Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#9851 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Karabaja »

Još jedan štoje izašao na internetu samo zato što je izašao iz BiH

http://6yka.com/novosti/boris-iz-kaknja ... -si-otisao
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9852 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

hint seo kalac na benzinskoj :D
User avatar
amidzazeher
Posts: 4006
Joined: 14/04/2011 23:41

#9853 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by amidzazeher »

stakasa wrote:
amidzazeher wrote:
sumirprimus wrote:vec zamisljam kod nas svako sebi skenira i trpa u kese :D :skoljka:
:lol: ne jede pitu ko ima nego ko je navikao :D
Jebote satrase se od posla, tolike pare zaradjuju i onda jos sam skenira i trpa u kese! Zato IKEA ubi pare!!
Pa je li i voce, povrce, meso, je li i to sve narucujes preko interneta?
Nikad u zivotu! Zna se gdje se takve stvari kupuju.
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9854 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

amidzazeher wrote:
insomnia78 wrote:Karton. Nije litar
Koji ce ti klinac karton mlijeka u kuci covjece, pa nije piva :lol:
Nemas granapa blizu za te svakodnevne stvari?
Oklen' si ti upo, pa mi i pricamo o svakodnevnim namirnicama :mrgreen:
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9855 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

amidzazeher wrote:
stakasa wrote: Pa je li i voce, povrce, meso, je li i to sve narucujes preko interneta?
Nikad u zivotu! Zna se gdje se takve stvari kupuju.
Amidza deder ti procitaj malo zadnje dvi stranice majke ti, ne radi se o amazon shoping :thumbup:
User avatar
amidzazeher
Posts: 4006
Joined: 14/04/2011 23:41

#9856 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by amidzazeher »

Narucivao bi i ti jarane al ti zao platiti dostavu jer kontas da za te pare sto ti dovuku mozes jos kolut sudzuke uzeti :)

I sta kazes ides satima kupovati svakodnevne namirnice :run:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9857 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

vi idete u nabavku?
pa zasto vam kucne pomocnice sluze ??? :D
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9858 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

amidzazeher wrote:Narucivao bi i ti jarane al ti zao platiti dostavu jer kontas da za te pare sto ti dovuku mozes jos kolut sudzuke uzeti :)

I sta kazes ides satima kupovati svakodnevne namirnice :run:
Ne konzumiram meso :-D

Inace u pravu si, zao mi tiplat dostavu...
User avatar
amidzazeher
Posts: 4006
Joined: 14/04/2011 23:41

#9859 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by amidzazeher »

sumirprimus wrote:vi idete u nabavku?
pa zasto vam kucne pomocnice sluze ??? :D
:lol:
A kakve pomocnice vidis da ljudi vole sami da skeniraju, malo im posla od 9-17 pa bi i posao kasirke da rade :)
User avatar
amidzazeher
Posts: 4006
Joined: 14/04/2011 23:41

#9860 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by amidzazeher »

512MB wrote:
amidzazeher wrote:Narucivao bi i ti jarane al ti zao platiti dostavu jer kontas da za te pare sto ti dovuku mozes jos kolut sudzuke uzeti :)

I sta kazes ides satima kupovati svakodnevne namirnice :run:
Ne konzumiram meso :-D

Inace u pravu si, zao mi tiplat dostavu...
Mozda ti nije zao ali kolut sudzuke je kolut sudzuke :)
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9861 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Kako za koga..
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9862 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

sumirprimus wrote:vi idete u nabavku?
pa zasto vam kucne pomocnice sluze ??? :D
Za svaleranje :izet:
User avatar
amidzazeher
Posts: 4006
Joined: 14/04/2011 23:41

#9863 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by amidzazeher »

detroit-mercy wrote:
sumirprimus wrote:vi idete u nabavku?
pa zasto vam kucne pomocnice sluze ??? :D
Za svaleranje :izet:
:lol: pa nije zivot pornic :lol:
Suzie Q
Posts: 1359
Joined: 08/04/2010 10:54

#9864 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Suzie Q »

Koliko se sjecam, Konzum u Lozionickoj je jos prije nekoliko godina imao ove samousluzne kase. Ne znam kakva je sad situacija.

Btw. Dostava kod vecine je od nekog iznosa obicno besplatna, nema se tu sta cigančiti
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#9865 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Maraschino »

Aldi i Lidl je do skora ukucavao one sifre artikla tako da mi je bilo zao onih sto rade na kasama. Treba to sve popamtiti.
Samousluzne kase nisu novina a jos uvijek ih ubacuju u mnoge trgovine.
Skener za samostalno skeniranje nekada i nije praktican. Dovoljno da jedan artikal ne skenira kako treba eto bruke na kasi nizasta.

Nesto najnovije sto se sprema, uzmes sta ti treba i izadjes. Sve ti je skenirano pa cak i sa kartice skinuto. :D
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9866 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

amidzazeher wrote:
512MB wrote:
amidzazeher wrote:Narucivao bi i ti jarane al ti zao platiti dostavu jer kontas da za te pare sto ti dovuku mozes jos kolut sudzuke uzeti :)

I sta kazes ides satima kupovati svakodnevne namirnice :run:
Ne konzumiram meso :-D

Inace u pravu si, zao mi tiplat dostavu...
Mozda ti nije zao ali kolut sudzuke je kolut sudzuke :)
Sto da ne kolut sudzuke je kolut sudzuke puta 52 sedmice to su 52 koluta sudzuke za godinu. Mozes snabdjeti po komsiluka sa sudzukom :mrgreen: ili umjesto sudzuke dodati novi TV, finu komodu za djeciju ili uplatiti djetetu par mjeseci muzickog obrazovanja :mrgreen:
Ja uvijek volim da svojoj djeci kroz neke primjere pokazem kako zivot funkcionise i da ne trebaju biti ovce da ih svako sisa.
Tako prije mjesec dva, svratili ja i moj offspring do prodavnice da mi daju kredit jer djecija komoda koju sam kupio prije dvije sedmice za jednu cijenu sada je $100 jeftinija. 10 minuta cekanja i stoja se vrati na karticu. Usput smo obavili i shoping u prodavnici a trebao sam i da svratim do stanara (kojima rentam stan) da pokupim stanarinu i usput da pogledam jos nesto. Uglavnom, maculji koja stanuje u mom stanu (sto bi rekli, moze konju rep iscupat) dodje dostava iz prodavnice :mrgreen:. Da skratim, dok smo isli nazad je pitam svoje dijete zna li sta je bilo ono, kaze "Online Shopping i Dostava", nije reko nego dok je ovaca bice i vune. Reko ovo ti je klasican primjer ovce, placa za dostavu, placa meni za stan i ko zna jos za sta sve placa a da ima dva klikera u glavi ne bi placala ni za sta od ovih stvari.
Reko da i ja podijelim koju toplu ljudsku pricu dok je Havana u Banovicima :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9867 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

amidzazeher wrote:
detroit-mercy wrote:
sumirprimus wrote:vi idete u nabavku?
pa zasto vam kucne pomocnice sluze ??? :D
Za svaleranje :izet:
:lol: pa nije zivot pornic :lol:
Od kad je svaleranje pornic, pa i Arnold se svalero sa pomocnicom :roll:
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9868 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

Maraschino wrote:Aldi i Lidl je do skora ukucavao one sifre artikla tako da mi je bilo zao onih sto rade na kasama. Treba to sve popamtiti.
Samousluzne kase nisu novina a jos uvijek ih ubacuju u mnoge trgovine.
Skener za samostalno skeniranje nekada i nije praktican. Dovoljno da jedan artikal ne skenira kako treba eto bruke na kasi nizasta.

Nesto najnovije sto se sprema, uzmes sta ti treba i izadjes. Sve ti je skenirano pa cak i sa kartice skinuto. :D
Amazon uvodi :mrgreen:
User avatar
amidzazeher
Posts: 4006
Joined: 14/04/2011 23:41

#9869 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by amidzazeher »

Skeneri i jesu prakticni kad uletis na brzinu, kupis dvije tri stvari! Sta treba da natovarim puna kolica pa skeniram! Zato postoji kucna dostava pa ko dingospo oni dodju a ti im pokazes gdje ce to spustiti :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9870 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

ja po gebiru idem u sumu, nafatm si gljiva i bobica.
i ako sta ulovim bude i proteina.
User avatar
amidzazeher
Posts: 4006
Joined: 14/04/2011 23:41

#9871 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by amidzazeher »

detroit-mercy wrote: Sto da ne kolut sudzuke je kolut sudzuke puta 52 sedmice to su 52 koluta sudzuke za godinu. Mozes snabdjeti po komsiluka sa sudzukom :mrgreen: ili umjesto sudzuke dodati novi TV, finu komodu za djeciju ili uplatiti djetetu par mjeseci muzickog obrazovanja :mrgreen:
Ja uvijek volim da svojoj djeci kroz neke primjere pokazem kako zivot funkcionise i da ne trebaju biti ovce da ih svako sisa.
Tako prije mjesec dva, svratili ja i moj offspring do prodavnice da mi daju kredit jer djecija komoda koju sam kupio prije dvije sedmice za jednu cijenu sada je $100 jeftinija. 10 minuta cekanja i stoja se vrati na karticu. Usput smo obavili i shoping u prodavnici a trebao sam i da svratim do stanara (kojima rentam stan) da pokupim stanarinu i usput da pogledam jos nesto. Uglavnom, maculji koja stanuje u mom stanu (sto bi rekli, moze konju rep iscupat) dodje dostava iz prodavnice :mrgreen:. Da skratim, dok smo isli nazad je pitam svoje dijete zna li sta je bilo ono, kaze "Online Shopping i Dostava", nije reko nego dok je ovaca bice i vune. Reko ovo ti je klasican primjer ovce, placa za dostavu, placa meni za stan i ko zna jos za sta sve placa a da ima dva klikera u glavi ne bi placala ni za sta od ovih stvari.
Reko da i ja podijelim koju toplu ljudsku pricu dok je Havana u Banovicima :mrgreen:
:lol: i sta kazes on ovca a ti mu dosao na noge :lol:

E svasta cu ovdje procitati
User avatar
Bluemore
Posts: 4375
Joined: 18/06/2010 21:18

#9872 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Bluemore »

konjislav wrote:
sumirprimus wrote:nikad ne sipam sam sebi gorivo, sta god da se desi oni su krivi. bolje oni nego ja :D
Mene iznenadilo kada sam se vozio autom iz Sarajeva do Berlina. Gdje god da stanemo na benzinsku pumpu, moraš sam si sipati gorivo. Ne bi to meni bio problem da meni poslije toga ne smrde ruke, ne možeš obrisati.
Kasnije počeo koristiti maramicu kada sipam gorivo, iako pomaže, još se malo osjeti. To da bi riješio moraš maksuz ponijeti najlonske rukavice kada hoćeš da sipaš gorivo.
Imas rukavice na pumpi klix
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9873 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

amidzazeher wrote:
detroit-mercy wrote: Sto da ne kolut sudzuke je kolut sudzuke puta 52 sedmice to su 52 koluta sudzuke za godinu. Mozes snabdjeti po komsiluka sa sudzukom :mrgreen: ili umjesto sudzuke dodati novi TV, finu komodu za djeciju ili uplatiti djetetu par mjeseci muzickog obrazovanja :mrgreen:
Ja uvijek volim da svojoj djeci kroz neke primjere pokazem kako zivot funkcionise i da ne trebaju biti ovce da ih svako sisa.
Tako prije mjesec dva, svratili ja i moj offspring do prodavnice da mi daju kredit jer djecija komoda koju sam kupio prije dvije sedmice za jednu cijenu sada je $100 jeftinija. 10 minuta cekanja i stoja se vrati na karticu. Usput smo obavili i shoping u prodavnici a trebao sam i da svratim do stanara (kojima rentam stan) da pokupim stanarinu i usput da pogledam jos nesto. Uglavnom, maculji koja stanuje u mom stanu (sto bi rekli, moze konju rep iscupat) dodje dostava iz prodavnice :mrgreen:. Da skratim, dok smo isli nazad je pitam svoje dijete zna li sta je bilo ono, kaze "Online Shopping i Dostava", nije reko nego dok je ovaca bice i vune. Reko ovo ti je klasican primjer ovce, placa za dostavu, placa meni za stan i ko zna jos za sta sve placa a da ima dva klikera u glavi ne bi placala ni za sta od ovih stvari.
Reko da i ja podijelim koju toplu ljudsku pricu dok je Havana u Banovicima :mrgreen:
:lol: i sta kazes on ovca a ti mu dosao na noge :lol:

E svasta cu ovdje procitati
I tebi cu ako treba doci na noge da ti pokupim lovu :mrgreen:.
A ti ako ti imponuje kad ti gazda dodje "na noge" da ti pokupi lovu onda super. Barem za trenutak imas statisfakciju da si u povlastenom polozaju :mrgreen: .
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9874 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

meni je u svoj toj prici najmutniji bio sto ju je oslovio sa maculja. ima tu nesto, jel cemu bar :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#9875 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by stakasa »

amidzazeher wrote:Skeneri i jesu prakticni kad uletis na brzinu, kupis dvije tri stvari! Sta treba da natovarim puna kolica pa skeniram! Zato postoji kucna dostava pa ko dingospo oni dodju a ti im pokazes gdje ce to spustiti :D
Realno, moze ti zeni vreca brasni tri godine :D . Ako je kuca imalo domacinskija ne funkcionise to tako. U pravu je ovaj 512
Post Reply