Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- suad-sarajevo
- Posts: 3689
- Joined: 22/08/2006 01:54
- Location: Memli strana
- Horoskop: sarajevski seljak
- Contact:
#9776 Re: Pedala kočnice propada!
Ista stvar se meni desila prije 20-ak dana. Sišao sa Ivana u Konjic i propade kočnica. Svratim kod majstora u Konjic i čovjek odmah vidio o čemu se radi. Zadnji desni cilindar vrisn'o. Ne treba se igrati sa tim.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#9777 Re: Pedala kočnice propada!
Kolika moze bit fleka? Mislim koliko moze iscurit? Bude li kakav znak prije toga? Lupkanje, sistanje?bitanga_sa_otesa wrote:glicerin se ne moze razrijediti takav je kakav je...pregledaj ima li na tockovima tragova curenja,ako nema mogao bi biti glavni kocioni...mislim moze biti 10 drugih razloga,posjeti nekog majstora pismenijeg...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9778 Re: Pedala kočnice propada!
moze bit tacka ,a moze bit masna cijela felga,znak bude zabranjeno zaustavljanje i parkiranje...Ned071 wrote:Kolika moze bit fleka? Mislim koliko moze iscurit? Bude li kakav znak prije toga? Lupkanje, sistanje?bitanga_sa_otesa wrote:glicerin se ne moze razrijediti takav je kakav je...pregledaj ima li na tockovima tragova curenja,ako nema mogao bi biti glavni kocioni...mislim moze biti 10 drugih razloga,posjeti nekog majstora pismenijeg...
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#9779 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel na klocnama?Almir_ wrote:rucna mi ne radi na golfu,moram li kupiti novu?
i nekad mi sam izbaci iz druge brzine u prvu ...
hajde mehanicari
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9780 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel golf dizel il benzinac?
- TDK-90
- Posts: 1211
- Joined: 26/02/2012 12:15
#9781 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zna li neko
Cetkice na ventilatoru klime se istrosile ?
Ono sto me buni, ove cetkice sto su potrosene nisu crne kao sto se kod nas prodaju vec su kao sjajne ili kao niklovane.
Da li ja mogu ubaciti ove klasicne crne sto se kod nas prodaju , ili ima i medju tim crnim razlike - Ne mislim na velicinu nego na sastav

Cetkice na ventilatoru klime se istrosile ?
Ono sto me buni, ove cetkice sto su potrosene nisu crne kao sto se kod nas prodaju vec su kao sjajne ili kao niklovane.
Da li ja mogu ubaciti ove klasicne crne sto se kod nas prodaju , ili ima i medju tim crnim razlike - Ne mislim na velicinu nego na sastav
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9782 Re: Pitamo Mehanicare ?
prvi put cujem za niklovane
uvijek su grafitne...
- TDK-90
- Posts: 1211
- Joined: 26/02/2012 12:15
#9783 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mijenjao sam na busilici na brusilici na usisivacu sve su bile normalno crne\ugljene
Danas skinem ove na ventilatoru , a one neko bakrene boje ili kao boja nikla.
A pitam jer ima kod nas raznih cetkica, jedne sam bio ugradio u usisivac i za jedan dan 5 cm je motor pojeo
Zato me interesuje da li su ove sjajne neke posebne, da li se manje trose tj. manje prljaju\spricaju po el. motoru
Danas skinem ove na ventilatoru , a one neko bakrene boje ili kao boja nikla.
A pitam jer ima kod nas raznih cetkica, jedne sam bio ugradio u usisivac i za jedan dan 5 cm je motor pojeo
Zato me interesuje da li su ove sjajne neke posebne, da li se manje trose tj. manje prljaju\spricaju po el. motoru
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9784 Re: Pitamo Mehanicare ?
bakrene boje su druga prica,nije to niklovano 
to su tvrdje cetkice ,budu u anlaserima,alternatorima,ventilatorima hladnjaka i sl.
imas na stupu preko puta pijace ona ulica sto ide prema tibri ,s desne strane firmu,farex se zove,tu imas takvih cetkica,ponesi uzorak ili izmjeri sublerom
p.s. tek sad vidim da si iz gornje krakače
to su tvrdje cetkice ,budu u anlaserima,alternatorima,ventilatorima hladnjaka i sl.
imas na stupu preko puta pijace ona ulica sto ide prema tibri ,s desne strane firmu,farex se zove,tu imas takvih cetkica,ponesi uzorak ili izmjeri sublerom
p.s. tek sad vidim da si iz gornje krakače
- TDK-90
- Posts: 1211
- Joined: 26/02/2012 12:15
#9785 Re: Pitamo Mehanicare ?
E, znaci ima razlike
Hvala na objasnjenju
Hvala na objasnjenju
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9786 Re: Pitamo Mehanicare ?
nema na cemu
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#9787 Re: Pedala kočnice propada!
Nece to majstori da diraju ako vidi da je seraf za odzracivanje zahrdjao , nama prica to ce pukanti moraces mjenjati kocione cilindre bla bla , vozi dok nekog ne osnes 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9788 Re: Pedala kočnice propada!
ja sam jednom dirno i odvrnulo se 
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#9789 Re: Pedala kočnice propada!
Ti si sretan cojek 
-
Muskolo
- Posts: 45
- Joined: 27/01/2017 14:53
#9790 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakav je ovaj automacher na ciglanama, jel samo talijanska auta rade. Hvala unaprijed 
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#9791 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam kakvi su, ali znam da rade sada sva auta...
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#9792 Re: Pitamo Mehanicare ?
Primjetio sam da se na Cliu ne vrti ventilator hladnjaka, dok kod kolege u 206ici 1.4 hdi, kad god ugasi auto, cuje se kako huci.
Kod mene nista se ne cuje, ugasim sad auto, ispod haube pogledam, on stoji.
Temperatura motora normalna uvijek, kazaljka zakucana na sredini, bilo to autoput, gradska, otvorena.
Samo mi je cudno sto ne vrti, sta bi mogao biti problem?
Hvala
Kod mene nista se ne cuje, ugasim sad auto, ispod haube pogledam, on stoji.
Temperatura motora normalna uvijek, kazaljka zakucana na sredini, bilo to autoput, gradska, otvorena.
Samo mi je cudno sto ne vrti, sta bi mogao biti problem?
Hvala
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9793 Re: Pitamo Mehanicare ?
prokuhao bi ti davno po gradu da se ne vrti...
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#9794 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nikad nisam cuo da "huči", maloprije kuci dosao, upljen auto, gledam pod haubom, ne vrti se, valjda gledam pravu stvarbitanga_sa_otesa wrote:prokuhao bi ti davno po gradu da se ne vrti...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9795 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa ako te kopka ostavi u mjestu da radi,mora se upalit
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#9796 Re: Pitamo Mehanicare ?
mozda gledas ventilator klime 
- konektovan
- Posts: 51385
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9797 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na koliko km se mjenja zupcasti na 1.9 tdi pd, 2008 godina, 76 kw skodilak octavija????????
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#9798 Re: Pitamo Mehanicare ?
Obišao krug po gradu sad, od Dobrinje do Drvenije, stao na parking, upaljen auto, čudo ne vrti,a prokuho nisambitanga_sa_otesa wrote:pa ako te kopka ostavi u mjestu da radi,mora se upalit
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#9799 Re: Pitamo Mehanicare ?
Izađi prvom uz Mahmutovac pa stani gore đe se kombi okreće i otvori haubu vidi vrtilLeon16v wrote:Obišao krug po gradu sad, od Dobrinje do Drvenije, stao na parking, upaljen auto, čudo ne vrti,a prokuho nisambitanga_sa_otesa wrote:pa ako te kopka ostavi u mjestu da radi,mora se upalit
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9800 Re: Pitamo Mehanicare ?
mozda je perpetummobile
