Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9926 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 06/06/2020 10:06
Connaisseur Karlin wrote: 06/06/2020 09:59
saint_mirad wrote: 06/06/2020 09:49
Ostavi se te instant-psihologije, Karlinka. Nema izbor veze sa samopouzdanjem, naročito ne u direktnom smislu.
ima, ima, direktno, indirektno, svijesno, nesvijesno :D
De ba..
a-ha, odbijamo osobu koaj na s ne privlaci ili ako nas ista plasi , treceg razloga nema :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#9927 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Gdje si ti Venero :kiss:
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#9928 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

_BataZiv_0809 wrote: 06/06/2020 10:22
Hakiz wrote: 05/06/2020 20:40
Stereotip američke domaćice koja mašta o zabranjenoj avanturi koja će joj prodrmati monotoni život kao glavnoj konzumentici takvog štiva.

A Seks i grad?
Mostovi okruga Madison :kiss:
Da, pao mi je na pamet :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9929 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote: 06/06/2020 11:59 Gdje si ti Venero :kiss:
svaka koscica i misice me bole od hodanja i fotografiranja :-D

kako si ti :kiss:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9930 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

nikako da se odvojimo od Frojda :repetirana:

https://zarooljica.com/2018/05/17/na-ul ... etu-kurva/

ovom prilikom se javno odricem svih teroija o zenama od strane Frojda :diva:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#9931 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote: 06/06/2020 13:57
MarlboroGold wrote: 06/06/2020 11:59 Gdje si ti Venero :kiss:
svaka koscica i misice me bole od hodanja i fotografiranja :-D

kako si ti :kiss:
Neka dobro je to. Evo migrena cijeli dan... ne znam šta ću sa sebe :-)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9932 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

88Sioux wrote: 06/06/2020 00:26 Meni je iz Seksi Grada omiljeni lik Miranda.
Sad sam skontala da sam svakom svom omiljenom muskom liku nasla manu i da meni lijeka nema.
Zadnji "omiljeni" lik mi bio agent kuper, prije dzek kilijan, a prije toga uzivala gledati sibil separd i brus vilisa u mjesecini...
Zadnji poster skinut sa zida bio od kurt kobejna...znaci...pisi propalo. Ja, i prljavi hari...tito dragi...
Mostovi okruga medison mi jedan od omiljenih filmova, bas zato sto nije otisla sa njim...ono kad joj djeca citaju dnevnik i prvo sokirani, a poslije odrasli...predobar film.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9933 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

saint_mirad wrote: 06/06/2020 09:49
Connaisseur Karlin wrote: 06/06/2020 09:18
saint_mirad wrote: 06/06/2020 00:36 Ako bih birao, to bi bila Charlotte, uz odredjene korekcije. Carrie i Samantha su mi totalni turn off iz razlicitih razloga.
pa dobro, zato drugi muskrarci vole uprav njih dvije, svaki muskarac bira zenu u skladu sa njegovim samopuzidanjem :D
Ostavi se te instant-psihologije, Karlinka. Nema izbor veze sa samopouzdanjem, naročito ne u direktnom smislu.
I ja mislim da ima. Kad ne mislis da si dobar ni sebi, ni drugom..tacno biras lebdece veze, nedefinisane odnose, zivot na rate. Da te neko dotjera do zida da moras sta odluciti, dozivio bi nervni slom.
Kad si sa sobom dobar i nacisto, mozes se opredijeliti za neku opciju, za neki put i krenuti.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9934 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

pustopoljina wrote: 06/06/2020 18:28
saint_mirad wrote: 06/06/2020 09:49
Connaisseur Karlin wrote: 06/06/2020 09:18

pa dobro, zato drugi muskrarci vole uprav njih dvije, svaki muskarac bira zenu u skladu sa njegovim samopuzidanjem :D
Ostavi se te instant-psihologije, Karlinka. Nema izbor veze sa samopouzdanjem, naročito ne u direktnom smislu.
I ja mislim da ima. Kad ne mislis da si dobar ni sebi, ni drugom..tacno biras lebdece veze, nedefinisane odnose, zivot na rate. Da te neko dotjera do zida da moras sta odluciti, dozivio bi nervni slom.
Kad si sa sobom dobar i nacisto, mozes se opredijeliti za neku opciju, za neki put i krenuti.
To je ona maksima kako zracis, tako i privlačis. Samo Karlinka je na nešto drugo mislila, pročitaj koju stranicu teme unazad zbog konteksta.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9935 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 06/06/2020 18:38
pustopoljina wrote: 06/06/2020 18:28
saint_mirad wrote: 06/06/2020 09:49
Ostavi se te instant-psihologije, Karlinka. Nema izbor veze sa samopouzdanjem, naročito ne u direktnom smislu.
I ja mislim da ima. Kad ne mislis da si dobar ni sebi, ni drugom..tacno biras lebdece veze, nedefinisane odnose, zivot na rate. Da te neko dotjera do zida da moras sta odluciti, dozivio bi nervni slom.
Kad si sa sobom dobar i nacisto, mozes se opredijeliti za neku opciju, za neki put i krenuti.
To je ona maksima kako zracis, tako i privlačis. Samo Karlinka je na nešto drugo mislila, pročitaj koju stranicu teme unazad zbog konteksta.
znam sto sam napisala, i dalje tvrdim isto, bez obzrira na kontekst

samopouzdanje je samopouzdanje :D
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#9936 Re: Danasnji "feminizam"

Post by 88Sioux »

pustopoljina wrote: 06/06/2020 18:25
88Sioux wrote: 06/06/2020 00:26 Meni je iz Seksi Grada omiljeni lik Miranda.
Sad sam skontala da sam svakom svom omiljenom muskom liku nasla manu i da meni lijeka nema.
Zadnji "omiljeni" lik mi bio agent kuper, prije dzek kilijan, a prije toga uzivala gledati sibil separd i brus vilisa u mjesecini...
Zadnji poster skinut sa zida bio od kurt kobejna...znaci...pisi propalo. Ja, i prljavi hari...tito dragi...
Mostovi okruga medison mi jedan od omiljenih filmova, bas zato sto nije otisla sa njim...ono kad joj djeca citaju dnevnik i prvo sokirani, a poslije odrasli...predobar film.
Miranda Hobs je hrabrija, odlučnija i upornija od Brusa Vilisa kada izlomljen, krvav, u garavoj potkošulji sa izgaženom pljugom u ustima, korača bos po staklu rešen da stane teroristima na put i oslobodi aerodrom.

Miranda Hobs drži Magnum .44 ispod jastuka, a nije u pitanju pištolj i vikendom je mnogo prljavija od Harija. Kad nervozno šeta Menhetnom ljudi prelaze na drugu stranu ulice. Ima veći respekt nego Klint Istvud po selima Divljeg Zapada.

Miranda Hobs je inženjer mostova okruga Medison i ima mnogo lepšu i moderniju frizuru nego Kurt Kobejn.

Znači, ne treba ti omiljeni muški lik pored Mirande Hobs.
User avatar
Mladi Vezir
Posts: 203
Joined: 28/05/2020 13:22
Location: Bosanski pašaluk,Sarajevo

#9937 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Mladi Vezir »

Joj bacim udicu odem sa foruma na 3-4 dana uđem opet 10 notifikacija,šta vam je šta se pecate toliko trollam vas hahahha
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#9938 Re: Danasnji "feminizam"

Post by DEMONIKA »

wewa wrote: 05/06/2020 11:26
saint_mirad wrote: 05/06/2020 10:56 Nek vala protestuju gole, sta fali. :D Jedino su iritantne kad krenu vristati, nekako same sebe dehumanizuju tim postupkom.
pa jest, humane su samo zene koje sute. kako nalazu porodicne vrijednosti.
to su te krajnosti
ili si go na ulici ili si kuharica :mrgreen: , de ba :lol:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9939 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

88Sioux wrote: 06/06/2020 21:18
pustopoljina wrote: 06/06/2020 18:25
88Sioux wrote: 06/06/2020 00:26 Meni je iz Seksi Grada omiljeni lik Miranda.
Sad sam skontala da sam svakom svom omiljenom muskom liku nasla manu i da meni lijeka nema.
Zadnji "omiljeni" lik mi bio agent kuper, prije dzek kilijan, a prije toga uzivala gledati sibil separd i brus vilisa u mjesecini...
Zadnji poster skinut sa zida bio od kurt kobejna...znaci...pisi propalo. Ja, i prljavi hari...tito dragi...
Mostovi okruga medison mi jedan od omiljenih filmova, bas zato sto nije otisla sa njim...ono kad joj djeca citaju dnevnik i prvo sokirani, a poslije odrasli...predobar film.
Miranda Hobs je hrabrija, odlučnija i upornija od Brusa Vilisa kada izlomljen, krvav, u garavoj potkošulji sa izgaženom pljugom u ustima, korača bos po staklu rešen da stane teroristima na put i oslobodi aerodrom.

Miranda Hobs drži Magnum .44 ispod jastuka, a nije u pitanju pištolj i vikendom je mnogo prljavija od Harija. Kad nervozno šeta Menhetnom ljudi prelaze na drugu stranu ulice. Ima veći respekt nego Klint Istvud po selima Divljeg Zapada.

Miranda Hobs je inženjer mostova okruga Medison i ima mnogo lepšu i moderniju frizuru nego Kurt Kobejn.

Znači, ne treba ti omiljeni muški lik pored Mirande Hobs.
Ono kad kontas ko je miranda hobs...a ono miranda :lol:
A ne znam, dosta mi mojih trilema i od zena oko mene...
Od tih zenskih serija meni su omiljeni likovi bili u charmed i mcLeod's daughters...tamo se bar nekad nesto i uradi, nema sve veze sa muskarcima.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#9940 Re: Danasnji "feminizam"

Post by 88Sioux »

pustopoljina wrote: 06/06/2020 23:31
88Sioux wrote: 06/06/2020 21:18
pustopoljina wrote: 06/06/2020 18:25

Sad sam skontala da sam svakom svom omiljenom muskom liku nasla manu i da meni lijeka nema.
Zadnji "omiljeni" lik mi bio agent kuper, prije dzek kilijan, a prije toga uzivala gledati sibil separd i brus vilisa u mjesecini...
Zadnji poster skinut sa zida bio od kurt kobejna...znaci...pisi propalo. Ja, i prljavi hari...tito dragi...
Mostovi okruga medison mi jedan od omiljenih filmova, bas zato sto nije otisla sa njim...ono kad joj djeca citaju dnevnik i prvo sokirani, a poslije odrasli...predobar film.
Miranda Hobs je hrabrija, odlučnija i upornija od Brusa Vilisa kada izlomljen, krvav, u garavoj potkošulji sa izgaženom pljugom u ustima, korača bos po staklu rešen da stane teroristima na put i oslobodi aerodrom.

Miranda Hobs drži Magnum .44 ispod jastuka, a nije u pitanju pištolj i vikendom je mnogo prljavija od Harija. Kad nervozno šeta Menhetnom ljudi prelaze na drugu stranu ulice. Ima veći respekt nego Klint Istvud po selima Divljeg Zapada.

Miranda Hobs je inženjer mostova okruga Medison i ima mnogo lepšu i moderniju frizuru nego Kurt Kobejn.

Znači, ne treba ti omiljeni muški lik pored Mirande Hobs.
Ono kad kontas ko je miranda hobs...a ono miranda :lol:
A ne znam, dosta mi mojih trilema i od zena oko mene...
Od tih zenskih serija meni su omiljeni likovi bili u charmed i mcLeod's daughters...tamo se bar nekad nesto i uradi, nema sve veze sa muskarcima.
Miranda Hobs ima tri drugarice da ponekad razmišljaju umesto nje, tako da nema nikakve trileme. Kako zna da se postavi kao jaka i samostalna žena, također zna da se postavi i kao lider tima. Majstor organizacije.

:lol:

Šalim se ja malo, lagano. :thumbup:

A jedini Meklaud kojeg priznajem je Kristofer Lamber iz Gorštaka. :D
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#9941 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Rothmans »

Connaisseur Karlin wrote: 06/06/2020 09:18
saint_mirad wrote: 06/06/2020 00:36 Ako bih birao, to bi bila Charlotte, uz odredjene korekcije. Carrie i Samantha su mi totalni turn off iz razlicitih razloga.
pa dobro, zato drugi muskrarci vole uprav njih dvije, svaki muskarac bira zenu u skladu sa njegovim samopuzidanjem :D
Nidje veze. Prije ce bit da pesin bira pesinjacu(samantu). Mislim tako sam ja protumacio tvoj komentar. Kao da hoces da kazes da se muskarci boje ofucanih drolja ?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9942 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Rothmans wrote: 07/06/2020 09:33
Connaisseur Karlin wrote: 06/06/2020 09:18
saint_mirad wrote: 06/06/2020 00:36 Ako bih birao, to bi bila Charlotte, uz odredjene korekcije. Carrie i Samantha su mi totalni turn off iz razlicitih razloga.
pa dobro, zato drugi muskrarci vole uprav njih dvije, svaki muskarac bira zenu u skladu sa njegovim samopuzidanjem :D
Nidje veze. Prije ce bit da pesin bira pesinjacu(samantu). Mislim tako sam ja protumacio tvoj komentar. Kao da hoces da kazes da se muskarci boje ofucanih drolja ?
pa kazem, muske drolje i muse pesinjace vole zenske drolje i zenske pesinjace :D

inace, za mene ne postoje takve osobe ( nemam u rijecniku drolje oba spola, to za mene ne postoji) , ali postoje promiskuitetne osobe oba spola , i neka uzivaju , Bog im dao, a ni On neda svakome , nemojte biti ljubomorni :D ;-)
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9943 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Rothmans wrote: 07/06/2020 09:33
Connaisseur Karlin wrote: 06/06/2020 09:18
saint_mirad wrote: 06/06/2020 00:36 Ako bih birao, to bi bila Charlotte, uz odredjene korekcije. Carrie i Samantha su mi totalni turn off iz razlicitih razloga.
pa dobro, zato drugi muskrarci vole uprav njih dvije, svaki muskarac bira zenu u skladu sa njegovim samopuzidanjem :D
Nidje veze. Prije ce bit da pesin bira pesinjacu(samantu). Mislim tako sam ja protumacio tvoj komentar. Kao da hoces da kazes da se muskarci boje ofucanih drolja ?
Tako sam je i ja razumeo. Nije da se bojimo ofucanih drolja, samo su nam odbojne.
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#9944 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Rothmans »

Connaisseur Karlin wrote: 07/06/2020 09:47 pa kazem, muske drolje i muse pesinjace vole zenske drolje i zenske pesinjace :D

inace, za mene ne postoje takve osobe ( nemam u rijecniku drolje oba spola, to za mene ne postoji) , ali postoje promiskuitetne osobe oba spola , i neka uzivaju , Bog im dao, a ni On neda svakome , nemojte biti ljubomorni :D ;-)
jah, promiskuitetne osobe oba spola :roll: koji fensi izrazi :mrgreen: nego, sacu ja to tebi fino rastabirit :

1. promiskuitena osoba zenskog spola jest jednako drolja i uvijek ce to bit .to zvono kad joj se objesi nikad ga se nece rijesit. sto je jos gore ,danas sutra kad imade zenske potomke bice "garant je mala ista ko sto joj je i materesina bila" i odmah ce joj se pristupat s manje postovanja nego nekoj cija je mati cuvala obraz.

2. promiskuitetna osoba muskoga spola = just an ordinary fu**in guy !
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#9945 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Rothmans »

sherbett wrote: 07/06/2020 10:52
Rothmans wrote: 07/06/2020 10:21
Connaisseur Karlin wrote: 07/06/2020 09:47 pa kazem, muske drolje i muse pesinjace vole zenske drolje i zenske pesinjace :D

inace, za mene ne postoje takve osobe ( nemam u rijecniku drolje oba spola, to za mene ne postoji) , ali postoje promiskuitetne osobe oba spola , i neka uzivaju , Bog im dao, a ni On neda svakome , nemojte biti ljubomorni :D ;-)
jah, promiskuitetne osobe oba spola :roll: koji fensi izrazi :mrgreen: nego, sacu ja to tebi fino rastabirit :

1. promiskuitena osoba zenskog spola jest jednako drolja i uvijek ce to bit .to zvono kad joj se objesi nikad ga se nece rijesit. sto je jos gore ,danas sutra kad imade zenske potomke bice "garant je mala ista ko sto joj je i materesina bila" i odmah ce joj se pristupat s manje postovanja nego nekoj cija je mati cuvala obraz.

2. promiskuitetna osoba muskoga spola = just an ordinary fu**in guy !
U kojem ovo stoljecu?
dok je svijeta i vijeka ovo se nece promjeniti
User avatar
Mladi Vezir
Posts: 203
Joined: 28/05/2020 13:22
Location: Bosanski pašaluk,Sarajevo

#9946 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Mladi Vezir »

Connaisseur Karlin wrote: 07/06/2020 09:47
Rothmans wrote: 07/06/2020 09:33
Connaisseur Karlin wrote: 06/06/2020 09:18

pa dobro, zato drugi muskrarci vole uprav njih dvije, svaki muskarac bira zenu u skladu sa njegovim samopuzidanjem :D
Nidje veze. Prije ce bit da pesin bira pesinjacu(samantu). Mislim tako sam ja protumacio tvoj komentar. Kao da hoces da kazes da se muskarci boje ofucanih drolja ?
pa kazem, muske drolje i muse pesinjace vole zenske drolje i zenske pesinjace :D

inace, za mene ne postoje takve osobe ( nemam u rijecniku drolje oba spola, to za mene ne postoji) , ali postoje promiskuitetne osobe oba spola , i neka uzivaju , Bog im dao, a ni On neda svakome , nemojte biti ljubomorni :D ;-)
E hoće se neki muškarac uvrijediti kada mu kažeš da je drolja ili ku*var.Nas niko ništa i ne pita oko toga hahah
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9947 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Same žene posramljuju druge žene govoreći da su kurve, dok muškarac ne može posramiti drugog muškarca govoreći mu da je kurvar.

Prosto nisu isti arsini za muški i ženski promiskuitet.
User avatar
Mladi Vezir
Posts: 203
Joined: 28/05/2020 13:22
Location: Bosanski pašaluk,Sarajevo

#9948 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Mladi Vezir »

saint_mirad wrote: 07/06/2020 12:36 Same žene posramljuju druge žene govoreći da su kurve, dok muškarac ne može posramiti drugog muškarca govoreći mu da je kurvar.

Prosto nisu isti arsini za muški i ženski promiskuitet.
Tako će biti dok je svijeta i vijeka haha.Pa muški promiskuitet je i prirodan donekle jer muškarac muškarac za jednu godinu da oplodi 300 žena.A i da se nastavi vrsta treba samo jedan muškarac hahaha
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9949 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Mladi Vezir wrote: 07/06/2020 13:17
saint_mirad wrote: 07/06/2020 12:36 Same žene posramljuju druge žene govoreći da su kurve, dok muškarac ne može posramiti drugog muškarca govoreći mu da je kurvar.

Prosto nisu isti arsini za muški i ženski promiskuitet.
Tako će biti dok je svijeta i vijeka haha.Pa muški promiskuitet je i prirodan donekle jer muškarac muškarac za jednu godinu da oplodi 300 žena.A i da se nastavi vrsta treba samo jedan muškarac hahaha
Da, radi se o biološkoj opravdanosti različitih tretmana. Muškarac u teoriji može za noć da napravi 10 dece, žena kad zatrudni skroo godinu dana ne može opet imati dete.

Zato je ženski genetski materijal "skuplji", zato žene biraju, ali i zato se one koje lako daju posramljuju od strane zajednice jer su žene gatekeepers of sex.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9950 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Rothmans wrote: 07/06/2020 10:21
Connaisseur Karlin wrote: 07/06/2020 09:47 pa kazem, muske drolje i muse pesinjace vole zenske drolje i zenske pesinjace :D

inace, za mene ne postoje takve osobe ( nemam u rijecniku drolje oba spola, to za mene ne postoji) , ali postoje promiskuitetne osobe oba spola , i neka uzivaju , Bog im dao, a ni On neda svakome , nemojte biti ljubomorni :D ;-)
jah, promiskuitetne osobe oba spola :roll: koji fensi izrazi :mrgreen: nego, sacu ja to tebi fino rastabirit :

1. promiskuitena osoba zenskog spola jest jednako drolja i uvijek ce to bit .to zvono kad joj se objesi nikad ga se nece rijesit. sto je jos gore ,danas sutra kad imade zenske potomke bice "garant je mala ista ko sto joj je i materesina bila" i odmah ce joj se pristupat s manje postovanja nego nekoj cija je mati cuvala obraz.

2. promiskuitetna osoba muskoga spola = just an ordinary fu**in guy !
promiskuitet se moze anaizirati na vise nivoa:

zdrava doza promiskuiteta , a isti nije stigmatiziran u drustvima; osoba ima normlana zivot, odnosno, njen zivot nije pod utjecajem kompulsivne seksulanosti , hiperseksualnossti, kao kod nimfomanki ( zena) i satiriazicara ( muskarac)
Post Reply