Noseno deklo od zenice, maglaja, doboja do ljubuskog... Zavare ljudi i prilikom hladjenja var pukne... Pukla navodno korpa i napravila mali ris... Od druga dobrog je to auto pa belajse stim bas drugo.. Novo deklo 1800 KM a polovno niko neda bez mjenjaca... Kaze nije pametan... Sliku trenutno nemam al mogu mozda sutra slikat stavitbitanga_sa_otesa wrote:daj sliku tog dekla.
vw obicno ima limena dekla ,a kuciste je aluminijsko ,nikakav problem to nije zavariti...al moguce da su razvili neku vanzemaljsku tehnologiju...
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#9826 Re: Pitamo Mehanicare ?
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#9827 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mogul' ja bit pametan za njega
Nek proda to i kupi nešto što može održavat
Nek proda to i kupi nešto što može održavat
-
SHTEVELEC
- Posts: 548
- Joined: 19/03/2010 15:43
#9828 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zadnje auto sam dobio bez katalizatora (bivsi vlasnik ga skin'o), posto meni to ide na zivce stavio sam zamjenski, izas'o me sa ugradnjom oko 200KM cini mi se, za sada radi ok (4.5 godine, oko 140k pres'o)Throttle wrote:Jap, to je to
Ostalo je sad sve to kao na fotki samo je izbijen iz kucista...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9829 Re: Pitamo Mehanicare ?
onda to nije deklo vec kuciste,zvono...da nije od magnezijuma? po opisu mi lici na to,samo jedan ciko bio u sa sto je znao variti magnezijum ,umro je nedavno 
- muha_sa
- Posts: 140353
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#9830 Re: Pitamo Mehanicare ?
Donesi meni deklo
Ako ga ja ne mogu zavarit ne moze niko
Ako ga ja ne mogu zavarit ne moze niko
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#9831 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kaze upravu si... Ima primjese magnezijuma... Nakon sto se to desilo prije pola godine... Zamjenjen komplet set kvacila i zavaren u ljubuskom... Trajalo pola godine i opet isto... Jel moguce da je to sa magnezijem tolika nuklearna fizika ?bitanga_sa_otesa wrote:onda to nije deklo vec kuciste,zvono...da nije od magnezijuma? po opisu mi lici na to,samo jedan ciko bio u sa sto je znao variti magnezijum ,umro je nedavno
Hvala bitanga
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#9832 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ostavi u pp broj pa cu proslijedit da zove...muha_sa wrote:Donesi meni deklo
Ako ga ja ne mogu zavarit ne moze niko
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9833 Re: Pitamo Mehanicare ?
mora bit posebna zica za varenje magnezijuma ,muha ce ti objasniti
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#9834 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala... Kaze mnogi mu kazu moze to garant donesi on odnese... Kaze eto ne moze.... I tako u krug... Muha proslijedi broj pa da se cujete... Cojek je na aparatimabitanga_sa_otesa wrote:mora bit posebna zica za varenje magnezijuma ,muha ce ti objasniti
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9835 Re: Pitamo Mehanicare ?
etoSHTEVELEC wrote:Zadnje auto sam dobio bez katalizatora (bivsi vlasnik ga skin'o), posto meni to ide na zivce stavio sam zamjenski, izas'o me sa ugradnjom oko 200KM cini mi se, za sada radi ok (4.5 godine, oko 140k pres'o)Throttle wrote:Jap, to je to
Ostalo je sad sve to kao na fotki samo je izbijen iz kucista...
- muha_sa
- Posts: 140353
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#9836 Re: Pitamo Mehanicare ?
mnogi mu rekli da ne mogu zavaritdgL_ wrote:Hvala... Kaze mnogi mu kazu moze to garant donesi on odnese... Kaze eto ne moze.... I tako u krug... Muha proslijedi broj pa da se cujete... Cojek je na aparatimabitanga_sa_otesa wrote:mora bit posebna zica za varenje magnezijuma ,muha ce ti objasniti
ne bih da se i u mene razocara i da džaba donosi
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#9837 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ostavi broj druze pls... Auto je na dizalici i nek ti donese deklo pa pokusaj... Ako se razumijes u problematiku...muha_sa wrote:mnogi mu rekli da ne mogu zavaritdgL_ wrote:Hvala... Kaze mnogi mu kazu moze to garant donesi on odnese... Kaze eto ne moze.... I tako u krug... Muha proslijedi broj pa da se cujete... Cojek je na aparatimabitanga_sa_otesa wrote:mora bit posebna zica za varenje magnezijuma ,muha ce ti objasnitimožda fakat ne može
ne bih da se i u mene razocara i da džaba donosi
Kaze iz doboja mu lik reko donesi ba nema materijala da se ne moze varit... Kaze napravio mu rupu velicine otvora case... Poslije naso neko polovno sa istim kvarom ali manjom rupom i eto... U ljubuakom zavareno i opet nista...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9838 Re: Pitamo Mehanicare ?
lajk za tog iz doboja

- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#9839 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nista puljka Ctrl-Alt-F15.muha_sa wrote:mnogi mu rekli da ne mogu zavaritdgL_ wrote:Hvala... Kaze mnogi mu kazu moze to garant donesi on odnese... Kaze eto ne moze.... I tako u krug... Muha proslijedi broj pa da se cujete... Cojek je na aparatimabitanga_sa_otesa wrote:mora bit posebna zica za varenje magnezijuma ,muha ce ti objasnitimožda fakat ne može
ne bih da se i u mene razocara i da džaba donosi
- muha_sa
- Posts: 140353
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#9840 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovdje ide rapidograf ko macola
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#9841 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uh dobar si. Rapidografe sam zaboravio.muha_sa wrote:![]()
![]()
Ovdje ide rapidograf ko macola
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#9842 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje si kupio kat? Autodijelovi il neka zasebno firma? Volio bih i ja da to bude kao fabrički, sad je malo glasnije auto pa me tjera da ga ubijamSHTEVELEC wrote:Zadnje auto sam dobio bez katalizatora (bivsi vlasnik ga skin'o), posto meni to ide na zivce stavio sam zamjenski, izas'o me sa ugradnjom oko 200KM cini mi se, za sada radi ok (4.5 godine, oko 140k pres'o)Throttle wrote:Jap, to je to
Ostalo je sad sve to kao na fotki samo je izbijen iz kucista...
- konektovan
- Posts: 51385
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9843 Re: Pitamo Mehanicare ?
Throttle wrote:Gdje si kupio kat? Autodijelovi il neka zasebno firma? Volio bih i ja da to bude kao fabrički, sad je malo glasnije auto pa me tjera da ga ubijamSHTEVELEC wrote:Zadnje auto sam dobio bez katalizatora (bivsi vlasnik ga skin'o), posto meni to ide na zivce stavio sam zamjenski, izas'o me sa ugradnjom oko 200KM cini mi se, za sada radi ok (4.5 godine, oko 140k pres'o)Throttle wrote:Jap, to je to
Ostalo je sad sve to kao na fotki samo je izbijen iz kucista...
Univerzalni katalizatori EURO 4 (Po dog ... 444/809186
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#9844 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zahvaljujemkonektovan wrote: Univerzalni katalizatori EURO 4 (Po dog ... 444/809186
-
SHTEVELEC
- Posts: 548
- Joined: 19/03/2010 15:43
#9845 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kupio i ugradio u Barbicu (kod Kiseljaka), isto to trazio u Dodexu al' mi trazili skoro duplo vise para. Nisam drugo nigdje ni gled'o, doduse ne znam ni gdje bih drugo trazio...Throttle wrote:Gdje si kupio kat? Autodijelovi il neka zasebno firma? Volio bih i ja da to bude kao fabrički, sad je malo glasnije auto pa me tjera da ga ubijamSHTEVELEC wrote:Zadnje auto sam dobio bez katalizatora (bivsi vlasnik ga skin'o), posto meni to ide na zivce stavio sam zamjenski, izas'o me sa ugradnjom oko 200KM cini mi se, za sada radi ok (4.5 godine, oko 140k pres'o)Throttle wrote:Jap, to je to
Ostalo je sad sve to kao na fotki samo je izbijen iz kucista...
- elmirčo
- Posts: 1264
- Joined: 27/02/2011 13:15
- Location: kamčatka
#9846 Re: Pitamo Mehanicare ?
ovako, možda je neko i pisao, možda i nije ali da pokušam i ovdje potražiti odgovor
u pitanju je golf 4, 1.6 -74 kw, SR motor ( benzin/plin )
kupio sam ga krajem oktobra, ugradio plin, i sve je islo kako treba. zgazio sam jedno 45k s njim dosad, međutim unazad neko vrijeme, odjednom je auto izgubilo snagu, treba mu par sekundi da reaguje na gas, kako bih rekao, " da proguta " i onda krene, povuče. Lako je to na ravnici i u voznji, ne primjeti se toliko, nego kad je kakav uspon veci, nema sanse da moze ici na plin. moram prebaciti na benzin i opet jedva. skoro da moram u prvu prebaciti i onda polako se popeti. recimo uz majevicu jedva trecom da ide ( benzin ) i drugom ( plin ). dijagnostika je pokazivala lambda sondu i hallov senzor. lambdu sam narucio, kupio, postavio, medjutim problem nije rijesen. cak je i ponovo pokazuje kad se spoji na dijagnostiku. ja kako sam upucen ( kako su mi rekli) lambda regulise mjesavinu zraka i goriva, ali šta radi taj hallov senzor?
dok je sve bilo kako treba, prije ove petljanije, na plin se moglo ici 120-130, sad nema sanse preko 100 km/h da se nagura nikako...
u pitanju je golf 4, 1.6 -74 kw, SR motor ( benzin/plin )
kupio sam ga krajem oktobra, ugradio plin, i sve je islo kako treba. zgazio sam jedno 45k s njim dosad, međutim unazad neko vrijeme, odjednom je auto izgubilo snagu, treba mu par sekundi da reaguje na gas, kako bih rekao, " da proguta " i onda krene, povuče. Lako je to na ravnici i u voznji, ne primjeti se toliko, nego kad je kakav uspon veci, nema sanse da moze ici na plin. moram prebaciti na benzin i opet jedva. skoro da moram u prvu prebaciti i onda polako se popeti. recimo uz majevicu jedva trecom da ide ( benzin ) i drugom ( plin ). dijagnostika je pokazivala lambda sondu i hallov senzor. lambdu sam narucio, kupio, postavio, medjutim problem nije rijesen. cak je i ponovo pokazuje kad se spoji na dijagnostiku. ja kako sam upucen ( kako su mi rekli) lambda regulise mjesavinu zraka i goriva, ali šta radi taj hallov senzor?
dok je sve bilo kako treba, prije ove petljanije, na plin se moglo ici 120-130, sad nema sanse preko 100 km/h da se nagura nikako...
- elmirčo
- Posts: 1264
- Joined: 27/02/2011 13:15
- Location: kamčatka
#9847 Re: Pitamo Mehanicare ?
da se nadovežem, potrošnja je skočila sa nekih 7-7,5 na 9-10elmirčo wrote:ovako, možda je neko i pisao, možda i nije ali da pokušam i ovdje potražiti odgovor
u pitanju je golf 4, 1.6 -74 kw, SR motor ( benzin/plin )
kupio sam ga krajem oktobra, ugradio plin, i sve je islo kako treba. zgazio sam jedno 45k s njim dosad, međutim unazad neko vrijeme, odjednom je auto izgubilo snagu, treba mu par sekundi da reaguje na gas, kako bih rekao, " da proguta " i onda krene, povuče. Lako je to na ravnici i u voznji, ne primjeti se toliko, nego kad je kakav uspon veci, nema sanse da moze ici na plin. moram prebaciti na benzin i opet jedva. skoro da moram u prvu prebaciti i onda polako se popeti. recimo uz majevicu jedva trecom da ide ( benzin ) i drugom ( plin ). dijagnostika je pokazivala lambda sondu i hallov senzor. lambdu sam narucio, kupio, postavio, medjutim problem nije rijesen. cak je i ponovo pokazuje kad se spoji na dijagnostiku. ja kako sam upucen ( kako su mi rekli) lambda regulise mjesavinu zraka i goriva, ali šta radi taj hallov senzor?
dok je sve bilo kako treba, prije ove petljanije, na plin se moglo ici 120-130, sad nema sanse preko 100 km/h da se nagura nikako...
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#9848 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene je tako bilo nedavno kad je katalizator bio začepljen... što se sonde tiče, vjerovatno si je džaba mijenjao, moguće da ti baca grešku zbog loše smjese na plinu-ako je greška bila p0170-p0171...
prima li gas u leru kako treba? probaj ga zavrtit do crvenog-kad je vruc motor pa vidi guši li ga
Ako ne prima gas kako treba odvrni izduvnu sa glave il rastavi prije katalizatora ako možeš, gdje ti je lakše, pa vidi hoće li se šta promijenit... to sve pod uslovom da je protokomjer uredu i da je zračni filter čist
Protokomjer ištekaj i provozaj krug, ako ostane isto nije do njega, ako se promijeni na bolje onda riješit to
prima li gas u leru kako treba? probaj ga zavrtit do crvenog-kad je vruc motor pa vidi guši li ga
Ako ne prima gas kako treba odvrni izduvnu sa glave il rastavi prije katalizatora ako možeš, gdje ti je lakše, pa vidi hoće li se šta promijenit... to sve pod uslovom da je protokomjer uredu i da je zračni filter čist
Protokomjer ištekaj i provozaj krug, ako ostane isto nije do njega, ako se promijeni na bolje onda riješit to
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9849 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa da bolje sjebe auto do kraja
, otjeraj to dobrom mehanicaru ili plinasu 

