PC gamerske konfiguracije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Raptor44
Posts: 394
Joined: 25/03/2017 14:02

#9801 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Raptor44 »

@el_bake007 @Averus
Hvala obojici, čitao sam da su Seasonic napajanja poprilično kvalitetna pa ako budem u situaciji ciljat ću na njih, u suprotnom ni EVGA se ne čini loša za taj novac. :thumbup:
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#9802 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by M416 »

Raptor44 wrote:@el_bake007 @Averus
Hvala obojici, čitao sam da su Seasonic napajanja poprilično kvalitetna pa ako budem u situaciji ciljat ću na njih, u suprotnom ni EVGA se ne čini loša za taj novac. :thumbup:
Ne zaboravi i na corsair evo pune 3 godine radi besprijekorno kod mene :thumbup:

Ove su top napojne full modular ma beton :

https://www.olx.ba/artikal/31909569/cor ... modularna/

https://www.olx.ba/artikal/32088708/nap ... w-modular/
Elubrylla
Posts: 372
Joined: 07/02/2010 15:12

#9803 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Elubrylla »

Je li ko kupovao od Home007, zasto su mu neke cijene bas niske?
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#9804 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

Elubrylla wrote:Je li ko kupovao od Home007, zasto su mu neke cijene bas niske?

Nema garanciju.
User avatar
typeOnegative
Posts: 5416
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9805 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

M416 wrote:
l33t wrote:ma taj home je troll, pitao sam ga ja za napojnu; kaze nemam tu i tu evo ti excel tabela sta imam na stanju :D i ja od te tabele 3 proberem nema opet
i kad god graficku neku trazim po cijeni sortiram on je prvi... znam da nema. ugl njega izbjegavam
Dakle na njega zaboraviti :-) ja sam se dvoumio dugo za jednu graficku na njegovom profilu,ali na kraju ipak odustanem valja se istresti preko milje,a nikakve garancije pogotovo jos kad proguglam i vidim od cega sve pate ove nove RTX freeze,crash,artifacts itd. stvarno treba biti lud i iskesirati toliku lovu bez garancije.
zaleti se do Hr i pazari ovo cudo ... Asus RTX 2080 8gb nova , oko 1300 km nasih para sa garancijom :-D


https://www.bug.hr/forum/topic/prodaja- ... 66033.aspx
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#9806 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by M416 »

Odlicna ponuda ima slicna i na OLX sa nasom garancijom,ali odustao sam od kupovine privremeno otkako su izasli ovi nvidia driveri jer vise nemam problema kad mi trehne fps na freesync monitoru :D dvoumio sam se izmedzu dvije kod Home007 EVGA GTX 1080 Ti FTW3 i MSI RTX 2080 Gaming X Trio.Onda sam se zagrijao samo za RTX 2080 i odustanem.Ova je bila nedavno kod njega i za 1200 i pisalo da ima garanciju :

https://www.olx.ba/artikal/32498684/asu ... ual-oc-8g/
User avatar
Qler
Posts: 25830
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#9807 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Qler »

GIGABYTE 990XA-UD3 R5 - AMD FX-8350 - Scythe Mugen 2 - 16GB (4x4GB) DDR3 Kingston HyperX - GIGABAYTE R9 270X - prodajem ovako bundle :) pa ako je neko zainteresovan, PM :)
l33t
Posts: 4786
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#9808 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by l33t »

Qler wrote:GIGABYTE 990XA-UD3 R5 - AMD FX-8350 - Scythe Mugen 2 - 16GB (4x4GB) DDR3 Kingston HyperX - GIGABAYTE R9 270X - prodajem ovako bundle :) pa ako je neko zainteresovan, PM :)
Koliko je kilometara preslo :lol:
User avatar
Qler
Posts: 25830
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#9809 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Qler »

Koliko ti nije puno :)
User avatar
pajogamer
Posts: 74
Joined: 22/11/2015 22:29

#9810 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by pajogamer »

Pošto vidim da ovdje ima dobrih prijedloga za gamerske konfiguracije interesuju me neke stvarčice. Ja sam u sedamdestim godinama, a volim PC igre /npr. NFS Payback ili Just Sause 3 koje su sad na repertoaru/. Trenutno imam grafiku koja me služi jedno pet-šest godina Gigabyte ATI Radeon HD 7950. U dilemi sam da kupim neku od NVIDIA 1060 6GB sa monitorom 24" i 144MHz osvježenja i 1ms odziva ili NVIDIA 1080 8GB, a da sačekam na monitor. Trenutno imam Samsung 24" 60Hz 2ms odziv. Treba mi nešto za slijedećih pet-šet godina, pa i duže! :) :) :)
User avatar
pajogamer
Posts: 74
Joined: 22/11/2015 22:29

#9811 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by pajogamer »

Just Cause 3!
User avatar
typeOnegative
Posts: 5416
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9812 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

pajogamer wrote:Pošto vidim da ovdje ima dobrih prijedloga za gamerske konfiguracije interesuju me neke stvarčice. Ja sam u sedamdestim godinama, a volim PC igre /npr. NFS Payback ili Just Sause 3 koje su sad na repertoaru/. Trenutno imam grafiku koja me služi jedno pet-šest godina Gigabyte ATI Radeon HD 7950. U dilemi sam da kupim neku od NVIDIA 1060 6GB sa monitorom 24" i 144MHz osvježenja i 1ms odziva ili NVIDIA 1080 8GB, a da sačekam na monitor. Trenutno imam Samsung 24" 60Hz 2ms odziv. Treba mi nešto za slijedećih pet-šet godina, pa i duže! :) :) :)
Dosta zafrkana dilema :)
Taj monitor vj ni sad nije loš, ali GTX 1080 bi tu bila debelo neiskorištena..
Nekako mi se nameću tri opcije
1. Ako ces u neko dogledno vrijeme zamjeniti monitor 1080ku uzmi i vozi na tom što imaš dok ne kupis bolji.
2. 1060 i 144 Hz monitor
3. po meni možda najbolja opcija, da probaš uklopit 144Hz monitor u kombinaciju sa 1070

A vidim da ne bježis od AMD kartica jer imas 7950 pa bi možda mogao uzet u obzir i RX590 kartice koje su između 1060 i 1070 po performansama .
User avatar
rolltroll
Posts: 181
Joined: 02/04/2013 16:36

#9813 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by rolltroll »

pajogamer wrote:Pošto vidim da ovdje ima dobrih prijedloga za gamerske konfiguracije interesuju me neke stvarčice. Ja sam u sedamdestim godinama, a volim PC igre /npr. NFS Payback ili Just Sause 3 koje su sad na repertoaru/. Trenutno imam grafiku koja me služi jedno pet-šest godina Gigabyte ATI Radeon HD 7950. U dilemi sam da kupim neku od NVIDIA 1060 6GB sa monitorom 24" i 144MHz osvježenja i 1ms odziva ili NVIDIA 1080 8GB, a da sačekam na monitor. Trenutno imam Samsung 24" 60Hz 2ms odziv. Treba mi nešto za slijedećih pet-šet godina, pa i duže! :) :) :)
ne bih ništa od navedenog. Na tvom mjetu bi uzeo RX 590 i bit češ miran. Monitor nema potrebe da mijenjaš, pogotovo ako nisi u kompetitivnom gamingu. Inače 590ka je jača od 1060 a tako će biti i u budućnosti obzirom na bolju podršku AMD-a kroz drivere.
Naravno da bi ti najbolja opcija bila GTX 1080 s 144Hz monitorom, ali isto tako ti je to najskuplja varijanta, a za 1080p gaming RX 590 je više nego dovoljna.
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9814 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

.
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#9815 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by M416 »

pajogamer wrote:Pošto vidim da ovdje ima dobrih prijedloga za gamerske konfiguracije interesuju me neke stvarčice. Ja sam u sedamdestim godinama, a volim PC igre /npr. NFS Payback ili Just Sause 3 koje su sad na repertoaru/. Trenutno imam grafiku koja me služi jedno pet-šest godina Gigabyte ATI Radeon HD 7950. U dilemi sam da kupim neku od NVIDIA 1060 6GB sa monitorom 24" i 144MHz osvježenja i 1ms odziva ili NVIDIA 1080 8GB, a da sačekam na monitor. Trenutno imam Samsung 24" 60Hz 2ms odziv. Treba mi nešto za slijedećih pet-šet godina, pa i duže! :) :) :)
Ja bih ovo preporucio jer iskreno imao sam monitore 60 i 75Hz,ali 144Hz je druga dimenzija pogotovo sto za ovaj monitor korisnici prijavljuju da radi perfektno kao gsync :

https://www.shop.imel.ba/artikal/monito ... order=DESC

https://www.olx.ba/artikal/32519505/asu ... c-edition/
caseytron
Posts: 2411
Joined: 01/06/2016 16:42

#9816 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

144 i 1080p = 1070 ili RX590. I 580 je jaca od 1060 bez dileme, o 590 da ne govorimo. Ja sam trenutno na nvidiji a bio sam na AMD-u, mogu ti reci da AMD trenutno radi bolji posao. Sto se tice drajvera nema diskusije tu. Ili 1070 ili RX590 nista vise.
DonieBrasco
Posts: 20089
Joined: 31/08/2016 16:09

#9817 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DonieBrasco »

Od sad pa u buducnost, koliko ce RX 590 moci da "potraje" za 1080p gaming ?
DonieBrasco
Posts: 20089
Joined: 31/08/2016 16:09

#9818 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DonieBrasco »

dupli.
caseytron
Posts: 2411
Joined: 01/06/2016 16:42

#9819 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

DonieBrasco wrote:Od sad pa u buducnost, koliko ce RX 590 moci da "potraje" za 1080p gaming ?
Mnogo nam zavisi od sljedece generacije konzole, koja je sigurno blizu. Ja sam na 1060 isto, sad za sad sve mogu da guram na najvecim postavkama ne ide ispod 60. Al' evo ovaj novi Metro, vec najavljuje neku novu eru
DonieBrasco
Posts: 20089
Joined: 31/08/2016 16:09

#9820 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DonieBrasco »

Mozda serija 1000 od Nvdije blago zastane zbog drivera sto rade ciljano zbog RTX 2000 serije da bi se prodale. A generalno jos par godina ce vecina kartica da gura igre bez problema. Sem toga proizvođaci tek treba da implementiraju RTX u proizvode.

Mislim da ta tranzcija tehnike nece do 2021/22, jer tada izlazi DDR5 RAM memorija a samim time soketi od procesora to moraju da prate sto znaci i nova tehnologija za procesore. A vec sada tokom 2019. izlaze maticne ploce sa PCE 4.0 sto ne znaci nista trenutno jer nisu kartice tako napredne.

A sto se tice konzola ne znam ne igram se njima, a prije da konzole prate napredak racunara i tehnike, nego obrnuto.
User avatar
rolltroll
Posts: 181
Joined: 02/04/2013 16:36

#9821 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by rolltroll »

M416 wrote: Ja bih ovo preporucio jer iskreno imao sam monitore 60 i 75Hz,ali 144Hz je druga dimenzija pogotovo sto za ovaj monitor korisnici prijavljuju da radi perfektno kao gsync :

https://www.shop.imel.ba/artikal/monito ... order=DESC

https://www.olx.ba/artikal/32519505/asu ... c-edition/
ti znaš da ja i ti imamo iste mašine i potpuno se slažem s tobom i u vezi monitora i u vezi grafičke, ali isto tako ovo je skuplja mnogo varijanta stoga se moj prijedlog odnosi na 590ku koja melje sve pred sobom u 1080p, osim možda u AC Odyssey, sve ide debelo preko 60 fps-a. Ova 1070 je radila mjesec dana al u k****. Ne vjerujem ljudima koji u samom oglasu u startu lažu :D
DonieBrasco wrote:Od sad pa u buducnost, koliko ce RX 590 moci da "potraje" za 1080p gaming ?
trajat će ona još dosta godina, ali isto tako treba imati na umu njenu cijenu..prije će GTX 1080 zastarjeti nego ova..pa čovjek još koristi 7950 koja je prije 8-9 ili koliko već godina izišla a i sad vrti sve nove naslove 40+ fps-a (bolje nego PS4)
caseytron wrote: Mnogo nam zavisi od sljedece generacije konzole, koja je sigurno blizu. Ja sam na 1060 isto, sad za sad sve mogu da guram na najvecim postavkama ne ide ispod 60. Al' evo ovaj novi Metro, vec najavljuje neku novu eru
Ništa Metro ne najavljuje jer i kad je prvi, Metro 2033, izašao, bio je 10 godina ispred svog vremena (uz Crysis) u smislu grafike. I dan danas, te igre izgledaju ljepše (da ne kažem zahtjevnije) nego većina modernih igara. Poenta je da imaš igru poput Metroa na jednoj strani, klasa za sebe, i ostale igre na drugoj strani. I 1060 i 590ka će bez problema vrtjeti Metro Exodus, možda ne na ultra postavkama i 60 fps-a ali sigurno uz neke korekcije u postavkama se može postići 60 fps-a i željena fluidnost.
DonieBrasco wrote:Mozda serija 1000 od Nvdije blago zastane zbog drivera sto rade ciljano zbog RTX 2000 serije da bi se prodale. A generalno jos par godina ce vecina kartica da gura igre bez problema. Sem toga proizvođaci tek treba da implementiraju RTX u proizvode.

Mislim da ta tranzcija tehnike nece do 2021/22, jer tada izlazi DDR5 RAM memorija a samim time soketi od procesora to moraju da prate sto znaci i nova tehnologija za procesore. A vec sada tokom 2019. izlaze maticne ploce sa PCE 4.0 sto ne znaci nista trenutno jer nisu kartice tako napredne.

A sto se tice konzola ne znam ne igram se njima, a prije da konzole prate napredak racunara i tehnike, nego obrnuto.
Što se RTX kartica tiče, one su daleko od očekivanog, prije svega, ukopala ih je cijena jer za neznatno više performasne u odnosu na seriju 10 i mnogo veću cijenu, više nVidia i nije mogla očekivati (a jesu). Pad profita od 500 miliona dolara za nVidiu s novim RTX karticama je uzbuna u kompaniji te je očekivati pad cijena istih. Druga stvar što su kartice totalno nestabilne i nepouzdane, crkavaju ko na traci, posebno 2080ti, a one koje ne crknu imaju razne probleme, vjerovatno usljed GDDR6 memorije koja nije ispunila očekivanja. GDDR5 je još uvijek zakon.

Sve u svemu, čovjek će na kraju uzeti ono što njemu lično najviše odgovara, ali ja smatram da se s RX 590 može još nekoliko godina lijepo naigrati a da pri tome ne izvali veću sumu novca. Monitor s 144hz refresh rate je zaista super stvar, ni ja se ne bih mogao vratiti na 60 ili 75 hz jer je razlika nebo i zemlja ali zašto ne ako se ukaže prilika uzeti i ovakav monitor u kombinaciji s RX 590 karticom.

Sorry na dužem postu :skoljka:
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#9822 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Maharadza »

caseytron wrote:
DonieBrasco wrote:Od sad pa u buducnost, koliko ce RX 590 moci da "potraje" za 1080p gaming ?
Mnogo nam zavisi od sljedece generacije konzole, koja je sigurno blizu. Ja sam na 1060 isto, sad za sad sve mogu da guram na najvecim postavkama ne ide ispod 60. Al' evo ovaj novi Metro, vec najavljuje neku novu eru
E onda nisi šutao BF5 jer tu na određenim mapama itekako padne ispod 60FPS, a nekada čak ispod 50FPS mada i to samo ako staviš baš sve na Ultra detalje. Doduše High detalji nisu neki primjetan downgrade ali onda dobiješ daleko iznad 60FPS. :thumbup:

Mada zavisi od svakoga pojedinačno, npr. meni će ova 1060-ka 6GB trajati dugo jer ionako igram najviše ove Multiplayer FPS naslove i to na 'tryhard mode', znači sve na Low detalje radi što bolje vidljivosti i što većeg FPS-a. :mrgreen:
Last edited by Maharadza on 30/01/2019 15:59, edited 2 times in total.
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#9823 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by M416 »

Pa eto onda onaj monitor nov sa 3 godine garancije i jednu od ove dvije nove bez garancije i sve se uklapa oko nekih 900-1000km koliko kosta gtx 1080 nova :

https://www.olx.ba/artikal/32506000/xfx ... -hdmi-dvi/

https://www.olx.ba/artikal/32400063/sap ... tion-8-gb/

Ja bih iskreno ovu special ediciju.Sapphire je bar meni uvijek radio bez ikakvih mana.Naravno podrazumjeva se ako ima uopste na stanju :skoljka:
caseytron
Posts: 2411
Joined: 01/06/2016 16:42

#9824 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

Maharadza wrote:
caseytron wrote:
DonieBrasco wrote:Od sad pa u buducnost, koliko ce RX 590 moci da "potraje" za 1080p gaming ?
Mnogo nam zavisi od sljedece generacije konzole, koja je sigurno blizu. Ja sam na 1060 isto, sad za sad sve mogu da guram na najvecim postavkama ne ide ispod 60. Al' evo ovaj novi Metro, vec najavljuje neku novu eru
E onda nisi šutao BF5 jer tu na određenim mapama itekako padne ispod 60FPS, a nekada čak ispod 50FPS mada i to samo ako staviš baš sve na Ultra detalje. Doduše High detalji nisu neki primjetan downgrade ali onda dobiješ daleko iznad 60FPS. :thumbup:

Mada zavisi od svakoga pojedinačno, npr. meni će ova 1060-ka 6GB trajati dugo jer ionako igram najviše ove Multiplayer FPS naslove i to na 'tryhard mode', znači sve na Low detalje radi što bolje vidljivosti i što većeg FPS-a. :mrgreen:
BF nikad nisam igrao na postavkama vecih od low-med, koji ti je procesor? BF je gladan procesora, zato ti i pada. Meni nikada nije isao ispod 60 na ovoj kartici, kad sam testirao. Nece ti trajati ne sekiraj se, zahvaljujuci zelenim. :-D
User avatar
pajogamer
Posts: 74
Joined: 22/11/2015 22:29

#9825 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by pajogamer »

Mislim da sam dobio korisne informacije koje ću još jednom dobro pručiti. Čak sam razmišljao da sam se malo zaletio sa pitanjem, ali vidim da nisam. Ostaje mi još sakupljanje love za te stvari koje ću da kupiom, pa zasad samo prikupljam informacije. U svakom slučaju zahvaljujem svima na sugestijama. Prvo nabavljam grafičku, a nakon toga monitor.
Post Reply