Irak
- Arteta
- Posts: 6740
- Joined: 24/09/2011 11:59
- Location: Tamni Vilajet
#9976 Re: ISIS zauzeo Mosul
Zar im Kurda u Raki?
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#9977 Re: ISIS zauzeo Mosul
U znacajnom broju... Kurdi tvrde da su drzali 60% ekonomije u gradu Raka prije sukoba. Mozda pretjerju, ali to ipak govori da ih ima dosta...Arteta wrote:Zar im Kurda u Raki?
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#9978 Re: ISIS zauzeo Mosul
Ministar odbrane Iraka izjavio da su okruzili Ramadi i Faludzu i da se ceka naredba da krenu na ova dva grada. Civili napustaju podrucje...
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#9979 Re: ISIS zauzeo Mosul
Ista ekipa koja je polomila zube 2003. na Faludži danas je ponovo napada. Samo što je ovaj put javno mnijenje bolje pripremljeno. Ružni IS protiv svjetskih zvijezda Amerike, Irana, UAE.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#9980 Re: ISIS zauzeo Mosul
Savo iz druge dimenzije, alternativna historija se pise. 
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#9981 Re: ISIS zauzeo Mosul
Najmanje 30 pripadnika Hašda poginulo u današnjim borbama u okolini Faludže, i na desetine ranjeno.
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#9982 Re: ISIS zauzeo Mosul
Pa koje napao na Irak 2003?madner wrote:Savo iz druge dimenzije, alternativna historija se pise.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#9983 Re: ISIS zauzeo Mosul
Ko je slomio zube na Faludzi i koji je to film bio? 
- dječak sa šibicama
- Posts: 51253
- Joined: 29/06/2011 23:39
#9984 Re: ISIS zauzeo Mosul
Ko je bolan polomio zu be na Falluji, USA armija je tamo napravila rusvaj nakon onih izmasakriranih blackwaterovaca.
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#9985 Re: ISIS zauzeo Mosul
Ista ekipa Faludžu danas brani, i ista ekipa je napada. Tada je javnost prevarena, izmislili hemijsko oružje, sve je bilo laž. I umjesto da odgovaraju ljudi koji su započeli nasilje, ti isti likovi se ponovo predstavljaju uao oni su ti spasioci čovječanstva.
Last edited by sarajevoxxxx on 13/07/2015 14:05, edited 1 time in total.
- AleksoMKD
- Posts: 8157
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#9986 Re: ISIS zauzeo Mosul
Doduse prvi napad na Falluju su Amerikanci prekinuli posle 30ak gubitaka (tehnicki njihov poraz) ali su zato u drugom napadu bas napravili rusvaj, srusili grad, pobili sve sto mrda i na kraju pozicije koje su bile "tvrdoglave" spalili belim fosforom.dječak sa šibicama wrote:Ko je bolan polomio zu be na Falluji, USA armija je tamo napravila rusvaj nakon onih izmasakriranih blackwaterovaca.
- Chisum
- Posts: 4694
- Joined: 12/02/2009 13:25
- Location: SARAJEVO
#9987 Re: ISIS zauzeo Mosul
Komedija - zna se ko ratuje, i kako Ameri upravljaju citavim regionom i vladaju situacijom, driblajuci bliskoistocne glupane kako pozele - pustinja kuhana na laganoj vatri je specijalitet Bijele kuce.
Ali, nije sala, polomce, satro, Ameri zube na ISIS-u...
Amerima, ili bilo kojoj sili Zapada, svaki oruani sukob s ovim zaostalim babunima izgleda kao repriza Anglo-Zulu ratova, u kojim je pobjeda domacina moguca samo u omjeru sto na jedan.
Druga je stvar sto je takav jedan koncept prijeko potreban da bi se region sto duze drzao u kamenom dobu.
Ali, nije sala, polomce, satro, Ameri zube na ISIS-u...
Amerima, ili bilo kojoj sili Zapada, svaki oruani sukob s ovim zaostalim babunima izgleda kao repriza Anglo-Zulu ratova, u kojim je pobjeda domacina moguca samo u omjeru sto na jedan.
Druga je stvar sto je takav jedan koncept prijeko potreban da bi se region sto duze drzao u kamenom dobu.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#9988 Re: ISIS zauzeo Mosul
Mah, ovo je generalno rat Saudije, Turske i Irana za prevlast na tom prostoru.
No smjesno je citati savine akrobacije, kako pokusava izvuci koju simpatiju za njegove. Iransko Saudijsko Turski sljam napada slobodarsku vojsku babuna.
No smjesno je citati savine akrobacije, kako pokusava izvuci koju simpatiju za njegove. Iransko Saudijsko Turski sljam napada slobodarsku vojsku babuna.
-
Naslovnica
- Posts: 35460
- Joined: 20/03/2013 15:38
#9989 Re: ISIS zauzeo Mosul
Hajde sve, ali kada tepa ovim teroristima nazivajući ih "borci ISIL-a", tačno ga zamišljam, puno mu srce k'o tikva, toplo mu u duši.
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#9990 Re: ISIS zauzeo Mosul
Faludža jučer






- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#9991 Re: ISIS zauzeo Mosul
Jeste, al su Ameri zakuhali, pa se sada regionalni igraci bore oko plijena, dok gine lokalna sirotinja..madner wrote:Mah, ovo je generalno rat Saudije, Turske i Irana za prevlast na tom prostoru.
No smjesno je citati savine akrobacije, kako pokusava izvuci koju simpatiju za njegove. Iransko Saudijsko Turski sljam napada slobodarsku vojsku babuna.
Inace, jucer su u Istambulu sastancili predstavnici turske vlasti i tzv. sunitska plemena
Turci pokusavaju spasiti sto se spasiti moze, da Irak ne bude 100% siitski.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#9992 Re: ISIS zauzeo Mosul
Ne blamiraj se, siitski Irak sa padom Mosula vise nije opcija.
Dobili su priliku da budu glavni u Iraku, ne umiju, ne znaju, nisu pravi.
Dobili su priliku da budu glavni u Iraku, ne umiju, ne znaju, nisu pravi.
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#9993 Re: ISIS zauzeo Mosul
Ameri 2003. razorili Irak, izmislili hemijsko oružje da bi imali kakav-takav razlog za agresiju, dakle, likovi koji neistinu govore i kojima se ne može vjerovati.Prije godinu dana pokrenuli su rat protiv terorizma, umjesto poraza terorizma, terorizma iz dana u dan sve više, ili bar duplo više nego što ga je bilo 2014 kada su osnovali Koaliciju.Svaki dan se prelaze granice, svaki dan se desi nešto novo što je nekad bilo nezamislivo.Podržavati danas američku politiku, ili zapravo sve one kojima su puna usta njiove ''osude terorista i terorizma'', znači zapravo samo podržavanje nasilnika, i podržavanje te politike koja je samo dosipanje ulja na vatru, ili čak stajanje u isti saf sa nasilnicima koji su Irak i doveli do ovog stanja u kojem je danas.Kakva crna borba protiv terorizma, ili terorista.Tako isto su govorili za opasnost od hemijskog oružja da bi sami kasnije priznali da su ga izmislili.Ista stvar je i danas, samo što su danas umjesto hemijskog oružja izmislili IS i započeli rat koji se iz dana u dan sve više širi i uzima sve više ljudskih života.Znači likovi svijesno šire nasilje u regionu, i svijesno raspirivaju plamen mržnje, svijesno šire smutnju, ratove, zlo i nasilje.IS nije ni 1 % od ukupnog zla koji sa sobom nose zemlje Zapada, zemlje Zaljeva, Evrope, ili elita koja sve uredno zakuha, a poslije se predstavljaju kao spasioci i pozitivci koji eto trebaju donijeti mir tim narodima.madner wrote:Mah, ovo je generalno rat Saudije, Turske i Irana za prevlast na tom prostoru.
No smjesno je citati savine akrobacije, kako pokusava izvuci koju simpatiju za njegove. Iransko Saudijsko Turski sljam napada slobodarsku vojsku babuna.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#9994 Re: ISIS zauzeo Mosul
Zao mi je, ali nemas niti jedan argument na koji bi se mogao osvrnuti. Generalno imas problem sa logikom, apelujes na emocije, svoje misljenje predstavljas kao cinjenice i pravis akrobacije koje su meni smjesne. Da mi nije zalosno ne bi dobronamjerno rekao da si postao lik iz skeca.
Da nije bilo koalicije, gdje bi ISIS bio danas? Blizu Erbila i Bagdada, u Kobaji sigurno.
Da nije bilo koalicije, gdje bi ISIS bio danas? Blizu Erbila i Bagdada, u Kobaji sigurno.
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#9995 Re: ISIS zauzeo Mosul
Pa o tome su trebali misliti kada su zavaljeni u svoje fotelje pustili Asada da kolje, masakrira.Kada su aplaudirali Amerikancima za razaranje Iraka 2003.I sada 'ljudi moji uze nam IS Kobane, Erbil, Bagdad'madner wrote:Zao mi je, ali nemas niti jedan argument na koji bi se mogao osvrnuti. Generalno imas problem sa logikom, apelujes na emocije, svoje misljenje predstavljas kao cinjenice i pravis akrobacije koje su meni smjesne. Da mi nije zalosno ne bi dobronamjerno rekao da si postao lik iz skeca.
Da nije bilo koalicije, gdje bi ISIS bio danas? Blizu Erbila i Bagdada, u Kobaji sigurno.
Last edited by sarajevoxxxx on 13/07/2015 15:13, edited 1 time in total.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#9996 Re: ISIS zauzeo Mosul
Mislio sam na tvoju logiku da bi bez koalicije ISIS bio slabiji. Dokazao sam da to nije tacno. Da nema koalicije babuni bi bili jaci.
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#9997 Re: ISIS zauzeo Mosul
Pa oni su stvorili IS.Ko je predao Mosul IS-u? Ako su zaista imali dobre namjere i ako su mislili koliko-toliko normalizovati stanje u Iraku, najmanje što su mogli uraditi je ne dozvoliti Malikiju da širi govor mržnje, sektašku retoriku, kojom je zapalio Irak.Maliki im je služio da iz Iraka izvuku najcrnje sektaštvo, i sada se kao bore protiv radikalnih Iračana,Sirijaca, ili generalno IS-a, a oni ih napravili, i 100 % su njihov proizvod.Ne greškom, već napornim planiranjem, dogovorom, strategijom, gdje se vrlo dobro znalo ko šta radi, i na šta će sve na kraju izaći.madner wrote:Mislio sam na tvoju logiku da bi bez koalicije ISIS bio slabiji. Dokazao sam da to nije tacno. Da nema koalicije babuni bi bili jaci.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#9998 Re: ISIS zauzeo Mosul
Opet te izdaje logika...madner wrote:Ne blamiraj se, siitski Irak sa padom Mosula vise nije opcija.
Dobili su priliku da budu glavni u Iraku, ne umiju, ne znaju, nisu pravi.
A ciji ce biti Irak kada Iracka armija (siiti apsolutna vecina) zauzme Mosul, Faludzu i Ramadi?
Jedino ako dodje do formiranja novih granica, pa siiti trampe Mosul, Faludzu i Ramadi za Damask, Hamu, Homs, Latakiju...
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#9999 Re: ISIS zauzeo Mosul
Skup manekena pod Irackom zastavom moze, uz veliku pomoc sa strane, privremeno zauzeti te gradove. No sada svi znamo da bez pomoci predstavljaju samo logistiku za vojno sposobnije formacije. Tako da ce ovi sto pomazu, pomoc usloviti sa tim da Suniti dobiju razlog da ne uzimaju oruzje i uniforme od manekena.Kikibombona wrote:Opet te izdaje logika...madner wrote:Ne blamiraj se, siitski Irak sa padom Mosula vise nije opcija.
Dobili su priliku da budu glavni u Iraku, ne umiju, ne znaju, nisu pravi.
A ciji ce biti Irak kada Iracka armija (siiti apsolutna vecina) zauzme Mosul, Faludzu i Ramadi?
Jedino ako dodje do formiranja novih granica, pa siiti trampe Mosul, Faludzu i Ramadi za Damask, Hamu, Homs, Latakiju...
Slicno kao sa Kurdima, toliko su ovisni o pomoci da ne mogu voditi svoju politiku.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#10000 Re: ISIS zauzeo Mosul
Pa dobit ce suniti svoje gradove nazad, ociscene od ISILa. To ne mijenja cinjenicu da ce Bagadad diktirati pravila u Mosulu, Faludzi, Tikritu i Ramadiju.madner wrote:
Skup manekena pod Irackom zastavom moze, uz veliku pomoc sa strane, privremeno zauzeti te gradove. No sada svi znamo da bez pomoci predstavljaju samo logistiku za vojno sposobnije formacije. Tako da ce ovi sto pomazu, pomoc usloviti sa tim da Suniti dobiju razlog da ne uzimaju oruzje i uniforme od manekena.
Slicno kao sa Kurdima, toliko su ovisni o pomoci da ne mogu voditi svoju politiku.
Ovaj poraz ce biti snazan udarac za ekstremiste u suni redovima. Ocekujem da ce ih poraz spustiti, a da ce iracka vojska ojacati i nakon velike pobjede dobiti na samopouzdanju.
Sto se tice Kurda, oni hlade jaja u svojim gradovima. Zivot se nije prestao normalno odvijati, kao da uopste nije rat. Erbil i drugi gradovi su potpuno mirni. Pesmerge ratuju na teritoriju koji prije sukoba nije bio Kurdistan, a koji ce poslije sukoba to postati.
