IRAN

Post Reply
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9901 Re: IRAN

Post by salik79 »

Norman wrote:
Kikibombona wrote:
zvizdan wrote:@Kiki, smijes li ti karati u podne na stepenicama na Sebilju? Hoce li te murija pokupiti i ako hoce, zasto? Koga ugrozavas time sto vodis ljubav? To je bas lijepo. :D Mozes li otvoriti javnu kucu u Sarajevu? Fino legalno registrujes prostitutke, placas im doprinose, pregledi redovni...?

https://hr.wikipedia.org/wiki/Javni_moral

Što se Ničea tiče, da ustane pa vidi ko sve i kako interpretira njegove misli, krstio bi se s obje ruke. :D
Kartanje je porok koji lose utice na mladje narastaje. Alkohol isto tako.

To za prostitutke si u pravu. To nije ok i to treba mijenjati. Isto tako treba legalizovati marihunanu. Ovdje ne leti glava ako se zalazes za legalizaciju prostitucije i marihuane, niti odgovaras pred zakonom.

Koga ugrozava zena bez marame?
:-D

Kiki je očito neiskvaren mladić, čistih misli. Tamo gdje svi vide masturbiranje, on vidi bezazlenu šetnju dječaka sa psom. Gdje svi vide tarabljenje, Kiki vidi društvene igre s kojima treba biti oprezan, jer kvare mlade naraštaje.

:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:

Oplakah :thumbup:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#9902 Re: IRAN

Post by Arteta »

salik79 wrote:
Jeste, sa tvoje tacke gledista...Meni nije. Uglavnom, krsenje ljudskih prava je, takodjer, u ocima posmatraca. Meni je flagrantno krsenje mojih vjerskih prava daleko gore nego "nametanje dress codea". I to krsenje vjerskih prava jedne vjerske grupacije, uz istovremeno ne krsenje istih vjerskih prava druge vjerske skupine. I masa takvih "zakona", da ne nabrajem dalje...

A sada, zamisli da Iran krscanima nesto dozvoli, a jevrejima istovremeno zabrani!?
Ljudska prava su ljudska prava, svako treba da bude slobodan da radi sta hoce ako ne krsi prava druge osobe, to nema veze sa gledistem.
Nisam upucen u to sa klanjem zivotinja za praznike jer moji uglavnom dolaze u BiH za praznike ili plate nekom u BiH pa da zajedno kolju Kurban.
Da li ima neka organizacija da se bori protiv toga?

Meni je flagrantno krsenje mojih vjerskih prava daleko gore nego "nametanje dress codea"
To je zato sto si sebican, gledas na svoja prava, a boli te za druge, svako treba da ima jednaka prava.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9903 Re: IRAN

Post by salik79 »

Arteta wrote:
salik79 wrote:
Jeste, sa tvoje tacke gledista...Meni nije. Uglavnom, krsenje ljudskih prava je, takodjer, u ocima posmatraca. Meni je flagrantno krsenje mojih vjerskih prava daleko gore nego "nametanje dress codea". I to krsenje vjerskih prava jedne vjerske grupacije, uz istovremeno ne krsenje istih vjerskih prava druge vjerske skupine. I masa takvih "zakona", da ne nabrajem dalje...

A sada, zamisli da Iran krscanima nesto dozvoli, a jevrejima istovremeno zabrani!?
Ljudska prava su ljudska prava, svako treba da bude slobodan da radi sta hoce ako ne krsi prava druge osobe, to nema veze sa gledistem.
Nisam upucen u to sa klanjem zivotinja za praznike jer moji uglavnom dolaze u BiH za praznike ili plate nekom u BiH pa da zajedno kolju Kurban.
Da li ima neka organizacija da se bori protiv toga?

Meni je flagrantno krsenje mojih vjerskih prava daleko gore nego "nametanje dress codea"
To je zato sto si sebican, gledas na svoja prava, a boli te za druge, svako treba da ima jednaka prava.

Vidis kako ti "nije poznato" nesto sto tebe zulja, odnosno ne ide u prilog tvojim tvrdnjama o ljudskim pravima ;-) I onda sam ja sebican?! :mrgreen: Ja, i koliko miliona muslimana koji zive tamo!? ;-)
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#9904 Re: IRAN

Post by General War »

salik79 wrote:
General War wrote:
salik79 wrote: Ne idi dublje, vec si se vise nego dovoljno ukopao. Ne znas ni sta je BDP, niti sta ga cini, a volio bi ga suknuti. Topli savjet - vise knjiga, manje interneta, a pogotovo foruma, mozda ga - jednog dana - i ti mognes nekome suknuti. ;-)
...hvala na savjetu, sto se tice sukanja samo pogledam vijesti i stanje na terenu nemam potrebe za dalje ;-)

Image

Image
Ako te vijesti gledas kao i ekonomske pokazatelje, onda i ne cudi tvoja povrsnost i neznanje. Ali me cudi tvoja zelja da, i pored ocite neupucenosti u bilo koju materiju koju smo do sada "obradjivali", imas toliku zelju za nekakvim dokazivanjem?! Mislim, kome? Cemu? Zasto?

Ako ti je toliko stalo, samo reci, iduci put te necu pobijati, samo cu klimati glavom i aplaudirati kada uletis sa svojim "analizama"...
Vec je svakom poznata ta tvoja zaludjenost iranom da svaku krivinu predstavljas kao polje siroko, neznanje nema sa tim veze. Sa iranom nemam problem ali sa rezimom da...a jos kad pocnes mediti.
Last edited by General War on 10/01/2016 17:34, edited 1 time in total.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#9905 Re: IRAN

Post by Arteta »

salik79 wrote:
Arteta wrote:
salik79 wrote:
Jeste, sa tvoje tacke gledista...Meni nije. Uglavnom, krsenje ljudskih prava je, takodjer, u ocima posmatraca. Meni je flagrantno krsenje mojih vjerskih prava daleko gore nego "nametanje dress codea". I to krsenje vjerskih prava jedne vjerske grupacije, uz istovremeno ne krsenje istih vjerskih prava druge vjerske skupine. I masa takvih "zakona", da ne nabrajem dalje...

A sada, zamisli da Iran krscanima nesto dozvoli, a jevrejima istovremeno zabrani!?
Ljudska prava su ljudska prava, svako treba da bude slobodan da radi sta hoce ako ne krsi prava druge osobe, to nema veze sa gledistem.
Nisam upucen u to sa klanjem zivotinja za praznike jer moji uglavnom dolaze u BiH za praznike ili plate nekom u BiH pa da zajedno kolju Kurban.
Da li ima neka organizacija da se bori protiv toga?

Meni je flagrantno krsenje mojih vjerskih prava daleko gore nego "nametanje dress codea"
To je zato sto si sebican, gledas na svoja prava, a boli te za druge, svako treba da ima jednaka prava.

Vidis kako ti "nije poznato" nesto sto tebe zulja, odnosno ne ide u prilog tvojim tvrdnjama o ljudskim pravima ;-) I onda sam ja sebican?! :mrgreen: Ja, i koliko miliona muslimana koji zive tamo!? ;-)
Ja priznajem, nije mi poznato jer se nisam time bavio, ali svejedno, to je samo jedno pitanje, u Iranu se prava krse po daleko vise pitanju i po pitanju daleko vise osoba.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9906 Re: IRAN

Post by salik79 »

General War wrote:
salik79 wrote:
General War wrote:
Ako te vijesti gledas kao i ekonomske pokazatelje, onda i ne cudi tvoja povrsnost i neznanje. Ali me cudi tvoja zelja da, i pored ocite neupucenosti u bilo koju materiju koju smo do sada "obradjivali", imas toliku zelju za nekakvim dokazivanjem?! Mislim, kome? Cemu? Zasto?

Ako ti je toliko stalo, samo reci, iduci put te necu pobijati, samo cu klimati glavom i aplaudirati kada uletis sa svojim "analizama"...
Vec je svakom poznata ta tvoja zaludjenost iranom da svaku krivinu predstavljas kao polje siroko, neznanje nema sa tim veze. Sa iranom nemam problem ali sa rezimom da...a jos kad pocnes mediti.
Medio, ne medio, ja sam izasao sa statistickim podatkom, koji si ti zelio ismijati (ponajvise ad hominem), svojom "ekonomskom analizom", na nivou djeteta 3. razreda osnovne skole, pa kada sam te upozorio da se provaljujes - svojom upornoscu - si naletio na jos tanji led i prosuo se k'o riza. Uvidjevsi da to ne vodi nicemu, dosao si sa grandioznim "zakljuckom", potkrijepivsi ga fantasticnim .gif "prilozima"...Jarane, ti ponajprije imas problema sa samim sobom, a onda sa svima oko sebe.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9907 Re: IRAN

Post by salik79 »

Arteta wrote: Ja priznajem, nije mi poznato jer se nisam time bavio, ali svejedno, to je samo jedno pitanje, u Iranu se prava krse po daleko vise pitanju i po pitanju daleko vise osoba.
Nisi se bavio, jer se ni masmediji, od kojih dobivas "informacije", nisu time bavili...Ali se zato bave prodajom barbie lutaka u Iranu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#9908 Re: IRAN

Post by General War »

salik79 wrote:
Medio, ne medio, ja sam izasao sa statistickim podatkom, koji si ti zelio ismijati (ponajvise ad hominem), svojom "ekonomskom analizom", na nivou djeteta 3. razreda osnovne skole, pa kada sam te upozorio da se provaljujes - svojom upornoscu - si naletio na jos tanji led i prosuo se k'o riza. Uvidjevsi da to ne vodi nicemu, dosao si sa grandioznim "zakljuckom", potkrijepivsi ga fantasticnim .gif "prilozima"...Jarane, ti ponajprije imas problema sa samim sobom, a onda sa svima oko sebe.
Pa ti mene "redovno pobijes" svojim zakljuckom da nisam u pravu...prepises sa wikipedije u slovo (ako ti nisi i ono pisao na wiki), ja postavim slike mucenih ljudi, ti pobijes to svojom tvrdnjom da to nije tako...mozda ti se nick mjenja ali pamet u rijec ista kao i prije godinu dana.
Ti sebi svasta umisljas, nazalost internet nema revolucionarne dimenzije upravljanja pa nemozes kontrolisati ko sta prica i postavlja.
gif.om sam ti slikovito pokazao da pored ovih vanzemaljskih uspjeha irana, danas iranu prijeti jos veca izolacija, uspio je posvadjati se sa skoro svim Bi zemljama, salje vojsku na dva fronta gdje mu bas ne ide od ruke, a sve se to debelo placa...Amerika i Izrael sa kokicama a do jucer prijetili sa nuklearnim oruzjem...a sad daj sta das samo da se sankcije uklone.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#9909 Re: IRAN

Post by Arteta »

salik79 wrote:
Arteta wrote: Ja priznajem, nije mi poznato jer se nisam time bavio, ali svejedno, to je samo jedno pitanje, u Iranu se prava krse po daleko vise pitanju i po pitanju daleko vise osoba.
Nisi se bavio, jer se ni masmediji, od kojih dobivas "informacije", nisu time bavili...Ali se zato bave prodajom barbie lutaka u Iranu.
Ali to je jedno pitanje.
Ja cu ti sada navesti nekoliko krsenja prava u Iranu.
Osoba koja se zove Muhamed ne moze nedjeljom otici u kladionicu da uplati tiket pa otici u neki kafic da popije pivo pa zatim kuci da privede zensku u stan.
Eto nekoliko iz glave grijeha zbog kojih bi ja bio kaznjen, osim sto se ne zovem Muhamed.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9910 Re: IRAN

Post by salik79 »

General War wrote:
salik79 wrote:
Medio, ne medio, ja sam izasao sa statistickim podatkom, koji si ti zelio ismijati (ponajvise ad hominem), svojom "ekonomskom analizom", na nivou djeteta 3. razreda osnovne skole, pa kada sam te upozorio da se provaljujes - svojom upornoscu - si naletio na jos tanji led i prosuo se k'o riza. Uvidjevsi da to ne vodi nicemu, dosao si sa grandioznim "zakljuckom", potkrijepivsi ga fantasticnim .gif "prilozima"...Jarane, ti ponajprije imas problema sa samim sobom, a onda sa svima oko sebe.
Pa ti mene "redovno pobijes" svojim zakljuckom da nisam u pravu...prepises sa wikipedije u slovo (ako ti nisi i ono pisao na wiki), ja postavim slike mucenih ljudi, ti pobijes to svojom tvrdnjom da to nije tako...mozda ti se nick mjenja ali pamet u rijec ista kao i prije godinu dana.
Ti sebi svasta umisljas, nazalost internet nema revolucionarne dimenzije upravljanja pa nemozes kontrolisati ko sta prica i postavlja.
gif.om sam ti slikovito pokazao da pored ovih vanzemaljskih uspjeha irana, danas iranu prijeti jos veca izolacija, uspio je posvadjati se sa skoro svim Bi zemljama, salje vojsku na dva fronta gdje mu bas ne ide od ruke, a sve se to debelo placa...Amerika i Izrael sa kokicama a do jucer prijetili sa nuklearnim oruzjem...a sad daj sta das samo da se sankcije uklone.
Naravno da pobijem, kao i u ovom slucaju. Svakome, ko ima jako elementarno obrazovanje (i zrno ekonomskog znanja), ce biti sve jasno - dovoljno da pogleda nase prepiske na zadnje 3 stranice, pocevsi odavdje:

http://forum.klix.ba/iran-t80981s9850.html#p12147600
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9911 Re: IRAN

Post by salik79 »

Arteta wrote:
salik79 wrote:
Arteta wrote: Ja priznajem, nije mi poznato jer se nisam time bavio, ali svejedno, to je samo jedno pitanje, u Iranu se prava krse po daleko vise pitanju i po pitanju daleko vise osoba.
Nisi se bavio, jer se ni masmediji, od kojih dobivas "informacije", nisu time bavili...Ali se zato bave prodajom barbie lutaka u Iranu.
Ali to je jedno pitanje.
Ja cu ti sada navesti nekoliko krsenja prava u Iranu.
Osoba koja se zove Muhamed ne moze nedjeljom otici u kladionicu da uplati tiket pa otici u neki kafic da popije pivo pa zatim kuci da privede zensku u stan.
Eto nekoliko iz glave grijeha zbog kojih bi ja bio kaznjen, osim sto se ne zovem Muhamed.
Zato sto se ta zemlja, plebisticitarnom vecinskom voljom njenog naroda, zvanicno zove Islamska Republika Iran. Ili taj narod nema pravo urediti SVOJU drzavu na nacin na koji SAM zeli?! Amerika im treba odrediti ustavno uredjenje?

Zensku mozes slobodno privesti u stan, niko te pratiti nece ;-) :D
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#9912 Re: IRAN

Post by Tabhana »

Svaka čast @Salik što imaš volje nekome osnove objašnjavati stotinu puta. Da mu objasniš još hiljadu puta, on to ne bi opet "htio" shvatiti jer mu ne odgovara.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#9913 Re: IRAN

Post by Arteta »

salik79 wrote:
Zato sto se ta zemlja, plebisticitarnom vecinskom voljom njenog naroda, zvanicno zove Islamska Republika Iran. Ili taj narod nema pravo urediti SVOJU drzavu na nacin na koji SAM zeli?! Amerika im treba odrediti ustavno uredjenje?

Zensku mozes slobodno privesti u stan, niko te pratiti nece ;-) :D
Sve si rekao, oni koji su na vlasti smiju raditi sa ostalih sta hoce. :thumbup:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#9914 Re: IRAN

Post by General War »

salik79 wrote:
General War wrote:
salik79 wrote:
Medio, ne medio, ja sam izasao sa statistickim podatkom, koji si ti zelio ismijati (ponajvise ad hominem), svojom "ekonomskom analizom", na nivou djeteta 3. razreda osnovne skole, pa kada sam te upozorio da se provaljujes - svojom upornoscu - si naletio na jos tanji led i prosuo se k'o riza. Uvidjevsi da to ne vodi nicemu, dosao si sa grandioznim "zakljuckom", potkrijepivsi ga fantasticnim .gif "prilozima"...Jarane, ti ponajprije imas problema sa samim sobom, a onda sa svima oko sebe.
Pa ti mene "redovno pobijes" svojim zakljuckom da nisam u pravu...prepises sa wikipedije u slovo (ako ti nisi i ono pisao na wiki), ja postavim slike mucenih ljudi, ti pobijes to svojom tvrdnjom da to nije tako...mozda ti se nick mjenja ali pamet u rijec ista kao i prije godinu dana.
Ti sebi svasta umisljas, nazalost internet nema revolucionarne dimenzije upravljanja pa nemozes kontrolisati ko sta prica i postavlja.
gif.om sam ti slikovito pokazao da pored ovih vanzemaljskih uspjeha irana, danas iranu prijeti jos veca izolacija, uspio je posvadjati se sa skoro svim Bi zemljama, salje vojsku na dva fronta gdje mu bas ne ide od ruke, a sve se to debelo placa...Amerika i Izrael sa kokicama a do jucer prijetili sa nuklearnim oruzjem...a sad daj sta das samo da se sankcije uklone.
Naravno da pobijem, kao i u ovom slucaju. Svakome, ko ima jako elementarno obrazovanje (i zrno ekonomskog znanja), ce biti sve jasno - dovoljno da pogleda nase prepiske na zadnje 3 stranice, pocevsi odavdje:

http://forum.klix.ba/iran-t80981s9850.html#p12147600
Opet ti sa svojim iranskim racunanjem GDP (BDP)...pa racunaj kako moze biti 100 milijardi od 400 milijardi 10%?
Ja znam da svasta mogu izdate fetve...ali oko matematike, tesko :D
i jos insistira... :-) stvarno si najgori od sve djece :P
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9915 Re: IRAN

Post by salik79 »

Arteta wrote:
salik79 wrote:
Zato sto se ta zemlja, plebisticitarnom vecinskom voljom njenog naroda, zvanicno zove Islamska Republika Iran. Ili taj narod nema pravo urediti SVOJU drzavu na nacin na koji SAM zeli?! Amerika im treba odrediti ustavno uredjenje?

Zensku mozes slobodno privesti u stan, niko te pratiti nece ;-) :D
Sve si rekao, oni koji su na vlasti smiju raditi sa ostalih sta hoce. :thumbup:
Tako je. Kao, uostakom, i svakoj drugoj zemlji na svijetu, cijoj je vlasti legitimitet dala vecina njenog pucanstva.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9916 Re: IRAN

Post by salik79 »

General War wrote:
salik79 wrote:
Naravno da pobijem, kao i u ovom slucaju. Svakome, ko ima jako elementarno obrazovanje (i zrno ekonomskog znanja), ce biti sve jasno - dovoljno da pogleda nase prepiske na zadnje 3 stranice, pocevsi odavdje:

http://forum.klix.ba/iran-t80981s9850.html#p12147600
Opet ti sa svojim iranskim racunanjem GDP (BDP)...pa racunaj kako moze biti 100 milijardi od 400 milijardi 10%?
Ja znam da svasta mogu izdate fetve...ali oko matematike, tesko :D
i jos insistira... :-) stvarno si najgori od sve djece :P
:jbt: Reci mi da trolas!? :zid:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#9917 Re: IRAN

Post by General War »

salik79 wrote:
General War wrote:
salik79 wrote:
Naravno da pobijem, kao i u ovom slucaju. Svakome, ko ima jako elementarno obrazovanje (i zrno ekonomskog znanja), ce biti sve jasno - dovoljno da pogleda nase prepiske na zadnje 3 stranice, pocevsi odavdje:

http://forum.klix.ba/iran-t80981s9850.html#p12147600
Opet ti sa svojim iranskim racunanjem GDP (BDP)...pa racunaj kako moze biti 100 milijardi od 400 milijardi 10%?
Ja znam da svasta mogu izdate fetve...ali oko matematike, tesko :D
i jos insistira... :-) stvarno si najgori od sve djece :P
:jbt: Reci mi da trolas!? :zid:
:zzzz:
Image
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9918 Re: IRAN

Post by mirsek »

Znaci malo vise od 1/5 ide na naftu i gas.
Daj sad prije revolucije strukturu GDP-a.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9919 Re: IRAN

Post by salik79 »

General War wrote:
salik79 wrote:
:jbt: Reci mi da trolas!? :zid:
:zzzz:
Image
Jasno je da trolas, ali, izgleda nesvjesno. Kakve veze ima ovo sa onim "sukanjem"?! Ali, evo, opet da ti pokusam objasniti jer vidim na sta ciljas. Postavio si podatak iz 2006. Uzmimo da je tacan. Pogledaj godinu. 2006. A sada pogledaj od cega se sastoji tih 22%! Nafta i gas. Ja sam spominjao naftu. Imaj u vidu da vecinu toga potrosi domaca ekonomija.
Dalje, o kojoj godini sam ja govorio ?! Ma, nema ni to veze... Da pokusam ovako, mozda ti bude lakse, posto vidim da se lozis na "kolace" :mrgreen:

Image
Source: World Bank (Note: data for 2014 has not been issued yet)

:zzzz:
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#9920 Re: IRAN

Post by Co0l »

Iran je druga ekonomija svijeta.Odmah poslije Kine :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9921 Re: IRAN

Post by salik79 »

Hajmo dalje...kako je hronoloski tekla diskusija:
General War wrote:
salik79 wrote:Btw, Fakti:
Gospodarstvo Irana u 2010. godini procjenjeno je između 858.66[88] i 863,5[89] milijardi USD prema paritetu kupovne moći, odnosno na oko 11.396 USD po glavi stanovnika što je četverostruki porast u odnosu na razdoblje prije revolucije 1979. godine unatoč udvostručenju stanovništva[88].

Btw, ako uzmemo u obzir da nafta ne predstavlja ni 10% BDP-a, a za vrijeme saha je bila okosnica BDP-a, te agresiju i nevjerovatne sankcije skoro punih 40 godina, onda je ta brojka i vise nego fascinantna. ;-)
Ni manje ni vise slaga za 50% ... :-)
1. Iran in the World Today
Domestic Product (GDP) in 2014 of US$406.3 billion.(world bank)
Ko da ti je ajatolah pupak vezo :lol:
na sta ti ja odgovorim ovako:
salik79 wrote:
General War wrote:
salik79 wrote:Btw, Fakti:
Gospodarstvo Irana u 2010. godini procjenjeno je između 858.66[88] i 863,5[89] milijardi USD prema paritetu kupovne moći, odnosno na oko 11.396 USD po glavi stanovnika što je četverostruki porast u odnosu na razdoblje prije revolucije 1979. godine unatoč udvostručenju stanovništva[88].

Btw, ako uzmemo u obzir da nafta ne predstavlja ni 10% BDP-a, a za vrijeme saha je bila okosnica BDP-a, te agresiju i nevjerovatne sankcije skoro punih 40 godina, onda je ta brojka i vise nego fascinantna. ;-)
Ni manje ni vise slaga za 50% ... :-)
1. Iran in the World Today
Domestic Product (GDP) in 2014 of US$406.3 billion.(world bank)
Ko da ti je ajatolah pupak vezo :lol:
Jos kada bi ti znao sta paritet kupovne moci znaci :roll:

Kakvi likovi "hode/bahuljaju" ovim forumom, prosto nevjerovatno :lol:

Na sta ti uletis sa "revolucionarnim otkricem" :D :
Aha :-)

Image

Economy of Iran (1980-2010): GDP, constant prices; Inflation, average consumer prices; Current account balance. Data source: IMF, World Economic Outlook Database, April 2010.

Image
Btw, ako uzmemo u obzir da nafta ne predstavlja ni 10% BDP-a,
Export goods
petroleum (80%), chemical and petrochemical products, automobiles, fruits and nuts, carpets
Most of the country's exports are oil and gas, accounting for a majority of government revenue in 2010.[29] Oil export revenues enabled Iran to amass well over $100 billion in foreign exchange reserves

Koji si ti car. :zzzz:

A, ja ti odgovorim:
Da li ti znas sta pri izracunu BDP-a znaci izvoz?! Covjece, sta ti imas od obrazovanja!?

To sto si ti istakao da 80% IZVOZA, jedne zemlje pod nevidjenim sankcijama, cini nafta, ni izbliza ne znaci da taj izvoz (nafte) prelazi 10% ukupnog BDP-a.

Znas li ti, uopce, sta je BDP?

Fakat nevjerovatno :lol: :-)

Nakon toga nastupa onaj trolerski spin, u tvom stilu...
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9922 Re: IRAN

Post by Challenger__ »

- Iranski državni mediji optužuju Erdogana da je ohrabrio režim u Rijadu da likvidira Nimra:

:arrow: Iran blames Turkey's Recep Tayyip Erdogan over killing of Shia cleric in Saudi Arabia
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9923 Re: IRAN

Post by salik79 »

I jos jednom, posto je general trol (u vezi citata koji sam postavio, a on na to tripovao sa "vezanjem pupka od strane ajatolaha") natuknuo da se radi o nekakvim "teheranskim BDP podacima" :roll: :

Svjetska banka (2010)
http://siteresources.worldbank.org/DATA ... DP_PPP.pdf

MMF (2009)
http://www.imf.org/external/pubs/ft/weo ... =64&pr.y=7

A, evo malo i "jarana" iz CIA-e :D :
https://www.cia.gov/library/publication ... 1rank.html
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9924 Re: IRAN

Post by salik79 »

A gdje bi tek bili bez 4-decenijskih najrigoroznijih (na koje se cak i UNICEF redovno zali!) sankcija!?
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#9925 Re: IRAN

Post by Arteta »

salik79 wrote:
Arteta wrote:
salik79 wrote:
Zato sto se ta zemlja, plebisticitarnom vecinskom voljom njenog naroda, zvanicno zove Islamska Republika Iran. Ili taj narod nema pravo urediti SVOJU drzavu na nacin na koji SAM zeli?! Amerika im treba odrediti ustavno uredjenje?

Zensku mozes slobodno privesti u stan, niko te pratiti nece ;-) :D
Sve si rekao, oni koji su na vlasti smiju raditi sa ostalih sta hoce. :thumbup:
Tako je. Kao, uostakom, i svakoj drugoj zemlji na svijetu, cijoj je vlasti legitimitet dala vecina njenog pucanstva.
Hoćeš da kažeš da je Iran po pitanju ljudskih prava kao i zemlje Zapada?
Post Reply