PC gamerske konfiguracije
Moderator: Benq
-
Dilibus
- Posts: 626
- Joined: 15/01/2018 08:36
#9776 Re: PC gamerske konfiguracije
Imam problem sa bagovanjem racunara.
Sistem je podignut prije nekih mjesec i po. Desi mi se da zabaguje i pucketa zvuk,kao da je isprekidan.
Task manager ne prikazuje nikakvo opterecenje,CPUID isto,sve je u normalnim parametrima.
Konfiguracija:
AMD Ryzen 1600x
8GB RAM DDR4
SSD Kingston 240GB
Graficka RX 560 4GB
Maticna Biostar TA-320 BTC
Sistem je podignut prije nekih mjesec i po. Desi mi se da zabaguje i pucketa zvuk,kao da je isprekidan.
Task manager ne prikazuje nikakvo opterecenje,CPUID isto,sve je u normalnim parametrima.
Konfiguracija:
AMD Ryzen 1600x
8GB RAM DDR4
SSD Kingston 240GB
Graficka RX 560 4GB
Maticna Biostar TA-320 BTC
- Maharadza
- Posts: 17069
- Joined: 30/01/2013 15:13
#9777 Re: PC gamerske konfiguracije
Reinstaliraj audio driver! https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/in ... 3#downloadDilibus wrote:Imam problem sa bagovanjem racunara.
Sistem je podignut prije nekih mjesec i po. Desi mi se da zabaguje i pucketa zvuk,kao da je isprekidan.
Task manager ne prikazuje nikakvo opterecenje,CPUID isto,sve je u normalnim parametrima.
Konfiguracija:
AMD Ryzen 1600x
8GB RAM DDR4
SSD Kingston 240GB
Graficka RX 560 4GB
Maticna Biostar TA-320 BTC
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9778 Re: PC gamerske konfiguracije
Vjerovatno driver. Probaj update kroz device manager, ali ja bih radije trazio direktno na stranici proizvodjaca maticne ploce/zvucne karteDilibus wrote:Imam problem sa bagovanjem racunara.
Sistem je podignut prije nekih mjesec i po. Desi mi se da zabaguje i pucketa zvuk,kao da je isprekidan.
Task manager ne prikazuje nikakvo opterecenje,CPUID isto,sve je u normalnim parametrima.
Konfiguracija:
AMD Ryzen 1600x
8GB RAM DDR4
SSD Kingston 240GB
Graficka RX 560 4GB
Maticna Biostar TA-320 BTC
- dark side of the moon
- Posts: 468
- Joined: 18/08/2006 15:23
#9779 Re: PC gamerske konfiguracije
Valjal ovo za 650 eur? Kupljeno u 12om mjesecu ima racun.
Mainboard: Gigabyte z370M DS3H
CPU: Intel Core i3 8100 4x3,60GHz
RAM: 2x16GB DDR4 2400MHz TeamGroup T-Force Vulcan
Grafikkarte: 8GB XFX Radeon RX 580 GTS Black Edition
SSD: 500GB Crucial MX500D
Kühler CPU: Bequiet Dark
Netzteil: Sharkoon IceWind 750Watt Modular
Orginal Windows 10 Pro Lizenz
Mainboard: Gigabyte z370M DS3H
CPU: Intel Core i3 8100 4x3,60GHz
RAM: 2x16GB DDR4 2400MHz TeamGroup T-Force Vulcan
Grafikkarte: 8GB XFX Radeon RX 580 GTS Black Edition
SSD: 500GB Crucial MX500D
Kühler CPU: Bequiet Dark
Netzteil: Sharkoon IceWind 750Watt Modular
Orginal Windows 10 Pro Lizenz
- dzeko1
- Posts: 1221
- Joined: 18/09/2012 13:55
#9780 Re: PC gamerske konfiguracije
Meni to izgleda odlično za te pare, samo RAM vrijedi oko 550-600KM, grafička je za naš standard odlična, sve će derati na 1080p, meni super zvuči za te novce, jedino u budućnosti upgrade procesora odraditi, mada ne vjerujem ni da će on praviti bottleneck u combo sa ovom rx580-kom.
- Maharadza
- Posts: 17069
- Joined: 30/01/2013 15:13
#9781 Re: PC gamerske konfiguracije
Sve je super kada je već kupljeno...mora biti!dark side of the moon wrote:Valjal ovo za 650 eur? Kupljeno u 12om mjesecu ima racun.
Mainboard: Gigabyte z370M DS3H
CPU: Intel Core i3 8100 4x3,60GHz
RAM: 2x16GB DDR4 2400MHz TeamGroup T-Force Vulcan
Grafikkarte: 8GB XFX Radeon RX 580 GTS Black Edition
SSD: 500GB Crucial MX500D
Kühler CPU: Bequiet Dark
Netzteil: Sharkoon IceWind 750Watt Modular
Orginal Windows 10 Pro Lizenz
Sada ozb., super konfa za 1080p gaming! Z ploča je overkill za taj CPU ali istovremeno daje mogućnost upgrade-a nekada u budućnosti tj. kada CPU bude bottleneck (ali i to samo ako nekada u budućnosti ubaciš baš neki moćan GPU i želiš šutati na 144Hz) + opcija OC-a nekog "K" procesora za još bolji future-proof!
- dark side of the moon
- Posts: 468
- Joined: 18/08/2006 15:23
#9782 Re: PC gamerske konfiguracije
Nisam jos kupio...gledam malo na njemackom "piku" pa reko da vidim vrijedil to staMaharadza wrote:Sve je super kada je već kupljeno...mora biti!dark side of the moon wrote:Valjal ovo za 650 eur? Kupljeno u 12om mjesecu ima racun.
Mainboard: Gigabyte z370M DS3H
CPU: Intel Core i3 8100 4x3,60GHz
RAM: 2x16GB DDR4 2400MHz TeamGroup T-Force Vulcan
Grafikkarte: 8GB XFX Radeon RX 580 GTS Black Edition
SSD: 500GB Crucial MX500D
Kühler CPU: Bequiet Dark
Netzteil: Sharkoon IceWind 750Watt Modular
Orginal Windows 10 Pro Lizenz![]()
Sada ozb., super konfa za 1080p gaming! Z ploča je overkill za taj CPU ali istovremeno daje mogućnost upgrade-a nekada u budućnosti tj. kada CPU bude bottleneck (ali i to samo ako nekada u budućnosti ubaciš baš neki moćan GPU i želiš šutati na 144Hz) + opcija OC-a nekog "K" procesora za još bolji future-proof!
- Maharadza
- Posts: 17069
- Joined: 30/01/2013 15:13
#9783 Re: PC gamerske konfiguracije
Aha, znači polovno, pa ako ima račune za sve komponente i ako je jeftinije nego što bi te ispalo na npr mindfactory.de onda super deal.dark side of the moon wrote:Nisam jos kupio...gledam malo na njemackom "piku" pa reko da vidim vrijedil to staMaharadza wrote:Sve je super kada je već kupljeno...mora biti!dark side of the moon wrote:Valjal ovo za 650 eur? Kupljeno u 12om mjesecu ima racun.
Mainboard: Gigabyte z370M DS3H
CPU: Intel Core i3 8100 4x3,60GHz
RAM: 2x16GB DDR4 2400MHz TeamGroup T-Force Vulcan
Grafikkarte: 8GB XFX Radeon RX 580 GTS Black Edition
SSD: 500GB Crucial MX500D
Kühler CPU: Bequiet Dark
Netzteil: Sharkoon IceWind 750Watt Modular
Orginal Windows 10 Pro Lizenz![]()
Sada ozb., super konfa za 1080p gaming! Z ploča je overkill za taj CPU ali istovremeno daje mogućnost upgrade-a nekada u budućnosti tj. kada CPU bude bottleneck (ali i to samo ako nekada u budućnosti ubaciš baš neki moćan GPU i želiš šutati na 144Hz) + opcija OC-a nekog "K" procesora za još bolji future-proof!
- ferratilis
- Posts: 8372
- Joined: 25/11/2013 16:48
#9784 Re: PC gamerske konfiguracije
Zna li neko gdje se kod nas moze kupiti nesto kao ovaj electric duster? Znaci, ne onaj kompresovani zrak u "kalaji", nego pravi elektricni kompresor za ciscenje.


- typeOnegative
- Posts: 5414
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#9785 Re: PC gamerske konfiguracije
u sustini ti treba el . pumpa za duseke koja sluzi kao mini kompresor . potrazi u vecim trznim centrima (bilo je u fis-u)
-
Raptor44
- Posts: 394
- Joined: 25/03/2017 14:02
#9786 Re: PC gamerske konfiguracije
Mislio sam si upikati kakvu RX 580 sa pika pa mi treba prijedlog za napajanje, jer mi ne pada na pamet da ga stavljam u kućište s ovom mojom ("MS" shit).
E sad budžet mi je ograničen tj. do nekih 100KM je ali koliko vidim za te pare se ne može naći ni pouzdano napajanje za uredski pc, a kamo li da pržim 580-ku.
Čak ni ovi jeftiniji Corsair modeli koji su tu negdje oko mog budžeta mi ne djeluju prihvatljivo, šta kažete vi ?
E sad budžet mi je ograničen tj. do nekih 100KM je ali koliko vidim za te pare se ne može naći ni pouzdano napajanje za uredski pc, a kamo li da pržim 580-ku.
Čak ni ovi jeftiniji Corsair modeli koji su tu negdje oko mog budžeta mi ne djeluju prihvatljivo, šta kažete vi ?
-
el_bake007
- Posts: 1092
- Joined: 16/03/2017 15:26
#9787 Re: PC gamerske konfiguracije
Raptor44 wrote:Mislio sam si upikati kakvu RX 580 sa pika pa mi treba prijedlog za napajanje, jer mi ne pada na pamet da ga stavljam u kućište s ovom mojom ("MS" shit).
E sad budžet mi je ograničen tj. do nekih 100KM je ali koliko vidim za te pare se ne može naći ni pouzdano napajanje za uredski pc, a kamo li da pržim 580-ku.
Čak ni ovi jeftiniji Corsair modeli koji su tu negdje oko mog budžeta mi ne djeluju prihvatljivo, šta kažete vi ?
https://www.olx.ba/artikal/26973156/evga-500w/
https://www.olx.ba/artikal/31645020/evg ... tivni-pfc/ - I ovaj se bavi prodavanjem djelova ali relativno nov je na OLX sceni,ne znam jeli neko kupovao od njega ,vjerujem da daje garanciju.
Uglavnom ove EVGA su dobar izbor, možeš uzeti bilo koji od ova dva modela, 500W će izgurati fino 580ku a 600W ti daje malo više prostora za budućnost i OC. Ja na CoolerMaster B500 V2 (single +12V rail) držim i7 4770 i RX 580 4GB Nitro+,najviše što sam do sada vidio da je povukla struje sa +20% board powera je u Furmarku 178W. U igrama obično vuče oko max 145-150W.
Corsair jeftinije modele izbjegni,nisu ni blizu kvaliteti ovih EVGA. Kakav ti je ostatak konfiguracije?
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#9788 Re: PC gamerske konfiguracije
Ovaj home007 ne daje garanciju...
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9789 Re: PC gamerske konfiguracije
Pruži se za napajanje, to ti je najbitnija komponenta u računaru i realno trajaće ti dovoljno dugo da se nećeš pokajati radi nijedne marke koju si potrošio.Raptor44 wrote:Mislio sam si upikati kakvu RX 580 sa pika pa mi treba prijedlog za napajanje, jer mi ne pada na pamet da ga stavljam u kućište s ovom mojom ("MS" shit).
E sad budžet mi je ograničen tj. do nekih 100KM je ali koliko vidim za te pare se ne može naći ni pouzdano napajanje za uredski pc, a kamo li da pržim 580-ku.
Čak ni ovi jeftiniji Corsair modeli koji su tu negdje oko mog budžeta mi ne djeluju prihvatljivo, šta kažete vi ?
Skontaj samo da većina nas prenosi napajanje iz jedne u drugu konfiguraciju, ja sam čak znao jednu napojnu u tri-četiri računara koristiti.
Jedino na napajanje ne treba gledati uštedu!
Preporučujem Seasonic Seasonic M12 II Evo 620W
Može se sad naći i za ~150KM, a stvarno je vrhunska napojna, koristim je u svom kompu
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9790 Re: PC gamerske konfiguracije
Sad za sad uzimam AOC 24.5" 144Hz 1ms monitor
Ima li mi ko preporučiti neki dosta jeftin 27" 1440p ili 1080p 144Hz 1ms model?
Koliko ja vidim, nema ništa ispod 600+KM na piku
Ima li mi ko preporučiti neki dosta jeftin 27" 1440p ili 1080p 144Hz 1ms model?
Koliko ja vidim, nema ništa ispod 600+KM na piku
Last edited by Averus on 28/01/2019 11:11, edited 1 time in total.
- M416
- Posts: 2751
- Joined: 05/11/2014 13:45
- Location: AP
#9791 Re: PC gamerske konfiguracije
Po radnjama nazalost neces naci uglavnom su oko 600km ponekad malo spuste na akciji 10-20km i to je to,ali mozda da tog Home007 pitas moze li zbaviti neki od 27' povoljno 1080p 144hz,ali 1440p 144hz ili 165hz tesko oni su uglavnom 1000+km po nasim radnjama kao i kod olx prodavaca.Evo otprilike da vidis kako se polovni krecu 1440p :
https://www.olx.ba/artikal/32454410/ace ... r-xb271hu/
https://www.olx.ba/artikal/32454410/ace ... r-xb271hu/
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#9792 Re: PC gamerske konfiguracije
Averus wrote:Sad za sad uzimam AOC 24.5" 144Hz 1ms monitor
Ima li mi ko preporučiti neki dosta jeftin 27" 1440p 144Hz 1ms model?
Koliko ja vidim, nema ništa ispod 600+KM na piku
Joj meni bi ovaj sjeo ili neki 2k
- M416
- Posts: 2751
- Joined: 05/11/2014 13:45
- Location: AP
#9793 Re: PC gamerske konfiguracije
Ovo je najpovoljniji 2k 144Hz FreeSync .. ipak ima ispod milje :
https://www.shop.imel.ba/artikal/monito ... -qhd-144hz
https://www.ekupi.ba/Monitor-HP-27-3WL5 ... 96685.aspx
https://www.youtube.com/watch?v=Y9E8DjDkltQ
https://www.shop.imel.ba/artikal/monito ... -qhd-144hz
https://www.ekupi.ba/Monitor-HP-27-3WL5 ... 96685.aspx
https://www.youtube.com/watch?v=Y9E8DjDkltQ
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9794 Re: PC gamerske konfiguracije
Da se ispravim, pošto sam fulio gore
Može i 1080p 27", ako je cijena ok
Generalno se bojim "razvučenih" pixela, ali bože moj - bitno je da je velik jel'
EDIT: Razni giganti se po ovom olx-u motaju... Stavi 50 monitora na ponudu, a onda kaže nema nijednog na stanju
Može i 1080p 27", ako je cijena ok
Generalno se bojim "razvučenih" pixela, ali bože moj - bitno je da je velik jel'
EDIT: Razni giganti se po ovom olx-u motaju... Stavi 50 monitora na ponudu, a onda kaže nema nijednog na stanju
- M416
- Posts: 2751
- Joined: 05/11/2014 13:45
- Location: AP
#9795 Re: PC gamerske konfiguracije
Gdje je zapelo ? Je li to Home007 nema na stanju nista od monitora 
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9796 Re: PC gamerske konfiguracije
Aha 
Javio mu se ja, kaže nema monitora uopšte
Javio mu se ja, kaže nema monitora uopšte
- M416
- Posts: 2751
- Joined: 05/11/2014 13:45
- Location: AP
#9797 Re: PC gamerske konfiguracije
Bice samo strpljenja stalno on svako par dana dodaje neke artikle pa pomalo prati.Ti su se vjerovatno brzo rasprodali jer je cijena stvarno odlicna bila, a ne brise artikle da djeluje kao da ima on toga bruku na stanju 
-
l33t
- Posts: 4786
- Joined: 04/09/2011 22:15
- Location: Sarajevo
#9798 Re: PC gamerske konfiguracije
ma taj home je troll, pitao sam ga ja za napojnu; kaze nemam tu i tu evo ti excel tabela sta imam na stanju
i ja od te tabele 3 proberem nema opet
i kad god graficku neku trazim po cijeni sortiram on je prvi... znam da nema. ugl njega izbjegavam
i kad god graficku neku trazim po cijeni sortiram on je prvi... znam da nema. ugl njega izbjegavam
- M416
- Posts: 2751
- Joined: 05/11/2014 13:45
- Location: AP
#9799 Re: PC gamerske konfiguracije
Dakle na njega zaboravitil33t wrote:ma taj home je troll, pitao sam ga ja za napojnu; kaze nemam tu i tu evo ti excel tabela sta imam na stanjui ja od te tabele 3 proberem nema opet
i kad god graficku neku trazim po cijeni sortiram on je prvi... znam da nema. ugl njega izbjegavam
-
l33t
- Posts: 4786
- Joined: 04/09/2011 22:15
- Location: Sarajevo
#9800 Re: PC gamerske konfiguracije
pa eto ako ima neko pozitivno iskustvo kod njega nek napise
ja nemam
ispegla me lik oko napojne koju ni nema. A gamingshopbn salje meni poruku nakon par dana "ej evo imam stigla mi napojna" i naravno od njega i uzmem
