Desavanja u Hrvatskoj
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65980
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
Drvenija87
- Posts: 1027
- Joined: 13/08/2014 05:06
#9928 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Da je usao u lokal sa cetnickom kokardom vjerojatno ziv nebi ni izasao.Lajavikrelac wrote:Jel ušao u lokal sa četničkom kokardom? Jel puštao četničku pjesmu? Koja budaleština....To je ko kad bi ja nalupao u lokalu Hrvata iz Splita zato što je na džuboksu pustio Olivera ili Gibonnija, pa rekao na FB ima slike Thompsona/Bog i Hrvati/ŠaharuDrvenija87 wrote:Na riječi prisutnih gostiju kako se Jovan na Facebooku hvali fotografijama svoje bake Borke okićene četničkim obilježjima, nije se osvrnuo – nitko.![]()
Kriv je što je Jovan, a to šta ima na FB kompromitujuće slike nije legitiman razlog za prebijanje....
Promovirao je preko Facebooka cetnistvo zbog kojeg je i dobio po labrnji.
Zivjeti u drzavi koju ujedno i negira,nece proci neprimjetno.
Neka mu sada pomogne Baja Mali Knindza i crni gavran kojeg je kacio na svoj profil,da bi kasnije sve izbrisao.
Velikosrpske ludarije Hrvati dobro pamte.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#9929 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Nisam ni očekivao drugačiji odgovor, ali et'.....

Sreća pa su Hrvatine bili "cvjećke" i grlitelji drveća što po Bosni što po Hrvatskoj.....Drvenija87 wrote:Velikosrpske ludarije Hrvati dobro pamte.
- Truba
- Posts: 93820
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9930 Re: Desavanja u Hrvatskoj
http://narod.hr/hrvatska/danijela-trbov ... -kada-tako
zaista žalosno
ima dugu jezičaru
međutim ne gledam toliko tv da bih sve pohvatao
zaista žalosno
ima dugu jezičaru
međutim ne gledam toliko tv da bih sve pohvatao
- sinuhe
- Posts: 12586
- Joined: 03/06/2011 11:33
#9931 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Gle, Danijela iz Cro Pop Rocka. 
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#9932 Re: Desavanja u Hrvatskoj
kroejsa je postala pravi tamni vilajet...
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#9933 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Misliš krnja NDH? Slažem se.... 
- dr.gog
- Posts: 4960
- Joined: 09/09/2007 12:52
- Location: S@nitet-X
- Grijem se na: briketi kanabisa
- Horoskop: Vodolija
#9934 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Oblik kifle i aluzija na genocidnu prošlost sasvim naliče Republici SrpskojLajavikrelac wrote:Misliš krnja NDH? Slažem se....
- ronnie
- Posts: 3198
- Joined: 22/10/2013 19:28
#9935 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Pa da, oblik kifle je rezultat genocidne prošlosti, zato je Hrvatska i poznata kao predziđe kršćanstva. 
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65980
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
cekek
- Posts: 343
- Joined: 21/06/2015 12:47
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65980
- Joined: 03/08/2010 19:04
#9938 Re: Desavanja u Hrvatskoj
ovoga nije bilo ni 90-tih godina proslog vijeka
- ronnie
- Posts: 3198
- Joined: 22/10/2013 19:28
#9939 Re: Desavanja u Hrvatskoj
nije bilo ni radničke frontekakavdanakneiskustvu wrote:
ovoga nije bilo ni 90-tih godina proslog vijeka
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65980
- Joined: 03/08/2010 19:04
#9940 Re: Desavanja u Hrvatskoj
ronnie wrote:nije bilo ni radničke frontekakavdanakneiskustvu wrote:
ovoga nije bilo ni 90-tih godina proslog vijeka
tacno,a ja sam mislio na ovo ustasko postrojavanje
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#9941 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Da, poznata je kao predzice...i to samo u Hrvatskoj. Izvan nje, niko nije cuo za to. Uglavnom su poznati kao topovsko meso iz raznih ratova.ronnie wrote:Pa da, oblik kifle je rezultat genocidne prošlosti, zato je Hrvatska i poznata kao predziđe kršćanstva.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65980
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65980
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
cekek
- Posts: 343
- Joined: 21/06/2015 12:47
#9944 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Jer su oni (bili) predziđe kršćanstva, drugi kršćani (protestanti) vele:seln wrote:Da, poznata je kao predzice...i to samo u Hrvatskoj. Izvan nje, niko nije cuo za to. Uglavnom su poznati kao topovsko meso iz raznih ratova.ronnie wrote:Pa da, oblik kifle je rezultat genocidne prošlosti, zato je Hrvatska i poznata kao predziđe kršćanstva.
"O Herr, bewahre uns vor Pest, Hunger und den Kroaten"....
-
sandromen
- Posts: 196
- Joined: 12/07/2015 14:49
#9945 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Nije pratio te Hrvate neki glas. Divljake koji narubu carevine ratuju protiv jednako divljih Osmanlija.cekek wrote:Jer su oni (bili) predziđe kršćanstva, drugi kršćani (protestanti) vele:seln wrote:Da, poznata je kao predzice...i to samo u Hrvatskoj. Izvan nje, niko nije cuo za to. Uglavnom su poznati kao topovsko meso iz raznih ratova.ronnie wrote:Pa da, oblik kifle je rezultat genocidne prošlosti, zato je Hrvatska i poznata kao predziđe kršćanstva.
"O Herr, bewahre uns vor Pest, Hunger und den Kroaten"....
A na poziv "Svetog" Cara i "Svete"Katoločke Crkve unistavali heretike od Holandije preko sjevera Njemačke do Češke. Onda za manje svetog tada samo austrijskog cara gušili pobune naroda za slobodu od sjeverne Italije (Milana) do Mađarske.
Palili Evropu i potlačene narode sve u ime Cara.
Zato je i Karl Marx zapisao:
“Nema sumnje da Bečani i Mađari tjeraju taj klatež u Dunav. Šibaju te drske fukare, gladuše, desperadose, čopor ništarija, bitange, skitnice, hrvatsko blato, podle kmetove. Te bijedne pustolove izbljuvala je njihova prezasićena zemlja. Hrvate bi trebalo potopiti u Dunavu i izbristati s lica zemlje…“.
A i u narodima Evrope ostali su u sjećanju.
Kakvu Hrvati djecu jedu
I.
Što se muti carski Beč?
Dođe l’ kuma kuga?
Repatica duga?
0 sudnjem li danu riječ?
Nit mu prijeti turski gnjus,
Nit je blizu ljuti Prus;
Ali plaha vreva
Tužne psalme pjeva;
Građan, seljak, velikaš,
Dršćuć šapću očenaš,
Svud je graje, vike:
Joj po naše kike!
No u jedan hip
Baš na sveti kip
Usred trga
Svemu svijetu tu na oči
Mala kvrga,
Suh krojačić munjom skoči.
Prašan, blatan, naopako,
Taj prozbori svijetu ‘vako:
"Braćo, ljudi, čujte,
Onda jadikujte!
Jučer mrakom baš za poslom
U seoce izvan grada,
S tovarenim iđah oslom,
Os’o naprijed, ja odzada.
Mjerim, mislim, mozgam, brojim
Što da krpam, što da skrojim;
Bum! zaori duga puška
Nakraj ceste iz grmuška,
To vam moga sivca žac,
K bijesu ludi magarac!
Šibaj i ja! Al’ o bože!
Ne iznesoh cijele kože.
Šest me popa ljutih šaka,
Kao tvrdo gvožđe svaka.
Jure sa mnom vrazi, jure,
Doniješe me med’ pandure,
Zbogom, svijete bijeli,
Igle, škare, ‘ajd‘ na klin,
Moja duša veli:
Smiluj mi se, božji sin!
Staviše me polumrtva
U zelenu travu;
Tude ležah bijedna žrtva,
Ni da maknem glavu,
Ležah mirno,
Pa sam žmirn’o,
Što ti bijesi rade;
Lijepe vam parade!
Mrka četa tude sjedi,
Sve crveni kao rak;
Žarka vatra baš u srijedi
U ponoćni liže zrak,
Od dva hvata piju lule,
Svi veliki kao kule,
Ražanj im je čačkalica,
Kao vrazi crna lica,
A pod nosom hulje mrke
Kao koplje nose brke,
Sjede - sjede — bulje oči.
Gle! tu jedan divljak skoči:
"Oj junaci, gdje su gajde?
Juh! nek teče rujno vino,
Svi u kolo, braćo, ‘ajde!
Na noge se, omladino!"
Udri kolo - zemlja ječi,
Zvuče gajde — toka zveči,
Pandur pije, ijujuče,
U kolo me bocka, vuče,
"Skoči, more igloviću!" —
Riknu jedna crven-kapa —
"Jer te drukče, fini ‘tiću..."
- Mene odmah pusti sapa -
"...Spržih za pečenku
Našem vođi Trenku!"
Igram kolo, pa se vijem,
Skačem bolan, pušim, pijem,
Al’ su vrazi nagli
Pa se mene smagli.
Tad zaviknu velik zijan:
"Jarčeviću, laku noć!
Sada možeš kući poć,
Jer si, more kruto pijan."
Ja vam digoh odmah skut
I pod brze noge put!
Mnogoput nas bog pokar’o,
Kuga jela, Turčin har’o;
Au Turčin, Lutor, Hus,
Sve je prema tomu brus!
Ti Hrvati paklovići,
Grabežljivi crventići,
U Beč isti još će doć,
Neće minut dan i noć;
Al’ štoviše — čujte bijedu:
Ti Hrvati djecu jedu!"
Nato cijeli Beč zajec’o:
"Avaj, djeco, mila djeco!
Jao, čuste l’ našu bijedu?
Ti Hrvati djecu jedu!"
II.
Minu noćca, minu sanak.
Sunce sipa zlatni žar,
A na noge skoči danak,
Bijelog svijeta barjaktar.
Poput roja crnog mravlja
Svijet se zgrće i ustavlja,
Oknom, trijemom sav je mrav,
Dvorski trg je puncat sav.
A visoko na doksatu,
Sva u srebru i u zlatu,
Sred ohola
Sjedi kola
Zlatokosa, milja puna
Pramaljetna jošte kruna,
Svijetla, divna kraljica
Marija Terezja.
Sumorna je, snuždena je,
Dušmanin joj krunu grabi,
Grabi, carstvu lijepe kraje,
Njeni Nijemci već su slabi!
Tu zagrmi bubnja glas,
Čudno tutnji talambas.
Rog zaori, trublje jekne,
Pišti frula, zvonce zvekne:
Prva ide banda turska,
A za njome bistrim okom,
Smjelim čelom, snažnim krokom,
Četa stupa sad pandurska,
Čelo čete sjaj-čelenka:
"Vidiš" — viču — "Franju Trenka!"
Divan vođa, divni momci,
Čelik-duše, svjetlolomci;
Pa kako ga nosi hatac,
Markov, misliš, jaše bratac,
U desnici sablja sije,
U ljevici stijeg se vije,
Stijeg hrvatski neokaljan,
Vrla četa, vođa valjan!
Smjelo kroče momci lijepi,
Zemlja dršće, ljudstvo strepi,
To su brate, to su oni,
Časnog krsta Mirmidoni!
Zavist laje: Vi divljaci!
Slava kliče: Vi junaci!
Da, varvari s kraja svijeta,
Svijetu mrski i odurni,
Ali brzi, ali žurni,
Kada vapi pravda sveta!
Nu gle čuda! Pandur svaki
U junačkoj drži šaki
— Gdje mu duga stoji lunta —
Malo dijete od profunta!
Grmnu pušku do nebesa
Da se cijeli Beč potresa,
Nagne pandur čuturicu,
Srkne vinca po kapljicu,
— Nijemci bleje, Nijemci glede —
Kako pandur dijete jede.
Nasmiješi se vođa Franjo,
Kraljici se lijepo klanj`o,
Stijeg hrvatski malo prigne,
U stremenu brz se digne.
I prozbori: "Oj carice!
Bog ti vedri milo lice,
Obrekosmo brzo doći,
Sad nas evo na pomoći!
Gladni jesmo, svijetla kruno,
Svijet blebeće na nas puno
Da ti Hrvat djecu jede;
Pusti zato bez uvrede
Kad baš djecu jesti treba,
Da ta djeca budu od hljeba!"
Nasmija se svijetla kruna,
Vedra, nove nade puna:
"Prosto vama, djeco, budi,
Pijte k tomu! Briga vas,
Što luđaci baju ludi,
Bolji jeste neg` vaš glas!
Sad mirujte, djeco draga,
Onda zbogom `adj na vraga!"
I zaklinu četa vrla
Iz sve duše, iz sveg grla:
"Živjela nam kraljica
Marija Terezija!"
Brzo glas im zaorio,
Svuda prati Trenka slava;
Ali tko je pri tom bio,
Ne boli već nikog glava.
Nijemci mole još i danas:
Osvrni se, bože, na nas,
Izbavi nas kuge, rata,
Zle godine i Hrvata!
Ali Hrvat svakog prima,
Svet je njemu svaki gost;
Svakom dijeli što god ima,
Nema mnogo, ima dost`,
Dođe stranac, kuću ziđe,
I napita svoju bijedu,
Al` nijedan još ne viđe,
Da Hrvati djecu jedu.
- tututuuuu
- Posts: 2600
- Joined: 28/08/2015 22:58
#9946 Re: Desavanja u Hrvatskoj
I eto sta ti ja karma. Dok je Marx to pisao o Hrvatima tako zavrsise njegovi, umalo izbrisani s lica zemlje. Marks, ideolog komunizma, utemeljitelj "antifasizma"
-
cekek
- Posts: 343
- Joined: 21/06/2015 12:47
#9947 Re: Desavanja u Hrvatskoj
To kako "jedu djecu" se može odnositi i na bacanje djece u crkvu u plamenu (Magdeburg, 1631), i na ko zna kakve još užase tokom Tridesetogodišnjeg rata.
Ali to je već OT.
Dešavanja u HR:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/euro ... 78803.aspx
Sa oko 500.000 ljudi + njihove porodice na sisi pomnoženo sa idealnom novom vladom....biće Diznilend
I dalje (pseudo)branitelji protestuju u Savskoj i slažu plinske boce za barikade. Dovoljno je vidjeti profil tih ljudi (koji protestuju, ne branitelja generalno) pa da je svima jasno kako će primiti smanjenje naknada ili evtl reviziju braniteljskog statusa.
Ali to je već OT.
Dešavanja u HR:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/euro ... 78803.aspx
Sa oko 500.000 ljudi + njihove porodice na sisi pomnoženo sa idealnom novom vladom....biće Diznilend
I dalje (pseudo)branitelji protestuju u Savskoj i slažu plinske boce za barikade. Dovoljno je vidjeti profil tih ljudi (koji protestuju, ne branitelja generalno) pa da je svima jasno kako će primiti smanjenje naknada ili evtl reviziju braniteljskog statusa.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65980
- Joined: 03/08/2010 19:04
#9949 Re: Desavanja u Hrvatskoj
http://www.index.hr/black/clanak/mile-k ... 79034.aspx
JA NISAM vaš, nisam vaš od glave do pete, ja nisam vaš, moji su dobili '45", početak je pjesme Mile Kekina objavljene noćas kojom je poslao jasnu poruku.
"Serem vam se na nijanse, znam tko je pred zid vodio đake, nisu Sotone punile vagone već nečiji djedovi i bake", nastavlja Kekin i poručuje da će učiti svoje dijete da se takvom ološu ne miče.
Jednostavan spot u kojem Kekin svira gitaru ispred zida nastao je u produkciji Bad habita, male umjetničke manufakture Tomislava Fiketa i Nine Špoljarević.
JA NISAM vaš, nisam vaš od glave do pete, ja nisam vaš, moji su dobili '45", početak je pjesme Mile Kekina objavljene noćas kojom je poslao jasnu poruku.
"Serem vam se na nijanse, znam tko je pred zid vodio đake, nisu Sotone punile vagone već nečiji djedovi i bake", nastavlja Kekin i poručuje da će učiti svoje dijete da se takvom ološu ne miče.
Jednostavan spot u kojem Kekin svira gitaru ispred zida nastao je u produkciji Bad habita, male umjetničke manufakture Tomislava Fiketa i Nine Špoljarević.

