Serie A

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#9901 Re: Serie A

Post by AmiĐa_Idriz »

Charuga wrote:Ovo nije bilo u šesnaest ... 8-)
:mrgreen:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#9902 Re: Serie A

Post by Charuga »

Romanista 101% wrote:potpuno nezasluzeno, Milan bio bolji ali Inter se provlaci dosta ove sezone
Ako se gleda samo drugo poluvrijeme jeste, ali utakmica se igra 90 minuta. U prvom se Milan nije vidio.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9903 Re: Serie A

Post by Tomahawk11 »

Point. wrote:Poslije vecerasnjeg derbija i juce tekme u Torinu gdje je sijevalo i poredis smor na Anfieldu juce, ne znam kako se neki jos usude pljuvati po Serie A.
Što jeste, jeste, bile su odlične utakmice, ali onaj smor u Rimu nisam mogao gledati.
User avatar
vejza00
Posts: 1438
Joined: 08/08/2011 11:14

#9904 Re: Serie A

Post by vejza00 »

Romanista 101% wrote:potpuno nezasluzeno, Milan bio bolji ali Inter se provlaci dosta ove sezone

uglavnom derby dobar puno bolji nego ranijih godina

kad vidim ko je kapiten i idol navijaca Intera smuci mi se fudbal
kaze neko kome je totti legenda i ddr kapiten, pa ti imaju vise crvenih kartona zbog nesportskog ponasanja nego roma trofeja :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79550
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#9905 Re: Serie A

Post by Velkoski »

Image :lol:
Melbourne_Australia
Posts: 2768
Joined: 06/11/2012 14:20

#9906 Re: Serie A

Post by Melbourne_Australia »

Znaci kad vidis prizor na san siru sinoc i kad vidis koreografiju i navijanje :thumbup: :thumbup: A onda vidis derbije u Eng bude ti sve jasno...Sa navijackog aspekta, jedno milion godina su iza Englezi......A nema nereda i puno ima i djece na stadionu San sira....Englezi su unistili draz navijanja i atmosferu na stadionima..Bravo za Seriju A..
User avatar
Logovan
Posts: 102802
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#9907 Re: Serie A

Post by Logovan »

:mrgreen: :mrgreen:
Image
Rob_Atl
Posts: 6007
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#9908 Re: Serie A

Post by Rob_Atl »

Melbourne_Australia wrote:Znaci kad vidis prizor na san siru sinoc i kad vidis koreografiju i navijanje :thumbup: :thumbup: A onda vidis derbije u Eng bude ti sve jasno...Sa navijackog aspekta, jedno milion godina su iza Englezi......A nema nereda i puno ima i djece na stadionu San sira....Englezi su unistili draz navijanja i atmosferu na stadionima..Bravo za Seriju A..
Jebi ga nakon toliko nereda odlucili su da ih smire, zapalis baklju dozivotna zabrana na stadion, uletis na teren isto tako. Imam osjecaj da ce engleska za 10 godina postat ko americka publika, dodji uzmi pivo, kokice, sjedi i gledaj. Jedino mozda po nizim ligama da bude neke "vatre". Dobro je pa se ne siri dalje, jos uvijek imamo solidno navijanje po njemackoj, spaniji, francuskoj itd.
Melbourne_Australia
Posts: 2768
Joined: 06/11/2012 14:20

#9909 Re: Serie A

Post by Melbourne_Australia »

Rob_Atl wrote:
Melbourne_Australia wrote:Znaci kad vidis prizor na san siru sinoc i kad vidis koreografiju i navijanje :thumbup: :thumbup: A onda vidis derbije u Eng bude ti sve jasno...Sa navijackog aspekta, jedno milion godina su iza Englezi......A nema nereda i puno ima i djece na stadionu San sira....Englezi su unistili draz navijanja i atmosferu na stadionima..Bravo za Seriju A..
Jebi ga nakon toliko nereda odlucili su da ih smire, zapalis baklju dozivotna zabrana na stadion, uletis na teren isto tako. Imam osjecaj da ce engleska za 10 godina postat ko americka publika, dodji uzmi pivo, kokice, sjedi i gledaj. Jedino mozda po nizim ligama da bude neke "vatre". Dobro je pa se ne siri dalje, jos uvijek imamo solidno navijanje po njemackoj, spaniji, francuskoj itd.
Haman ti je tako vec sad, termoska i caj ...Vecina onih pravih navijaca i vise ne idu...Pa oni hard core navijaci uniteda su osnovali svoj klub i takmice se u z ligi :D To su uradili u vidu protesta zbog skupih karata i zabrane stajanja i navijanja...U Eng ce jos malo hapsiti ako povisis glas na tekmi :lol:
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#9910 Re: Serie A

Post by Romanista 101% »

To se je vec dogodilo, u Premier ligi. Nisu ga uhapsili, ali su ga izbacili sa tribine jer je bio preglasan. Fudbal je odavno umro, samo mi to jos ne znamo.
User avatar
Point.
Posts: 33491
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#9911 Re: Serie A

Post by Point. »

Fudbal je umro definitivno u EPL, u Italiji se jos drzi. Njemacka se takodjer drzi jer imaju niske cijene karata.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#9912 Re: Serie A

Post by ultima_palabra »

Prvi i drugi igraju, kvota 1,45 :shock: Jos Napoli igrao LP... neko je ovdje debelo ofulao.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#9913 Re: Serie A

Post by ExNihilo »

Kvote su refleksije tržišta.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#9914 Re: Serie A

Post by ultima_palabra »

Pa moze i tako, ne kontam zasto je trziste bilo toliko ubijedjeno da Napoli uzima.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9915 Re: Serie A

Post by Tomahawk11 »

A i nije ih uzeo Inter milijardu godina u gostima.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#9916 Re: Serie A

Post by ExNihilo »

ultima_palabra wrote:Pa moze i tako, ne kontam zasto je trziste bilo toliko ubijedjeno da Napoli uzima.
Napoli je faktički protutnjao kroz 8 dosadašnjih susreta, dok je Inter u nekoliko navratao više sretno nego spretno uzeo 3 boda i mrljavio po terenu. Dok su oba tima primila tek 5 golova, Napoli je dao 10 komada više u istom broju utakmica. Nadalje, mlaka predstava Napolija protiv Citya u LP nije obeshrabrila istinske kladioničare jer znaju da Napoli primarno ganja scudetto, pa je samim tim ova utakmica bila važnija od one u utorak. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79550
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#9917 Re: Serie A

Post by Velkoski »

Napoli je i trebao dobiti večeras po prikazanom na terenu, al' #HandanoviČ.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#9918 Re: Serie A

Post by Romanista 101% »

kako Inter igra ruzno, za plakati
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#9919 Re: Serie A

Post by cyprus »

ultima_palabra wrote:Prvi i drugi igraju, kvota 1,45 :shock: Jos Napoli igrao LP... neko je ovdje debelo ofulao.
Ubodoh iksa (nažalost, sjebo me Mančester)... I baš i ja htjedoh pitat otkud vaka kvota na Napoli? Jesam li to nešto propustio u Seriji A? :-)

1,45 je kvota realna ako igraju, šta ja znam, sa Udineseom...
Last edited by cyprus on 21/10/2017 23:24, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#9920 Re: Serie A

Post by ultima_palabra »

Napoli uvijek tutnji i ganja Scudetto u septembru i oktobru, kasnije to ide malo drugacije.

Spalletti ocigledno izvlaci maksimum iz skromnog kadra.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#9921 Re: Serie A

Post by ExNihilo »

ultima_palabra wrote:Napoli uvijek tutnji i ganja Scudetto u septembru i oktobru, kasnije to ide malo drugacije.

Spalletti ocigledno izvlaci maksimum iz skromnog kadra.
Upravo to. Tržište to zna i gleda s krajnjim skepticizmom na Interove pretenzije prema vrhu tabele.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#9922 Re: Serie A

Post by ultima_palabra »

ExNihilo wrote:
ultima_palabra wrote:Napoli uvijek tutnji i ganja Scudetto u septembru i oktobru, kasnije to ide malo drugacije.

Spalletti ocigledno izvlaci maksimum iz skromnog kadra.
Upravo to. Tržište to zna i gleda s krajnjim skepticizmom na Interove pretenzije prema vrhu tabele.
Da, ali opet nije bilo nimalo nerealno da ovdje uzmu bod ili cak tri. Inter ce kiksati u manjim utakmicama.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#9923 Re: Serie A

Post by Muhamed Đakmić »

Bojim se da vam ocjene nisu realne :D

Handanovič je dobar golman, Skriniar je vrhunski štoper, nije ni Miranda loš, a Vecino je predobro pojačanje prema onome što zasad pokazuje. Icardi je svjetska klasa, a Perišić je također kvalitetan igrač.

Daleko je ovo od skromnog kadra u italijanskim okvirima, mislim da je Inter već sad siguran putnik u Ligu prvaka uz Napoli i Juventus. Kvalitetniji kadar imaju od Rome, Lazija i Milana u svakom slučaju.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#9924 Re: Serie A

Post by ExNihilo »

Muhamed Đakmić wrote:Bojim se da vam ocjene nisu realne :D

Handanovič je dobar golman, Skriniar je vrhunski štoper, nije ni Miranda loš, a Vecino je predobro pojačanje prema onome što zasad pokazuje. Icardi je svjetska klasa, a Perišić je također kvalitetan igrač.

Daleko je ovo od skromnog kadra u italijanskim okvirima, mislim da je Inter već sad siguran putnik u Ligu prvaka uz Napoli i Juventus. Kvalitetniji kadar imaju od Rome, Lazija i Milana u svakom slučaju.
Iskreno se nadam da si u pravu.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#9925 Re: Serie A

Post by Muhamed Đakmić »

Pa nije Interu ni prošle godine bio problem kadar, nego to što je pripreme radio Mancini, pa su par dana pred početak sezone doveli de Boera, a onda dali vruć kesten u ruke Pioliju da spašava što se da spasiti.

Mada i dalje ima nevjerovatnih gluposti koje ukazuju da nije sve što se u Interu radi čista posla, svake godine se baci fina para na igrače poput Gabigola.

Sad su očajno trebali lijevog i desnog beka, doveli su Dalberta i Cancela koji su za klasu veći potencijal od Nagatoma i D'Ambrosija, a imaju nikakvu minutažu.

Razumijem da se radi o Italiji i da je taktika važan segment, ali kraj oktobra je brate, nemaš ih više od čega štititi. Ili se radi o teškim ublehama u što čisto sumnjam ili će Inter ponovo zbog tvrdoglavosti upropastiti dobre igrače.

Još se sjećam kako su stručnjaci odgojili Coutinha, da sam slučajno mlad igrač nikad ne bih u Inter došao :D
Post Reply