Meni se čovječanstvo uglavnom gadi...uz povremene napade tolerisanjaTowelie wrote:Bloo wrote:Očito nikad nisi bio u Poreskoj upravi Stari Grad..........Towelie wrote:Kad se kapaciteti za ljubav dovoljno prosire, svi ljudi mogu biti "vasa deca".![]()
Salteruse su iste i u mom rodnom Pazaru. Svugde su iste.
Salterusa je duhovno dete, iako radi zijan, ne zameris joj jer imas razumevanje da ne zna bolje.
Ovo je milion puta lakse reci nego uciniti, pa s te strane skroz razumem tvoju poentu.
Krivica za zastarjelu opremu ili skelu bez zaštite pretvara se u sudbinu koju propisuje viša sila. Nije, dakle, kriv neodgovoran direktor, nego je životna “nafaka” radnika istekla. Elita operira terminima duše i vjere, jer su radnička tijela odavno uknjižena kao vlasništvo vlastelina. Optužiti Boga za vlastitu odgovornost je cinički manevar i savršen zločin.
http://www.prometej.ba/clanak/osvrti/su ... istva-3486

