Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3689
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Horoskop: sarajevski seljak
Contact:

#9776 Re: Pedala kočnice propada!

Post by suad-sarajevo »

Ista stvar se meni desila prije 20-ak dana. Sišao sa Ivana u Konjic i propade kočnica. Svratim kod majstora u Konjic i čovjek odmah vidio o čemu se radi. Zadnji desni cilindar vrisn'o. Ne treba se igrati sa tim.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#9777 Re: Pedala kočnice propada!

Post by Ned071 »

bitanga_sa_otesa wrote:glicerin se ne moze razrijediti takav je kakav je...pregledaj ima li na tockovima tragova curenja,ako nema mogao bi biti glavni kocioni...mislim moze biti 10 drugih razloga,posjeti nekog majstora pismenijeg...
Kolika moze bit fleka? Mislim koliko moze iscurit? Bude li kakav znak prije toga? Lupkanje, sistanje?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9778 Re: Pedala kočnice propada!

Post by bitanga_sa_otesa »

Ned071 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:glicerin se ne moze razrijediti takav je kakav je...pregledaj ima li na tockovima tragova curenja,ako nema mogao bi biti glavni kocioni...mislim moze biti 10 drugih razloga,posjeti nekog majstora pismenijeg...
Kolika moze bit fleka? Mislim koliko moze iscurit? Bude li kakav znak prije toga? Lupkanje, sistanje?
moze bit tacka ,a moze bit masna cijela felga,znak bude zabranjeno zaustavljanje i parkiranje...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#9779 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

Almir_ wrote:rucna mi ne radi na golfu,moram li kupiti novu?
i nekad mi sam izbaci iz druge brzine u prvu ...
hajde mehanicari
jel na klocnama?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9780 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

jel golf dizel il benzinac?
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#9781 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TDK-90 »

Zna li neko

Cetkice na ventilatoru klime se istrosile ?
Ono sto me buni, ove cetkice sto su potrosene nisu crne kao sto se kod nas prodaju vec su kao sjajne ili kao niklovane.
Da li ja mogu ubaciti ove klasicne crne sto se kod nas prodaju , ili ima i medju tim crnim razlike - Ne mislim na velicinu nego na sastav :?
:bih:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9782 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

prvi put cujem za niklovane :shock: uvijek su grafitne...
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#9783 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TDK-90 »

Mijenjao sam na busilici na brusilici na usisivacu sve su bile normalno crne\ugljene
Danas skinem ove na ventilatoru , a one neko bakrene boje ili kao boja nikla.
A pitam jer ima kod nas raznih cetkica, jedne sam bio ugradio u usisivac i za jedan dan 5 cm je motor pojeo :-)

Zato me interesuje da li su ove sjajne neke posebne, da li se manje trose tj. manje prljaju\spricaju po el. motoru :?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9784 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

bakrene boje su druga prica,nije to niklovano :)
to su tvrdje cetkice ,budu u anlaserima,alternatorima,ventilatorima hladnjaka i sl.
imas na stupu preko puta pijace ona ulica sto ide prema tibri ,s desne strane firmu,farex se zove,tu imas takvih cetkica,ponesi uzorak ili izmjeri sublerom :thumbup:
p.s. tek sad vidim da si iz gornje krakače :D
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#9785 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TDK-90 »

E, znaci ima razlike :-D
Hvala na objasnjenju :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9786 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nema na cemu
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#9787 Re: Pedala kočnice propada!

Post by Sodom1 »

Nece to majstori da diraju ako vidi da je seraf za odzracivanje zahrdjao , nama prica to ce pukanti moraces mjenjati kocione cilindre bla bla , vozi dok nekog ne osnes :izet:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9788 Re: Pedala kočnice propada!

Post by bitanga_sa_otesa »

ja sam jednom dirno i odvrnulo se :lol:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#9789 Re: Pedala kočnice propada!

Post by Sodom1 »

Ti si sretan cojek :D
Muskolo
Posts: 45
Joined: 27/01/2017 14:53

#9790 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Muskolo »

Kakav je ovaj automacher na ciglanama, jel samo talijanska auta rade. Hvala unaprijed :thumbup:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#9791 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by johntra »

Ne znam kakvi su, ali znam da rade sada sva auta...
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#9792 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Primjetio sam da se na Cliu ne vrti ventilator hladnjaka, dok kod kolege u 206ici 1.4 hdi, kad god ugasi auto, cuje se kako huci.
Kod mene nista se ne cuje, ugasim sad auto, ispod haube pogledam, on stoji.
Temperatura motora normalna uvijek, kazaljka zakucana na sredini, bilo to autoput, gradska, otvorena.

Samo mi je cudno sto ne vrti, sta bi mogao biti problem? :-D

Hvala
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9793 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

prokuhao bi ti davno po gradu da se ne vrti...
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#9794 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

bitanga_sa_otesa wrote:prokuhao bi ti davno po gradu da se ne vrti...
Nikad nisam cuo da "huči", maloprije kuci dosao, upljen auto, gledam pod haubom, ne vrti se, valjda gledam pravu stvar :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9795 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

pa ako te kopka ostavi u mjestu da radi,mora se upalit
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#9796 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

mozda gledas ventilator klime :D
User avatar
konektovan
Posts: 51385
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9797 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Na koliko km se mjenja zupcasti na 1.9 tdi pd, 2008 godina, 76 kw skodilak octavija????????
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#9798 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

bitanga_sa_otesa wrote:pa ako te kopka ostavi u mjestu da radi,mora se upalit
Obišao krug po gradu sad, od Dobrinje do Drvenije, stao na parking, upaljen auto, čudo ne vrti,a prokuho nisam :D
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#9799 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Leon16v wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:pa ako te kopka ostavi u mjestu da radi,mora se upalit
Obišao krug po gradu sad, od Dobrinje do Drvenije, stao na parking, upaljen auto, čudo ne vrti,a prokuho nisam :D
Izađi prvom uz Mahmutovac pa stani gore đe se kombi okreće i otvori haubu vidi vrtil :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9800 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mozda je perpetummobile
Post Reply