Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#9851 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nesto se obatalilo?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9852 Re: Pitamo Mehanicare ?
spao kabl s bobine
- Paulaner
- Posts: 271
- Joined: 04/01/2014 21:23
#9853 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta moze biti uzrok variranju obrtaja u leru kod benzinca atmosferca.Obrtaji mi stoje na 600 kad je ugrijan motor i kad auto stoji u mjestu pocnu se dizati do 800-900 i spustati cak do 500,a kad se tako spusti onda se doda sam gas da se ne ugasi i sve tako. Nisam primjetio da je oslabila vuca,ne izbacuje nikakve greske,jedino sto sam primjetio kad mi se to desava i upalim klimu obrtaji skoce na 700-800,promjeni se zvuk motora ali su obrtaji konstantni.Nije to neki problem ali je pravo neprijatno jer osjetim na guzici da se auto strese i sve kontam sad ce se ugasit al nista,ne gasi se..
Jel imao neko slicno iskustvo?
Jel imao neko slicno iskustvo?
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#9854 Re: Pitamo Mehanicare ?
Treba ga staviti?bitanga_sa_otesa wrote:spao kabl s bobine
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9855 Re: Pitamo Mehanicare ?
mozda da ocistis klapnu gasa
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9856 Re: Pitamo Mehanicare ?
nezz,pitaj jeOptimist wrote: Treba ga staviti?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9857 Re: Pitamo Mehanicare ?
Optimist wrote:Treba ga staviti?bitanga_sa_otesa wrote:spao kabl s bobine
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#9858 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gjde ima uzeti grijace za 220CDI W203 motor OM646 i koji su kvalitetni proizvođači a sta izbgjegavati?
KOliko je cijena po komadu otprilike?
KOliko je cijena po komadu otprilike?
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9859 Re: Pitamo Mehanicare ?
hladan.preminger wrote:Gjde ima uzeti grijace za 220CDI W203 motor OM646 i koji su kvalitetni proizvođači a sta izbgjegavati?
KOliko je cijena po komadu otprilike?
Od zadnjeg raspitivanja za cijene grijaca, bar za moj auto, citroen, najskuplji proizvodjac je beru, 40 KM cijena za jedan, kazu i najbolji, pa onda, ngk, bosch, a od jeftinijih, nudio se borg, iskra, duplo i vise jeftiniji.
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#9860 Re: Pitamo Mehanicare ?
hvalakonektovan wrote:hladan.preminger wrote:Gjde ima uzeti grijace za 220CDI W203 motor OM646 i koji su kvalitetni proizvođači a sta izbgjegavati?
KOliko je cijena po komadu otprilike?
Od zadnjeg raspitivanja za cijene grijaca, bar za moj auto, citroen, najskuplji proizvodjac je beru, 40 KM cijena za jedan, kazu i najbolji, pa onda, ngk, bosch, a od jeftinijih, nudio se borg, iskra, duplo i vise jeftiniji.
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#9861 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sjebo mi se mehanizam kljuca,nece nikako da da ga zadrzava u oklopu,pokusavao sam napravit milion puta i nece pa nece,sta mi je cinit,jel bi morao kupovat novi oklop 
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#9862 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa jesi otvarao oklop da vidis sta je problem?
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#9863 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa jesam bas si corav jbt,vidis sta sam napiso,kljuc je skakavac i nece da ga zatvori u oklop,znaci viri vani,gledo sam nekoliko youtube klipova za peugeot i nece pa nece,djeloje jednostavno al nece klod mene ili ja radim nesto pogresnosupercali wrote:Pa jesi otvarao oklop da vidis sta je problem?
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#9864 Re: Pitamo Mehanicare ?
sta se, od rashladnog sistema, nalazi oko ili iznad desnog tocka?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9865 Re: Pitamo Mehanicare ?
exspanziona posuda , barem kod meneNed071 wrote:sta se, od rashladnog sistema, nalazi oko ili iznad desnog tocka?
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#9867 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jebem i ja tebe moze biti pokvaren i da nije otvoren tj nece da se preklopiHerr Flick wrote:Pa jesam bas si corav jbt,vidis sta sam napiso,kljuc je skakavac i nece da ga zatvori u oklop,znaci viri vani,gledo sam nekoliko youtube klipova za peugeot i nece pa nece,djeloje jednostavno al nece klod mene ili ja radim nesto pogresnosupercali wrote:Pa jesi otvarao oklop da vidis sta je problem?
Ne citam ti misli jbt
Hos da ti vidim ja ako ne bude onda kupuj oklop
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#9868 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sad nece da se otklopi,pa moram rucnosupercali wrote:Jebem i ja tebe moze biti pokvaren i da nije otvoren tj nece da se preklopiHerr Flick wrote:Pa jesam bas si corav jbt,vidis sta sam napiso,kljuc je skakavac i nece da ga zatvori u oklop,znaci viri vani,gledo sam nekoliko youtube klipova za peugeot i nece pa nece,djeloje jednostavno al nece klod mene ili ja radim nesto pogresnosupercali wrote:Pa jesi otvarao oklop da vidis sta je problem?
Ne citam ti misli jbt
Hos da ti vidim ja ako ne bude onda kupuj oklop
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9869 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja zamjenski oklop kupio, 11 KM, fercera bez greske. Sta se hebes s tim. 
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#9870 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znas li ti da se dobre suhovine moze uzet za te parekonektovan wrote:Ja zamjenski oklop kupio, 11 KM, fercera bez greske. Sta se hebes s tim.
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#9871 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitaj bitangu on je bravar
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9872 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bravarioc,...bleee_sa wrote:Pitaj bitangu on je bravar
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9874 Re: Pitamo Mehanicare ?
onda sam i ja tito 
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#9875 Re: Pitamo Mehanicare ?
đe je mango 
