skolsku, pa podijelis s drustvom :-D
Inace, kako je sve on topic, otkad havane nema.
How yes no. :evil:
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9999 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

pustopoljina wrote:
moonca wrote:Ima...nisam ih jela...nigdje. :-)
Nisu izmislili porciju za tebe. Uzmes skolsku, pa podijelis s drustvom :-D
Inace, kako je sve on topic, otkad havane nema.
How yes no. :evil:
nije valjda banovaT :?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10000 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

muha_sa wrote:
pustopoljina wrote:
moonca wrote:Ima...nisam ih jela...nigdje. :-)
Nisu izmislili porciju za tebe. Uzmes skolsku, pa podijelis s drustvom :-D
Inace, kako je sve on topic, otkad havane nema.
How yes no. :evil:
nije valjda banovaT :?
Naravno da jeste. Sve ce ti ljudi oprostiti, ali srecu tesko.
Post Reply