Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
zarko.filip
Posts: 1688
Joined: 26/02/2010 21:44

#9876 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zarko.filip »

dječak sa šibicama wrote:Covjek nosi kapu HOS-a, jedan general HOS-a je ujedno i general Armije BiH (Blaz Kraljevic) pa ne vidim cemu dizanje prasine bar na ovom forumu.

Za srbe me ne cudi, ko o cemu kurva o postenju, njima drzavu vode Seseljevi fasisti, i premijer i predsjednik. Oni su zadnji pozvani nekome dijeliti moralne lekcije.
http://www.portalnovosti.com/hos-ova-kapa
http://www.mojnet.com/video-10-4-1995-i ... 543cd37dae
User avatar
dale cooper
Posts: 31356
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#9877 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dale cooper »

http://www.index.hr/vijesti/clanak/mini ... 75272.aspx

Jebote, ovu vladu kao da je fakat sastavljao Bozanić i Hrvatska katolička crkva. :mrgreen:
Ultra domoljubni ministar branitelja upleten u mutne poslove. Check. Pro ustaški ministar kulture. Check. Ministar znanosti
koji negira teoriju evolucije. Check. :mrgreen: :roll:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#9878 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by It_is_a_Leclerc »

Inkriminacija naučnog stava - i to od strane notornih, da ne kažem, pišljivih index novinara koji u ranim 40-tim rade na studentske ugovore. :?

Ljevica u Hrvatskoj se srozala i niže nego sam se nadao.
User avatar
dale cooper
Posts: 31356
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#9879 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dale cooper »

It_is_a_Leclerc wrote:Inkriminacija naučnog stava - i to od strane notornih, da ne kažem, pišljivih index novinara koji u ranim 40-tim rade na studentske ugovore. :?

Ljevica u Hrvatskoj se srozala i niže nego sam se nadao.
Kojeg naučnog stava?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#9880 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

It_is_a_Leclerc wrote:
Ne bih se složio. Hasanbegović je svoje desniičarske stavove doslijedno eksploatirao i u vrijeme kad je to, pod gotovo diktatorskom vladom stranaka ljevice, bilo vrlo nezgodno i opasno. Prema tome, te promjene i odricanja od uvjerenja su jednostavno netačne. Cilj vladajućih i jeste da pometu sve što ima veze sa prethodnom vladom, njihovim establišmentom i ideologijom. Za to izbori i postoje.
Da bi se danas, zbog ostanka u fotelji, posuo pepelom i priznao kako je ustaštvo zlo, da ne tražim citat. Miš, rekoh.
It_is_a_Leclerc wrote:
PEN to nije definirao ni približno tačno. Jer, sve zaoštravanja i polarizacije što se stvorilo nastalo je pod agresivnom medijskom kampanjom ekstremnih ljevičara, a naročito je intenzivirana u momentima kad je tzv. neprofitnim medijima najavljeno ukidanje financiranja, što je posebno pogodilo fiktivne ljevičarske organizacije koje godinama vrše flagrantnu promociju SDP-a i ljevičarskih ideja.
Lupaš. Reakcije na ustašofila su krenule i prije najava finanasiranja i nefinansiranja, i to ne samo od ljevičara, već i od desnih kulturnjaka koji u njegovom radu ne vide nikakve poveznice s kulturom i ministarstvom na čijem čelu.
It_is_a_Leclerc wrote:
Stav Islamske zajednice je legitimno stajanje iza čovjeka koji je dio te zajednice i koji se, ni po čemu, nije ogriješio od zakon, a nad kojim se, hajmo biti iskreni, vodi linč po staljinističkom principu. Falsificiraju se izjave, pa su ga čak pred Zurrofom optužili da je "podržao imama Al-Huseinija".
Rekoh, sreća pa stav IZ nije većinski stav zajednice.
Uz to,

Bošnjačka demokratska stranka Hrvatske - BDSH

Poštovane Bošnjakinje i Bošnjaci, dragi prijatelji
Ne! On nije naše gore list!
Budući ministar kulture, Zlatko Hasanbegović je
HRVAT ISLAMSKE VJEROISPOVIJEST.
... otvoreno priželjkuje i zagovara dvotrećinsku saborsku većinu koja bi ukinula Ustavni zakon o pravima nacionalnih manjina i iz Preambule Ustava RH izbrisala popis nacionalnih manjina.
Čovjek takvih ultradesničarskih političkih stajališta neprijatelj je Bošnjaka i naše matične domovine Bosne i Hercegovine koja je , kao i RH, nastala na temeljima antifašizma.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#9881 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

It_is_a_Leclerc wrote:
Inkriminacija naučnog stava - i to od strane notornih, da ne kažem, pišljivih index novinara koji u ranim 40-tim rade na studentske ugovore. :?

Ljevica u Hrvatskoj se srozala i niže nego sam se nadao.
... :?
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#9882 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

It_is_a_Leclerc wrote:Inkriminacija naučnog stava - i to od strane notornih, da ne kažem, pišljivih index novinara koji u ranim 40-tim rade na studentske ugovore. :?

Ljevica u Hrvatskoj se srozala i niže nego sam se nadao.
skolski primjer ad hominema
User avatar
ronnie
Posts: 3198
Joined: 22/10/2013 19:28

#9883 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ronnie »

Ljevice u klasičnom smislu u Hr nema, osim možda Živog zida koji je osvojio jedan glas, i one strane Mate Kapovića, zaboravih joj naziv, koliko je nebitna. SDP je postala stranka centra, koja se u bitnom ne razlikuje od HDZ-a, i odavno se odrekla socijaldemokratskih stavova. Ljudi su velike nade polagali u MOST, ali on je ovoj vladi samo dekoracija, a isto bi bilo i da je koalirao sa SDP-om.
sandromen
Posts: 196
Joined: 12/07/2015 14:49

#9884 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sandromen »

Banksy wrote:
It_is_a_Leclerc wrote: Rekoh, sreća pa stav IZ nije većinski stav zajednice.
Uz to,

Bošnjačka demokratska stranka Hrvatske - BDSH

Poštovane Bošnjakinje i Bošnjaci, dragi prijatelji
Ne! On nije naše gore list!
Budući ministar kulture, Zlatko Hasanbegović je
HRVAT ISLAMSKE VJEROISPOVIJEST.
... otvoreno priželjkuje i zagovara dvotrećinsku saborsku većinu koja bi ukinula Ustavni zakon o pravima nacionalnih manjina i iz Preambule Ustava RH izbrisala popis nacionalnih manjina.
Čovjek takvih ultradesničarskih političkih stajališta neprijatelj je Bošnjaka i naše matične domovine Bosne i Hercegovine koja je , kao i RH, nastala na temeljima antifašizma.
Upravo sama sebi skačeš u usta. Kao šta i ta BDSH kaže taj čovjek nije Bošnjak nego Hrvat musliman i Islamska zajednica je izašla sa svojom izjavom kao vjerska ne nacionalna institucija i podržala Hasanbegovića.
Jednako valjda i BDSH nije ekskluzivno samo za Bošnjake muslimane?


O kakvoj zajednici ti onda govoriš? Za tebe su svi muslimani u Hrvatskoj Bošnjaci?

Musliman=Bošnjak
:cry:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#9885 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Zato je i postavljeno, da pokaže apsurd identificiranja s bilo kojom skupinom, pogotovo kad to uopće nije poenta.

Ne znam šta je ko, niti me zanima. Čovjek, valjda, jel.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65972
Joined: 03/08/2010 19:04

#9887 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Banksy wrote:Zato je i postavljeno, da pokaže apsurd identificiranja s bilo kojom skupinom, pogotovo kad to uopće nije poenta.

Ne znam šta je ko, niti me zanima. Čovjek, valjda, jel.

čovjek jeste,ali i ustašofil jeste takodje
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#9888 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Martinez_ »

It_is_a_Leclerc wrote:Ljevičarski fašizam i islamofobija u Hrvatskoj dominiraju javnim diskursom kada je riječ o diskusiji o ovom čovjeku, pa se neke činjenice svjesno i namjerno zamračuju. Jedna od njih je da je Hasanbegovićev mentor za doktorsku disertaciju bio dr.Ivo Goldstein. Mislim da bi bilo, u najmanju ruku, vrlo neobično da jedan "ustašofil, povampireni desničar, ubica iz Jasenovca" (kako ga proteklih dana karakterišu ljevičarski ekstremisti i radikali), najuže sarađuje i profesionalno se usavršava pod mentorstvom jednog - Jevreja.

Osim toga, koliko sam se informisao, Hasanbegovićeve reference su dosta kvalitetne za oblast historije, pa prema tome predstavljati ga kao zvijer ili kretena, kao što uporno pokušavaju ljevičarski islamofobi i ekstremisti, zaista nije nimalo pošteno. Baš kao ni ismijavanje legitimnog stava ovog člana IZ Zagreb koji ga smatra - najčasnijim, najintelektualnijim (kakva riječ, bog te vidio), najobrazovanijim, itd. itd.

Uostalom, ne treba biti poseban vizionar pa vidjeti da se fokus javne kritike Hasanbegovića sa ideološkog prepadanja i fantaziranja, premjestio na klasični govor mržnje i islamofobiju, a to nikad ne treba podržati i podstrekivati.

(P.S. Svakako bih se složio da je ova Alilijeva izjava o "identificiranju sa Hasanbegovićem" vrlo neodmjerana. Niko se ne bi trebao identificirati ni sa kim, pogotovo ne sa političarima)
:lol:

Pa i Brejvik je poštovao i voleo Jevreje.


Holokaust je samo jedan deo ustaške ideologije i delovanja
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9890 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

uvijek se iznenadim
sad sam razgovaro sa varaždinom

ako sam ja išta skontao šta bum oni rekel meni u kratkom razgovoru
:? :? :?
breuer
Posts: 7881
Joined: 06/07/2009 15:44

#9891 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by breuer »

Black swan wrote:uvijek se iznenadim
sad sam razgovaro sa varaždinom

ako sam ja išta skontao šta bum oni rekel meni u kratkom razgovoru
:? :? :?
Pa to, po određenim mišljenjima, i jesu jedini pravi Hrvati :D
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9892 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

vjerojatno ja pričam književnim hrvatskim a oni lokalnim dijalektom
User avatar
ronnie
Posts: 3198
Joined: 22/10/2013 19:28

#9893 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ronnie »

to je istina, čisti hrvatski jezik se govori samo u BiH, možda i u Dubrovniku

ima neko selo u blizini Vž, te ljude ne konta nitko što kažu :D

https://www.youtube.com/watch?v=-Vb8qL2NTCw
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#9894 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

jekavskim novostokavskim govorom ne govore samo dubrovcani
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9895 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

ja koliko znam "najpravilnije" se priča u istočnoj hercegovini
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#9896 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

taj dijalekt se samo zbog srpske propagande nazivao istocno-hercegovackim. mogao se isto tako nazvati i dubrovackim, al eto istocnohercegovacke vukojebine su bice imale jacu knjizevnu tradiciju
breuer
Posts: 7881
Joined: 06/07/2009 15:44

#9897 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by breuer »

zg1911 wrote:taj dijalekt se samo zbog srpske propagande nazivao istocno-hercegovackim. mogao se isto tako nazvati i dubrovackim, al eto istocnohercegovacke vukojebine su bice imale jacu knjizevnu tradiciju
Svejedno, u Dubrovniku se govorio jezik koji se može zvati bilo kako, samo ne hrvatskim.

A da vam nije bilo te "srpske" propagande, svi bi vi pričali tim "varaždinskim" "dijalektom" i dan danas ;)
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#9898 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

breuer wrote:
zg1911 wrote:taj dijalekt se samo zbog srpske propagande nazivao istocno-hercegovackim. mogao se isto tako nazvati i dubrovackim, al eto istocnohercegovacke vukojebine su bice imale jacu knjizevnu tradiciju
Svejedno, u Dubrovniku se govorio jezik koji se može zvati bilo kako, samo ne hrvatskim.

A da vam nije bilo te "srpske" propagande, svi bi vi pričali tim "varaždinskim" "dijalektom" i dan danas ;)
ma je li, opancaru? a koji se to jezik govorio u dubrovniku? da nisu opancari naucili dubrovcane govoru? a do prije 200 godina ste se koristili nekim slavosrpskim. dok su se u dubrovniku pisala knjizevna djela vi ste i dalje na drvecu zivili

3 narjecja hrvatskog jezika su bogatstvo. i sva 3 su hrvatska. 2 iskljucivo hrvatska, a 3. dijelimo s bosancima
breuer
Posts: 7881
Joined: 06/07/2009 15:44

#9899 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by breuer »

zg1911 wrote:ma je li, opancaru? a koji se to jezik govorio u dubrovniku? da nisu opancari naucili dubrovcane govoru? a do prije 200 godina ste se koristili nekim slavosrpskim. dok su se u dubrovniku pisala knjizevna djela vi ste i dalje na drvecu zivili

3 narjecja hrvatskog jezika su bogatstvo. i sva 3 su hrvatska. 2 iskljucivo hrvatska, a 3. dijelimo s bosancima
Pa zvao se, kažem ti, nije bitno kako, al zasigurno nije "hrvatski", čak je paradoksalno da se u pojedinim dijelovima teritorije današnje BiH govorio pravi hrvatski, a u Dubrovniku zasigurno nikad nije.

Od reforme jezika jeste, srpsko-hrvatski :D

A ta tri "narječja" mogu prihvatiti samo jezikoslovni patuljci, kakvih u modernoj 'rvatskoj državi, nažalost, ima napretek!
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#9900 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

breuer wrote:
zg1911 wrote:ma je li, opancaru? a koji se to jezik govorio u dubrovniku? da nisu opancari naucili dubrovcane govoru? a do prije 200 godina ste se koristili nekim slavosrpskim. dok su se u dubrovniku pisala knjizevna djela vi ste i dalje na drvecu zivili

3 narjecja hrvatskog jezika su bogatstvo. i sva 3 su hrvatska. 2 iskljucivo hrvatska, a 3. dijelimo s bosancima
Pa zvao se, kažem ti, nije bitno kako, al zasigurno nije "hrvatski", čak je paradoksalno da se u pojedinim dijelovima teritorije današnje BiH govorio pravi hrvatski, a u Dubrovniku zasigurno nikad nije.

Od reforme jezika jeste, srpsko-hrvatski :D

A ta tri "narječja" mogu prihvatiti samo jezikoslovni patuljci, kakvih u modernoj 'rvatskoj državi, nažalost, ima napretek!
ok, zvao se dalmatinskim, katkad i bosanskim. sta cemo sa srpskim? kad se to opancari opismenjuju? spominje li se srpski jezik prije vuka?

hoces reci da imamo 3 jezika, a ne narjecja? meni pase
Post Reply