japin_mutapi wrote:Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Čitam danas prilikom pada Mosula ISIL im zarobio preko 2500 HMMWV vozila, donacija USA. Kakva je to vojska i kurac kada im neprijatelj zarobi preko 2500 vozila i Bog te pito čega još sve ne.
to je false flag
dogovoreno sa iračkom vladom i amerima da se na taj način isil naoruža
Ljudi su se u Iraku ubijali mnogo prije pojave IS-a.Američka intervencija u Iraku je bila zbog hemijskog oružja, lagali su tada, lažu i sada.Muslimanska elita kao i Zapad su u ovim ratovima u Siriji, Iraku, i Jemenu na jednoj strani, ništa oni isilu ne mogu prigovoriti.Dozvolili su ovo ubijanje, sami inicirali, i sada kada su se narodi na tim prostorima organizovali, problem
Problem je IS, a sasvim normalno što Asad krši rezolucije UN-a o zabrani upotrebe barel-bombi, što na tako strašan način mlavi stotine hiljada Sirijaca.Onaj ko nije zaštitio te Sirijce od Asada, ne razumijem zašto uopšte onda spominje IS?Zašto i čemu sva ta priča o terorizmu, o ekstremizmu, mladi ovo ono?
Kakav crni terorizam, kakav ekstremizam, najveći ekstremi su upravo muslimanska elita i Zapad kojoj pripada i sam Asad.Krajnja oholost, i bezobrazluk, je fakturisati ove probleme eto tim radikalnim skupinama u Iraku i Siriji, a oni sami milijarde dolara potrošili zadnjih nekoliko decenija u širenje najcrnjeg sektaštva i Saudija i Iran.Zapad milijarde dolara potrošio u invazije i razaranje Afganistana i Iraka.I sada kao ljudi moji šta ćemo vidi ovih terorista jesu ružni

A što je još čudnije svakim danom ih sve više

A kao i da nekakve gradove osvajaju
Kao, na Zapadu ljudi postaju bele lale, nevinašcad, male mace, nakon što mu pobiješ svu familiju, nakon što mu razoriš kuću, grad, državu.Sirijci i Iračani, su eto u inad cijelom svijetu skroz kontra

Problem je njihova želja za osvetom, a nije problem oholost i pohlepa Zapada.Zapad ima pravo sve, a ovi imaju pravo mahat ušima, a ako šta pokušaju, ne treba to tako, to je ekstremno.Treba pustiti Asada da sve pobije, ne treba tako ekstremno reagovati.Bolja smrt pod barel bombama nego ekstremizam, poručuje Zapad i muslimanska elita, pred formiranje nove Koalicije kojom će ravnati, šta ja znam, neku novu zemlju na Bliskom istoku.