Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9926 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

insomnia78 wrote:
sumirprimus wrote:ejs sabljarke, koji to gospodin lovio sabljarke?
Havana
I to golim rukama...
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#9927 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by stakasa »

Suzie Q wrote:
konjislav wrote:
insomnia78 wrote:Kakav god da zelis nista nije prekosvijeta
Pustite ba suplje o baletima i pozoristima.
A o odmoru na Majorci npr.?
Kod mene kolege prošle sedmice vidjeli negdje reklamu 5€ karta do Majorke, odoše oni na websajt za pola sata, sat (pošto su bili u kafani), kad ono karta 10€ po smjeru. Oni odmah kupiše (to je bila pretprošla srijeda), i rekoše na poslu da će uzeti odmor od petka do ponedjeljka.
Je li toga ima u Bosni?
Nije da nema. Jedne godine sam i ja nasla kartu 5€ Budimpešta-Brisel u jednom pravcu, iz Sarajeva vozio onaj jeftini vlak za Budimpestu tada. Muz i ja napravili lijep izlet. Isto tako jednom izletile jeftine karte za trajekt Split-Ancona, 20€ povratna po osobi. Uzeli petak slobodno i spicili preko vikenda, u ponedjeljak mi na poslu nije nitko vjerovao da sam netom dosla iz Ancone.

Nego cuj rekose ti tvoji da ce uzeti odmor od petka do ponedjeljka... bome kao da u Konzumu radis pa nemas vikenda. E toga ima i u Bosni
Ovo ti se kaze u Solunu somun dinar do Soluna sto somuna... Cuj pet eura karta a do aerodroma skrhali jos po stoju
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9928 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

Čuj Mallorca...tamo je u sezoni takva špica da te želja odmah mine :roll:

U šta spada stoni tenis, za gospodu ili krkane :? :mrgreen:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#9929 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by stakasa »

Tomahawk11 wrote:Čuj Mallorca...tamo je u sezoni takva špica da te želja odmah mine :roll:

U šta spada stoni tenis, za gospodu ili krkane :? :mrgreen:
Vrh
Tacno sam sebe ufatio da mislim zasto sam prestao upraznjavati taj sport... Idealna zimska varijanta
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9930 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

stakasa wrote:
Tomahawk11 wrote:Čuj Mallorca...tamo je u sezoni takva špica da te želja odmah mine :roll:

U šta spada stoni tenis, za gospodu ili krkane :? :mrgreen:
Vrh
Tacno sam sebe ufatio da mislim zasto sam prestao upraznjavati taj sport... Idealna zimska varijanta
Da, zimi jednom sedmično, dva sata :thumbup:

Ljeti ipak basket ima prednost :)
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9931 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Tomahawk11 wrote:Čuj Mallorca...tamo je u sezoni takva špica da te želja odmah mine :roll:

U šta spada stoni tenis, za gospodu ili krkane :? :mrgreen:
Stoni tenis je za studente u 3. semestru pa nadalje :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9932 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

512MB wrote:
Tomahawk11 wrote:Čuj Mallorca...tamo je u sezoni takva špica da te želja odmah mine :roll:

U šta spada stoni tenis, za gospodu ili krkane :? :mrgreen:
Stoni tenis je za studente u 3. semestru pa nadalje :mrgreen:
Pa igrao se i tad, domaća varijanta.
Našli smo neko bure, komad špere koji je poslužio kao stol i tako cijelu zimu, na otvorenom :D

Ovo sad dođe kao dobra rekreacija, ubi fotelja-auto-stan režim :skoljka:
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9933 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Zasto koristis auto za na posao i nazad?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9934 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

512MB wrote:Zasto koristis auto za na posao i nazad?
Išao bih pješke, ali previše bi mi vremena trebalo.
Gradski prevoz mi ne odgovara na toj relaciji.
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9935 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Bicikl ne dolazi u obzir?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#9936 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

Kulji je romobil da chera nogom :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9937 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

512MB wrote:Bicikl ne dolazi u obzir?
Nije riješeno pitanje biciklističke staze.
Vjeruj da bih rado.
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9938 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Tomahawk11 wrote:
512MB wrote:Bicikl ne dolazi u obzir?
Nije riješeno pitanje biciklističke staze.
Vjeruj da bih rado.
Ne znam da li znas, ali bicikl smije i van biciklisticke staze, reci odma mrsko ti :mrgreen:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#9939 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

Luftbalon il na biro...nema puta do posla :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9940 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

512MB wrote:
Tomahawk11 wrote:
512MB wrote:Bicikl ne dolazi u obzir?
Nije riješeno pitanje biciklističke staze.
Vjeruj da bih rado.
Ne znam da li znas, ali bicikl smije i van biciklisticke staze, reci odma mrsko ti :mrgreen:
Ma kakvi, vjeruj da nije, znam ja ostaviti auto, pa pješaka, to kad se ima vremena :D
Problem je što ima dijelova gdje bih morao po saobraćajnim trakama voziti, a naši vozači motornih vozila su gluho bilo, pa mi se ne stavlja baš glava u torbu :roll:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#9941 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by madner »

Cuj sto auto, do granapa se ide autom a ne na posao. :D
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9942 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Kakvo je uopste stanje u Rajvosa u toku sedmice, koristil puno ljudi bicikl/roller za otic na posao itd?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9943 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

512MB wrote:Kakvo je uopste stanje u Rajvosa u toku sedmice, koristil puno ljudi bicikl/roller za otic na posao itd?
Ne. Velika većina ide autom i najviše je onih jedna persona/jedno auto.
Kolega dolazi sa Ilidže biciklom u ljetnom periodu. Jedna kolegica isto iz Hrasnog sa bicom ljeti.

Jedan srednjoškolski je išao pjehane iz Velešića na Alipašino na posao, ali je napredovao, sad je u Beču, ne znam da li pješači.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#9944 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

:lol: d2 ne zajebaji cuj roler u SA :lol: bicikl i nekako ...koriste raja al jebeno je sto rece forumkas iznad uzas kako voze..... nista jajae luftbalonom idi :P
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9945 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

Odseliti na Trebević, pa žičarom :D
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#9946 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali_balon »

Khm, dakle opet neko razmisaljenje u pravcu znojenja i pretjeranog fizickog napora.

Image

Samo kazem...

Ko nema para za ovo nek hoda pjeske
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9947 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Pitam posto ovd u Salzburgu je bas uzelo maha, ako ne ides biciklom na posao onda fakat nisi moderan i gledaju te sa prezirom :mrgreen:

Jebga treba infrastruktura za to, bas sam neku statistiku iskopo za grad Salzburg:

- 190km staza za bicikle
- 50km auto puta za bicikle
- 30 ruti sa natpisima
- 7000 parkinga vani
- 250 mjesta u podzemnim garazama
- 15 self service stanica
- 2 bike-and-ride parkinga

Poprilicno dobro za malen gradic, i vidim raja koristi maksimalno...

Autoput za bicikle izgleda ovako otprilike :)

Image
Suzie Q
Posts: 1359
Joined: 08/04/2010 10:54

#9948 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Suzie Q »

stakasa wrote:Ovo ti se kaze u Solunu somun dinar do Soluna sto somuna... Cuj pet eura karta a do aerodroma skrhali jos po stoju
Karta do Budimpeste je bila 50€ povratna ako se dobro sjecam, plus 10€ povratni let Brisel. Znaci ukupno 60€ po osobi za izlet od nekoliko dana u dvije metropole.
Ni tad a ni sad za mene to nije skupo. I hocu reci, moze se i iz BiH naci povoljnih putovanja, nije Mallorca od 5€ doduse ali se moze. Sto Fadil kaze, uvijek ima načina.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#9949 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by stakasa »

Suzie Q wrote:
stakasa wrote:Ovo ti se kaze u Solunu somun dinar do Soluna sto somuna... Cuj pet eura karta a do aerodroma skrhali jos po stoju
Karta do Budimpeste je bila 50€ povratna ako se dobro sjecam, plus 10€ povratni let Brisel. Znaci ukupno 60€ po osobi za izlet od nekoliko dana u dvije metropole.
Ni tad a ni sad za mene to nije skupo. I hocu reci, moze se i iz BiH naci povoljnih putovanja, nije Mallorca od 5€ doduse ali se moze. Sto Fadil kaze, uvijek ima načina.
Pa otislo vam je koke i folije jos pedeset :D
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#9950 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Trenutno u Sarajevu pada snijeg, krpe ko truleksi. Zimske službe su na off, upaliće ih u novembru.
Baš me zanima kako se provode vozači bicikala, hoovera, skutera, romobila, romobila na struju, ...Imaju eto staze, pola Vilsonova je njihovo.
Post Reply