PC gamerske konfiguracije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#9876 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by arnes_king »

Ramsey8 wrote:
pajogamer wrote:
Ramsey8 wrote:Dajte anketu da vidimo ko vjeruje da je ovaj penzioner :mrgreen:
Pripadam grupi "malo jačih penzionera", ali ne i sa najvišim penzijama. Zlatna sredina!
Ma brate puno potenciras to da si star pa ti nesto i ne vjerujem :mrgreen:
Ne znam zasto se toliko cudite. Eno na bug.hr forumu i temi ps4 vise ima penzionera nego mladje raje :D
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9877 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

Qler wrote:
aditon wrote:
Qler wrote:Ja sam malo obnovio konfu :) Ryzer 2700, 16GB DDR4 i RX 570 :D
AMD for life :D Šteta što na to nisi uzeo bar 580ku al et, valjda se ukaže prilika za upgrade u budućnosti. Koju si ploču uzeo, napojnu?
Napojna je moja stara CM Real Power 620W modular, a ploca Aours Gigabyte X470 Gaming 5 WiFi
Super, da te posluži :thumbup: a procesor ti je zvjerka
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6609
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#9878 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by VladaFBiH »

l33t wrote:sta je ovo klub hejtera 1050ti grafe? :-) :roll:
1050ti je taman za laptopa :)
User avatar
Qler
Posts: 25833
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#9879 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Qler »

aditon wrote:
Qler wrote:
aditon wrote:
AMD for life :D Šteta što na to nisi uzeo bar 580ku al et, valjda se ukaže prilika za upgrade u budućnosti. Koju si ploču uzeo, napojnu?
Napojna je moja stara CM Real Power 620W modular, a ploca Aours Gigabyte X470 Gaming 5 WiFi
Super, da te posluži :thumbup: a procesor ti je zvjerka

Za moje igre vise nego dovoljno... druge stvari gdje je CPU i RAM bitan su pokrivene :D
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#9880 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

ferratilis wrote:Vi izgleda zaboravili kolika je kod nas prosjecna plata. :-) Nekom je i 1050 investicija.
Ti sto im je 1050ti investicija slabo budu na ovoj temi :D
Jebiga, svi se borimo za sebe. Ja ne zelim da mi u zivotu 1050ti bude investicija.... Borim se da ne bude :)
User avatar
pajogamer
Posts: 74
Joined: 22/11/2015 22:29

#9881 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by pajogamer »

dzeko1 wrote:Ni ja nikako ne mogu da zamislim penzosa gamera, ali ajd, ne vidim razloga zasto bi covjek lagao :D
Nemam nikakvih razloga da lažem da sam penzioner, a usput i gamer! Jednom sam čak pokrenuo diskusiju na forumu za gamere 60+, ali nisam našao baš sagovornika. Kad sam npr. imao problem sa igrom FarCry3 /crni ekran nakon dolaska na brod i promjene odjeće/ tražio sam pomoć i javio se pored ostalih jedan slovenac star 72 godine koji je imao isti problem. Rekao sam sam sebi da sam opičen, ali i da ima "gorih" od mene! A to je sasvim normalno, jer sam sebi dokazujem da to mogu i to često bolje od onih koji imaju dobar vid, a tu imam problema i to s vidnim poljem /oštećenje dijela mozga koji ima uticaj na vid zbog ranjavanja/. Jedan moj kolega penzioner za pribore za pecanje daje i preko 5.000 KM, pa i to pada u vodu, jer nisu svi penzioneri na minimalnim penzijama uz neriješenih hiljada problema. Znam da su ljudi osjetljivi na neimaštinu, ali ih ima dosta koji su sami sebi krivi za to. Dosata sam se patio u životu, pa sad sebi dajem oduška!
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#9882 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Kakve veze imaju godine pobogu :D
Moj stari ima 62 godine, a dere pucačine k'o pro (osim činjenice što ne koristi WASD nego strelice, ali haj' :D )
caseytron
Posts: 2413
Joined: 01/06/2016 16:42

#9883 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

Ma ima raje kod nas covjek isto 55 kuka ima i dere BF sa nama, inace je gamer preko 20 godina. Bolje i to nego opijanja, kafane i ostale stvari koje godine vuku za sobom. Nekako najbezbolniji "ventil" koji covjek moze sebi priustiti, osim sporta naravno.
User avatar
typeOnegative
Posts: 5418
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9884 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

ma jasta , to je samo izgleda cudno u ovoj vukojebini i izjave tipa igras igrice ko da ti je 5 godina :-) . Igrat cu dok mi god bude zanimljivo pa makar to bilo i u 65.
prije jedno dvije g dok sam svaki dan igrao NFS Run online , bio covjek od 60 i nesto godina , kad je vidio da sam iz BIH javi mi se i rece da je bio tu u ratu u sklopu kanadskog kontingenta SFOR-a . bas smo se dobro izdiplili , i sve me je zivo ispitao :-D
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#9885 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

Ja sam blizu toga da se sa malim otimam za pc i ps4 :mrgreen:
User avatar
pajogamer
Posts: 74
Joined: 22/11/2015 22:29

#9886 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by pajogamer »

febo_acm wrote:Ja sam blizu toga da se sa malim otimam za pc i ps4 :mrgreen:
Mogu reći da su me ove diskusije prosto oduševile! Trentno igram BF1 i dobro se snalazim sa tenkovima iz 1.ww. Inače sam "profesor" za tenkove iz 20.stoljeća /T-34, T-55, T-72, M-84/. Ne igram online, jer zbog vida nisam to u mogućnosti.
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#9887 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by diablobih »

Nista, sljedece za sta trebas stediti pare je laserska operacija ociju i da progledas k'o beba :D
User avatar
dzeko1
Posts: 1221
Joined: 18/09/2012 13:55

#9888 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by dzeko1 »

Da se razumijemo, nemam ja nista protiv toga da je neko stariji gamer, nego sam samo rekao da mi je to neobicno obzirom na moje djedove i starije ljude koje poznajem, ali svi trebaju imati hobi, zasto to ne bi bio gaming, meni je to super, bolje nego karte i sah u domu penzionera :D
Ramsey8
Posts: 657
Joined: 04/11/2018 11:23

#9889 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Ramsey8 »

dobar je sah
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#9890 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

Sah je mnogo dobar za mozak, bolji od igrica :D
User avatar
dzeko1
Posts: 1221
Joined: 18/09/2012 13:55

#9891 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by dzeko1 »

I ja ga volim igrati, ali mi je nekako bzze kad vidim likove u parku sa onim gigantskim figurama kako igraju :D
l33t
Posts: 4787
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#9892 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by l33t »

glupo zvuci ali sah mi je zarazniji od igara, kad je bio EUR2016 sibalo se saha u kaficu non stop... zaraza
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#9893 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

l33t wrote:glupo zvuci ali sah mi je zarazniji od igara, kad je bio EUR2016 sibalo se saha u kaficu non stop... zaraza
Ja sam nedavno igrao na mobitelu sah par mjeseci... Bas se zarazio bio.
User avatar
pajogamer
Posts: 74
Joined: 22/11/2015 22:29

#9894 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by pajogamer »

diablobih wrote:Nista, sljedece za sta trebas stediti pare je laserska operacija ociju i da progledas k'o beba :D
Već sam operisao mrenu na jednom oku! Koštalo me kao jedna dobra grafička. Sam vid mi nije problematičan, ali imam trajno oštećenje vidnog polja. Pucačina koju igram mi znatno pomaže u uočavanju stvari.
User avatar
mufa1
Posts: 2240
Joined: 03/03/2014 19:26

#9895 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by mufa1 »

Pozdrav ljudi, ovako, sledeca situacija. Sklopio sam neku konfiguraciju, uglavnom na vase prijedloge ovdje, msi b450 tomahawk, amd ryzen 5 2600x, 16 gb gskill 3200 ram, asus gtx 1060 6gb graficka, za sad je ssd Samsungov 250gb, planiram nekad uzet 500gb nVme m2 isto samsung, i jos 1 ili 2 obicna diska za pohranu.. Mozda se i uradi neki overclock.. Eh sad, trenutno imam neku bezveznu prastaru napojnu, kolink 700W, koju planiram zamijenit nekom modularnom (da mogu fino slozit kablove) i sigurnijom. E ja pojma nemam koja jačina mi je neophodna da tjera sve ovo, da ne uzimam bezveze npr 800w ako moze i 600w bit dovoljno..
caseytron
Posts: 2413
Joined: 01/06/2016 16:42

#9896 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

mufa1 wrote:Pozdrav ljudi, ovako, sledeca situacija. Sklopio sam neku konfiguraciju, uglavnom na vase prijedloge ovdje, msi b450 tomahawk, amd ryzen 5 2600x, 16 gb gskill 3200 ram, asus gtx 1060 6gb graficka, za sad je ssd Samsungov 250gb, planiram nekad uzet 500gb nVme m2 isto samsung, i jos 1 ili 2 obicna diska za pohranu.. Mozda se i uradi neki overclock.. Eh sad, trenutno imam neku bezveznu prastaru napojnu, kolink 700W, koju planiram zamijenit nekom modularnom (da mogu fino slozit kablove) i sigurnijom. E ja pojma nemam koja jačina mi je neophodna da tjera sve ovo, da ne uzimam bezveze npr 800w ako moze i 600w bit dovoljno..
CORSAIR RMx Series 650W 80+ GOLD
I zavrsis pricu :-D
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#9897 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

Seasonic focus+
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#9898 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Maharadza »

mufa1 wrote:Pozdrav ljudi, ovako, sledeca situacija. Sklopio sam neku konfiguraciju, uglavnom na vase prijedloge ovdje, msi b450 tomahawk, amd ryzen 5 2600x, 16 gb gskill 3200 ram, asus gtx 1060 6gb graficka, za sad je ssd Samsungov 250gb, planiram nekad uzet 500gb nVme m2 isto samsung, i jos 1 ili 2 obicna diska za pohranu.. Mozda se i uradi neki overclock.. Eh sad, trenutno imam neku bezveznu prastaru napojnu, kolink 700W, koju planiram zamijenit nekom modularnom (da mogu fino slozit kablove) i sigurnijom. E ja pojma nemam koja jačina mi je neophodna da tjera sve ovo, da ne uzimam bezveze npr 800w ako moze i 600w bit dovoljno..
Ti si ono u Austriji?!

https://geizhals.at/corsair-rmx-series- ... 77727.html - ima FAN-STOP mode tj. ventilator se ne okreće ako nije pod dovoljnim opterećenjem

https://geizhals.at/be-quiet-straight-p ... 53718.html - nema FAN-STOP nego se vent. vrti stalno ali zato je sam ventilator garantovano tiši od ovoga u corsair napojnoj gore, naravno samo u slučaju kada se oba vrte, pa je možda corsair u prednosti jer ta gore konfa ne može dovoljno povući pa da se vent. mora paliti! Jedino možda ako ubaciš kasnije kakav novi ryzen 8 ili 16 core uz OC + neki AMD GPU uz OC pa se i vent. upali, možda?! :mrgreen:

Imaš i 650W verzije obje napojne ali razlika je desetak eur a ipak si sa 750W miran za tu komponentu, pa čak i ako nekada SLI/Crossfire postanu legit opcije, who knows, but you're ready?! :mrgreen: Ugl. nećeš pogriješiti koju god uzmeš. :thumbup:
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#9899 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Narode, kakvo je vase misljenje o zakrivljenim monitorima? :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9900 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by amar1994 »

Bacanje para,korisni su jedino ako radis u photoshopu,cad-u i slicno :)
Post Reply