Ne znam zasto se toliko cudite. Eno na bug.hr forumu i temi ps4 vise ima penzionera nego mladje rajeRamsey8 wrote:Ma brate puno potenciras to da si star pa ti nesto i ne vjerujempajogamer wrote:Pripadam grupi "malo jačih penzionera", ali ne i sa najvišim penzijama. Zlatna sredina!Ramsey8 wrote:Dajte anketu da vidimo ko vjeruje da je ovaj penzioner
PC gamerske konfiguracije
Moderator: Benq
- arnes_king
- Posts: 7655
- Joined: 01/03/2011 00:43
- Location: Bosna
#9876 Re: PC gamerske konfiguracije
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#9877 Re: PC gamerske konfiguracije
Super, da te poslužiQler wrote:Napojna je moja stara CM Real Power 620W modular, a ploca Aours Gigabyte X470 Gaming 5 WiFiaditon wrote:AMD for lifeQler wrote:Ja sam malo obnovio konfuRyzer 2700, 16GB DDR4 i RX 570
Šteta što na to nisi uzeo bar 580ku al et, valjda se ukaže prilika za upgrade u budućnosti. Koju si ploču uzeo, napojnu?
- VladaFBiH
- Posts: 6609
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#9878 Re: PC gamerske konfiguracije
1050ti je taman za laptopal33t wrote:sta je ovo klub hejtera 1050ti grafe?![]()
- Qler
- Posts: 25833
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#9879 Re: PC gamerske konfiguracije
aditon wrote:Super, da te poslužiQler wrote:Napojna je moja stara CM Real Power 620W modular, a ploca Aours Gigabyte X470 Gaming 5 WiFiaditon wrote:
AMD for lifeŠteta što na to nisi uzeo bar 580ku al et, valjda se ukaže prilika za upgrade u budućnosti. Koju si ploču uzeo, napojnu?
a procesor ti je zvjerka
Za moje igre vise nego dovoljno... druge stvari gdje je CPU i RAM bitan su pokrivene
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#9880 Re: PC gamerske konfiguracije
Ti sto im je 1050ti investicija slabo budu na ovoj temiferratilis wrote:Vi izgleda zaboravili kolika je kod nas prosjecna plata.Nekom je i 1050 investicija.
Jebiga, svi se borimo za sebe. Ja ne zelim da mi u zivotu 1050ti bude investicija.... Borim se da ne bude
- pajogamer
- Posts: 74
- Joined: 22/11/2015 22:29
#9881 Re: PC gamerske konfiguracije
Nemam nikakvih razloga da lažem da sam penzioner, a usput i gamer! Jednom sam čak pokrenuo diskusiju na forumu za gamere 60+, ali nisam našao baš sagovornika. Kad sam npr. imao problem sa igrom FarCry3 /crni ekran nakon dolaska na brod i promjene odjeće/ tražio sam pomoć i javio se pored ostalih jedan slovenac star 72 godine koji je imao isti problem. Rekao sam sam sebi da sam opičen, ali i da ima "gorih" od mene! A to je sasvim normalno, jer sam sebi dokazujem da to mogu i to često bolje od onih koji imaju dobar vid, a tu imam problema i to s vidnim poljem /oštećenje dijela mozga koji ima uticaj na vid zbog ranjavanja/. Jedan moj kolega penzioner za pribore za pecanje daje i preko 5.000 KM, pa i to pada u vodu, jer nisu svi penzioneri na minimalnim penzijama uz neriješenih hiljada problema. Znam da su ljudi osjetljivi na neimaštinu, ali ih ima dosta koji su sami sebi krivi za to. Dosata sam se patio u životu, pa sad sebi dajem oduška!dzeko1 wrote:Ni ja nikako ne mogu da zamislim penzosa gamera, ali ajd, ne vidim razloga zasto bi covjek lagao
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9882 Re: PC gamerske konfiguracije
Kakve veze imaju godine pobogu 
Moj stari ima 62 godine, a dere pucačine k'o pro (osim činjenice što ne koristi WASD nego strelice, ali haj'
)
Moj stari ima 62 godine, a dere pucačine k'o pro (osim činjenice što ne koristi WASD nego strelice, ali haj'
-
caseytron
- Posts: 2413
- Joined: 01/06/2016 16:42
#9883 Re: PC gamerske konfiguracije
Ma ima raje kod nas covjek isto 55 kuka ima i dere BF sa nama, inace je gamer preko 20 godina. Bolje i to nego opijanja, kafane i ostale stvari koje godine vuku za sobom. Nekako najbezbolniji "ventil" koji covjek moze sebi priustiti, osim sporta naravno.
- typeOnegative
- Posts: 5418
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#9884 Re: PC gamerske konfiguracije
ma jasta , to je samo izgleda cudno u ovoj vukojebini i izjave tipa igras igrice ko da ti je 5 godina
. Igrat cu dok mi god bude zanimljivo pa makar to bilo i u 65.
prije jedno dvije g dok sam svaki dan igrao NFS Run online , bio covjek od 60 i nesto godina , kad je vidio da sam iz BIH javi mi se i rece da je bio tu u ratu u sklopu kanadskog kontingenta SFOR-a . bas smo se dobro izdiplili , i sve me je zivo ispitao
prije jedno dvije g dok sam svaki dan igrao NFS Run online , bio covjek od 60 i nesto godina , kad je vidio da sam iz BIH javi mi se i rece da je bio tu u ratu u sklopu kanadskog kontingenta SFOR-a . bas smo se dobro izdiplili , i sve me je zivo ispitao
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#9885 Re: PC gamerske konfiguracije
Ja sam blizu toga da se sa malim otimam za pc i ps4 
- pajogamer
- Posts: 74
- Joined: 22/11/2015 22:29
#9886 Re: PC gamerske konfiguracije
Mogu reći da su me ove diskusije prosto oduševile! Trentno igram BF1 i dobro se snalazim sa tenkovima iz 1.ww. Inače sam "profesor" za tenkove iz 20.stoljeća /T-34, T-55, T-72, M-84/. Ne igram online, jer zbog vida nisam to u mogućnosti.febo_acm wrote:Ja sam blizu toga da se sa malim otimam za pc i ps4
- diablobih
- Posts: 8302
- Joined: 28/12/2015 02:17
#9887 Re: PC gamerske konfiguracije
Nista, sljedece za sta trebas stediti pare je laserska operacija ociju i da progledas k'o beba 
- dzeko1
- Posts: 1221
- Joined: 18/09/2012 13:55
#9888 Re: PC gamerske konfiguracije
Da se razumijemo, nemam ja nista protiv toga da je neko stariji gamer, nego sam samo rekao da mi je to neobicno obzirom na moje djedove i starije ljude koje poznajem, ali svi trebaju imati hobi, zasto to ne bi bio gaming, meni je to super, bolje nego karte i sah u domu penzionera 
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#9890 Re: PC gamerske konfiguracije
Sah je mnogo dobar za mozak, bolji od igrica 
- dzeko1
- Posts: 1221
- Joined: 18/09/2012 13:55
#9891 Re: PC gamerske konfiguracije
I ja ga volim igrati, ali mi je nekako bzze kad vidim likove u parku sa onim gigantskim figurama kako igraju 
-
l33t
- Posts: 4787
- Joined: 04/09/2011 22:15
- Location: Sarajevo
#9892 Re: PC gamerske konfiguracije
glupo zvuci ali sah mi je zarazniji od igara, kad je bio EUR2016 sibalo se saha u kaficu non stop... zaraza
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#9893 Re: PC gamerske konfiguracije
Ja sam nedavno igrao na mobitelu sah par mjeseci... Bas se zarazio bio.l33t wrote:glupo zvuci ali sah mi je zarazniji od igara, kad je bio EUR2016 sibalo se saha u kaficu non stop... zaraza
- pajogamer
- Posts: 74
- Joined: 22/11/2015 22:29
#9894 Re: PC gamerske konfiguracije
Već sam operisao mrenu na jednom oku! Koštalo me kao jedna dobra grafička. Sam vid mi nije problematičan, ali imam trajno oštećenje vidnog polja. Pucačina koju igram mi znatno pomaže u uočavanju stvari.diablobih wrote:Nista, sljedece za sta trebas stediti pare je laserska operacija ociju i da progledas k'o beba
- mufa1
- Posts: 2240
- Joined: 03/03/2014 19:26
#9895 Re: PC gamerske konfiguracije
Pozdrav ljudi, ovako, sledeca situacija. Sklopio sam neku konfiguraciju, uglavnom na vase prijedloge ovdje, msi b450 tomahawk, amd ryzen 5 2600x, 16 gb gskill 3200 ram, asus gtx 1060 6gb graficka, za sad je ssd Samsungov 250gb, planiram nekad uzet 500gb nVme m2 isto samsung, i jos 1 ili 2 obicna diska za pohranu.. Mozda se i uradi neki overclock.. Eh sad, trenutno imam neku bezveznu prastaru napojnu, kolink 700W, koju planiram zamijenit nekom modularnom (da mogu fino slozit kablove) i sigurnijom. E ja pojma nemam koja jačina mi je neophodna da tjera sve ovo, da ne uzimam bezveze npr 800w ako moze i 600w bit dovoljno..
-
caseytron
- Posts: 2413
- Joined: 01/06/2016 16:42
#9896 Re: PC gamerske konfiguracije
CORSAIR RMx Series 650W 80+ GOLDmufa1 wrote:Pozdrav ljudi, ovako, sledeca situacija. Sklopio sam neku konfiguraciju, uglavnom na vase prijedloge ovdje, msi b450 tomahawk, amd ryzen 5 2600x, 16 gb gskill 3200 ram, asus gtx 1060 6gb graficka, za sad je ssd Samsungov 250gb, planiram nekad uzet 500gb nVme m2 isto samsung, i jos 1 ili 2 obicna diska za pohranu.. Mozda se i uradi neki overclock.. Eh sad, trenutno imam neku bezveznu prastaru napojnu, kolink 700W, koju planiram zamijenit nekom modularnom (da mogu fino slozit kablove) i sigurnijom. E ja pojma nemam koja jačina mi je neophodna da tjera sve ovo, da ne uzimam bezveze npr 800w ako moze i 600w bit dovoljno..
I zavrsis pricu
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#9897 Re: PC gamerske konfiguracije
Seasonic focus+
- Maharadza
- Posts: 17070
- Joined: 30/01/2013 15:13
#9898 Re: PC gamerske konfiguracije
Ti si ono u Austriji?!mufa1 wrote:Pozdrav ljudi, ovako, sledeca situacija. Sklopio sam neku konfiguraciju, uglavnom na vase prijedloge ovdje, msi b450 tomahawk, amd ryzen 5 2600x, 16 gb gskill 3200 ram, asus gtx 1060 6gb graficka, za sad je ssd Samsungov 250gb, planiram nekad uzet 500gb nVme m2 isto samsung, i jos 1 ili 2 obicna diska za pohranu.. Mozda se i uradi neki overclock.. Eh sad, trenutno imam neku bezveznu prastaru napojnu, kolink 700W, koju planiram zamijenit nekom modularnom (da mogu fino slozit kablove) i sigurnijom. E ja pojma nemam koja jačina mi je neophodna da tjera sve ovo, da ne uzimam bezveze npr 800w ako moze i 600w bit dovoljno..
https://geizhals.at/corsair-rmx-series- ... 77727.html - ima FAN-STOP mode tj. ventilator se ne okreće ako nije pod dovoljnim opterećenjem
https://geizhals.at/be-quiet-straight-p ... 53718.html - nema FAN-STOP nego se vent. vrti stalno ali zato je sam ventilator garantovano tiši od ovoga u corsair napojnoj gore, naravno samo u slučaju kada se oba vrte, pa je možda corsair u prednosti jer ta gore konfa ne može dovoljno povući pa da se vent. mora paliti! Jedino možda ako ubaciš kasnije kakav novi ryzen 8 ili 16 core uz OC + neki AMD GPU uz OC pa se i vent. upali, možda?!
Imaš i 650W verzije obje napojne ali razlika je desetak eur a ipak si sa 750W miran za tu komponentu, pa čak i ako nekada SLI/Crossfire postanu legit opcije, who knows, but you're ready?!
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9899 Re: PC gamerske konfiguracije
Narode, kakvo je vase misljenje o zakrivljenim monitorima? 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9900 Re: PC gamerske konfiguracije
Bacanje para,korisni su jedino ako radis u photoshopu,cad-u i slicno 
