Bloo wrote:Smrcak15 wrote:L u c i f e r wrote:Ljubav
U najsirem mogucem smislu
Sa islamskog stanovista
I ateistickog
Anyone?
Svidja mi se to potenciranje ljubavi kod hriscanstva...
ali ta ljubav djeluje iracionalno, samo mi objasni gdje je tu ljubav da Bog ubije svog nevinog sina radi grijeha ljudi, to mi ne ide nikako u glavu.
Dok Bog opisan u Kur'anu mi djeluje racionalnije, ako zasluzis svojim djelima zavolit ce te , dobit ces njegovu ljubav onda, ako si neposlusan...sam procijeni dalje sta ocekivat.
krajnji nepatvoreno nesebični dokaz ljubavi prema ljudima
žrtvovanje vlastitog sina da bi se iskupili grijesi čovječanstva
iako biblija stari zavjet kaze, ocievi se nece kaznjavati zbog grijeha sinova, niti sinovi se nece kaznjavati zbog grijeha oceva, svako nek odgovara za svoj grijeh, CISTA LOGIKA, niko ziv nemoze sta reci na ovo.
pa dodjemo onda do novog zavjeta tamo nadjemo Isusa placea iz svega glasa moli kumi BOga da ga spasi smrti, i Bog mu uslisa molitvu.
Gdje tu logika da Bog ubije nevinu osobu zbog grijeha kriminalaca, kakva je to nakardna ljubav, zar nije prava ljubav, oprostiti onome kome hoces da pobrises grijehe, a ne preklat sina da bi oprostio grijehe krimanalaca...stvarno nema logike ni sekundu.
cuj zrtvovati sina, koji moli i kumi da bude spasen, i kakva je to logika ubiti nevinu osobu zbog kriminalca.
sta mislis ovako, ja cu da opljackam banku, a tebe cemo kazniti zatvorom...i nemoj da se bunis, jer kad moze isus nevin da nastrada zbog tudjih grijeha mozes i ti odlezati jednu turu u zenici zbog mog lagodnog zivota poslije, onako oceifiti uz milione maraka do kraja zivota...a ti druze odlezi za mene , moze li
ako se bunis za nepravdu, sto se onda ne bunis za nepravdu prema Isusu??