PC gamerske konfiguracije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
l33t
Posts: 4787
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#9851 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by l33t »

febo_acm wrote:1050ti je nesto kao golf 2
hvala ti
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9852 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Prije je kao Golf 3

Svi koji imaju slabije, gledaju u njega kao u zvijezdu
A kad kupe, skontaju da ne može meda :D
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9853 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by zippoo87 »

febo_acm wrote:1050ti je nesto kao golf 2
znaci beton :lol:
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#9854 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

Averus wrote:Prije je kao Golf 3

Svi koji imaju slabije, gledaju u njega kao u zvijezdu
A kad kupe, skontaju da ne može meda :D
Ima smisla. Uz vadionu... Lako ga je odrzavati :D
l33t
Posts: 4787
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#9855 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by l33t »

sta je ovo klub hejtera 1050ti grafe? :-) :roll:
User avatar
dzeko1
Posts: 1221
Joined: 18/09/2012 13:55

#9856 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by dzeko1 »

febo_acm wrote:1050ti je nesto kao golf 2
Bolje i golf 2, nego autobus pa presjedaj na tramvaj, pa opet na autobus :D :D
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#9857 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by diablobih »

dzeko1 wrote:
febo_acm wrote:1050ti je nesto kao golf 2
Bolje i golf 2, nego autobus pa presjedaj na tramvaj, pa opet na autobus :D :D
Zar nisi vidio reklamu u tramvaju, da je bolje se voziti grasom nego autom ? :D

Evo, nasao sam je :D

Image
Last edited by diablobih on 05/02/2019 23:18, edited 1 time in total.
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#9858 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

l33t wrote:sta je ovo klub hejtera 1050ti grafe? :-) :roll:
Ma jok, ali treba biti realan i reći da je od Paskala odnosno 10te serije samo 1030 ispod nje ilitiga da je predzadnja a ovdje se na forumu diže u nebesa kao da je za entuzijaste :izet:
Zato malo sarkazma nije na odmet :thumbup:

U vakat bila fina budžet opcija, i danas je ok za esports, tu nema fule :thumbup:
l33t
Posts: 4787
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#9859 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by l33t »

avaks wrote:
l33t wrote:sta je ovo klub hejtera 1050ti grafe? :-) :roll:
Ma jok, ali treba biti realan i reći da je od Paskala odnosno 10te serije samo 1030 ispod nje ilitiga da je predzadnja a ovdje se na forumu diže u nebesa kao da je za entuzijaste :izet:
Zato malo sarkazma nije na odmet :thumbup:

U vakat bila fina budžet opcija, i danas je ok za esports, tu nema fule :thumbup:
Pa budzet normalno :D meni je dosta posluzila za vise od 12-13mj igranja... ali evo vec sad noviji naslov spada do 50ak fpsa ... ovaj apex legends
User avatar
ferratilis
Posts: 8374
Joined: 25/11/2013 16:48

#9860 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by ferratilis »

Vi izgleda zaboravili kolika je kod nas prosjecna plata. :-) Nekom je i 1050 investicija.
caseytron
Posts: 2411
Joined: 01/06/2016 16:42

#9861 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

ferratilis wrote:Vi izgleda zaboravili kolika je kod nas prosjecna plata. :-) Nekom je i 1050 investicija.
Slazem se, ljudi o tome ne misle uopste.
User avatar
dzeko1
Posts: 1221
Joined: 18/09/2012 13:55

#9862 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by dzeko1 »

Ja imam 1050 TI, i nisam zadovoljan istom, za tu cijenu je trebala bolje da radi, ali jbg, ja kupio kad su cijene bile do neba zbog mininga :D
User avatar
pajogamer
Posts: 74
Joined: 22/11/2015 22:29

#9863 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by pajogamer »

ferratilis wrote:Vi izgleda zaboravili kolika je kod nas prosjecna plata. :-) Nekom je i 1050 investicija.
Ja sam npr. penzioner, ali ću za grafulju izdvojiti barem 1K BM. Vidim da ne treba pretjerivati. Primjenjujem jednostavan recept: ne pušim! A što volim - volim. Ne mogu ni sve igre dotjerati do kraja, ali barem 98% mogu.
relevantan
Posts: 777
Joined: 08/10/2011 22:30

#9864 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by relevantan »

I ja jedva čekam penzijske dane pa da se počastim ko čoek :D Do tad će ova 1050ti još dugo da vrti.
Ramsey8
Posts: 657
Joined: 04/11/2018 11:23

#9865 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Ramsey8 »

Dajte anketu da vidimo ko vjeruje da je ovaj penzioner :mrgreen:
User avatar
pajogamer
Posts: 74
Joined: 22/11/2015 22:29

#9866 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by pajogamer »

relevantan wrote:I ja jedva čekam penzijske dane pa da se počastim ko čoek :D Do tad će ova 1050ti još dugo da vrti.
Sad imam vremena na pretek: mogu spavati koliko hoću i igrati "dok me ruke ne zabole"! Ne smijem voziti, ne mogu ratovati /u igrama mogu sve/, ne volim provoditi dane po kafićima, prilično sam skroman, a znam i da naplatim svoje znanje /bilo i toga ali sad manje/, štednja mi nije strana, pa priuštim šta želim. Doduše, ponekad obujem izderane čarape / ne uočim/, ali zato imam tih i moćan računar!
User avatar
pajogamer
Posts: 74
Joined: 22/11/2015 22:29

#9867 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by pajogamer »

Ramsey8 wrote:Dajte anketu da vidimo ko vjeruje da je ovaj penzioner :mrgreen:
Pripadam grupi "malo jačih penzionera", ali ne i sa najvišim penzijama. Zlatna sredina!
Ramsey8
Posts: 657
Joined: 04/11/2018 11:23

#9868 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Ramsey8 »

pajogamer wrote:
Ramsey8 wrote:Dajte anketu da vidimo ko vjeruje da je ovaj penzioner :mrgreen:
Pripadam grupi "malo jačih penzionera", ali ne i sa najvišim penzijama. Zlatna sredina!
Ma brate puno potenciras to da si star pa ti nesto i ne vjerujem :mrgreen:
User avatar
dzeko1
Posts: 1221
Joined: 18/09/2012 13:55

#9869 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by dzeko1 »

Ni ja nikako ne mogu da zamislim penzosa gamera, ali ajd, ne vidim razloga zasto bi covjek lagao :D
User avatar
dzeko1
Posts: 1221
Joined: 18/09/2012 13:55

#9870 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by dzeko1 »

Ni ja nikako ne mogu da zamislim penzosa gamera, ali ajd, ne vidim razloga zasto bi covjek lagao :D
User avatar
Qler
Posts: 25830
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#9871 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Qler »

Ja sam malo obnovio konfu :) Ryzer 2700, 16GB DDR4 i RX 570 :D
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9872 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

Qler wrote:Ja sam malo obnovio konfu :) Ryzer 2700, 16GB DDR4 i RX 570 :D
AMD for life :D Šteta što na to nisi uzeo bar 580ku al et, valjda se ukaže prilika za upgrade u budućnosti. Koju si ploču uzeo, napojnu?
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9873 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

dzeko1 wrote:Ni ja nikako ne mogu da zamislim penzosa gamera, ali ajd, ne vidim razloga zasto bi covjek lagao :D

nemaš šta zamišljati, takvih ljudi ima koliko hoćeš. Ja na poslu imam starijeg kolegu, blizu 50 godina ima i šuta npr PUBG redovno u zadnje vrijeme, odnosno, čovjek je gamer :D





User avatar
Qler
Posts: 25830
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#9874 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Qler »

aditon wrote:
Qler wrote:Ja sam malo obnovio konfu :) Ryzer 2700, 16GB DDR4 i RX 570 :D
AMD for life :D Šteta što na to nisi uzeo bar 580ku al et, valjda se ukaže prilika za upgrade u budućnosti. Koju si ploču uzeo, napojnu?
Napojna je moja stara CM Real Power 620W modular, a ploca Aours Gigabyte X470 Gaming 5 WiFi
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#9875 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

caseytron wrote:
ferratilis wrote:Vi izgleda zaboravili kolika je kod nas prosjecna plata. :-) Nekom je i 1050 investicija.
Slazem se, ljudi o tome ne misle uopste.
A ko nam je kriv što je standard ko u Africi, većini je investicija i ono osnovno (stanovanje - režije, hrana i piće), u potpunosti razumijem o čemu pričamo. Evo i na ovoj temi više od pola likova nema svoja primanja ja garantujem, znači svaka gaming konfiguracija je žešća investicija da ne kažem luksuz.
Ali, opet naglašavam da, to ne mijenja činjenicu da je 1050 druga od dna što se tiče performansi u seriji 10, znači nužno zlo (ove rtx nećemo ni spominjati). Što drug Febo veli Golf 2 :izet:.
Post Reply