crni, žuti i zeleni ...ultima_palabra wrote:Crveni, žuti i zeleni vragovi...
Desavanja u Hrvatskoj
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#9801 Re: Desavanja u Hrvatskoj
- zarko.filip
- Posts: 1688
- Joined: 26/02/2010 21:44
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#9803 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Steta. Bio je dobar ministar. No, cemu je vrijeme, tome je i vakat.
-
Scopio
- Posts: 442
- Joined: 04/11/2012 13:03
#9804 Re: Desavanja u Hrvatskoj
zarko.filip wrote:http://www.portalnovosti.com/fotogalerija-tocka-na-u
To nije ustaška kapa već kapa pripadnika HOS-a, Željko Komšić je u svome kabinetu imao slike tih istih hosovaca
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
PeppermintSA
- Posts: 1933
- Joined: 05/08/2010 20:00
#9806 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ovako je Hasanbegović pisao u časopisu NDH: ''Ustaše su heroji!''
Foto: Novosti/NDH
MINISTAR kulture Zlatko Hasanbegović nedvojbeno se divio ustaškom režimu, a tome je dokaz impresum časopisa Nezavisna država Hrvatska iz 1996. godine, odnosno članci koje u tom mjesečniku potpisuje aktualni ministar, a u kojima hvali "ustaške heroje", te fotografije koje je večeras objavio tjednik Novosti.
> Objavljena fotografija: Hasanbegović pozirao s ustaškom kapom i Bujancem
Hasanbegović je surađivao za mjesečnik "NDH" i to u vrijeme kada ga je uređivao Srećko Pšeničnik, Pavelićev zet i predsjednik Hrvatskog oslobodilačkog pokreta (HOP), ustaške stranke koju je osnovao poglavnik, a aktualni ministar kulture u tom je mjesečniku objavljivao hvalospjeve hrvatskoj marionetskoj vladi iz Drugog svjetskog rata.
Štoviše u jednom od članaka o svečanom otvaranju džamije u Zagrebu, Hasanbegović otvoreno piše o "ustašama herojima čije se mučeničke i šehidske kosti sada prevrću u zemlji".
"Upravo zbog tih istinskih heroja, mučenika i šehida, koji svoje živote položiše na oltar domovine od Bleiburških poljana pa do Foče i Fazlagića kule, dužnost je svih nas, njihovih štovatelja i sljedbenika, autentičnih hrvatski nacionalista i starčevićanaca poniženih, prevarenih i poraženih muslimana i katolika, skinuti krinke sa lica današnjih slavosrbskih opsjenara, licemjera i moralnih nakaza i pokazati put k izlazu, iz ovog mračnog tunela, prema pomirbi, slozi i vjerskoj toleranciji, a istinski slobodnoj i ujedinjenoj Domovini od Mure , Drave i Drine, pa do Jadranskog mora", pisao je Hasanbegović .
U člancima za mjesečnik "NDH" Hasanbegović se osvrće na povijest muslimana u Hrvatskoj, posebno naglašavajući njihov kulturni i politički procvat tijekom Pavelićeve vladavine.
Aktualni ministar kulture je kao suradnik u impressumu "NDH" naveden od travnja do studenog 1996. godine, ali se kao autor pojavljuje od veljače i prvog broja koji je, nakon više desetljeća redovnog izlaženja u inozemstvu, tiskan u Hrvatskoj.
Dokaz za to je impresum NDH-a na kojem je vidljivo ime aktualnog ministra kulture, a kojeg su večeras objavile Novosti.
-
Martinez_
- Posts: 2266
- Joined: 18/12/2013 09:51
#9807 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Hrvatskoj treba relaksiran odnos pre Drugom svetskom ratu. Malo malo pa ta tema postane br 1, zato što je neko prvo umislio da na sav glas ničim izazvan potencira petokraku i neku veliku hrvatsku partizanštinu i sve prisiljava na to a onda izbije glas ustaštva ispod pa nastane društveni karambol.
Čemu to pa eto u Baltičkim republikama žive najnormalnije iako se otvoreno ponose svojim učešćem u SS-u.
Pustite ljude da bude ono što žele i što jesu, samim tim i Hasanbegovića da bude ustaša.
Čemu to pa eto u Baltičkim republikama žive najnormalnije iako se otvoreno ponose svojim učešćem u SS-u.
Pustite ljude da bude ono što žele i što jesu, samim tim i Hasanbegovića da bude ustaša.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
#9808 Re: Desavanja u Hrvatskoj
da puste i nijemci da im ministar bude nacista?
- pici
- Posts: 46363
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#9809 Re: Desavanja u Hrvatskoj
RvaCka se vratila deset koraka unazad ovom KITAreviČkom i ovim KraDeZeom...ma braavoo kulturnjaci, šHo bi seve otpjevala dobro došao u krug...

RvaCka ČISTA stranka prava... to ostali prljavi...

RvaCka ČISTA stranka prava... to ostali prljavi...
- Kareem Abdul
- Posts: 455
- Joined: 08/01/2015 08:26
#9810 Re: Desavanja u Hrvatskoj
"Pravovjerni" ustali u obranu ministra Hasanbegovića.
http://saff.ba/djed-ministra-zlatka-has ... ruqffkrKM8
Salonski ljevičari već sedmicma neumorno progone novoimenovanog ministra kulture Zlatka Hasanbegovića, nazivajući ga fašistoidom i revizorom povijesti. No ne spominju kako je Hasanbegović potekao iz obitelji čiji su članovi proganjani kao žrtve totalitarnih režima. Nitko od tih antifašista ne govori ni kako je ministrov djed Sabrija Prohić za vrijeme Pavelićevog režima skrivao židovsku djevojčicu.
I onda se čude kada ih nazivamo "hrvatskim cvijećem".
http://saff.ba/djed-ministra-zlatka-has ... ruqffkrKM8
Salonski ljevičari već sedmicma neumorno progone novoimenovanog ministra kulture Zlatka Hasanbegovića, nazivajući ga fašistoidom i revizorom povijesti. No ne spominju kako je Hasanbegović potekao iz obitelji čiji su članovi proganjani kao žrtve totalitarnih režima. Nitko od tih antifašista ne govori ni kako je ministrov djed Sabrija Prohić za vrijeme Pavelićevog režima skrivao židovsku djevojčicu.
I onda se čude kada ih nazivamo "hrvatskim cvijećem".
- dječak sa šibicama
- Posts: 51166
- Joined: 29/06/2011 23:39
#9811 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Covjek nosi kapu HOS-a, jedan general HOS-a je ujedno i general Armije BiH (Blaz Kraljevic) pa ne vidim cemu dizanje prasine bar na ovom forumu.
Za srbe me ne cudi, ko o cemu kurva o postenju, njima drzavu vode Seseljevi fasisti, i premijer i predsjednik. Oni su zadnji pozvani nekome dijeliti moralne lekcije.
Za srbe me ne cudi, ko o cemu kurva o postenju, njima drzavu vode Seseljevi fasisti, i premijer i predsjednik. Oni su zadnji pozvani nekome dijeliti moralne lekcije.
-
Martinez_
- Posts: 2266
- Joined: 18/12/2013 09:51
#9812 Re: Desavanja u Hrvatskoj
U Nemačkoj su nacisti u mizernom procentu samim tim bi teško bili izglasani. Nemačka zbog temeljne denacifikacije nije uporediva ni sa jednom drugom zemljom.kakavdanakneiskustvu wrote:da puste i nijemci da im ministar bude nacista?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
#9813 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Martinez_ wrote:U Nemačkoj su nacisti u mizernom procentu samim tim bi teško bili izglasani. Nemačka zbog temeljne denacifikacije nije uporediva ni sa jednom drugom zemljom.kakavdanakneiskustvu wrote:da puste i nijemci da im ministar bude nacista?
e vidis,u hrvatskoj nacisti,ili ustase,to ti je jedna te ista bagra,su ministri
- pici
- Posts: 46363
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#9814 Re: Desavanja u Hrvatskoj
naduHnuto nema šta, još samo za dom spremni i lupni petama i reci sve za RvaCku‘Upravo zbog tih istinskih heroja, mučenika i šehida koji svoj život položiše na oltar domovine, od bleiburških poljana pa do Foče i Fazlagića kule, dužnost je svih nas, autentičnih hrvatskih nacionalista i starćevićanaca poniženih, prevarenih i poraženih muslimana i katolika, skinuti krinke sa lica današnjih opsjenara, licemjera i moralnih nakaza i pokazati put k izlazu iz ovog mračnog tunela, prema pomirbi slozi i vjerskoj toleranciji, u istinski slobodnoj i ujedinjenoj Domovini od Mure, Drave i Drine, pa do Jadranskog mora’, nadahnuto piše tada 23-godišnji Hasanbegović.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#9816 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Umal' ne povratih.pici wrote:naduHnuto nema šta, još samo za dom spremni i lupni petama i reci sve za RvaCku‘Upravo zbog tih istinskih heroja, mučenika i šehida koji svoj život položiše na oltar domovine, od bleiburških poljana pa do Foče i Fazlagića kule, dužnost je svih nas, autentičnih hrvatskih nacionalista i starćevićanaca poniženih, prevarenih i poraženih muslimana i katolika, skinuti krinke sa lica današnjih opsjenara, licemjera i moralnih nakaza i pokazati put k izlazu iz ovog mračnog tunela, prema pomirbi slozi i vjerskoj toleranciji, u istinski slobodnoj i ujedinjenoj Domovini od Mure, Drave i Drine, pa do Jadranskog mora’, nadahnuto piše tada 23-godišnji Hasanbegović.
Mada, generalno, u Hrvatskoj se i bitnijima opraštalo koketiranje s ustaštvom, samo zato što su tkz. ljevičari.
-
Scopio
- Posts: 442
- Joined: 04/11/2012 13:03
#9817 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ovo bi se moglo propisati kao mladost ludost, ali kad Stjepan Mesić u 50 im godinama na tribini pjeva ustaške pjesme, to ljevičarski mediji percepiraju kao nestašluk, omaklo mu se...
- Zokipfc
- Posts: 1079
- Joined: 24/04/2013 18:44
#9818 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Salonski ljevicariKareem Abdul wrote:"Pravovjerni" ustali u obranu ministra Hasanbegovića.![]()
http://saff.ba/djed-ministra-zlatka-has ... ruqffkrKM8
Salonski ljevičari već sedmicma neumorno progone novoimenovanog ministra kulture Zlatka Hasanbegovića, nazivajući ga fašistoidom i revizorom povijesti. No ne spominju kako je Hasanbegović potekao iz obitelji čiji su članovi proganjani kao žrtve totalitarnih režima. Nitko od tih antifašista ne govori ni kako je ministrov djed Sabrija Prohić za vrijeme Pavelićevog režima skrivao židovsku djevojčicu.
I onda se čude kada ih nazivamo "hrvatskim cvijećem".
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#9819 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Kako su se jugovići uzdigli, očekivati je da Hasanbegovića na nekoj granici uhapse po četničkoj potjernici Interpola iz Beograda.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#9820 Re: Desavanja u Hrvatskoj
šta fali, u Srbiji je predsjednik četnik.kakavdanakneiskustvu wrote:da puste i nijemci da im ministar bude nacista?
koji spin jebote životdječak sa šibicama wrote:Covjek nosi kapu HOS-a, jedan general HOS-a je ujedno i general Armije BiH (Blaz Kraljevic) pa ne vidim cemu dizanje prasine bar na ovom forumu.
- sinuhe
- Posts: 12583
- Joined: 03/06/2011 11:33
#9821 Re: Desavanja u Hrvatskoj
73-ce godiste a nema ga u registru branitelja. Mozda je ratovao u onom, starom, ratu.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9822 Re: Desavanja u Hrvatskoj
http://www.jutarnji.hr/zivotna-ispovije ... -/1508510/
čovječe kćerka pavelića živjela 92 godine umrla prije mjesec i pol
čovječe kćerka pavelića živjela 92 godine umrla prije mjesec i pol
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9823 Re: Desavanja u Hrvatskoj
iznose se prljavi detalji iz zlatkovog životapici wrote:RvaCka se vratila deset koraka unazad ovom KITAreviČkom i ovim KraDeZeom...ma braavoo kulturnjaci, šHo bi seve otpjevala dobro došao u krug...
RvaCka ČISTA stranka prava... to ostali prljavi...
zahvaljujući kojima je sokol sve popularniji
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#9824 Re: Desavanja u Hrvatskoj
pa i Luburić je bio popularan.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9825 Re: Desavanja u Hrvatskoj
višnja pavelić ga je nazvala ludakom gore u onom linku



