I to golim rukama...insomnia78 wrote:Havanasumirprimus wrote:ejs sabljarke, koji to gospodin lovio sabljarke?
Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9926 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#9927 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ovo ti se kaze u Solunu somun dinar do Soluna sto somuna... Cuj pet eura karta a do aerodroma skrhali jos po stojuSuzie Q wrote:Nije da nema. Jedne godine sam i ja nasla kartu 5€ Budimpešta-Brisel u jednom pravcu, iz Sarajeva vozio onaj jeftini vlak za Budimpestu tada. Muz i ja napravili lijep izlet. Isto tako jednom izletile jeftine karte za trajekt Split-Ancona, 20€ povratna po osobi. Uzeli petak slobodno i spicili preko vikenda, u ponedjeljak mi na poslu nije nitko vjerovao da sam netom dosla iz Ancone.konjislav wrote:A o odmoru na Majorci npr.?insomnia78 wrote:Kakav god da zelis nista nije prekosvijeta
Pustite ba suplje o baletima i pozoristima.
Kod mene kolege prošle sedmice vidjeli negdje reklamu 5€ karta do Majorke, odoše oni na websajt za pola sata, sat (pošto su bili u kafani), kad ono karta 10€ po smjeru. Oni odmah kupiše (to je bila pretprošla srijeda), i rekoše na poslu da će uzeti odmor od petka do ponedjeljka.
Je li toga ima u Bosni?
Nego cuj rekose ti tvoji da ce uzeti odmor od petka do ponedjeljka... bome kao da u Konzumu radis pa nemas vikenda. E toga ima i u Bosni
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#9928 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Čuj Mallorca...tamo je u sezoni takva špica da te želja odmah mine
U šta spada stoni tenis, za gospodu ili krkane

U šta spada stoni tenis, za gospodu ili krkane
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#9929 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
VrhTomahawk11 wrote:Čuj Mallorca...tamo je u sezoni takva špica da te želja odmah mine![]()
U šta spada stoni tenis, za gospodu ili krkane![]()
Tacno sam sebe ufatio da mislim zasto sam prestao upraznjavati taj sport... Idealna zimska varijanta
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#9930 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Da, zimi jednom sedmično, dva satastakasa wrote:VrhTomahawk11 wrote:Čuj Mallorca...tamo je u sezoni takva špica da te želja odmah mine![]()
U šta spada stoni tenis, za gospodu ili krkane![]()
Tacno sam sebe ufatio da mislim zasto sam prestao upraznjavati taj sport... Idealna zimska varijanta
Ljeti ipak basket ima prednost
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9931 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Stoni tenis je za studente u 3. semestru pa nadaljeTomahawk11 wrote:Čuj Mallorca...tamo je u sezoni takva špica da te želja odmah mine![]()
U šta spada stoni tenis, za gospodu ili krkane![]()
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#9932 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa igrao se i tad, domaća varijanta.512MB wrote:Stoni tenis je za studente u 3. semestru pa nadaljeTomahawk11 wrote:Čuj Mallorca...tamo je u sezoni takva špica da te želja odmah mine![]()
U šta spada stoni tenis, za gospodu ili krkane![]()
Našli smo neko bure, komad špere koji je poslužio kao stol i tako cijelu zimu, na otvorenom
Ovo sad dođe kao dobra rekreacija, ubi fotelja-auto-stan režim
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9933 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Zasto koristis auto za na posao i nazad?
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#9934 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Išao bih pješke, ali previše bi mi vremena trebalo.512MB wrote:Zasto koristis auto za na posao i nazad?
Gradski prevoz mi ne odgovara na toj relaciji.
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9935 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Bicikl ne dolazi u obzir?
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#9936 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kulji je romobil da chera nogom 
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#9937 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nije riješeno pitanje biciklističke staze.512MB wrote:Bicikl ne dolazi u obzir?
Vjeruj da bih rado.
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9938 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne znam da li znas, ali bicikl smije i van biciklisticke staze, reci odma mrsko tiTomahawk11 wrote:Nije riješeno pitanje biciklističke staze.512MB wrote:Bicikl ne dolazi u obzir?
Vjeruj da bih rado.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#9939 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Luftbalon il na biro...nema puta do posla 
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#9940 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ma kakvi, vjeruj da nije, znam ja ostaviti auto, pa pješaka, to kad se ima vremena512MB wrote:Ne znam da li znas, ali bicikl smije i van biciklisticke staze, reci odma mrsko tiTomahawk11 wrote:Nije riješeno pitanje biciklističke staze.512MB wrote:Bicikl ne dolazi u obzir?
Vjeruj da bih rado.
Problem je što ima dijelova gdje bih morao po saobraćajnim trakama voziti, a naši vozači motornih vozila su gluho bilo, pa mi se ne stavlja baš glava u torbu
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#9941 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Cuj sto auto, do granapa se ide autom a ne na posao. 
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9942 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kakvo je uopste stanje u Rajvosa u toku sedmice, koristil puno ljudi bicikl/roller za otic na posao itd?
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#9943 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne. Velika većina ide autom i najviše je onih jedna persona/jedno auto.512MB wrote:Kakvo je uopste stanje u Rajvosa u toku sedmice, koristil puno ljudi bicikl/roller za otic na posao itd?
Kolega dolazi sa Ilidže biciklom u ljetnom periodu. Jedna kolegica isto iz Hrasnog sa bicom ljeti.
Jedan srednjoškolski je išao pjehane iz Velešića na Alipašino na posao, ali je napredovao, sad je u Beču, ne znam da li pješači.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#9944 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#9945 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Odseliti na Trebević, pa žičarom 
-
mali_balon
- Posts: 14564
- Joined: 12/09/2012 09:57
#9946 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Khm, dakle opet neko razmisaljenje u pravcu znojenja i pretjeranog fizickog napora.

Samo kazem...
Ko nema para za ovo nek hoda pjeske

Samo kazem...
Ko nema para za ovo nek hoda pjeske
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9947 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pitam posto ovd u Salzburgu je bas uzelo maha, ako ne ides biciklom na posao onda fakat nisi moderan i gledaju te sa prezirom
Jebga treba infrastruktura za to, bas sam neku statistiku iskopo za grad Salzburg:
- 190km staza za bicikle
- 50km auto puta za bicikle
- 30 ruti sa natpisima
- 7000 parkinga vani
- 250 mjesta u podzemnim garazama
- 15 self service stanica
- 2 bike-and-ride parkinga
Poprilicno dobro za malen gradic, i vidim raja koristi maksimalno...
Autoput za bicikle izgleda ovako otprilike

Jebga treba infrastruktura za to, bas sam neku statistiku iskopo za grad Salzburg:
- 190km staza za bicikle
- 50km auto puta za bicikle
- 30 ruti sa natpisima
- 7000 parkinga vani
- 250 mjesta u podzemnim garazama
- 15 self service stanica
- 2 bike-and-ride parkinga
Poprilicno dobro za malen gradic, i vidim raja koristi maksimalno...
Autoput za bicikle izgleda ovako otprilike

-
Suzie Q
- Posts: 1359
- Joined: 08/04/2010 10:54
#9948 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Karta do Budimpeste je bila 50€ povratna ako se dobro sjecam, plus 10€ povratni let Brisel. Znaci ukupno 60€ po osobi za izlet od nekoliko dana u dvije metropole.stakasa wrote:Ovo ti se kaze u Solunu somun dinar do Soluna sto somuna... Cuj pet eura karta a do aerodroma skrhali jos po stoju
Ni tad a ni sad za mene to nije skupo. I hocu reci, moze se i iz BiH naci povoljnih putovanja, nije Mallorca od 5€ doduse ali se moze. Sto Fadil kaze, uvijek ima načina.
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#9949 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa otislo vam je koke i folije jos pedesetSuzie Q wrote:Karta do Budimpeste je bila 50€ povratna ako se dobro sjecam, plus 10€ povratni let Brisel. Znaci ukupno 60€ po osobi za izlet od nekoliko dana u dvije metropole.stakasa wrote:Ovo ti se kaze u Solunu somun dinar do Soluna sto somuna... Cuj pet eura karta a do aerodroma skrhali jos po stoju
Ni tad a ni sad za mene to nije skupo. I hocu reci, moze se i iz BiH naci povoljnih putovanja, nije Mallorca od 5€ doduse ali se moze. Sto Fadil kaze, uvijek ima načina.
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#9950 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Trenutno u Sarajevu pada snijeg, krpe ko truleksi. Zimske službe su na off, upaliće ih u novembru.
Baš me zanima kako se provode vozači bicikala, hoovera, skutera, romobila, romobila na struju, ...Imaju eto staze, pola Vilsonova je njihovo.
Baš me zanima kako se provode vozači bicikala, hoovera, skutera, romobila, romobila na struju, ...Imaju eto staze, pola Vilsonova je njihovo.
