Zavisi od preferencisumirprimus wrote:meni je u svoj toj prici najmutniji bio sto ju je oslovio sa maculja. ima tu nesto, jel cemu bar
Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
-
detroit-mercy
- Posts: 16989
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#9876 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- amidzazeher
- Posts: 4008
- Joined: 14/04/2011 23:41
#9877 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
stakasa wrote:Realno, moze ti zeni vreca brasni tri godineamidzazeher wrote:Skeneri i jesu prakticni kad uletis na brzinu, kupis dvije tri stvari! Sta treba da natovarim puna kolica pa skeniram! Zato postoji kucna dostava pa ko dingospo oni dodju a ti im pokazes gdje ce to spustiti. Ako je kuca imalo domacinskija ne funkcionise to tako. U pravu je ovaj 512
Ja kifle u Manji kupujem
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9878 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
malo jaca? 100+ garant 
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#9879 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
to ti sa kmirsom gore po kolimeru bauljate pa na sta naletite.sumirprimus wrote:ja po gebiru idem u sumu, nafatm si gljiva i bobica.
i ako sta ulovim bude i proteina.
pazite se medjeda, oni dodju kao bodyguardi da nesto ne uzmete sto vam ne pripada.
-
detroit-mercy
- Posts: 16989
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#9880 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Vako od oka 85kg zive vagesumirprimus wrote:malo jaca? 100+ garant
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9881 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
medjed gor medjed dol, sve je to tu nedje 
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9882 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Amazon GOdetroit-mercy wrote:Amazon uvodiMaraschino wrote:Aldi i Lidl je do skora ukucavao one sifre artikla tako da mi je bilo zao onih sto rade na kasama. Treba to sve popamtiti.
Samousluzne kase nisu novina a jos uvijek ih ubacuju u mnoge trgovine.
Skener za samostalno skeniranje nekada i nije praktican. Dovoljno da jedan artikal ne skenira kako treba eto bruke na kasi nizasta.
Nesto najnovije sto se sprema, uzmes sta ti treba i izadjes. Sve ti je skenirano pa cak i sa kartice skinuto.
- animals
- Posts: 21623
- Joined: 19/04/2013 22:13
#9883 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ma super je to sve..
znaci sve trgovine, sve banke, automatizovane ..
nema radnika..
kad ne bude radnika, onda ce popusiti i amazon i banke i svi ti idioti,
kojima je malo milijarde bogatstva..
znaci sve trgovine, sve banke, automatizovane ..
nema radnika..
kad ne bude radnika, onda ce popusiti i amazon i banke i svi ti idioti,
kojima je malo milijarde bogatstva..
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#9884 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ma ima ba. Kamaru svjeta fura na obicne kase i dalje
- animals
- Posts: 21623
- Joined: 19/04/2013 22:13
#9885 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ma znam ja da imaju te kase..insomnia78 wrote:Ma ima ba. Kamaru svjeta fura na obicne kase i dalje
ali malo tko ide na njih..
ali u bankama su vec sve automati..
a banke gomilaju ogromne dobiti, i premije se menagerima isplacuju u
milionskim iznosima..
znaci grabe a kad dodje kriza, pomagaj drzavo, tj opet oni koje su
prethodno opljackali..
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9886 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Trenutno kasirke i bankari, a potom advokati, sudije, osiguranja, racunovodje, pa onda na duge staze doktori, vozaci kamiona, taksisti, postari... automatizacija uzima maha...
https://job-futuromat.iab.de
Fransoa mjenjaj struku

https://job-futuromat.iab.de
Fransoa mjenjaj struku

- konjislav
- Posts: 637
- Joined: 11/04/2012 02:18
#9887 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Realno ovako je vecini ako ne i svima. Liferuj im rodbine i prijatelja, i u Bosnu ne bi nikada vise ni dosli, tj. dolaze samo zbog te rodbine i prijatelja. Kao sto je vec ranije u ovoj temi pisano, neki ljudi iz Amerike vise i ne dolaze u BiH ili jednom u 5, 10 godina.Karabaja wrote:Još jedan štoje izašao na internetu samo zato što je izašao iz BiH
http://6yka.com/novosti/boris-iz-kaknja ... -si-otisao
- konjislav
- Posts: 637
- Joined: 11/04/2012 02:18
#9888 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Mora ici radi kesha, to se ne moze oporezovati, a da dobija te pare na racun, to bi bila druga prica. Eh sada, mogla je maca njemu doci na vrata i dati mu kesha, a to je vec treca prica.amidzazeher wrote:detroit-mercy wrote: Sto da ne kolut sudzuke je kolut sudzuke puta 52 sedmice to su 52 koluta sudzuke za godinu. Mozes snabdjeti po komsiluka sa sudzukomili umjesto sudzuke dodati novi TV, finu komodu za djeciju ili uplatiti djetetu par mjeseci muzickog obrazovanja
![]()
Ja uvijek volim da svojoj djeci kroz neke primjere pokazem kako zivot funkcionise i da ne trebaju biti ovce da ih svako sisa.
Tako prije mjesec dva, svratili ja i moj offspring do prodavnice da mi daju kredit jer djecija komoda koju sam kupio prije dvije sedmice za jednu cijenu sada je $100 jeftinija. 10 minuta cekanja i stoja se vrati na karticu. Usput smo obavili i shoping u prodavnici a trebao sam i da svratim do stanara (kojima rentam stan) da pokupim stanarinu i usput da pogledam jos nesto. Uglavnom, maculji koja stanuje u mom stanu (sto bi rekli, moze konju rep iscupat) dodje dostava iz prodavnice. Da skratim, dok smo isli nazad je pitam svoje dijete zna li sta je bilo ono, kaze "Online Shopping i Dostava", nije reko nego dok je ovaca bice i vune. Reko ovo ti je klasican primjer ovce, placa za dostavu, placa meni za stan i ko zna jos za sta sve placa a da ima dva klikera u glavi ne bi placala ni za sta od ovih stvari.
Reko da i ja podijelim koju toplu ljudsku pricu dok je Havana u Banovicimai sta kazes on ovca a ti mu dosao na noge
![]()
E svasta cu ovdje procitati
- amidzazeher
- Posts: 4008
- Joined: 14/04/2011 23:41
#9889 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa covjek je gazda u uredjenoj drzavi gdje ce se sa porezom zajebavati, valjda misli malo i na djecu!konjislav wrote: Mora ici radi kesha, to se ne moze oporezovati, a da dobija te pare na racun, to bi bila druga prica. Eh sada, mogla je maca njemu doci na vrata i dati mu kesha, a to je vec treca prica.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#9890 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Mora i to neko programirati. Ne sikiram se ja za sebe. Osim toga to je super u firmama koje rade velike serije po nekoliko desetina hiljada istih djelova. Kod nas su skoro svi djelovi unikatni i skoro svaki se nanovo programira512MB wrote:Trenutno kasirke i bankari, a potom advokati, sudije, osiguranja, racunovodje, pa onda na duge staze doktori, vozaci kamiona, taksisti, postari... automatizacija uzima maha...
https://job-futuromat.iab.de
Fransoa mjenjaj struku![]()
Jbg kad mi je istek’o ugovor na predzanjem poslu bez posla sam bio pola dana. Ugovor isteko u petak popodne ja vec u ponedeljak ujutru bio na razgovoru i u utorak poceo
Evo treca godina kako sam ovdje na istom mjestu a makar jednom mjesecno dobijem ponudu za drugu firmu
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#9891 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa koji ces kurac tamo bez rodbine i prijatelja? Bosne ko Nosne sam se nagledo za zivotakonjislav wrote:Realno ovako je vecini ako ne i svima. Liferuj im rodbine i prijatelja, i u Bosnu ne bi nikada vise ni dosli, tj. dolaze samo zbog te rodbine i prijatelja. Kao sto je vec ranije u ovoj temi pisano, neki ljudi iz Amerike vise i ne dolaze u BiH ili jednom u 5, 10 godina.Karabaja wrote:Još jedan štoje izašao na internetu samo zato što je izašao iz BiH
http://6yka.com/novosti/boris-iz-kaknja ... -si-otisao
- konjislav
- Posts: 637
- Joined: 11/04/2012 02:18
#9892 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
U Americi je keš zakon kad ga primaš, a bankovni račun kada ga plaćaš, isto kao i u Bosni.amidzazeher wrote:Pa covjek je gazda u uredjenoj drzavi gdje ce se sa porezom zajebavati, valjda misli malo i na djecu!konjislav wrote: Mora ici radi kesha, to se ne moze oporezovati, a da dobija te pare na racun, to bi bila druga prica. Eh sada, mogla je maca njemu doci na vrata i dati mu kesha, a to je vec treca prica.
- konjislav
- Posts: 637
- Joined: 11/04/2012 02:18
#9893 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne vjerujem ti. Ako je tako, deo ne ideš, što ne tražiš bolje uslove? Plata koju si spominjao negdje za sebe mi se čini niska za CNC programera.insomnia78 wrote:Mora i to neko programirati. Ne sikiram se ja za sebe. Osim toga to je super u firmama koje rade velike serije po nekoliko desetina hiljada istih djelova. Kod nas su skoro svi djelovi unikatni i skoro svaki se nanovo programira512MB wrote:Trenutno kasirke i bankari, a potom advokati, sudije, osiguranja, racunovodje, pa onda na duge staze doktori, vozaci kamiona, taksisti, postari... automatizacija uzima maha...
https://job-futuromat.iab.de
Fransoa mjenjaj struku![]()
Jbg kad mi je istek’o ugovor na predzanjem poslu bez posla sam bio pola dana. Ugovor isteko u petak popodne ja vec u ponedeljak ujutru bio na razgovoru i u utorak poceo
Evo treca godina kako sam ovdje na istom mjestu a makar jednom mjesecno dobijem ponudu za drugu firmu
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#9894 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nidje ja nisam spominj’o svoju platu
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9895 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ali ja velim da ti je struka jedna od prvih na listi za odstrijel, ako ne sad onda za 5-10 godina... automatizacija..
Last edited by 512MB on 25/03/2019 20:18, edited 1 time in total.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#9896 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
A ja tebi kazem da i to mora neko goniti. Osim toga pored silne automatizacije ljudi i dalje cuda cine na konvencionalnim masinama.
- Bluemore
- Posts: 4375
- Joined: 18/06/2010 21:18
#9897 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Da rezimiramo
Njemu je dobro u BiH jer se vratio iz AUS
A svakome drugome savjetuje da ne ode iz BiH
Zanimljiv slucaj
Njemu je dobro u BiH jer se vratio iz AUS
A svakome drugome savjetuje da ne ode iz BiH
Zanimljiv slucaj
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#9898 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa to je najveci problem bio. Svi kojima je dobro ovdje poslije boravka vani nisu se vratili mahajucih saka.Bluemore wrote:Da rezimiramo
Njemu je dobro u BiH jer se vratio iz AUS
A svakome drugome savjetuje da ne ode iz BiH
Zanimljiv slucaj
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9899 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Njemu je zivot u AUS za njegova skromna primanja skup, a u BiH ko bubreg u loju, jos i peMzija od cace mu legne ko kec na desetku...Bluemore wrote:Da rezimiramo
Njemu je dobro u BiH jer se vratio iz AUS
A svakome drugome savjetuje da ne ode iz BiH
Zanimljiv slucaj
Last edited by 512MB on 25/03/2019 20:31, edited 1 time in total.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#9900 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa ono jeste idealno imati zapadnjacka primanja a ziviti u BiH da se ne lazemo
