Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- Karabaja
- Posts: 2157
- Joined: 18/04/2004 16:12
- Location: Njemačka
#9851 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Još jedan štoje izašao na internetu samo zato što je izašao iz BiH
http://6yka.com/novosti/boris-iz-kaknja ... -si-otisao
http://6yka.com/novosti/boris-iz-kaknja ... -si-otisao
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9852 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
hint seo kalac na benzinskoj 
- amidzazeher
- Posts: 4006
- Joined: 14/04/2011 23:41
#9853 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nikad u zivotu! Zna se gdje se takve stvari kupuju.stakasa wrote:Pa je li i voce, povrce, meso, je li i to sve narucujes preko interneta?amidzazeher wrote:sumirprimus wrote:vec zamisljam kod nas svako sebi skenira i trpa u kese![]()
ne jede pitu ko ima nego ko je navikao
![]()
Jebote satrase se od posla, tolike pare zaradjuju i onda jos sam skenira i trpa u kese! Zato IKEA ubi pare!!
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9854 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Oklen' si ti upo, pa mi i pricamo o svakodnevnim namirnicamaamidzazeher wrote:Koji ce ti klinac karton mlijeka u kuci covjece, pa nije pivainsomnia78 wrote:Karton. Nije litar![]()
Nemas granapa blizu za te svakodnevne stvari?
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9855 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Amidza deder ti procitaj malo zadnje dvi stranice majke ti, ne radi se o amazon shopingamidzazeher wrote:Nikad u zivotu! Zna se gdje se takve stvari kupuju.stakasa wrote: Pa je li i voce, povrce, meso, je li i to sve narucujes preko interneta?
- amidzazeher
- Posts: 4006
- Joined: 14/04/2011 23:41
#9856 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Narucivao bi i ti jarane al ti zao platiti dostavu jer kontas da za te pare sto ti dovuku mozes jos kolut sudzuke uzeti 
I sta kazes ides satima kupovati svakodnevne namirnice
I sta kazes ides satima kupovati svakodnevne namirnice
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9857 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
vi idete u nabavku?
pa zasto vam kucne pomocnice sluze ???
pa zasto vam kucne pomocnice sluze ???
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9858 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne konzumiram mesoamidzazeher wrote:Narucivao bi i ti jarane al ti zao platiti dostavu jer kontas da za te pare sto ti dovuku mozes jos kolut sudzuke uzeti
I sta kazes ides satima kupovati svakodnevne namirnice
Inace u pravu si, zao mi tiplat dostavu...
- amidzazeher
- Posts: 4006
- Joined: 14/04/2011 23:41
#9859 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
sumirprimus wrote:vi idete u nabavku?
pa zasto vam kucne pomocnice sluze ???
A kakve pomocnice vidis da ljudi vole sami da skeniraju, malo im posla od 9-17 pa bi i posao kasirke da rade
- amidzazeher
- Posts: 4006
- Joined: 14/04/2011 23:41
#9860 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Mozda ti nije zao ali kolut sudzuke je kolut sudzuke512MB wrote:Ne konzumiram mesoamidzazeher wrote:Narucivao bi i ti jarane al ti zao platiti dostavu jer kontas da za te pare sto ti dovuku mozes jos kolut sudzuke uzeti
I sta kazes ides satima kupovati svakodnevne namirnice![]()
Inace u pravu si, zao mi tiplat dostavu...
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9861 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kako za koga..
-
detroit-mercy
- Posts: 16988
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#9862 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Za svaleranjesumirprimus wrote:vi idete u nabavku?
pa zasto vam kucne pomocnice sluze ???
- amidzazeher
- Posts: 4006
- Joined: 14/04/2011 23:41
#9863 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
detroit-mercy wrote:Za svaleranjesumirprimus wrote:vi idete u nabavku?
pa zasto vam kucne pomocnice sluze ???
-
Suzie Q
- Posts: 1359
- Joined: 08/04/2010 10:54
#9864 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Koliko se sjecam, Konzum u Lozionickoj je jos prije nekoliko godina imao ove samousluzne kase. Ne znam kakva je sad situacija.
Btw. Dostava kod vecine je od nekog iznosa obicno besplatna, nema se tu sta cigančiti
Btw. Dostava kod vecine je od nekog iznosa obicno besplatna, nema se tu sta cigančiti
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#9865 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Aldi i Lidl je do skora ukucavao one sifre artikla tako da mi je bilo zao onih sto rade na kasama. Treba to sve popamtiti.
Samousluzne kase nisu novina a jos uvijek ih ubacuju u mnoge trgovine.
Skener za samostalno skeniranje nekada i nije praktican. Dovoljno da jedan artikal ne skenira kako treba eto bruke na kasi nizasta.
Nesto najnovije sto se sprema, uzmes sta ti treba i izadjes. Sve ti je skenirano pa cak i sa kartice skinuto.
Samousluzne kase nisu novina a jos uvijek ih ubacuju u mnoge trgovine.
Skener za samostalno skeniranje nekada i nije praktican. Dovoljno da jedan artikal ne skenira kako treba eto bruke na kasi nizasta.
Nesto najnovije sto se sprema, uzmes sta ti treba i izadjes. Sve ti je skenirano pa cak i sa kartice skinuto.
-
detroit-mercy
- Posts: 16988
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#9866 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Sto da ne kolut sudzuke je kolut sudzuke puta 52 sedmice to su 52 koluta sudzuke za godinu. Mozes snabdjeti po komsiluka sa sudzukomamidzazeher wrote:Mozda ti nije zao ali kolut sudzuke je kolut sudzuke512MB wrote:Ne konzumiram mesoamidzazeher wrote:Narucivao bi i ti jarane al ti zao platiti dostavu jer kontas da za te pare sto ti dovuku mozes jos kolut sudzuke uzeti
I sta kazes ides satima kupovati svakodnevne namirnice![]()
Inace u pravu si, zao mi tiplat dostavu...
Ja uvijek volim da svojoj djeci kroz neke primjere pokazem kako zivot funkcionise i da ne trebaju biti ovce da ih svako sisa.
Tako prije mjesec dva, svratili ja i moj offspring do prodavnice da mi daju kredit jer djecija komoda koju sam kupio prije dvije sedmice za jednu cijenu sada je $100 jeftinija. 10 minuta cekanja i stoja se vrati na karticu. Usput smo obavili i shoping u prodavnici a trebao sam i da svratim do stanara (kojima rentam stan) da pokupim stanarinu i usput da pogledam jos nesto. Uglavnom, maculji koja stanuje u mom stanu (sto bi rekli, moze konju rep iscupat) dodje dostava iz prodavnice
Reko da i ja podijelim koju toplu ljudsku pricu dok je Havana u Banovicima
-
detroit-mercy
- Posts: 16988
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#9867 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Od kad je svaleranje pornic, pa i Arnold se svalero sa pomocnicomamidzazeher wrote:detroit-mercy wrote:Za svaleranjesumirprimus wrote:vi idete u nabavku?
pa zasto vam kucne pomocnice sluze ???pa nije zivot pornic
-
detroit-mercy
- Posts: 16988
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#9868 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Amazon uvodiMaraschino wrote:Aldi i Lidl je do skora ukucavao one sifre artikla tako da mi je bilo zao onih sto rade na kasama. Treba to sve popamtiti.
Samousluzne kase nisu novina a jos uvijek ih ubacuju u mnoge trgovine.
Skener za samostalno skeniranje nekada i nije praktican. Dovoljno da jedan artikal ne skenira kako treba eto bruke na kasi nizasta.
Nesto najnovije sto se sprema, uzmes sta ti treba i izadjes. Sve ti je skenirano pa cak i sa kartice skinuto.
- amidzazeher
- Posts: 4006
- Joined: 14/04/2011 23:41
#9869 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Skeneri i jesu prakticni kad uletis na brzinu, kupis dvije tri stvari! Sta treba da natovarim puna kolica pa skeniram! Zato postoji kucna dostava pa ko dingospo oni dodju a ti im pokazes gdje ce to spustiti 
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9870 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
ja po gebiru idem u sumu, nafatm si gljiva i bobica.
i ako sta ulovim bude i proteina.
i ako sta ulovim bude i proteina.
- amidzazeher
- Posts: 4006
- Joined: 14/04/2011 23:41
#9871 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
detroit-mercy wrote: Sto da ne kolut sudzuke je kolut sudzuke puta 52 sedmice to su 52 koluta sudzuke za godinu. Mozes snabdjeti po komsiluka sa sudzukomili umjesto sudzuke dodati novi TV, finu komodu za djeciju ili uplatiti djetetu par mjeseci muzickog obrazovanja
![]()
Ja uvijek volim da svojoj djeci kroz neke primjere pokazem kako zivot funkcionise i da ne trebaju biti ovce da ih svako sisa.
Tako prije mjesec dva, svratili ja i moj offspring do prodavnice da mi daju kredit jer djecija komoda koju sam kupio prije dvije sedmice za jednu cijenu sada je $100 jeftinija. 10 minuta cekanja i stoja se vrati na karticu. Usput smo obavili i shoping u prodavnici a trebao sam i da svratim do stanara (kojima rentam stan) da pokupim stanarinu i usput da pogledam jos nesto. Uglavnom, maculji koja stanuje u mom stanu (sto bi rekli, moze konju rep iscupat) dodje dostava iz prodavnice. Da skratim, dok smo isli nazad je pitam svoje dijete zna li sta je bilo ono, kaze "Online Shopping i Dostava", nije reko nego dok je ovaca bice i vune. Reko ovo ti je klasican primjer ovce, placa za dostavu, placa meni za stan i ko zna jos za sta sve placa a da ima dva klikera u glavi ne bi placala ni za sta od ovih stvari.
Reko da i ja podijelim koju toplu ljudsku pricu dok je Havana u Banovicima
E svasta cu ovdje procitati
- Bluemore
- Posts: 4375
- Joined: 18/06/2010 21:18
#9872 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Imas rukavice na pumpi klixkonjislav wrote:Mene iznenadilo kada sam se vozio autom iz Sarajeva do Berlina. Gdje god da stanemo na benzinsku pumpu, moraš sam si sipati gorivo. Ne bi to meni bio problem da meni poslije toga ne smrde ruke, ne možeš obrisati.sumirprimus wrote:nikad ne sipam sam sebi gorivo, sta god da se desi oni su krivi. bolje oni nego ja
Kasnije počeo koristiti maramicu kada sipam gorivo, iako pomaže, još se malo osjeti. To da bi riješio moraš maksuz ponijeti najlonske rukavice kada hoćeš da sipaš gorivo.
-
detroit-mercy
- Posts: 16988
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#9873 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
I tebi cu ako treba doci na noge da ti pokupim lovuamidzazeher wrote:detroit-mercy wrote: Sto da ne kolut sudzuke je kolut sudzuke puta 52 sedmice to su 52 koluta sudzuke za godinu. Mozes snabdjeti po komsiluka sa sudzukomili umjesto sudzuke dodati novi TV, finu komodu za djeciju ili uplatiti djetetu par mjeseci muzickog obrazovanja
![]()
Ja uvijek volim da svojoj djeci kroz neke primjere pokazem kako zivot funkcionise i da ne trebaju biti ovce da ih svako sisa.
Tako prije mjesec dva, svratili ja i moj offspring do prodavnice da mi daju kredit jer djecija komoda koju sam kupio prije dvije sedmice za jednu cijenu sada je $100 jeftinija. 10 minuta cekanja i stoja se vrati na karticu. Usput smo obavili i shoping u prodavnici a trebao sam i da svratim do stanara (kojima rentam stan) da pokupim stanarinu i usput da pogledam jos nesto. Uglavnom, maculji koja stanuje u mom stanu (sto bi rekli, moze konju rep iscupat) dodje dostava iz prodavnice. Da skratim, dok smo isli nazad je pitam svoje dijete zna li sta je bilo ono, kaze "Online Shopping i Dostava", nije reko nego dok je ovaca bice i vune. Reko ovo ti je klasican primjer ovce, placa za dostavu, placa meni za stan i ko zna jos za sta sve placa a da ima dva klikera u glavi ne bi placala ni za sta od ovih stvari.
Reko da i ja podijelim koju toplu ljudsku pricu dok je Havana u Banovicimai sta kazes on ovca a ti mu dosao na noge
![]()
E svasta cu ovdje procitati
A ti ako ti imponuje kad ti gazda dodje "na noge" da ti pokupi lovu onda super. Barem za trenutak imas statisfakciju da si u povlastenom polozaju
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9874 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
meni je u svoj toj prici najmutniji bio sto ju je oslovio sa maculja. ima tu nesto, jel cemu bar 
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#9875 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Realno, moze ti zeni vreca brasni tri godineamidzazeher wrote:Skeneri i jesu prakticni kad uletis na brzinu, kupis dvije tri stvari! Sta treba da natovarim puna kolica pa skeniram! Zato postoji kucna dostava pa ko dingospo oni dodju a ti im pokazes gdje ce to spustiti
