Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9876 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

zaspao
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9877 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

bleee_sa wrote:đe je mango :lol:
jel te to strah malog psića :P :D :D
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#9878 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zdruzdjo »

Ne pitam
Hocu da podjelim.

Auto koje sad vozim sam kupio prije tri godine. Prilikom kupovine na kanal provjerio zvace li sta u kakvom je stanju sta. Sve ok. Nije kuckalo, lupkalo, zvakalo....
Prije par mjeseci promjenio zadnje selene, stabilizatore i opet provjera svega.
Nedavno poce lupkanje u prednjem tocku kad naletim na rupu. Pogotovo ako je tocak malo smotan.
Majstor, na kanal, hop otisla kugla. Zvace. Mjenja se sve zajedno sa lafetom. Ok.
Skide covjek lafetu. Kaze ko ti je dirao lafetu. Niko. E onda je neko prije tebe imao problem sa njom pa je povezao zicom.
Ispod same kugle neko je na samoj manzetni omotao zicu "paljenu" sa ciljem da je malo ogranici da ne lupka. Jedva vidljivo ali tek kad se skine.
Jebem ti sunce koje te ugrijalo prvi dan kad si rodjen. Pa parkiraj covjece ako ne mozes platiti pa skupi. Mogao mi je tocak se odvaliti 100 puta.
Da je rekao tada, slaba mi je kugla ne bih A rekao. Promjenio bih bez treptaja oka a ne bih ni skidao cjenu radi postenog odnosa.
Ne moze se covjek zavuci u sve rupe da vidi gdje je mozda neko nesto zgurbetio.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9879 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

zdruzdjo wrote: E onda je neko prije tebe imao problem sa njom pa je povezao zicom.
Ispod same kugle neko je na samoj manzetni omotao zicu "paljenu" sa ciljem da je malo ogranici da ne lupka. Jedva vidljivo ali tek kad se skine.
Jebem ti sunce koje te ugrijalo prvi dan kad si rodjen. Pa parkiraj covjece ako ne mozes platiti pa skupi. Mogao mi je tocak se odvaliti 100 puta.
na prednjoj kugli je oko 300 kg opterecenje,tako da je ta zica svezana na manzetni drzala da ne lupa, prica za malu djecu... :run:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#9880 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

kako se ovaj hepek zove na naski ???

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9881 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

oscilujuce rame/lafeta
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#9882 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

bitanga_sa_otesa wrote:oscilujuce rame/lafeta
:thumbup:
eh to mi treba :D
Mercedes s320 1999god
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9883 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nemam na stanju,zao mi je :-D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#9884 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

hvala u svakom slucaj :thumbup:

zvao motorex 170km
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9885 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

beni-bu-man wrote:hvala u svakom slucaj :thumbup:

zvao motorex 170km
nije lose , samo vidi ko je proizvodjac :thumbup:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#9886 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

amar1994 wrote:
beni-bu-man wrote:hvala u svakom slucaj :thumbup:

zvao motorex 170km
nije lose , samo vidi ko je proizvodjac :thumbup:
Skoljic 235km :-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9887 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

beni-bu-man wrote:
amar1994 wrote:
beni-bu-man wrote:hvala u svakom slucaj :thumbup:

zvao motorex 170km
nije lose , samo vidi ko je proizvodjac :thumbup:
Skoljic 235km :-)
za mazdu 500KM pa ti vidi :D , kod Skoljica bi trebali biti bolji dijelovi , cijena ti zavisi od proizvodjaca :wink:

vidi kod ovih kolko je i koji proizvodjac https://www.olx.ba/profil/euromotorio/ :thumbup:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#9888 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

amar1994 wrote: za mazdu 500KM pa ti vidi :D , kod Skoljica bi trebali biti bolji dijelovi , cijena ti zavisi od proizvodjaca :wink:

vidi kod ovih kolko je i koji proizvodjac https://www.olx.ba/profil/euromotorio/ :thumbup:
:thumbup:
joj na njih sam skroz zaboravio
sad sam ih zvao pa cemo vidjeti
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#9889 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

Jebes auto kojem je pisljiva lafeta pola milje... :)
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#9890 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

dgL_ wrote:Jebes auto kojem je pisljiva lafeta pola milje... :)
Pa fino coek kaze 170, kakvo pola milje. Dobro pa ima.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#9891 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

Euromotorio zavo
Delfi proizvodjac nekakav 160km
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#9892 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

basicm wrote:
dgL_ wrote:Jebes auto kojem je pisljiva lafeta pola milje... :)
Pa fino coek kaze 170, kakvo pola milje. Dobro pa ima.
Coek garant na Mazdu mislio :D
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9893 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

dgL_ wrote:Jebes auto kojem je pisljiva lafeta pola milje... :)

Koliko je za tvoje auto "pisljiva" lafeta??????

Ili ti iz principa ne bi zamijenio, tj. kupio istu?! :D
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#9894 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

konektovan wrote:
dgL_ wrote:Jebes auto kojem je pisljiva lafeta pola milje... :)

Koliko je za tvoje auto "pisljiva" lafeta??????

Ili ti iz principa ne bi zamijenio, tj. kupio istu?! :D
De ti nazovi sto servisa ima ako bude toliko ja cu sad sic da ga zapalim!
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#9895 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

basicm wrote:
dgL_ wrote:Jebes auto kojem je pisljiva lafeta pola milje... :)
Pa fino coek kaze 170, kakvo pola milje. Dobro pa ima.
Mazda ova... Nake cijene lude... Te mali servis 600 te lafeta 500 te ovo 800 te ono 900... Pa kume nije porschee cayenne...

Poyy
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#9896 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

beni-bu-man wrote:Euromotorio zavo
Delfi proizvodjac nekakav 160km
Ja samo znam da šta god sam uzeo od Delphi-ja da sam pojeo govno. Među najjeftinijim, i vjerovatno i među najgorim s kvalitetom.
NedDem
Posts: 11
Joined: 27/02/2017 10:08

#9897 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NedDem »

dgL_ wrote:
konektovan wrote:
dgL_ wrote:Jebes auto kojem je pisljiva lafeta pola milje... :)

Koliko je za tvoje auto "pisljiva" lafeta??????

Ili ti iz principa ne bi zamijenio, tj. kupio istu?! :D
De ti nazovi sto servisa ima ako bude toliko ja cu sad sic da ga zapalim!
:lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9898 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

dgL_ wrote: Mazda ova... Nake cijene lude... Te mali servis 600 te lafeta 500 te ovo 800 te ono 900... Pa kume nije porschee cayenne...

Poyy
nisu ta auta za fukare :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9899 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

dgL_ wrote:Jebes auto kojem je pisljiva lafeta pola milje... :)
ta lafeta traje kolko hoces(malo proguglaj koliko cesto tj. nikako ljudi ne mijenjaju) :izet: , nije lafeta skupa , nego fabrika prodaje komplet kotrolnu ruku sa kuglama/lafetama , ima aftermarket al nisam se raspitivao jer mi ne treba :thumbup:

edit: Image
Image

nema odvojeno :D
Last edited by amar1994 on 18/07/2017 16:18, edited 4 times in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9900 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote:
dgL_ wrote: Mazda ova... Nake cijene lude... Te mali servis 600 te lafeta 500 te ovo 800 te ono 900... Pa kume nije porschee cayenne...

Poyy
nisu ta auta za fukare :lol:
:thumbup: :lol:
upravo , zajebaju se , a sve cijene od ovlastenog , ne smije niko da kaze kolik osu za njihova originalni dijelovi i servisi :run:
Post Reply