Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#9851 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Nesto se obatalilo?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9852 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

spao kabl s bobine
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#9853 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Paulaner »

Sta moze biti uzrok variranju obrtaja u leru kod benzinca atmosferca.Obrtaji mi stoje na 600 kad je ugrijan motor i kad auto stoji u mjestu pocnu se dizati do 800-900 i spustati cak do 500,a kad se tako spusti onda se doda sam gas da se ne ugasi i sve tako. Nisam primjetio da je oslabila vuca,ne izbacuje nikakve greske,jedino sto sam primjetio kad mi se to desava i upalim klimu obrtaji skoce na 700-800,promjeni se zvuk motora ali su obrtaji konstantni.Nije to neki problem ali je pravo neprijatno jer osjetim na guzici da se auto strese i sve kontam sad ce se ugasit al nista,ne gasi se..
Jel imao neko slicno iskustvo?
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#9854 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

bitanga_sa_otesa wrote:spao kabl s bobine
Treba ga staviti?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9855 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mozda da ocistis klapnu gasa
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9856 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Optimist wrote: Treba ga staviti?
nezz,pitaj je :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9857 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Optimist wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:spao kabl s bobine
Treba ga staviti?
:mrgreen: :mrgreen:
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#9858 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

Gjde ima uzeti grijace za 220CDI W203 motor OM646 i koji su kvalitetni proizvođači a sta izbgjegavati?

KOliko je cijena po komadu otprilike?
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9859 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

hladan.preminger wrote:Gjde ima uzeti grijace za 220CDI W203 motor OM646 i koji su kvalitetni proizvođači a sta izbgjegavati?

KOliko je cijena po komadu otprilike?

Od zadnjeg raspitivanja za cijene grijaca, bar za moj auto, citroen, najskuplji proizvodjac je beru, 40 KM cijena za jedan, kazu i najbolji, pa onda, ngk, bosch, a od jeftinijih, nudio se borg, iskra, duplo i vise jeftiniji.
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#9860 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

konektovan wrote:
hladan.preminger wrote:Gjde ima uzeti grijace za 220CDI W203 motor OM646 i koji su kvalitetni proizvođači a sta izbgjegavati?

KOliko je cijena po komadu otprilike?

Od zadnjeg raspitivanja za cijene grijaca, bar za moj auto, citroen, najskuplji proizvodjac je beru, 40 KM cijena za jedan, kazu i najbolji, pa onda, ngk, bosch, a od jeftinijih, nudio se borg, iskra, duplo i vise jeftiniji.
hvala :thumbup:
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#9861 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Herr Flick »

Sjebo mi se mehanizam kljuca,nece nikako da da ga zadrzava u oklopu,pokusavao sam napravit milion puta i nece pa nece,sta mi je cinit,jel bi morao kupovat novi oklop :-)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#9862 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by supercali »

Pa jesi otvarao oklop da vidis sta je problem?
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#9863 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Herr Flick »

supercali wrote:Pa jesi otvarao oklop da vidis sta je problem?
Pa jesam bas si corav jbt,vidis sta sam napiso,kljuc je skakavac i nece da ga zatvori u oklop,znaci viri vani,gledo sam nekoliko youtube klipova za peugeot i nece pa nece,djeloje jednostavno al nece klod mene ili ja radim nesto pogresno :lol:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#9864 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

sta se, od rashladnog sistema, nalazi oko ili iznad desnog tocka?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9865 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Ned071 wrote:sta se, od rashladnog sistema, nalazi oko ili iznad desnog tocka?
exspanziona posuda , barem kod mene
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#9866 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

nešta mi šišti :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#9867 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by supercali »

Herr Flick wrote:
supercali wrote:Pa jesi otvarao oklop da vidis sta je problem?
Pa jesam bas si corav jbt,vidis sta sam napiso,kljuc je skakavac i nece da ga zatvori u oklop,znaci viri vani,gledo sam nekoliko youtube klipova za peugeot i nece pa nece,djeloje jednostavno al nece klod mene ili ja radim nesto pogresno :lol:
Jebem i ja tebe moze biti pokvaren i da nije otvoren tj nece da se preklopi
Ne citam ti misli jbt
Hos da ti vidim ja ako ne bude onda kupuj oklop :mrgreen:
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#9868 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Herr Flick »

supercali wrote:
Herr Flick wrote:
supercali wrote:Pa jesi otvarao oklop da vidis sta je problem?
Pa jesam bas si corav jbt,vidis sta sam napiso,kljuc je skakavac i nece da ga zatvori u oklop,znaci viri vani,gledo sam nekoliko youtube klipova za peugeot i nece pa nece,djeloje jednostavno al nece klod mene ili ja radim nesto pogresno :lol:
Jebem i ja tebe moze biti pokvaren i da nije otvoren tj nece da se preklopi
Ne citam ti misli jbt
Hos da ti vidim ja ako ne bude onda kupuj oklop :mrgreen:
Sad nece da se otklopi,pa moram rucno :lol: :lol: Mogu dat dzaba 15-20 maraka za novi oklop a bude ista situacija :-) :D 100% nesto pogresno radim al ne znam sta :o :o
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9869 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ja zamjenski oklop kupio, 11 KM, fercera bez greske. Sta se hebes s tim. :D
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#9870 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Herr Flick »

konektovan wrote:Ja zamjenski oklop kupio, 11 KM, fercera bez greske. Sta se hebes s tim. :D
Znas li ti da se dobre suhovine moze uzet za te pare :D :D
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#9871 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Pitaj bitangu on je bravar
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9872 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bleee_sa wrote:Pitaj bitangu on je bravar
Bravarioc,... :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#9873 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

i tito je bio bravar
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9874 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

onda sam i ja tito :D
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#9875 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

đe je mango :lol:
Post Reply