Irak

Post Reply
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#9776 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Avetinho »

Challenger__ wrote:
Challenger__ wrote:- USA snage su vidjele da ISIL ide na Ramadi, pravovremeno su raspolagali sa obavještajnim podacima da napad dolazi, ali nisu preduzeli ništa, prepustili su da padne u ruke ISIL-a.


:arrow: U.S. Saw Islamic State Coming, Let It Take Ramadi
Reakcija Administracije na napredak ISIL-a? Nema, niti će je uskoro biti:

:arrow: Obama’s New ISIS War Plan: Nothing
Ima li ruskog plana na vidiku?

Rusi su odlucili iscrpljivati Siriju do zadnjeg petrodolara, kako bi Ass-sadista pokupovao sve barel-bombe e ne bi li se Rusija spasila finansijske krize.
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#9777 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Stjui »

Šijske milicije u Iraku traže od svojih vjerskih autoriteta da se u Kur'an uvrsti nova sura ”El-Hašd”


Desetine šijskih aktivista, zbog nove ofanzive i borbe protiv Idiša na sjeveru i zapadu Iraka traže od svojih vjerskih autorita da se u Kur'an uvrsti nova sura pod nazivom ”El-Hašd”, po imenu šijskih milicija pod vođstvom Ali Sistanija.
Mnoge šijske internetske stranice i forumi učestvuju u širenju ove hereze i pozivaju da se u Kur'an uvrsti i sura ”El-Hašd”, koju je, po uzoru na suru ”En-Nasr”, izmislio šijski pjesnik Haidar Abdul-Kerim Azari. On je tekst svoga uratka objavio na podlozi fotografije sa borcima šijske milicije. Tekst u prevodu na bosanski glasi ovako: ”Kada dođe Hašdullah i pobjeda, i kada vidiš vojske kako u skupinama u Enbar ulaze, ti veličaj svoga Gospodara hvaleći Ga i moli Ga da ti oprosti, zaista je Husejn putokaz osvetnicima.”
Azari je počeo širiti ideju o ubacivanju tog teksta u Kur'an, neposredno nakon što je premijer Haidar al-Abadi uputio poziv šijskim milicijama da se pripreme za odlazak u Enbar, kako bi pokušali povratiti grad Ramadi iz ruku Idiša.
Još nije registriran nikakav prigovor i protivljenje šijskih vjerskih vođa tim bogohulnim zahtjevima i pozivima.
:shock:

nisu ni ovi u vinklo...
User avatar
Point.
Posts: 33493
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#9778 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Point. »

I ove šije su udarene dobro u glavu. Nek se tamane stoka.
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#9779 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Haman »

Naknadno??????????? Smijesno!!!!!!!. Mozda su to price onih koji zele sukob sita i sunita. Taj sukob je neizbjezan. Sacekajmo da ISIS zavrsi posao u Siriji a onda dolazi do sukoba sa Iranom. Ovo je samo uvjezbavanje pred glavni okrsaj. Iz tog razloga ih dobro naoruzavaju, uvjezbavaju, hrane i odijevaju, tako da im nikad nista ne fali. Dakle, obracun do poslednjeg muslimana, a onda ce mocnici i njih potamaniti.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9780 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

Stjui wrote:
Šijske milicije u Iraku traže od svojih vjerskih autoriteta da se u Kur'an uvrsti nova sura ”El-Hašd”


Desetine šijskih aktivista, zbog nove ofanzive i borbe protiv Idiša na sjeveru i zapadu Iraka traže od svojih vjerskih autorita da se u Kur'an uvrsti nova sura pod nazivom ”El-Hašd”, po imenu šijskih milicija pod vođstvom Ali Sistanija.
Mnoge šijske internetske stranice i forumi učestvuju u širenju ove hereze i pozivaju da se u Kur'an uvrsti i sura ”El-Hašd”, koju je, po uzoru na suru ”En-Nasr”, izmislio šijski pjesnik Haidar Abdul-Kerim Azari. On je tekst svoga uratka objavio na podlozi fotografije sa borcima šijske milicije. Tekst u prevodu na bosanski glasi ovako: ”Kada dođe Hašdullah i pobjeda, i kada vidiš vojske kako u skupinama u Enbar ulaze, ti veličaj svoga Gospodara hvaleći Ga i moli Ga da ti oprosti, zaista je Husejn putokaz osvetnicima.”
Azari je počeo širiti ideju o ubacivanju tog teksta u Kur'an, neposredno nakon što je premijer Haidar al-Abadi uputio poziv šijskim milicijama da se pripreme za odlazak u Enbar, kako bi pokušali povratiti grad Ramadi iz ruku Idiša.
Još nije registriran nikakav prigovor i protivljenje šijskih vjerskih vođa tim bogohulnim zahtjevima i pozivima.
:shock:

nisu ni ovi u vinklo...
Bogati, odakle ti ova nebuloza?! :lol: :run:
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#9781 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by dragma »

Point. wrote:I ove šije su udarene dobro u glavu. Nek se tamane stoka.
Stoka je blaga riječ i za jedne i za druge. Zadnjih par dana užasne slike iz Iraka:

+18
https://www.youtube.com/watch?v=HTw7onRDoYc&app=desktop

https://www.screenr.com/47PN

https://www.screenr.com/L7PN
User avatar
Point.
Posts: 33493
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#9782 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Point. »

Ma goni ih u qurac i jedne i druge, ne mogu vise gledati ovo barbarstvo. Jebena stoka, eto sta su. Neobrazovani babiani. A sve fole veliki vjernici.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#9783 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

''Mi ne pozivamo u rat i u terorizam, niti tražimo da se krv proljeva.Naprotiv, pozivamo u iskrenu islamsku slobodu, slobodnu riječ, sigurnost, bezbjednost, i poštovanje''.

(Grand Ayatollah Sayyid Mahmoud Hassani Sorkhi)

https://www.facebook.com/alhasanyaliraqi
www.al-hasany.net

Image
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#9784 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

Inače ovaj veliki irački alim Sorkhi je tri puta zatvaran za vrijeme Sadama, i to po njegovoj tvrdnji na direktno traženje današnjeg duhovnog vođe iračkih šiita al-Sistanija i njegovog sina, koji su navodno bili u dobrim odnosima sa Sadamovim sinovima i vojnim oficirima:

Image
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#9785 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by zrakomlat »

salik79 wrote:
Stjui wrote:
Šijske milicije u Iraku traže od svojih vjerskih autoriteta da se u Kur'an uvrsti nova sura ”El-Hašd”


Desetine šijskih aktivista, zbog nove ofanzive i borbe protiv Idiša na sjeveru i zapadu Iraka traže od svojih vjerskih autorita da se u Kur'an uvrsti nova sura pod nazivom ”El-Hašd”, po imenu šijskih milicija pod vođstvom Ali Sistanija.
Mnoge šijske internetske stranice i forumi učestvuju u širenju ove hereze i pozivaju da se u Kur'an uvrsti i sura ”El-Hašd”, koju je, po uzoru na suru ”En-Nasr”, izmislio šijski pjesnik Haidar Abdul-Kerim Azari. On je tekst svoga uratka objavio na podlozi fotografije sa borcima šijske milicije. Tekst u prevodu na bosanski glasi ovako: ”Kada dođe Hašdullah i pobjeda, i kada vidiš vojske kako u skupinama u Enbar ulaze, ti veličaj svoga Gospodara hvaleći Ga i moli Ga da ti oprosti, zaista je Husejn putokaz osvetnicima.”
Azari je počeo širiti ideju o ubacivanju tog teksta u Kur'an, neposredno nakon što je premijer Haidar al-Abadi uputio poziv šijskim milicijama da se pripreme za odlazak u Enbar, kako bi pokušali povratiti grad Ramadi iz ruku Idiša.
Još nije registriran nikakav prigovor i protivljenje šijskih vjerskih vođa tim bogohulnim zahtjevima i pozivima.
:shock:

nisu ni ovi u vinklo...
Bogati, odakle ti ova nebuloza?! :lol: :run:
Mislim da je ovdje ključno ono "desetine šiitskih aktivista". Nekoliko desetina aktivista prema nekoliko desetina miliona ljudi ne predstavlja ni statisticku gresku. A 50-60 budala možeš naći svugdje
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#9786 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

neviges wrote:Bogumi, ovog ISILovca ispekose, jos ga okrecu da ne pregori

18+

Kreteni, to im je krajnji domet. Čitam danas prilikom pada Mosula ISIL im zarobio preko 2500 HMMWV vozila, donacija USA. Kakva je to vojska i kurac kada im neprijatelj zarobi preko 2500 vozila i Bog te pito čega još sve ne. :roll: Poredim sa našim ratom, mi smo se sedmicama rokali zbog izgubljenog tranšeja i rova a ovi ostave kompletan arsenal neprijatelju. Niko se nije sjetio da barem spali ta vozila. :?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9787 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

Kaze klix, ukrali im
Hahahhaa
Naslovnica
Posts: 35453
Joined: 20/03/2013 15:38

#9788 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Naslovnica »

Otuđili.
8-)
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#9789 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Juliuscezar »

Definitvno se moze tvrditi da nema nesposbnije vojske od iračana, pa jbt po ovime za njih bi naše OSBiH bile Wermaht, a ARBiH sa kraja rata- ne znam poredjenje :D .
Naslovnica
Posts: 35453
Joined: 20/03/2013 15:38

#9790 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Naslovnica »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
neviges wrote:Bogumi, ovog ISILovca ispekose, jos ga okrecu da ne pregori

18+

Kreteni, to im je krajnji domet. Čitam danas prilikom pada Mosula ISIL im zarobio preko 2500 HMMWV vozila, donacija USA. Kakva je to vojska i kurac kada im neprijatelj zarobi preko 2500 vozila i Bog te pito čega još sve ne. :roll: Poredim sa našim ratom, mi smo se sedmicama rokali zbog izgubljenog tranšeja i rova a ovi ostave kompletan arsenal neprijatelju. Niko se nije sjetio da barem spali ta vozila. :?
Kada čovjek vidi šta jedni drugima tamo rade, kakva zvjerstva i mučenja sprovode, tačno pomislim da kompletno to područje treba satrati nuklearkama, resetovati, pa početi sve iz početka.
Svjestan sam da pričam gluposti, ali ne mogu se oteti utisku da je to jedino rješenje nakon ove 4 ili već koliko godina sadizma, mučenja, klanja i ubijanja...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51222
Joined: 29/06/2011 23:39

#9791 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by dječak sa šibicama »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
neviges wrote:Bogumi, ovog ISILovca ispekose, jos ga okrecu da ne pregori

18+

Kreteni, to im je krajnji domet. Čitam danas prilikom pada Mosula ISIL im zarobio preko 2500 HMMWV vozila, donacija USA. Kakva je to vojska i kurac kada im neprijatelj zarobi preko 2500 vozila i Bog te pito čega još sve ne. :roll: Poredim sa našim ratom, mi smo se sedmicama rokali zbog izgubljenog tranšeja i rova a ovi ostave kompletan arsenal neprijatelju. Niko se nije sjetio da barem spali ta vozila. :?
To je neko dobro slagao, iracka vojska ima sve skupa oko 10.000 Humveea, ISIS je ukupno zarobio par stotina tih vozila u cijelom Iraku.

Kakve 2500 u Mosulu.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#9792 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

dječak sa šibicama wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
neviges wrote:Bogumi, ovog ISILovca ispekose, jos ga okrecu da ne pregori

18+

Kreteni, to im je krajnji domet. Čitam danas prilikom pada Mosula ISIL im zarobio preko 2500 HMMWV vozila, donacija USA. Kakva je to vojska i kurac kada im neprijatelj zarobi preko 2500 vozila i Bog te pito čega još sve ne. :roll: Poredim sa našim ratom, mi smo se sedmicama rokali zbog izgubljenog tranšeja i rova a ovi ostave kompletan arsenal neprijatelju. Niko se nije sjetio da barem spali ta vozila. :?
To je neko dobro slagao, iracka vojska ima sve skupa oko 10.000 Humveea, ISIS je ukupno zarobio par stotina tih vozila u cijelom Iraku.

Kakve 2500 u Mosulu.
Moja greška, nije 2500 već oko 2300. :mrgreen: Onih 200 prošvercovali i prodali opet Iračanima k'o Golfove iz TAS-a 1992. godine. :lol:

http://www.cnbc.com/id/102722232
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9793 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by japin_mutapi »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Čitam danas prilikom pada Mosula ISIL im zarobio preko 2500 HMMWV vozila, donacija USA. Kakva je to vojska i kurac kada im neprijatelj zarobi preko 2500 vozila i Bog te pito čega još sve ne.
to je false flag
dogovoreno sa iračkom vladom i amerima da se na taj način isil naoruža
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#9794 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

japin_mutapi wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Čitam danas prilikom pada Mosula ISIL im zarobio preko 2500 HMMWV vozila, donacija USA. Kakva je to vojska i kurac kada im neprijatelj zarobi preko 2500 vozila i Bog te pito čega još sve ne.
to je false flag
dogovoreno sa iračkom vladom i amerima da se na taj način isil naoruža
Ljudi su se u Iraku ubijali mnogo prije pojave IS-a.Američka intervencija u Iraku je bila zbog hemijskog oružja, lagali su tada, lažu i sada.Muslimanska elita kao i Zapad su u ovim ratovima u Siriji, Iraku, i Jemenu na jednoj strani, ništa oni isilu ne mogu prigovoriti.Dozvolili su ovo ubijanje, sami inicirali, i sada kada su se narodi na tim prostorima organizovali, problem :roll:

Problem je IS, a sasvim normalno što Asad krši rezolucije UN-a o zabrani upotrebe barel-bombi, što na tako strašan način mlavi stotine hiljada Sirijaca.Onaj ko nije zaštitio te Sirijce od Asada, ne razumijem zašto uopšte onda spominje IS?Zašto i čemu sva ta priča o terorizmu, o ekstremizmu, mladi ovo ono?

Kakav crni terorizam, kakav ekstremizam, najveći ekstremi su upravo muslimanska elita i Zapad kojoj pripada i sam Asad.Krajnja oholost, i bezobrazluk, je fakturisati ove probleme eto tim radikalnim skupinama u Iraku i Siriji, a oni sami milijarde dolara potrošili zadnjih nekoliko decenija u širenje najcrnjeg sektaštva i Saudija i Iran.Zapad milijarde dolara potrošio u invazije i razaranje Afganistana i Iraka.I sada kao ljudi moji šta ćemo vidi ovih terorista jesu ružni :roll: A što je još čudnije svakim danom ih sve više :oops: A kao i da nekakve gradove osvajaju :-)

Kao, na Zapadu ljudi postaju bele lale, nevinašcad, male mace, nakon što mu pobiješ svu familiju, nakon što mu razoriš kuću, grad, državu.Sirijci i Iračani, su eto u inad cijelom svijetu skroz kontra :-) Problem je njihova želja za osvetom, a nije problem oholost i pohlepa Zapada.Zapad ima pravo sve, a ovi imaju pravo mahat ušima, a ako šta pokušaju, ne treba to tako, to je ekstremno.Treba pustiti Asada da sve pobije, ne treba tako ekstremno reagovati.Bolja smrt pod barel bombama nego ekstremizam, poručuje Zapad i muslimanska elita, pred formiranje nove Koalicije kojom će ravnati, šta ja znam, neku novu zemlju na Bliskom istoku.
emillio estevez
Posts: 2016
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#9795 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by emillio estevez »

Bolje smrt nego ekstremizam
DA
Naravno ako nisi i sam extremista ili ti se svidjaja njihov nacin.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#9796 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

emillio estevez wrote:Bolje smrt nego ekstremizam
DA
Naravno ako nisi i sam extremista ili ti se svidjaja njihov nacin.
Slažem se, treba ostati normalan ma šta god da se desilo, pravda, strpljenje, ostati čovjek, ostati moralan, to su stvari koje nisu na prodaju, i koje ništa ne može zamjeniti.

Samo kažem da ako neko krši rezolucije UN-a, i nastavlja sa ubijanjem civila sa teškim barel-bombama neka odgovara.Ako neko sravni sa zemljom drugu državu zbog izmišljenog hemijskog oružja neka onda odgovara za to.Ako je neko u zadnjih dvadeset godina potrošio desetine milijardi u širenje vehabizma ili šiitskog radikalizma neka onda i odgovara za to.Ako postoje diktatorski sistemi u arapskim zemljama, koji su decenijama gušili ljudske slobode, neka ponese odgovornost i ta elita koja je to dozvoljavala, neka prestanu sa teorijama zavjere, neka kažu da gušili smo slobode, da vojna smo huna i podržavanmo vojnu huntu crknite od muke i ok je.

Od glave riba smrdi, od elite je sve ovo i poteklo, nije se fukara sakupila i dogovorila da razvali Bliski istok.
emillio estevez
Posts: 2016
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#9797 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by emillio estevez »

sarajevoxxxx wrote:
emillio estevez wrote:Bolje smrt nego ekstremizam
DA
Naravno ako nisi i sam extremista ili ti se svidjaja njihov nacin.
Slažem se, treba ostati normalan ma šta god da se desilo, pravda, strpljenje, ostati čovjek, ostati moralan, to su stvari koje nisu na prodaju, i koje ništa ne može zamjeniti.

Samo kažem da ako neko krši rezolucije UN-a, i nastavlja sa ubijanjem civila sa teškim barel-bombama neka odgovara.Ako neko sravni sa zemljom drugu državu zbog izmišljenog hemijskog oružja neka onda odgovara za to.Ako je neko u zadnjih dvadeset godina potrošio desetine milijardi u širenje vehabizma ili šiitskog radikalizma neka onda i odgovara za to.Ako postoje diktatorski sistemi u arapskim zemljama, koji su decenijama gušili ljudske slobode, neka ponese odgovornost i ta elita koja je to dozvoljavala, neka prestanu sa teorijama zavjere, neka kažu da gušili smo slobode, da vojna smo huna i podržavanmo vojnu huntu crknite od muke i ok je.

Od glave riba smrdi, od elite je sve ovo i poteklo, nije se fukara sakupila i dogovorila da razvali Bliski istok.

Cili je izgleda jasan .
Pustiti potencijalne neprijatelje da se medjusobno istrijebe.
Neka rokaju po svojom mahalama u svojim islamskim drzavama.
Na taj nacin imaju manje sredstava i vremena da vrse teror nad Zapadom.

Men se čini da Ameri imaju , informacije is buducnosti , te rade sve da je promijene. :mrgreen:

Isil ekipa iz cijele Europe na jednome mjestu , gdje ces bolje ...ovaj sa barel bombom oni sa aero bombom .
Nema razlike. Bolje ih drzati na jednome mjestu lakse ce ih smaknuti.
Bagra kolje i snima se .
I nazalost opet stradaju civili , koji gledaju da prezive .
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#9798 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

emillio estevez wrote:
sarajevoxxxx wrote:
emillio estevez wrote:Bolje smrt nego ekstremizam
DA
Naravno ako nisi i sam extremista ili ti se svidjaja njihov nacin.
Slažem se, treba ostati normalan ma šta god da se desilo, pravda, strpljenje, ostati čovjek, ostati moralan, to su stvari koje nisu na prodaju, i koje ništa ne može zamjeniti.

Samo kažem da ako neko krši rezolucije UN-a, i nastavlja sa ubijanjem civila sa teškim barel-bombama neka odgovara.Ako neko sravni sa zemljom drugu državu zbog izmišljenog hemijskog oružja neka onda odgovara za to.Ako je neko u zadnjih dvadeset godina potrošio desetine milijardi u širenje vehabizma ili šiitskog radikalizma neka onda i odgovara za to.Ako postoje diktatorski sistemi u arapskim zemljama, koji su decenijama gušili ljudske slobode, neka ponese odgovornost i ta elita koja je to dozvoljavala, neka prestanu sa teorijama zavjere, neka kažu da gušili smo slobode, da vojna smo huna i podržavanmo vojnu huntu crknite od muke i ok je.

Od glave riba smrdi, od elite je sve ovo i poteklo, nije se fukara sakupila i dogovorila da razvali Bliski istok.

Cili je izgleda jasan .
Pustiti potencijalne neprijatelje da se medjusobno istrijebe.
Neka rokaju po svojom mahalama u svojim islamskim drzavama.
Na taj nacin imaju manje sredstava i vremena da vrse teror nad Zapadom.

Men se čini da Ameri imaju , informacije is buducnosti , te rade sve da je promijene. :mrgreen:

Isil ekipa iz cijele Europe na jednome mjestu , gdje ces bolje ...ovaj sa barel bombom oni sa aero bombom .
Nema razlike. Bolje ih drzati na jednome mjestu lakse ce ih smaknuti.
Bagra kolje i snima se .
I nazalost opet stradaju civili , koji gledaju da prezive .
Ne postoje potencijalni neprijatelji.To je jadni pokušaj Zapada da opravda nasilje na Bliskom istoku za kojeg su daleko najodgovorniji.Na primjer mnogi ljudi su pristupili IS-u nakon vojnog udara u Egiptu.Ti ljudi su prije vojnog udara bili kao i drugi, nakon vojnog udara postali su ekstremni.Neka odgovaraju ekstremisti, ali na stub srama ide i vojna hunta, vrlo jednostavno.A ne ekipa iz vojne hunte su pozitivci, a ovi drugi vidi kako su ružni :-) Mi ih masakriramo a oni se kao nešto ljute.Jooj gdje to ima, ljutiti se kada ti pobijem svu familiju, ja svašta čudnog svijeta :-)

Ista stvar sa Palestincima, gdje svijet decenijama posmatra jasnu nepravdu, pa opet nikome ništa, a danas svi vrište terorizam, ovo, ono.Zapadu su sve ove stvari poznate, ali najlakše je zatvoriti oči i kriviti druge, kriviti ljde eto radikalni ekstremisti su negativci, nisu fini kao ova elita na Zapadu.Oni kada kolju njihovo klanje ne boli, kada ruše, oni to rade sa stilom, to nije rušenje, to je u zapadnim medijima pravedna borba.Irak je sravnjen sa zemljom, da bi na kraju sami kazali da hemijskog oružja nije ni bilo.I šta sada?Opet znači krivi su drugi narodi, krivi su islamisti, krivi su ekstremi, a Zapad je opet pozitivac, Zapad je opet taj koji treba da nas povede u bolje sutra.To bolje sutra je valjda organizovanje novih Koalicija.Jedna u Iraku, jedna u Jemenu, sutra ko zna gdje?Zašto mediji ne bruje o muslimanskoj eliti, zašto se ne vodi medijska kampanja o Zapadu i licemjerstvu međunarodne zajednice.Znači ljudi sve zakuhaju, sve ovo započnu, i onda na stub srama staviti samo i isključivo jednu skupinu ljudi.Valjda da nije njih svijetom bi teklo med i mlijeko. :-)
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9799 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

sarajevoxxxx wrote:Ne postoje potencijalni neprijatelji.To je jadni pokušaj Zapada da opravda nasilje na Bliskom istoku za kojeg su daleko najodgovorniji...

Opravdanom kritikom promašene zapadne (američke) politike na BI pokušavaš opravdati Daeš. A zaboravljaš da je i njegov "rodni list" sasvim zapadni.



ISIL je priodni nastavak, metastaza destruktvne zapadne (američke) politike na Bliskom istoku, a ne njegova alternativa.

To je tvoj temeljni previd.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#9800 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

Challenger__ wrote:
sarajevoxxxx wrote:Ne postoje potencijalni neprijatelji.To je jadni pokušaj Zapada da opravda nasilje na Bliskom istoku za kojeg su daleko najodgovorniji...

Opravdanom kritikom promašene zapadne (američke) politike na BI pokušavaš opravdati Daeš. A zaboravljaš da je i njegov "rodni list" sasvim zapadni. ISIL je priodni nastavak, metastaza destruktvne zapadne (američke) politike na Bliskom istoku, a ne njegova alternativa.

To je tvoj temeljni previd.
Ne smatram isil alternativom.Za mene je isil samo jedno ogledalo muslimanskog svijeta.Sve ono što se tiho govorilo, ili učilo na univerzitetima, isil to praktikuje.Isil je megafon putem kojeg se cijeli svijet upoznaje sa onim što se tiho govorilo, ili što se na mnogim islamskim fakultetima studiralo.Ta organizacija nije alternativa, daleko je od islamskih principa, i ono šta radi nema veze sa islamom, vjerovatno su mnogo bliže klasičnoj mafiji, kriminalcima, koji će vjerovatno odgovarati za sva nedjela koja su počinili.

Ne opravdavam ničim njihove postupke, niti se kriminal, ubijanje, može opravdati.Oni su dio problema, dio je Asad, dio je Zapad, i ja smatram da muslimani, elita, također, snose odgovornost.Muslimanska elita i Zapad su prvi promovisali licemjerstvo kao nešto najnormalnije.Razlog što njih najviše spominjem, je taj što realno su oni ti koji mogu riješiti problem, mogu zaustaviti nasilje, ali moje lično mišljenje je da ne žele.
Post Reply