JVC wrote:Ja se smijem kad ateisti koji se kunu u cinjenice, povijest itd spominju Judu i njegovo Evandelje. Pa to Evandelje je i po misljenju skeptika napisano u trecem stoljecu nakon Krista.
Šta to znači
po mišljenju skeptika? Kome je važno ‘mišljenje‘ u ovako važnim stvarima?
Znaš i sam da se pouzdano ne zna kada su ostala jevanđelja napisana.
Iraneus (Irinej, 120–203 n.e. odprilike) je izabrao četiri jevanđelja po svom izboru, ali je to mogao da učini tek neke 150-170 godine n.e., kada je došao u godine da bude među vodećim sveštenstvom i da njegova nešto vrijedi. Gdje su ta ranija originalna jevanđelja koja su navodno pisali slijedbenici Isusa (izuzev Luke), koja su trebala NEGDJE postojati bar 100 godina ranije, i koja je Irinej uzeo kao vjerodostojne? Gdje su originali? Je li ih Irinej sačuvao? Nije. Zašto? ZATO ŠTO NIKADA NISU POSTOJALI!
Zar ne vidiš logiku punu rupa?
Ementaler vulgaris.
Pa bolan, od kuda ti pravo pa i drskost da očekuješ od ateista da vjernicima pružaju dokaz da jevanđelja NISU pisana u vrijeme dok su navodni pisci bili još fizički prisustni na
terra firma, a vi nemate ni blagu o peroidima kada su pisani a da ne govorimo o originalima? Jasno je: sve je krojeno i prekrajano i ništa u originalima ne postoji jer ih nikada nije ni bilo.