da ne nestane kisikaNaslovnica wrote: E ova puljka za recirkulaciju, što je ne valja dugo držati, osim što zamagle prozori? Da se ne pogušimo, ili nešto zbog motora?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9951 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#9952 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zbog nas, ne ulazi vise vanjski zrak u kabinu, a kisik koji imamo u kabini brzo potrosimo.
-
Naslovnica
- Posts: 35441
- Joined: 20/03/2013 15:38
#9953 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma jook, nema šanse da se to desi.
Kada god prolazim pored Visokog (Prevent) obavezno upalim tu puljku i jope ponekad uđe onaj smrad od Preventa.
Kada god prolazim pored Visokog (Prevent) obavezno upalim tu puljku i jope ponekad uđe onaj smrad od Preventa.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9954 Re: Pitamo Mehanicare ?
onda ti ne dihtuje negdje ,nadji rupu i silikoniraj 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9955 Re: Pitamo Mehanicare ?
u vezi recirkulavije zrakaNaslovnica wrote:Ma jook, nema šanse da se to desi.
Kada god prolazim pored Visokog (Prevent) obavezno upalim tu puljku i jope ponekad uđe onaj smrad od Preventa.
ja je ne gasim ljeti , evo ziv sam
brze se ohladi kabina i jace puse , osim toga ne uvlaci izduvne gasove auta oko tebe , naravno prije toga dobro izracim auto i otvorim sve prozore
ps. i meni malo smrada u Visokom uvuce
-
Naslovnica
- Posts: 35441
- Joined: 20/03/2013 15:38
#9956 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odoh do Penija kupiti pur pjene i silikona.amar1994 wrote:u vezi recirkulavije zrakaNaslovnica wrote:Ma jook, nema šanse da se to desi.
Kada god prolazim pored Visokog (Prevent) obavezno upalim tu puljku i jope ponekad uđe onaj smrad od Preventa.
ja je ne gasim ljeti , evo ziv sam![]()
![]()
brze se ohladi kabina i jace puse , osim toga ne uvlaci izduvne gasove auta oko tebe , naravno prije toga dobro izracim auto i otvorim sve prozore
ps. i meni malo smrada u Visokom uvuce
Elem, meni zamagle prozori ko birivaktile što su maglili kod 7 šuma i malo iznad...
A brže ohladi, 100%.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9957 Re: Pitamo Mehanicare ?
haahahah
meni ne magli ako je klima upaljena , bez nje magli svakako kod mene
meni ne magli ako je klima upaljena , bez nje magli svakako kod mene
- muha_sa
- Posts: 140393
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#9958 Re: Pitamo Mehanicare ?
dje se sipa permant 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9959 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa u motor,ima cep na vrhu to otvoris i naspes dok ne prelijemuha_sa wrote:dje se sipa permant
- muha_sa
- Posts: 140393
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#9960 Re: Pitamo Mehanicare ?
ovdjebitanga_sa_otesa wrote:pa u motor,ima cep na vrhu to otvoris i naspes dok ne prelijemuha_sa wrote:dje se sipa permant

- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9961 Re: Pitamo Mehanicare ?
e tu,jel to imas stojadina?
- muha_sa
- Posts: 140393
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#9962 Re: Pitamo Mehanicare ?
aha--mediteranbitanga_sa_otesa wrote:e tu,jel to imas stojadina?
kolko litara i koji permant da uspem
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9963 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel mediteran 1.1 ili 1.3?muha_sa wrote:
kolko litara i koji permant da uspem
nalij zeleni antifriz ,oko 6 litara stane ,ako ne napunis slobodno vode dolij
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#9964 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dolij vode, ionako ce uz stranu prokuhati.bitanga_sa_otesa wrote:jel mediteran 1.1 ili 1.3?muha_sa wrote:
kolko litara i koji permant da uspem
nalij zeleni antifriz ,oko 6 litara stane ,ako ne napunis slobodno vode dolij
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9965 Re: Pitamo Mehanicare ?
nece ako je 1.3,on otkida krakove
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#9966 Re: Pitamo Mehanicare ?
1.4 72 kw... 3000 predjenih 8.5 potrosnja po boardu... A i po novcaniku... Normalna voznja, nisam rellystableee_sa wrote:Ako je 1.6, može trošit 8.5 jedino ako mu je desna noga kraća, a i to je upitno.
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#9967 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hej dvicu covjek vozi... Bosnjobitanga_sa_otesa wrote:jel mediteran 1.1 ili 1.3?muha_sa wrote:
kolko litara i koji permant da uspem
nalij zeleni antifriz ,oko 6 litara stane ,ako ne napunis slobodno vode dolij
-
walk_M-A-N
- Posts: 2003
- Joined: 09/05/2007 16:35
#9968 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo mehaničko pitanje:
Čitajući one priče o tome kako se na kojem autu zatvaraju vrata, obratio sam pažnju kod sebe. Ne znam je li šubha i jesam li umislio ali mi se čini da više lupaju nego prije nekoliko godina.
Mijenjaju li se ovi mehanizmi, ima li kakav zamjenski da valja u odnosu na cijene originalnih, treba li skidati tapacirung vrata za zamjenu?
Čitajući one priče o tome kako se na kojem autu zatvaraju vrata, obratio sam pažnju kod sebe. Ne znam je li šubha i jesam li umislio ali mi se čini da više lupaju nego prije nekoliko godina.
Mijenjaju li se ovi mehanizmi, ima li kakav zamjenski da valja u odnosu na cijene originalnih, treba li skidati tapacirung vrata za zamjenu?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9969 Re: Pitamo Mehanicare ?
vozaceva uvijek prva stradaju,malo spadnu i onda se teze zatvaraju ,malo dostimas ,podmazes bravu i zabravak i mislim da ce upaliti,bez potrebe za zamjenom brava...walk_M-A-N wrote:Evo mehaničko pitanje:
Čitajući one priče o tome kako se na kojem autu zatvaraju vrata, obratio sam pažnju kod sebe. Ne znam je li šubha i jesam li umislio ali mi se čini da više lupaju nego prije nekoliko godina.
Mijenjaju li se ovi mehanizmi, ima li kakav zamjenski da valja u odnosu na cijene originalnih, treba li skidati tapacirung vrata za zamjenu?
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
#9970 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da dodam, Kupi silikonski sprej i naprsci kedere. Super za kedere, a daje i puno bolji zvuk jer se kederi obnove.
-Onaj glicerin zuti je losiji od silikonskog ili od nigrinovog u tubici.
-Onaj glicerin zuti je losiji od silikonskog ili od nigrinovog u tubici.
-
PRO165
- Posts: 273
- Joined: 02/06/2012 23:43
#9971 Re: Pitamo Mehanicare ?
Astra G caravan - pokvario mi se desni brisač. Veza na mehanizmu ili makazama kako već zovu spala. Našao sam na ebay ali ne isporučuje u BIH metalne zakačke koje idu umjesto originalne gume. Ima li tako nešto kod nas. Ako ne, gdje najjeftinije zamjeniti cijeli mehanizam ili dio.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9972 Re: Pitamo Mehanicare ?
autootpad Vitez ili Kiseljak , mozes i nov u Berlijeti samo ne znam hoce li ti se cijena svidjetiPRO165 wrote:Astra G caravan - pokvario mi se desni brisač. Veza na mehanizmu ili makazama kako već zovu spala. Našao sam na ebay ali ne isporučuje u BIH metalne zakačke koje idu umjesto originalne gume. Ima li tako nešto kod nas. Ako ne, gdje najjeftinije zamjeniti cijeli mehanizam ili dio.
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9973 Re: Pitamo Mehanicare ?
Od čega može biti da aksijalni "odu" nakon dva mjeseca vožnje?
Ne trkam se, rupe izbjegavam, a na ivičnjak se popnem jednom u mjesec dana...
Jel' mora biti da su nekvalitetni ili može biti i nešto drugo?
Ne trkam se, rupe izbjegavam, a na ivičnjak se popnem jednom u mjesec dana...
Jel' mora biti da su nekvalitetni ili može biti i nešto drugo?
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#9974 Re: Pitamo Mehanicare ?
Izmedju ostalog može biti da je do loših dijelova.Averus wrote:Od čega može biti da aksijalni "odu" nakon dva mjeseca vožnje?
Ne trkam se, rupe izbjegavam, a na ivičnjak se popnem jednom u mjesec dana...
Jel' mora biti da su nekvalitetni ili može biti i nešto drugo?
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#9975 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje je ona bitanga
ili generalno misljenje o ovom
https://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=670
ili generalno misljenje o ovom
https://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=670
