I meni se ovaj full sviđa, pratim ga već neko vrijeme. Koliko si ga platio,vidim da se kreće oko 300KM kod nas ?febo_acm wrote:Ma ja imo neki 22" sa va panel, 5ms... Nisam nikako bio zadovoljan. Sa druge strane nije mi se davalo 7-8 stoja za 144mhz 2k... Ovo mi je neki kompromis.
PC gamerske konfiguracije
Moderator: Benq
-
Raptor44
- Posts: 395
- Joined: 25/03/2017 14:02
#9951 Re: PC gamerske konfiguracije
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#9952 Re: PC gamerske konfiguracije
Raptor44 wrote: I meni se ovaj full sviđa, pratim ga već neko vrijeme. Koliko si ga platio,vidim da se kreće oko 300KM kod nas ?
290 KM okruglo. Ma evo odmah mi se oci preporodile
- M416
- Posts: 2751
- Joined: 05/11/2014 13:45
- Location: AP
#9953 Re: PC gamerske konfiguracije
Imas ovaj po dobroj cijeni u winwin eh sad ako ti je prioritet ips panel onda zanemari ovaj jer je tn panel mada ni tn paneli nisu vise sto su nekad bili :Raptor44 wrote:I meni se ovaj full sviđa, pratim ga već neko vrijeme. Koliko si ga platio,vidim da se kreće oko 300KM kod nas ?febo_acm wrote:Ma ja imo neki 22" sa va panel, 5ms... Nisam nikako bio zadovoljan. Sa druge strane nije mi se davalo 7-8 stoja za 144mhz 2k... Ovo mi je neki kompromis.
http://www.winwin.ba/pc-periferije-moni ... 36043.html
https://eu.aoc.com/en/gaming/products/g2590vxq
https://www.youtube.com/watch?v=uqWVtrDMNbM
- Maharadza
- Posts: 17070
- Joined: 30/01/2013 15:13
#9954 Re: PC gamerske konfiguracije
I ja sam se iznenadio kad sam čuo da sada imaju novi TN paneli koji su dosta blizu IPS panelima u bojama (a pri tome i dalje 1ms response time):M416 wrote:Imas ovaj po dobroj cijeni u winwin eh sad ako ti je prioritet ips panel onda zanemari ovaj jer je tn panel mada ni tn paneli nisu vise sto su nekad bili :Raptor44 wrote:I meni se ovaj full sviđa, pratim ga već neko vrijeme. Koliko si ga platio,vidim da se kreće oko 300KM kod nas ?febo_acm wrote:Ma ja imo neki 22" sa va panel, 5ms... Nisam nikako bio zadovoljan. Sa druge strane nije mi se davalo 7-8 stoja za 144mhz 2k... Ovo mi je neki kompromis.
http://www.winwin.ba/pc-periferije-moni ... 36043.html
https://eu.aoc.com/en/gaming/products/g2590vxq
https://www.youtube.com/watch?v=uqWVtrDMNbM
https://www.youtube.com/watch?v=R2WP5nL ... tu.be&t=59
Šteta pa ovoga kod nas nema, mislim i na EU generalno!
- pajogamer
- Posts: 74
- Joined: 22/11/2015 22:29
#9955 Re: PC gamerske konfiguracije
Dvadeset godina sam redovni privatni korisnik računara. Od prvog sa Pentiumom 166MHz /ako se dobro sjećam/do sada. Za to vrijeme su mi stradala dva napajanja /modularna/ BFG 680W i TT Smart 750W, jedna grafička NVIDIA 8800GT, 3 CD/DVD playera i jedna grafička Abit. Sve nakon garantnog roka. Trenutno imam "smeće" od napajanja LC Power 750W modularno, ali je interesantno da su svi naponi u granicama dozvoljenih prekoračenja i nijedno nije ispod toga. Doći će i ono na zamjenu, ali će malo sačekati, jer dok je god dobro nema zamjene. Zasad imam problem sa GamePad LG510, jer sam nedovoljno uvježban da upravljam avionom u Battlefield 1 igri, ali vježbaću star kad to nisam radio prije dvadeset godina! Jedine igre koje uspješno igram sa GamePad su NFS Run i Payback.
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9956 Re: PC gamerske konfiguracije
Kakvi su ASUS monitori? Znam da su prije bili nekakvi futavi, mutni, čudni...
Do sad sam koristio Acer, Viewsonic, Samsung i to je to. Baš me zanima današnji ASUS
Do sad sam koristio Acer, Viewsonic, Samsung i to je to. Baš me zanima današnji ASUS
-
caseytron
- Posts: 2413
- Joined: 01/06/2016 16:42
#9957 Re: PC gamerske konfiguracije
Imas od smeca do premium proizvoda, pa proberes. Mada Acer i Benq po meni imaju vrhunski odnos ulozeo/dobijeno, ASUS malo vise ide na brand. Imam ASUS trenutno i kajem se, jer sam za iste pare mogao uzeti 3 klase iznad.Averus wrote:Kakvi su ASUS monitori? Znam da su prije bili nekakvi futavi, mutni, čudni...
Do sad sam koristio Acer, Viewsonic, Samsung i to je to. Baš me zanima današnji ASUS
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9958 Re: PC gamerske konfiguracije
Thankscaseytron wrote: Imas od smeca do premium proizvoda, pa proberes. Mada Acer i Benq po meni imaju vrhunski odnos ulozeo/dobijeno, ASUS malo vise ide na brand. Imam ASUS trenutno i kajem se, jer sam za iste pare mogao uzeti 3 klase iznad.
Gledam ovaj https://www.olx.ba/artikal/32502511/asu ... 1ms-144hz/
Nekako mi srce više vuče ka AOC, Acer, Benq... Nešto bježim od ASUS-a, a ni sam ne znam razlog...
-
caseytron
- Posts: 2413
- Joined: 01/06/2016 16:42
#9959 Re: PC gamerske konfiguracije
Pazi imao sam iz te serije samo 60Hz. TN panel, boje su iskrneo bile isprane totalno. Vjerovanto je to zbog te donje klase. Opet Benq po meni pravi definitivno najbolje stvari za esports.Averus wrote:Thankscaseytron wrote: Imas od smeca do premium proizvoda, pa proberes. Mada Acer i Benq po meni imaju vrhunski odnos ulozeo/dobijeno, ASUS malo vise ide na brand. Imam ASUS trenutno i kajem se, jer sam za iste pare mogao uzeti 3 klase iznad.
Gledam ovaj https://www.olx.ba/artikal/32502511/asu ... 1ms-144hz/
Nekako mi srce više vuče ka AOC, Acer, Benq... Nešto bježim od ASUS-a, a ni sam ne znam razlog...
https://www.olx.ba/artikal/32652404/aoc ... eesync-dp/
Jos freesync
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9960 Re: PC gamerske konfiguracije
C24G1 sam i ganjao u posljednje vrijeme
Čak po nekim člancima kažu da je najbolji budget 144hz monitor koji se može uzeti
A tačno je to za isprane boje što si napisao. Taj izraz sam tražio
Svaki ASUS mi je bio ispran, kao što mi je svaki Dell ekran bio previše svijetao
Čak po nekim člancima kažu da je najbolji budget 144hz monitor koji se može uzeti
A tačno je to za isprane boje što si napisao. Taj izraz sam tražio
Svaki ASUS mi je bio ispran, kao što mi je svaki Dell ekran bio previše svijetao
-
kolegione
- Posts: 1385
- Joined: 28/09/2013 02:29
#9961 Re: PC gamerske konfiguracije
Uzmi gaming top, visibility nije kao IPS, ali ok je, ja uzeo neki no name 27" (RAMPAGE) Sve Ok ali fali rezolucije...Averus wrote:Thankscaseytron wrote: Imas od smeca do premium proizvoda, pa proberes. Mada Acer i Benq po meni imaju vrhunski odnos ulozeo/dobijeno, ASUS malo vise ide na brand. Imam ASUS trenutno i kajem se, jer sam za iste pare mogao uzeti 3 klase iznad.
Gledam ovaj https://www.olx.ba/artikal/32502511/asu ... 1ms-144hz/
Nekako mi srce više vuče ka AOC, Acer, Benq... Nešto bježim od ASUS-a, a ni sam ne znam razlog...
- rolltroll
- Posts: 181
- Joined: 02/04/2013 16:36
#9962 Re: PC gamerske konfiguracije
Ja koristim ASUS monitor i nemam apsolutno nikakve zamjerke, slika je ekstra a perfomanse u vidu refresh rate i odziva zvone. Problem kod nas je što bi svi da kupe high-end monitor za 300-400 KM...nope, ne ide to tako...Plati pa se klati, uvijek je bilo 
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9963 Re: PC gamerske konfiguracije
Ma svjestan sam ja razlike ASUS-a od 800KM i ASUS-a od 200KM
Ja uvijek ganjam best buy, dakle neku "zlatnu sredinu".
Do sad sam uvijek uzimao stvari koje su taman dovoljne za moje potrebe, a cijenom mi odgovaraju ili su malčice preko mog budžeta. I do sad sam imao dosta dobru opremu zahvaljujući tome.
Nego čisto ono kontam, šteta bi bilo da uzmem monitor od 144hz istih dimenzija i rezolucije kao ovaj, a onda mi slika bude "lošija".
Kao što rekoh prije, nije mi samo za gaming, nego i za neke druge poslove i hobije.
Ovaj mi ima TN panel i sasvim mi je ok (iako se ne razumijem u panele nešto posebno), tako da kontam ako uzmem ovaj AOC sa VA panelom, nadam se da će da mi bude "tu negdje"
Znam samo da mi IPS ne dolazi u obzir jer mi izbije oči koliko šljašti
Ja uvijek ganjam best buy, dakle neku "zlatnu sredinu".
Do sad sam uvijek uzimao stvari koje su taman dovoljne za moje potrebe, a cijenom mi odgovaraju ili su malčice preko mog budžeta. I do sad sam imao dosta dobru opremu zahvaljujući tome.
Nego čisto ono kontam, šteta bi bilo da uzmem monitor od 144hz istih dimenzija i rezolucije kao ovaj, a onda mi slika bude "lošija".
Kao što rekoh prije, nije mi samo za gaming, nego i za neke druge poslove i hobije.
Ovaj mi ima TN panel i sasvim mi je ok (iako se ne razumijem u panele nešto posebno), tako da kontam ako uzmem ovaj AOC sa VA panelom, nadam se da će da mi bude "tu negdje"
Znam samo da mi IPS ne dolazi u obzir jer mi izbije oči koliko šljašti
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#9964 Re: PC gamerske konfiguracije
VA (Vertical Alignment), ima najbolji prikaz boja/kontrast i ugao gledanja i to mu je osnovna prednost u odnosu na druge panele...TN je najbrži panel, da se tako izrazim i omiljeni je kod gamera, naročito kompetitivnih. Obzirom na igre koje ti igraš, kao i na to za šta sve češ korisiti monitor, onda VA panel ti se nameče kao logičan izbor.
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9965 Re: PC gamerske konfiguracije
Evo guglao, pa i ja pročitahaditon wrote:VA (Vertical Alignment), ima najbolji prikaz boja/kontrast i ugao gledanja i to mu je osnovna prednost u odnosu na druge panele...TN je najbrži panel, da se tako izrazim i omiljeni je kod gamera, naročito kompetitivnih. Obzirom na igre koje ti igraš, kao i na to za šta sve češ korisiti monitor, onda VA panel ti se nameče kao logičan izbor.
Sad mi nije baš najjasnije to "najbrži" panel... Kontam, ako je 1ms odziv, zar nije isto brz TN i VA?
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#9966 Re: PC gamerske konfiguracije
to sam se samo ja tako izrazio ali u principu radi se o panelu koji imaju najbrži odziv te kao takvi su najprivlačniji gamerima. Krasi ih led pozadinsko osvjetljenje i jako su jeftini za izradu te stoga su im i cijene u konačnici niže. Naravno, negativna strana je prikaz boja, zbog čega su i nastali IPS i VA paneli. Mislim da se ne moraš previše zamarati razlikama između ovih panela jer svi oni imaju svoje prednosti i nedostatke ali za tvoje potrebe je VA panel najbolja opcija. Ne postoji jedan panel koji je dobar za sve potrebe, stoga sebi izvagaj prioritete i po toj osnovi se vodi kod kupnje monitora. Imaš ti naravno i VA panele s manjim odzivom ali to u praksi nije ni blizu rezultatima koje postiže TN panel.Averus wrote:Evo guglao, pa i ja pročitahaditon wrote:VA (Vertical Alignment), ima najbolji prikaz boja/kontrast i ugao gledanja i to mu je osnovna prednost u odnosu na druge panele...TN je najbrži panel, da se tako izrazim i omiljeni je kod gamera, naročito kompetitivnih. Obzirom na igre koje ti igraš, kao i na to za šta sve češ korisiti monitor, onda VA panel ti se nameče kao logičan izbor.
Sad mi nije baš najjasnije to "najbrži" panel... Kontam, ako je 1ms odziv, zar nije isto brz TN i VA?
- M416
- Posts: 2751
- Joined: 05/11/2014 13:45
- Location: AP
#9967 Re: PC gamerske konfiguracije
Ja iskreno ne bih taj asus jer nije freesync pametnije ti je malo doplati pa zaganjaj nesto popt ovog :Averus wrote:Thankscaseytron wrote: Imas od smeca do premium proizvoda, pa proberes. Mada Acer i Benq po meni imaju vrhunski odnos ulozeo/dobijeno, ASUS malo vise ide na brand. Imam ASUS trenutno i kajem se, jer sam za iste pare mogao uzeti 3 klase iznad.
Gledam ovaj https://www.olx.ba/artikal/32502511/asu ... 1ms-144hz/
Nekako mi srce više vuče ka AOC, Acer, Benq... Nešto bježim od ASUS-a, a ni sam ne znam razlog...
https://www.olx.ba/artikal/31511971/ace ... -freesync/
https://www.youtube.com/watch?v=VB9289wrxyk
Ako se ipak odlucis za taj asus imas i u imtecu 449km.Ovo ti govorim iz licnog iskustva jer imas nvidia kartu zbog gsync softverske podrske.Pogledaj i video koji je Maharadza postavio na 5:55 i response time ovog acera.
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9968 Re: PC gamerske konfiguracije
Joj, taj mi se sviđa drama! 
Sad moram na vagu, pa skontati
Sad moram na vagu, pa skontati
-
Ramsey8
- Posts: 657
- Joined: 04/11/2018 11:23
#9969 Re: PC gamerske konfiguracije
Kad ste vec kod monitora cime brisete ekran?
-
caseytron
- Posts: 2413
- Joined: 01/06/2016 16:42
#9970 Re: PC gamerske konfiguracije
ženomRamsey8 wrote:Kad ste vec kod monitora cime brisete ekran?
- M416
- Posts: 2751
- Joined: 05/11/2014 13:45
- Location: AP
#9971 Re: PC gamerske konfiguracije
Nesto poput ovog pribora sa microfiber krpom.Ima i jeftinijih pribora za ciscenje panela.Ramsey8 wrote:Kad ste vec kod monitora cime brisete ekran?
https://imtec.ba/pribor-za-odrzavanje-t ... abuka.html
- Ultraviolent
- Posts: 1661
- Joined: 24/04/2015 20:18
- Location: Somewhere I Belong
#9972 Re: PC gamerske konfiguracije
Izvinjavam se na losoj kvaliteti slikeRamsey8 wrote:Kad ste vec kod monitora cime brisete ekran?


- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9973 Re: PC gamerske konfiguracije
Desni klik -> refreshRamsey8 wrote:Kad ste vec kod monitora cime brisete ekran?
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#9974 Re: PC gamerske konfiguracije
obicnom krpom, malo vlažnom jer sve ostalo je marketing i izvlačenje novca...
- Qler
- Posts: 25833
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#9975 Re: PC gamerske konfiguracije
Isto,aditon wrote:obicnom krpom, malo vlažnom jer sve ostalo je marketing i izvlačenje novca...
plus otkidam prste kad neko prstima dira ekran... nije touchscreen, ne diraj....
