Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#9801 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

ultima_palabra wrote:Crveni, žuti i zeleni vragovi...
crni, žuti i zeleni ... :mrgreen:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#9803 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by It_is_a_Leclerc »

Steta. Bio je dobar ministar. No, cemu je vrijeme, tome je i vakat.
Scopio
Posts: 442
Joined: 04/11/2012 13:03

#9804 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Scopio »


To nije ustaška kapa već kapa pripadnika HOS-a, Željko Komšić je u svome kabinetu imao slike tih istih hosovaca
PeppermintSA
Posts: 1933
Joined: 05/08/2010 20:00

#9806 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by PeppermintSA »

Ovako je Hasanbegović pisao u časopisu NDH: ''Ustaše su heroji!''

Image
Foto: Novosti/NDH

MINISTAR kulture Zlatko Hasanbegović nedvojbeno se divio ustaškom režimu, a tome je dokaz impresum časopisa Nezavisna država Hrvatska iz 1996. godine, odnosno članci koje u tom mjesečniku potpisuje aktualni ministar, a u kojima hvali "ustaške heroje", te fotografije koje je večeras objavio tjednik Novosti.

> Objavljena fotografija: Hasanbegović pozirao s ustaškom kapom i Bujancem

Hasanbegović je surađivao za mjesečnik "NDH" i to u vrijeme kada ga je uređivao Srećko Pšeničnik, Pavelićev zet i predsjednik Hrvatskog oslobodilačkog pokreta (HOP), ustaške stranke koju je osnovao poglavnik, a aktualni ministar kulture u tom je mjesečniku objavljivao hvalospjeve hrvatskoj marionetskoj vladi iz Drugog svjetskog rata.

Image

Štoviše u jednom od članaka o svečanom otvaranju džamije u Zagrebu, Hasanbegović otvoreno piše o "ustašama herojima čije se mučeničke i šehidske kosti sada prevrću u zemlji".

"Upravo zbog tih istinskih heroja, mučenika i šehida, koji svoje živote položiše na oltar domovine od Bleiburških poljana pa do Foče i Fazlagića kule, dužnost je svih nas, njihovih štovatelja i sljedbenika, autentičnih hrvatski nacionalista i starčevićanaca poniženih, prevarenih i poraženih muslimana i katolika, skinuti krinke sa lica današnjih slavosrbskih opsjenara, licemjera i moralnih nakaza i pokazati put k izlazu, iz ovog mračnog tunela, prema pomirbi, slozi i vjerskoj toleranciji, a istinski slobodnoj i ujedinjenoj Domovini od Mure , Drave i Drine, pa do Jadranskog mora", pisao je Hasanbegović .

U člancima za mjesečnik "NDH" Hasanbegović se osvrće na povijest muslimana u Hrvatskoj, posebno naglašavajući njihov kulturni i politički procvat tijekom Pavelićeve vladavine.

Aktualni ministar kulture je kao suradnik u impressumu "NDH" naveden od travnja do studenog 1996. godine, ali se kao autor pojavljuje od veljače i prvog broja koji je, nakon više desetljeća redovnog izlaženja u inozemstvu, tiskan u Hrvatskoj.

Dokaz za to je impresum NDH-a na kojem je vidljivo ime aktualnog ministra kulture, a kojeg su večeras objavile Novosti.

Image
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#9807 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Martinez_ »

Hrvatskoj treba relaksiran odnos pre Drugom svetskom ratu. Malo malo pa ta tema postane br 1, zato što je neko prvo umislio da na sav glas ničim izazvan potencira petokraku i neku veliku hrvatsku partizanštinu i sve prisiljava na to a onda izbije glas ustaštva ispod pa nastane društveni karambol.


Čemu to pa eto u Baltičkim republikama žive najnormalnije iako se otvoreno ponose svojim učešćem u SS-u.


Pustite ljude da bude ono što žele i što jesu, samim tim i Hasanbegovića da bude ustaša.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#9808 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

da puste i nijemci da im ministar bude nacista?
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#9809 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

RvaCka se vratila deset koraka unazad ovom KITAreviČkom i ovim KraDeZeom...ma braavoo kulturnjaci, šHo bi seve otpjevala dobro došao u krug...

Image

RvaCka ČISTA stranka prava... to ostali prljavi...
User avatar
Kareem Abdul
Posts: 455
Joined: 08/01/2015 08:26

#9810 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Kareem Abdul »

"Pravovjerni" ustali u obranu ministra Hasanbegovića. :D

http://saff.ba/djed-ministra-zlatka-has ... ruqffkrKM8


Salonski ljevičari već sedmicma neumorno progone novoimenovanog ministra kulture Zlatka Hasanbegovića, nazivajući ga fašistoidom i revizorom povijesti. No ne spominju kako je Hasanbegović potekao iz obitelji čiji su članovi proganjani kao žrtve totalitarnih režima. Nitko od tih antifašista ne govori ni kako je ministrov djed Sabrija Prohić za vrijeme Pavelićevog režima skrivao židovsku djevojčicu.


I onda se čude kada ih nazivamo "hrvatskim cvijećem".
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51166
Joined: 29/06/2011 23:39

#9811 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dječak sa šibicama »

Covjek nosi kapu HOS-a, jedan general HOS-a je ujedno i general Armije BiH (Blaz Kraljevic) pa ne vidim cemu dizanje prasine bar na ovom forumu.

Za srbe me ne cudi, ko o cemu kurva o postenju, njima drzavu vode Seseljevi fasisti, i premijer i predsjednik. Oni su zadnji pozvani nekome dijeliti moralne lekcije.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#9812 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Martinez_ »

kakavdanakneiskustvu wrote:da puste i nijemci da im ministar bude nacista?
U Nemačkoj su nacisti u mizernom procentu samim tim bi teško bili izglasani. Nemačka zbog temeljne denacifikacije nije uporediva ni sa jednom drugom zemljom.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#9813 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Martinez_ wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:da puste i nijemci da im ministar bude nacista?
U Nemačkoj su nacisti u mizernom procentu samim tim bi teško bili izglasani. Nemačka zbog temeljne denacifikacije nije uporediva ni sa jednom drugom zemljom.


e vidis,u hrvatskoj nacisti,ili ustase,to ti je jedna te ista bagra,su ministri
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#9814 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

‘Upravo zbog tih istinskih heroja, mučenika i šehida koji svoj život položiše na oltar domovine, od bleiburških poljana pa do Foče i Fazlagića kule, dužnost je svih nas, autentičnih hrvatskih nacionalista i starćevićanaca poniženih, prevarenih i poraženih muslimana i katolika, skinuti krinke sa lica današnjih opsjenara, licemjera i moralnih nakaza i pokazati put k izlazu iz ovog mračnog tunela, prema pomirbi slozi i vjerskoj toleranciji, u istinski slobodnoj i ujedinjenoj Domovini od Mure, Drave i Drine, pa do Jadranskog mora’, nadahnuto piše tada 23-godišnji Hasanbegović.
naduHnuto nema šta, još samo za dom spremni i lupni petama i reci sve za RvaCku
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#9816 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by It_is_a_Leclerc »

pici wrote:
‘Upravo zbog tih istinskih heroja, mučenika i šehida koji svoj život položiše na oltar domovine, od bleiburških poljana pa do Foče i Fazlagića kule, dužnost je svih nas, autentičnih hrvatskih nacionalista i starćevićanaca poniženih, prevarenih i poraženih muslimana i katolika, skinuti krinke sa lica današnjih opsjenara, licemjera i moralnih nakaza i pokazati put k izlazu iz ovog mračnog tunela, prema pomirbi slozi i vjerskoj toleranciji, u istinski slobodnoj i ujedinjenoj Domovini od Mure, Drave i Drine, pa do Jadranskog mora’, nadahnuto piše tada 23-godišnji Hasanbegović.
naduHnuto nema šta, još samo za dom spremni i lupni petama i reci sve za RvaCku
Umal' ne povratih. :lol:

Mada, generalno, u Hrvatskoj se i bitnijima opraštalo koketiranje s ustaštvom, samo zato što su tkz. ljevičari.
Scopio
Posts: 442
Joined: 04/11/2012 13:03

#9817 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Scopio »

Ovo bi se moglo propisati kao mladost ludost, ali kad Stjepan Mesić u 50 im godinama na tribini pjeva ustaške pjesme, to ljevičarski mediji percepiraju kao nestašluk, omaklo mu se...
User avatar
Zokipfc
Posts: 1079
Joined: 24/04/2013 18:44

#9818 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Zokipfc »

Kareem Abdul wrote:"Pravovjerni" ustali u obranu ministra Hasanbegovića. :D

http://saff.ba/djed-ministra-zlatka-has ... ruqffkrKM8


Salonski ljevičari već sedmicma neumorno progone novoimenovanog ministra kulture Zlatka Hasanbegovića, nazivajući ga fašistoidom i revizorom povijesti. No ne spominju kako je Hasanbegović potekao iz obitelji čiji su članovi proganjani kao žrtve totalitarnih režima. Nitko od tih antifašista ne govori ni kako je ministrov djed Sabrija Prohić za vrijeme Pavelićevog režima skrivao židovsku djevojčicu.


I onda se čude kada ih nazivamo "hrvatskim cvijećem".
Salonski ljevicari :D Ovi ko da neko sa klixa pise :D Ne bi mi ni iznenadilo.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#9819 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by tandmand »

Kako su se jugovići uzdigli, očekivati je da Hasanbegovića na nekoj granici uhapse po četničkoj potjernici Interpola iz Beograda.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#9820 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Chmoljo »

kakavdanakneiskustvu wrote:da puste i nijemci da im ministar bude nacista?
šta fali, u Srbiji je predsjednik četnik.
dječak sa šibicama wrote:Covjek nosi kapu HOS-a, jedan general HOS-a je ujedno i general Armije BiH (Blaz Kraljevic) pa ne vidim cemu dizanje prasine bar na ovom forumu.
koji spin jebote život :D
User avatar
sinuhe
Posts: 12583
Joined: 03/06/2011 11:33

#9821 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sinuhe »

73-ce godiste a nema ga u registru branitelja. Mozda je ratovao u onom, starom, ratu.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9822 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

http://www.jutarnji.hr/zivotna-ispovije ... -/1508510/

čovječe kćerka pavelića živjela 92 godine umrla prije mjesec i pol :shock:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9823 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

pici wrote:RvaCka se vratila deset koraka unazad ovom KITAreviČkom i ovim KraDeZeom...ma braavoo kulturnjaci, šHo bi seve otpjevala dobro došao u krug...

Image

RvaCka ČISTA stranka prava... to ostali prljavi...
iznose se prljavi detalji iz zlatkovog života
zahvaljujući kojima je sokol sve popularniji :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#9824 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Chmoljo »

pa i Luburić je bio popularan.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9825 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

višnja pavelić ga je nazvala ludakom gore u onom linku
Post Reply