Pa i majka joj je bila duga vijeka, a i Ante bi se vjerovatno još više naživio da nije nosio onaj metak pored kičme, a i tako je nabro 70.Black swan wrote:http://www.jutarnji.hr/zivotna-ispovije ... -/1508510/
čovječe kćerka pavelića živjela 92 godine umrla prije mjesec i pol
Desavanja u Hrvatskoj
-
julisiz es grant
- Posts: 7469
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...
#9826 Re: Desavanja u Hrvatskoj
- Truba
- Posts: 93815
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9827 Re: Desavanja u Hrvatskoj
babuki nije bilo lako
”Aludirajući na hercegovačko porijeklo Vjekoslava Maksa Luburića Višnja Pavelić, gledajući u kameru i Jakova Sedlara, rekla je: “Vi ste iz Dalmacije. A ono je Hercegovina. I to su strašne stvari. On je ubijao ljude. Njega nitko nije mogao kontrolirati. Nije tati bilo lako.”
nezadovoljan hrvatskom
A na samom kraju razgovora Jakov Sedlar je upitao Višnju Pavelić: “Bi li vaš tata bio zadovoljan današnjom Hrvatskom?”
Malo se nasmijala i tihim glasom odgovorila. “Zbog Bosne ne, sigurno. Jer to mu je bila glavna briga, Bosna. To mu je bila glavna briga.” Stisnula je usnice i namrštila se. ”Ne vjerujem da bi bio zadovoljan.
”Aludirajući na hercegovačko porijeklo Vjekoslava Maksa Luburića Višnja Pavelić, gledajući u kameru i Jakova Sedlara, rekla je: “Vi ste iz Dalmacije. A ono je Hercegovina. I to su strašne stvari. On je ubijao ljude. Njega nitko nije mogao kontrolirati. Nije tati bilo lako.”
nezadovoljan hrvatskom
A na samom kraju razgovora Jakov Sedlar je upitao Višnju Pavelić: “Bi li vaš tata bio zadovoljan današnjom Hrvatskom?”
Malo se nasmijala i tihim glasom odgovorila. “Zbog Bosne ne, sigurno. Jer to mu je bila glavna briga, Bosna. To mu je bila glavna briga.” Stisnula je usnice i namrštila se. ”Ne vjerujem da bi bio zadovoljan.
- Truba
- Posts: 93815
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9828 Re: Desavanja u Hrvatskoj
iskreno nisam znaojulisiz es grant wrote:Pa i majka joj je bila duga vijeka, a i Ante bi se vjerovatno još više naživio da nije nosio onaj metak pored kičme, a i tako je nabro 70.Black swan wrote:http://www.jutarnji.hr/zivotna-ispovije ... -/1508510/
čovječe kćerka pavelića živjela 92 godine umrla prije mjesec i pol
profa na faksu vozio neke studente u mostar... i kod bradine znate li čija je ovo kuća... studenti društvenih nauka šute... znate li ko je pavelić... šute...čuli su...a NDH... znaju nešto
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52681
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#9829 Re: Desavanja u Hrvatskoj
ajoj, jadni Antiša... plašio se Luburića. garant je Maks donio i rasne zakone koji su tada bili u modi. jel Višnja spomenula i protestne note koje je naš medreslija upućivao zbog Jasenovca? siguran sam da je bio osupnut postojanjem tog mjesta sporadičnog zločina gdje je ubijeno tridesetak građana srpske nacionalnosti i 99670 Hrvata antifašista.Black swan wrote:višnja pavelić ga je nazvala ludakom gore u onom linku
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#9830 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ne ustaša, miš.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/prob ... 74243.aspx
Ministar Zlatko Hasanbegović već je 20 godina politički aktivan i za to vrijeme politički dosljedan – definitivno dosljedniji od većine na političkoj sceni. Međutim, njegova dosljednost uvelike se temelji na reviziji službene povijesti i ulozi marionetske NDH.
...
Ima li ministar Zlatko Hasanbegović pravo na drugačiji stav? Da, ali ne kao ministar. I u tome je njegov problem – on ne želi izreći svoje iskrene stavove o NDH, o Paveliću, o granicama, o tome gdje se više i gdje se bliže osjeća svojim i kakvu bi alternativnu povijest želio. Odgovara li mu vizija NDH više od ZAVNOH-a? Zašto mu ne bi odgovarala – to je njegovo pravo. Ali onda ne spada u Vladu ove države, jer ova država je drugačije definirana.
Stoga, možemo zaključiti, ministar Hasanbegović je politički slabić. Vlastite stavove po Internetu briše, vlastitih izjava sačuvanih u Nacionalnoj knjižnici se boji, kada ga pitaju o antifašizmu nešto mumlja i općenito – čini se kao čovjek koji će sve napraviti da ostane na funkciji na kojoj jest i u resoru kojim se nikada nije bavio.
Politički beskičmenjak
Iskreno, puno više cijenim ljude koji će unatoč svemu reći: „Jesam, ustaša sam i ponosim se time!“, nego ovako, okolišno, malo pisati za časopis „Nezavisna Država Hrvatska“, malo opravdavati čovjeka sa činom u SS-u, malo negirati smisao obilježavanja Jasenovca i općenito – izvlačiti se čim dođe gužva. Nekako je to više ono, po domobranski, a domobrani uglavnom služe za sprdanje.
Što se Zlatka Hasanbegovića tiče – mjesto mu definitivno nije među ministrima. Ne samo radi toga što je politički gledano pripadnik krajnje desnice kojoj baš i nije mjesto u Vladi ove države – već radi toga što je politički beskičmenjak koji si to ne želi javno priznati. Politički je jedno, a glumi drugo kako bi mogao biti ministar. To je kao prvo – jadno. To znači nemati političke kičme.
- Truba
- Posts: 93815
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9831 Re: Desavanja u Hrvatskoj
da citiram jedan report jer brojevi ne lažu
Sva ministarstva, pogotovo Ministarstvo kulture, dijelila su šakom i kapom novac podobnim medijima, prije svega portalima… Stručno povjerenstvo tog ministarstva, prema analizi koju je uradila udruga U ime obitelji, u tri godine Javnog poziva za dodjelu bespovratnih sredstava neprofitnim medijima, 88% ukupnih sredstava, tj. 7 770 156 kuna dodijelilo je za samo 12 % prijavljenih medija (18 od 143 prijavljena). Od 18 spomenutih medija, barem njih 16 u društveno-političkim pitanjima zastupa liberalno-lijevi svjetonazor, ustvrdili su iz udruge U ime obitelji. I kada je novi ministar kulture Zlatko Hasanbegović sasvim opravdano odlučio raspustiti to neobjektivno povjerenstvo, gdje je većina članova bila u sukobu interesa jer su ili izravno pisali za medije kojima su dodjeljivali sredstva ili su na druge načine bili povezani s njima, digla se organizirana haranga i poziv na linč novog ministra kulture.
Sva ministarstva, pogotovo Ministarstvo kulture, dijelila su šakom i kapom novac podobnim medijima, prije svega portalima… Stručno povjerenstvo tog ministarstva, prema analizi koju je uradila udruga U ime obitelji, u tri godine Javnog poziva za dodjelu bespovratnih sredstava neprofitnim medijima, 88% ukupnih sredstava, tj. 7 770 156 kuna dodijelilo je za samo 12 % prijavljenih medija (18 od 143 prijavljena). Od 18 spomenutih medija, barem njih 16 u društveno-političkim pitanjima zastupa liberalno-lijevi svjetonazor, ustvrdili su iz udruge U ime obitelji. I kada je novi ministar kulture Zlatko Hasanbegović sasvim opravdano odlučio raspustiti to neobjektivno povjerenstvo, gdje je većina članova bila u sukobu interesa jer su ili izravno pisali za medije kojima su dodjeljivali sredstva ili su na druge načine bili povezani s njima, digla se organizirana haranga i poziv na linč novog ministra kulture.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#9832 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Miš miševa.
- Fotografija ... na kojoj je i laiku vidljiva naknadna intervencija, stoji u priopćenju Hasanbegovića.
-
julisiz es grant
- Posts: 7469
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...
#9833 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ako izuzmemo neke njene interpretacije stavova njenog oca, uočio sam da većina podataka koje navodi odgovara činjenicama dobro poznatim u literaturi. Zadivljujuće je njeno pamćenje, jer obično stari ljudi lupetaju koješta. Naravno, pomoglo je i to što izjavu nije dala za neki tabloid, već čovjeku dobro upoznatom sa materijom.Black swan wrote:babuki nije bilo lako
”Aludirajući na hercegovačko porijeklo Vjekoslava Maksa Luburića Višnja Pavelić, gledajući u kameru i Jakova Sedlara, rekla je: “Vi ste iz Dalmacije. A ono je Hercegovina. I to su strašne stvari. On je ubijao ljude. Njega nitko nije mogao kontrolirati. Nije tati bilo lako.”
nezadovoljan hrvatskom
A na samom kraju razgovora Jakov Sedlar je upitao Višnju Pavelić: “Bi li vaš tata bio zadovoljan današnjom Hrvatskom?”
Malo se nasmijala i tihim glasom odgovorila. “Zbog Bosne ne, sigurno. Jer to mu je bila glavna briga, Bosna. To mu je bila glavna briga.” Stisnula je usnice i namrštila se. ”Ne vjerujem da bi bio zadovoljan.
- Truba
- Posts: 93815
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9834 Re: Desavanja u Hrvatskoj
poslao sam upit u vezi s nekoliko pitanja koja me zanimaju u hrvatski povijesni institut i čekam službenu objavu u koji dokument da zavirimjulisiz es grant wrote:Ako izuzmemo neke njene interpretacije stavova njenog oca, uočio sam da većina podataka koje navodi odgovara činjenicama dobro poznatim u literaturi. Zadivljujuće je njeno pamćenje, jer obično stari ljudi lupetaju koješta. Naravno, pomoglo je i to što izjavu nije dala za neki tabloid, već čovjeku dobro upoznatom sa materijom.Black swan wrote:babuki nije bilo lako
”Aludirajući na hercegovačko porijeklo Vjekoslava Maksa Luburića Višnja Pavelić, gledajući u kameru i Jakova Sedlara, rekla je: “Vi ste iz Dalmacije. A ono je Hercegovina. I to su strašne stvari. On je ubijao ljude. Njega nitko nije mogao kontrolirati. Nije tati bilo lako.”
nezadovoljan hrvatskom
A na samom kraju razgovora Jakov Sedlar je upitao Višnju Pavelić: “Bi li vaš tata bio zadovoljan današnjom Hrvatskom?”
Malo se nasmijala i tihim glasom odgovorila. “Zbog Bosne ne, sigurno. Jer to mu je bila glavna briga, Bosna. To mu je bila glavna briga.” Stisnula je usnice i namrštila se. ”Ne vjerujem da bi bio zadovoljan.
posebno me zanimaju izneseni podatci u vezi sa atentatom
-
julisiz es grant
- Posts: 7469
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...
#9835 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Da, izgleda da je i ona bila ubijeđena u ono što je u stvari decenijama bio zvaničan stav komunističke publicistike i "partizanske povijesti": da su za atentat na Pavelića krivi disidenti iz njegovih redova, npr. Luburić i pop Draganović (koji ga je dobro izribao prije odlaska u Argentinu, do te mjere da mu je Pavelić slagao iz koje luke će otploviti, jer se izgleda bojao da ga velečasni nije prokazao britanskim ili jugo agentima, i da mu se sprema doček na odlasku).
- Truba
- Posts: 93815
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9836 Re: Desavanja u Hrvatskoj
"pop" tojest dijecezanski svećenik
ovo pop se govori u fratarskim župama
se vratio iz austrije 1967 pod nikada razjašnjenim okolnostima u SFRJ
iako ga se smatralo ustaškim popom i pride zločincem nikada mu nije suđeno
umro je u miru 1983. u sarajevu i bio je profa na teologiji... znači stariji forumaši su ga mogli viđati u današnjoj ulici josipa stadlera
ovo pop se govori u fratarskim župama
se vratio iz austrije 1967 pod nikada razjašnjenim okolnostima u SFRJ
iako ga se smatralo ustaškim popom i pride zločincem nikada mu nije suđeno
umro je u miru 1983. u sarajevu i bio je profa na teologiji... znači stariji forumaši su ga mogli viđati u današnjoj ulici josipa stadlera
-
julisiz es grant
- Posts: 7469
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...
#9837 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Da, vrlo misteriozna ličnost.Black swan wrote:"pop" tojest dijecezanski svećenik
ovo pop se govori u fratarskim župama
se vratio iz austrije 1967 pod nikada razjašnjenim okolnostima u SFRJ
iako ga se smatralo ustaškim popom i pride zločincem nikada mu nije suđeno
umro je u miru 1983. u sarajevu i bio je profa na teologiji... znači stariji forumaši su ga mogli viđati u današnjoj ulici josipa stadlera
Po povratku je održao pres konferenciju u jednom od hotela na Ilidži. Hrvatski desno orijentirani publicisti tvrde da je kidnapovan i doveden u Jugoslaviju.
Djelujući u Zavodu sv. Jeronima u Rimu spasao je brojne iz vrha NDH, omogućivši im pasoš za odlazak u Argentinu. Starao se i za vojne i civilne izbjeglice iz NDH (pa je tako nekom izbjegličkom logoru u kome su bili bivši pripadnici Handžar divizije poklonio kamion grožđa za Bajram
Visokoobrazovana ličnost, doktor nauka, napisao brojne relevantne radove iz istorije, posebno srednjovjekovne Bosne.
- Truba
- Posts: 93815
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9838 Re: Desavanja u Hrvatskoj
konačno poznavalac materije bez guglanja nadam se
nedavno je bio naučni skup u sarajevu o njemu...
emigracija je podijeljena u vezi sa njim... neki kažu da je izdajica dok drugi kažu da je kidnapovan
dok ja smatram ispravnom tezu da je na prevaru preveden preko granice ni ne znajući gdje je granica by ljudi koje je smatrao prijateljima
SPC je bila bijesna što nije došlo do suđenja, ali vjerojatno se vatikan s jugom raskusuravao preko njega pa je za život u miru bez pisanja knjiga dobio dil da neće biti procesuiran
i sad dolazi ovaj tekst što višnja veli...novo svjetlo mora se to ispitati
nedavno je bio naučni skup u sarajevu o njemu...
emigracija je podijeljena u vezi sa njim... neki kažu da je izdajica dok drugi kažu da je kidnapovan
dok ja smatram ispravnom tezu da je na prevaru preveden preko granice ni ne znajući gdje je granica by ljudi koje je smatrao prijateljima
SPC je bila bijesna što nije došlo do suđenja, ali vjerojatno se vatikan s jugom raskusuravao preko njega pa je za život u miru bez pisanja knjiga dobio dil da neće biti procesuiran
i sad dolazi ovaj tekst što višnja veli...novo svjetlo mora se to ispitati
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65972
- Joined: 03/08/2010 19:04
- Renta
- Posts: 892
- Joined: 11/10/2006 23:53
- Location: Zagreb
#9840 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Najveća nesreća današnje Hrvatske nisu postojanje simpatizera ustaša ili partizana već što se ta tema nameće kao primarna u društvu i javnosti.
To što će neki ministar privatno biti ustaša ili zadrti komunjara bi trebalo biti tercijarno pitanje ako u ministarstvu kojem je na čelu radi za dobrobit društva i naroda/građana i još ako se tome vide pozitivni rezultati na terenu a ne falsificirani godišnji izvještaji u obraćanju Saboru.
Mislim da se svakoga treba suditi po djelima a ne riječima (k tome napisanih prije 20 godina u mladenačkom entuzijazmu), ako ćemo još o ovom "slučaju"...koji je za mene čisto politikanstvo ovog puta s lijeve strane...isto bi vrijedilo i za obrnutu situaciju.
No, to zaista nije pitanje koje danas muči ovaj napaćeni narod. Muči ga kronična besparica, besposlenost, nedostatak perspektive ostanka u ovakvoj državi. Masu mojih dobrih poznanika, još uvijek relativno mladih ljudi u 30' i 40' ozbiljno razmišlja o preseljenju u drugu državu, drugi kontinent, dok još mogu nešto stvoriti, zaraditi..jer već predugo čekaju promjene na bolje, nadu, svijetlo na kraju tunela.. Oni stariji su izgubili svaku nadu i životare, nemaju više ni godine ni energije da išta mijenjaju.
Danas je na vlasti ajmo reći desnica, jučer je bila ljevica. Jel donijela neke rezultate osim ideologije? Nije. Mijenja se samo ideologija, retorika, onih koji su na vlasti.
Suština ostaje ista - prevara birača, laž, mito i korupcija, nepotizam, krađa..
Okruženje u kojem se krećem, prijatelji, poznanici, a svi su različitih uvjerenja, ima nas od lijevih do desnih složno dolazimo do stava da ovom društvu treba jedan ozbiljan zaokret, revolucija, ni one oružane nisu isključene.. kako bi se sva ova klika i lijeva i desna zbacila s vlasti i oformila prava narodna vlast koja će nesebično raditi za društvo, žrtvujući se za dobrobit naroda, časno i idealistički.. jer politika bi po defaultu trebala biti sasvim nešto drugo nego što je danas. Ako je to utopija onda smo svi najebali..i Vi u Bosni i mi u Hrvatskoj..
Jer ovaj cirkus od države ne treba nikome, bio on "lijevi" ili "desni", gornji ili donji...
To što će neki ministar privatno biti ustaša ili zadrti komunjara bi trebalo biti tercijarno pitanje ako u ministarstvu kojem je na čelu radi za dobrobit društva i naroda/građana i još ako se tome vide pozitivni rezultati na terenu a ne falsificirani godišnji izvještaji u obraćanju Saboru.
Mislim da se svakoga treba suditi po djelima a ne riječima (k tome napisanih prije 20 godina u mladenačkom entuzijazmu), ako ćemo još o ovom "slučaju"...koji je za mene čisto politikanstvo ovog puta s lijeve strane...isto bi vrijedilo i za obrnutu situaciju.
No, to zaista nije pitanje koje danas muči ovaj napaćeni narod. Muči ga kronična besparica, besposlenost, nedostatak perspektive ostanka u ovakvoj državi. Masu mojih dobrih poznanika, još uvijek relativno mladih ljudi u 30' i 40' ozbiljno razmišlja o preseljenju u drugu državu, drugi kontinent, dok još mogu nešto stvoriti, zaraditi..jer već predugo čekaju promjene na bolje, nadu, svijetlo na kraju tunela.. Oni stariji su izgubili svaku nadu i životare, nemaju više ni godine ni energije da išta mijenjaju.
Danas je na vlasti ajmo reći desnica, jučer je bila ljevica. Jel donijela neke rezultate osim ideologije? Nije. Mijenja se samo ideologija, retorika, onih koji su na vlasti.
Suština ostaje ista - prevara birača, laž, mito i korupcija, nepotizam, krađa..
Okruženje u kojem se krećem, prijatelji, poznanici, a svi su različitih uvjerenja, ima nas od lijevih do desnih složno dolazimo do stava da ovom društvu treba jedan ozbiljan zaokret, revolucija, ni one oružane nisu isključene.. kako bi se sva ova klika i lijeva i desna zbacila s vlasti i oformila prava narodna vlast koja će nesebično raditi za društvo, žrtvujući se za dobrobit naroda, časno i idealistički.. jer politika bi po defaultu trebala biti sasvim nešto drugo nego što je danas. Ako je to utopija onda smo svi najebali..i Vi u Bosni i mi u Hrvatskoj..
Jer ovaj cirkus od države ne treba nikome, bio on "lijevi" ili "desni", gornji ili donji...
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#9841 Re: Desavanja u Hrvatskoj
cirkusa ima svugdje a ne samo u hrvatskoj, amerika je najjaca po svemu pa su imali cirkus sa monikom levinski i milion drugih cirkusa.
jeben je posao napravit pare, zato se kod nas paznja malo vise i skrece na cirkuse
jeben je posao napravit pare, zato se kod nas paznja malo vise i skrece na cirkuse
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#9842 Re: Desavanja u Hrvatskoj
ja se nekako ne mogu oteti utisku da će fadil nešto ozbiljno napraviti, bez obzira što je iz sdavivaldi wrote:cirkusa ima svugdje a ne samo u hrvatskoj, amerika je najjaca po svemu pa su imali cirkus sa monikom levinski i milion drugih cirkusa.
jeben je posao napravit pare, zato se kod nas paznja malo vise i skrece na cirkuse
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52681
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#9843 Re: Desavanja u Hrvatskoj
ozbiljnu štetu?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83423
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#9844 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Imate zanimljiv feljton u nastavcima o lovu na Pavelica. Ne znam je li romansiran ili ne, ali je zanimljiv.
http://www.blic.rs/vesti/reportaza/krcu ... ca/gy6zz5d
http://www.blic.rs/vesti/reportaza/krcu ... ca/gy6zz5d
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#9845 Re: Desavanja u Hrvatskoj
kakavdanakneiskustvu wrote:http://www.tacno.net/kultura/p-e-n-i-hr ... dno-pismo/
Poenta, ali nakon jučerašnje izjave gdje je jasno da su mu ustaše drage, ali fotelja još draža, mogu mu sad samo soli na rep ...Budući da g. Zlatko Hasanbegović nema iskustva u upravljanju kulturnim institucijama te kulturu, kao što je razvidno iz brojnih njegovih izjava, ne poima kao autonomni i kreativni prostor, smatramo da je jedini povod za njegov izbor na tu funkciju da svoj mandat posveti ideološkim zaoštravanjima i daljnjoj nepotrebnoj polarizaciji našeg društva’,
-
Martinez_
- Posts: 2266
- Joined: 18/12/2013 09:51
#9846 Re: Desavanja u Hrvatskoj
vivaldi wrote:cirkusa ima svugdje a ne samo u hrvatskoj, amerika je najjaca po svemu pa su imali cirkus sa monikom levinski i milion drugih cirkusa.
jeben je posao napravit pare, zato se kod nas paznja malo vise i skrece na cirkuse
Drugim rečima niko ni ne zna napraviti pare, najradije bi kafenisali na sigurica poslu za nekih 500 jura mesečno, a toga više nema. Ljudi sve više, potrebe za istima sve manje, kad bi samo znali da se takvima niko ni u Norveškoj ne raduje i da nije do države već njih...
Slab, jako slab materijal se ovde zapatio za 21. vek
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#9847 Re: Desavanja u Hrvatskoj
tako nekako, zato ce nam jos dugo dnevnici pocinjati sa yelloow kidomMartinez_ wrote:vivaldi wrote:cirkusa ima svugdje a ne samo u hrvatskoj, amerika je najjaca po svemu pa su imali cirkus sa monikom levinski i milion drugih cirkusa.
jeben je posao napravit pare, zato se kod nas paznja malo vise i skrece na cirkuse
Drugim rečima niko ni ne zna napraviti pare, najradije bi kafenisali na sigurica poslu za nekih 500 jura mesečno, a toga više nema. Ljudi sve više, potrebe za istima sve manje, kad bi samo znali da se takvima niko ni u Norveškoj ne raduje i da nije do države već njih...
Slab, jako slab materijal se ovde zapatio za 21. vek
- LBVIEW
- Posts: 9241
- Joined: 01/04/2010 22:35
#9848 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Za vas smo inace istovremeno i mudzahedini i ustase kad godKareem Abdul wrote:"Pravovjerni" ustali u obranu ministra Hasanbegovića.![]()
http://saff.ba/djed-ministra-zlatka-has ... ruqffkrKM8
Salonski ljevičari već sedmicma neumorno progone novoimenovanog ministra kulture Zlatka Hasanbegovića, nazivajući ga fašistoidom i revizorom povijesti. No ne spominju kako je Hasanbegović potekao iz obitelji čiji su članovi proganjani kao žrtve totalitarnih režima. Nitko od tih antifašista ne govori ni kako je ministrov djed Sabrija Prohić za vrijeme Pavelićevog režima skrivao židovsku djevojčicu.
I onda se čude kada ih nazivamo "hrvatskim cvijećem".
vam na um padne kakav koljacki pohod,zar stvarno mislite kako ce vam se neko za bilo sto pravdati.
Da ne spominjem ko vam vodi drzavu- humanisti tipa:"za jednog Srbina stotinu Muslimana".
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#9849 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Jezički puritanci dobiše hrvatske građevine...

-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65972
- Joined: 03/08/2010 19:04
