Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#9753 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Bozanići, veći katolici od Pape.
User avatar
animals
Posts: 21613
Joined: 19/04/2013 22:13

#9754 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by animals »

I ova Hrvatska pretjeruje sa crkvom..
previse se crkva mjesa u stvari koje je se ne ticu..
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#9755 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

radje bi dijete u pravoslavnoj krstio, toliko mi se gade
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#9756 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by al_akhisari »

...HRVATSKA, neki bi kazali da je to još jedna u nizu cirkus država
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9757 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

zg1911 wrote:radje bi dijete u pravoslavnoj krstio, toliko mi se gade
al vjerojatno nećeš nigdje samo pričaš da kakiš :D
i znaj da KC prihvaća sakramente iz SPC dok SPC još uvijek razmišlja je li valjano krštenje u KC
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9758 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9759 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

http://direktno.hr/en/2014/direkt/38102 ... bojicu.htm

Na pitanje kako komentira prosvjed i zahtjev za njegovom ostavkom koji je danas Vladi i premijeru predala inicijativa Kulturnjaci 2016, ministar je kratko odgovorio: "Ništa, neka cvate tisuću cvjetova, rekao bi Mao Ce Tung".
:lol: :lol: :lol:

čuo sam da je ovaj doktorirao kod Goldštajna :D a on je jelte crveni :? dešnjak kod ljevaka doktoriro :D

trolovanje se nastavlja
User avatar
sinuhe
Posts: 12583
Joined: 03/06/2011 11:33

#9760 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sinuhe »

A šta će. Muslić.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9761 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

musli ne musli to je ono što mene nervira kada čujem
hrvati pobijedili u rukometu... nisu hrvati nego hrvatska

:D
User avatar
sjedi 1
Posts: 1296
Joined: 26/10/2015 17:58

#9762 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sjedi 1 »

Black swan wrote:samo ti uzmi dzepni kalkulator
a mogo bi prouciti i podjelu poljske izmedju njemacke i cccp
nema razlike izmedju svastike i crvene zvijezde
:roll:
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#9763 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Mohamad Sissoko »

Ima, pod crvenom zvijezdom je pobijeno vise ljudi.
User avatar
sjedi 1
Posts: 1296
Joined: 26/10/2015 17:58

#9764 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sjedi 1 »

Mohamad Sissoko wrote:Ima, pod crvenom zvijezdom je pobijeno vise ljudi.
cccc
e svašta...
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9765 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

mislim da je svejedno jel zaginulo 28 od jednih i 37 od drugih
nakon odredjenog vremena i broja postaje svejedno

ovo pricam apropo defaultnoj forumskoj ideologiji da je lijevo bolje od desnog
zasto?
koja metodologija?
groblja?
ekonomija?

svi su isti svi politicari su danas lopovi
ali mi je draze slusati nekog ko promovira rast hrvatskog naroda od promoviranja stagnacije i rodne ideologije
u globalu svi supljiraju ali je ljepse cut da ce porodilje dobijati lovu nego skole koje promoviraju rodnu ideologiju i nezenjenje i neradjanje i onda uvoziti imigrante :mrgreen: :sax: :run: :bih:
User avatar
sjedi 1
Posts: 1296
Joined: 26/10/2015 17:58

#9766 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sjedi 1 »

Black swan wrote:mislim da je svejedno jel zaginulo 28 od jednih i 37 od drugih
nakon odredjenog vremena i broja postaje svejedno

ovo pricam apropo defaultnoj forumskoj ideologiji da je lijevo bolje od desnog
zasto?
koja metodologija?
groblja?
ekonomija?

svi su isti svi politicari su danas lopovi
ali mi je draze slusati nekog ko promovira rast hrvatskog naroda od promoviranja stagnacije i rodne ideologije
u globalu svi supljiraju ali je ljepse cut da ce porodilje dobijati lovu nego skole koje promoviraju rodnu ideologiju i nezenjenje i neradjanje i onda uvoziti imigrante :mrgreen: :sax: :run: :bih:
Jbga jaro,u obzir moraš uzeti koji prvi počeo,ko je prvi načinio tih 20,30...miliona mrtvih
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#9767 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drvenija87 »

ŠOKANTNO! ‘Crna ruka’ i dalje udara po Hrvatskoj, a izvještaj SOA-e o četništvu u Hrvatskoj – PREŠUĆEN!

Imagescreenshoot


"„Crna ruka“ je poslala svoje operativce u Crnu Goru, Bosnu i Hercegovinu, Dalmaciju, Slavoniju sa Srijemom, južnu Ugarsku (Vojvodinu) i u Hrvatsko primorje. Zadaće su im bile širenje propagande i nezadovoljstva među srpskim pučanstvom u tim zemljama, organiziranje četničkih skupina i provedba terorističke revolucionarne djelatnosti", doznajemo od analitičara SOHV-a.

Ivica Čutura, univ.spec.dipl.ing.sigurnosti i analitičar SOHV-a, u svom priopćenju donosi spoznaje koje će vas šokirati:

“Zamislite slijedeću situaciju. U demokratskoj parlamentarnoj Državi Izrael ( Medinat Jisr“el), jedinoj židovskoj državi na svijetu, predsjednik vlade i stranke Likud, Benjamin Netanjahu osnuje agenciju za podršku informacijskim sustavima i informacijskim tehnologijama. Iako se tvrtka bavi upravljanjem dokumentima, produkcijom i finalizacijom dokumenata, njena osnovna namjena je tehnička realizacija provedbe izbora i unos podataka izbornih rezultata. U tvrtku se zapošljavaju samo članovi stranke Likud sa osobitom preporukom o masovnom zapošljavanju omladinaca te stranke. Zabranjuje se svaki neovisni građanski nadzor i provjera korektnosti rada tvrtke u obradi izbornih rezultata. Nakon višednevnog vijećanja i rasprava unutar partije, dvojbu oko imena agencije između dva prijedloga GESTAPO IT ili GOEBBELS IT prekinuo je sam predsjednik Netanjahu i nova vladina tvrtka dobila je ime GOEBBELS IT d.o.o. U izraelskom parlamentu Knesetu, kojeg čine 120 zastupnika ovaj događaj nije ni zamijećen ili narodni zastupnici židovskog naroda nisu smatrali da je stvaranje takve tvrtke vrijedno parlamentarne rasprave. Naime, nije im uopće zasmetalo da se državna tvrtka nazove po prezimenu Paula Josepha Goebbelsa, Reichova ministra narodnog prosvjećenja i propagande, jednog od najbližih suradnika i najvećih obožavatelja Adolfa Hitlera. Iako je Goebbels u svom djelovanju propagirao enormne doze antisemitizma, zastupnici Kneseta nisu smatrali da je tu išta sporno niti da tu ima elemenata bar minimalnog ugrožavanja dostojanstva židovske nacije, a samim tim ni naznaka ugroze nacionalne sigurnosti.

Svakome tko ovo pročita odmah će biti jasno da je to fikcija odnosno nešto nestvarno i nemoguće te da se nešto slično nigdje ne može dogoditi, a pogotovo ne u Izraelu. Međutim, svi koji tako misle grdno su se prevarili. Postoji jedna zemlja u srcu Europe gdje se fikcije pretvaraju u stvarnost i gdje se nitko ne obazire na gaženje dostojanstva vlastitog naroda pa čak ni oni kojima je to posao i kojima bi jedino morala biti na umu zaštita nacionalnih interesa i nacionalne sigurnosti.

U Hrvatskoj egzistira Agencija za podršku informacijskim sustavima i informacijskim tehnologijama, APIS IT d.o.o. koja pruža strateške, stručne i provedbene usluge javnom sektoru Republike Hrvatske u planiranju, razvoju, podršci i održavanju poslovno-informacijskih sustava po principima umrežene korisnički usmjerene uprave. Između ostalog APIS je zadužen za tehničku realizaciju provedbe izbora. APIS se našao u fokusu hrvatske javnosti poslije izjave Tomislava Karamarka o postojanju indicija o krađi zastupničkih mandata, radi čega DIP podnosi Državnom odvjetništvu (DORH-u) kaznenu prijavu protiv nepoznatog počinitelja zbog mogućeg počinjenja kaznenog djela izborne prijevare. APIS IT d.o.o. je 51% u vlasništvu države i 49% u vlasništvu grada Zagreba. Tvrtku vodi menadžerski trojac koji su, sasvim slučajno svi članovi SDP-a. U Jutarnjem listu je (2014.g.) objavljeno da je u zadnje dvije godine u APIS-u zaposleno čak 115 osoba većinom članova SDP-a i Foruma mladih SDP-a ili osoba obiteljski ili na drugi način tijesno vezanih uz istaknute članove te stranke. Gradonačelnik Milan Bandić tvrdi da je u posljednje četiri godine u istoj zaposleno preko 300 ljudi bez njegovog znanja iako je grad Zagreb suvlasnik tvrtke. Ne želeći suditi o opravdanosti indicija o izbornoj prijevari, teško je ne primijetiti da se i ne razmišlja o nekakvom neovisnom građanskom nadzoru tvrtke APIS pri provođenju tehničke realizacije jednog od simbola zapadne demokracije, slobodnih višestranačkih izbora. Pod neovisnim građanskim nadzorom svakako se ne misli na nadzor udruga kao što je GONG koja se besramno svrstala uz jednu opciju prilikom provođenja referenduma U ime obitelji, ali se i dalje nameće i gura od strane hrvatskih medija kao relevantan faktor u promatranju i kontroli izbornih procesa.

Da bi se vratili u kontekst početka ove fikcija–stvarnost–priče potrebno je raščlaniti što je ili tko je APIS.

Srpski pukovnik Dragutin Dimitrijević-APIS je davne 1903. godine osnovao tajnu organizaciju „Ujedinjenje ili smrt“, poznatiju pod imenom „Crna ruka“. Prilikom osnivanja postavljeni su glavni ciljevi organizacije, a to su ujedinjenje svih Srba i susjednih zemalja u kojem ima srpskog stanovništva u „Veliku Srbiju“. Konspirativna špijunska i teroristička djelatnost po njezinu statutu trebala se odvijati izvan Srbije. „Crna ruka“ je poslala svoje operativce u Crnu Goru, Bosnu i Hercegovinu, Dalmaciju, Slavoniju sa Srijemom, južnu Ugarsku (Vojvodinu) i u Hrvatsko primorje. Zadaće su im bile širenje propagande i nezadovoljstva među srpskim pučanstvom u tim zemljama, organiziranje četničkih skupina i provedba terorističke revolucionarne djelatnosti. Tadašnja ideologija i djelovanje „Crne ruke“ odigrala je presudni utjecaj na četnički pokret usmjerivši ga na vrlo brutalno i zločinački agresivno djelovanje u bližoj i daljoj budućnosti, što posebno dolazi do izražaja u Prvom i Drugom svjetskom ratu, ali i u obrambenom, hrvatskom Domovinskom ratu, te agresijama na Sloveniju, Bih i Kosovo. Uostalom kada se kompariraju smjernice velikosrpskog djelovanja od tih vremena do danas, kristalno jasno se vidi sinkroniziranost provođenja tih ideja kako kroz vrijeme tako i kroz prostor. One su konstanta bez obzira provode li se iz Srbije ili se njihovo djelovanje širi unutar same Hrvatske. Koliko je djelovanje prema primarnom cilju stvaranja „Velike Srbije“ aktualno i danas vidi se po nekim dijelovima statuta „Crne ruke“ (Ustav organizacije).

Članak 1. U cilju ostvarenja narodnih ideala – ujedinjenje Srpstva – stvara se organizacija, čiji član može biti svaki Srbin, bez obzira na pol, veru, mesto rođenja, kao i svaki onaj koji bude iskreno služio ovoj ideji.

Članak 2. Organizacija pretpostavlja revolucijonu borbu kulturnoj, stoga joj je institucija apsolutno tajna za širi krug.

Članak 4. Za ispunjenje svog zadatka organizacija sprovodi revolucijonu organizaciju po svim teritorijama na kojima Srbi žive van granica, bori se svim sredstvima protiv svih neprijatelja ove ideje.

Kada se uz ovo razmotre i neke točke iz memoranduma SANU 2 stvaranog u bliskoj prošlosti, stvari postaju još jasnije:

– Umanjiti odgovornost Srbije za počinjene zločine i razaranja, i optužnicama, potjernicama i montiranim sudskim procesima protiv državljana BiH, Hrvatske i Kosova staviti je u ravnopravan položaj sa državama u okruženju.

– Odvratiti pažnju regionalnih i međunarodnih medija sa završnih procesa bivšim pripadnicima srbijanskog političkog, obavještajnog i vojnog vrha i političkog vrha Republike srpske kojem se sudi u Haaškom tribunalu
– Susjedne države BiH, Hrvatsku i Kosovo dovesti u položaj da odustanu od tužbi najavljenih pred međunarodnim sudovima.
– Pokajničkim akcijama dovesti Srbiju u jednak položaj sa stradalim i oštećenim državama iz okruženja.
– Destabilizirati vlade susjednih država, provocirati unutrašnje nezadovoljstvo i nemire i slabiti oštricu optužbi protiv Srbije.
– Inzistirati na konstitutivnosti Srba u Hrvatskoj, Crnoj Gori i Kosovu i izvršiti tranziciju srpskih zajednica u državama regije u unitarnu, svesrpsku zajednicu.

Jedini mogući zaključak je da ideja „Velike Srbije“ još postoji i da uz nju čvrsto stoji mnoštvo pojedinaca, raznih grupacija i udruga svih kameleonskih boja kako u službenoj Srbiji tako i nažalost, u modernoj Hrvatskoj. Između ostalog na tu opasnost po nacionalnu sigurnost je ukazala i SOA u svom godišnjem izvješću Hrvatskom saboru, ukazujući na zabrinjavajući porast četničkih pojava u Hrvatskoj. SOA: „Obavještajnim radom su zabilježeni kontakti četničkih pokreta iz okruženja sa svojim istomišljenicima u Hrvatskoj“. Zanimljivo, ovaj upozoravajući izvještaj SOA-e u Hrvatskome javnom prostoru u potpunosti je – prešućen.”

Ivica Čutura, univ.spec.dipl.ing.sigurnosti za Dnevno.hr
Idriz
Posts: 737
Joined: 16/01/2016 15:18

#9768 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Idriz »

Drvenija87 wrote:ŠOKANTNO! ‘Crna ruka’ i dalje udara po Hrvatskoj, a izvještaj SOA-e o četništvu u Hrvatskoj – PREŠUĆEN!

Imagescreenshoot


"„Crna ruka“ je poslala svoje operativce u Crnu Goru, Bosnu i Hercegovinu, Dalmaciju, Slavoniju sa Srijemom, južnu Ugarsku (Vojvodinu) i u Hrvatsko primorje. Zadaće su im bile širenje propagande i nezadovoljstva među srpskim pučanstvom u tim zemljama, organiziranje četničkih skupina i provedba terorističke revolucionarne djelatnosti", doznajemo od analitičara SOHV-a.

Ivica Čutura, univ.spec.dipl.ing.sigurnosti i analitičar SOHV-a, u svom priopćenju donosi spoznaje koje će vas šokirati:

“Zamislite slijedeću situaciju. U demokratskoj parlamentarnoj Državi Izrael ( Medinat Jisr“el), jedinoj židovskoj državi na svijetu, predsjednik vlade i stranke Likud, Benjamin Netanjahu osnuje agenciju za podršku informacijskim sustavima i informacijskim tehnologijama. Iako se tvrtka bavi upravljanjem dokumentima, produkcijom i finalizacijom dokumenata, njena osnovna namjena je tehnička realizacija provedbe izbora i unos podataka izbornih rezultata. U tvrtku se zapošljavaju samo članovi stranke Likud sa osobitom preporukom o masovnom zapošljavanju omladinaca te stranke. Zabranjuje se svaki neovisni građanski nadzor i provjera korektnosti rada tvrtke u obradi izbornih rezultata. Nakon višednevnog vijećanja i rasprava unutar partije, dvojbu oko imena agencije između dva prijedloga GESTAPO IT ili GOEBBELS IT prekinuo je sam predsjednik Netanjahu i nova vladina tvrtka dobila je ime GOEBBELS IT d.o.o. U izraelskom parlamentu Knesetu, kojeg čine 120 zastupnika ovaj događaj nije ni zamijećen ili narodni zastupnici židovskog naroda nisu smatrali da je stvaranje takve tvrtke vrijedno parlamentarne rasprave. Naime, nije im uopće zasmetalo da se državna tvrtka nazove po prezimenu Paula Josepha Goebbelsa, Reichova ministra narodnog prosvjećenja i propagande, jednog od najbližih suradnika i najvećih obožavatelja Adolfa Hitlera. Iako je Goebbels u svom djelovanju propagirao enormne doze antisemitizma, zastupnici Kneseta nisu smatrali da je tu išta sporno niti da tu ima elemenata bar minimalnog ugrožavanja dostojanstva židovske nacije, a samim tim ni naznaka ugroze nacionalne sigurnosti.

Svakome tko ovo pročita odmah će biti jasno da je to fikcija odnosno nešto nestvarno i nemoguće te da se nešto slično nigdje ne može dogoditi, a pogotovo ne u Izraelu. Međutim, svi koji tako misle grdno su se prevarili. Postoji jedna zemlja u srcu Europe gdje se fikcije pretvaraju u stvarnost i gdje se nitko ne obazire na gaženje dostojanstva vlastitog naroda pa čak ni oni kojima je to posao i kojima bi jedino morala biti na umu zaštita nacionalnih interesa i nacionalne sigurnosti.

U Hrvatskoj egzistira Agencija za podršku informacijskim sustavima i informacijskim tehnologijama, APIS IT d.o.o. koja pruža strateške, stručne i provedbene usluge javnom sektoru Republike Hrvatske u planiranju, razvoju, podršci i održavanju poslovno-informacijskih sustava po principima umrežene korisnički usmjerene uprave. Između ostalog APIS je zadužen za tehničku realizaciju provedbe izbora. APIS se našao u fokusu hrvatske javnosti poslije izjave Tomislava Karamarka o postojanju indicija o krađi zastupničkih mandata, radi čega DIP podnosi Državnom odvjetništvu (DORH-u) kaznenu prijavu protiv nepoznatog počinitelja zbog mogućeg počinjenja kaznenog djela izborne prijevare. APIS IT d.o.o. je 51% u vlasništvu države i 49% u vlasništvu grada Zagreba. Tvrtku vodi menadžerski trojac koji su, sasvim slučajno svi članovi SDP-a. U Jutarnjem listu je (2014.g.) objavljeno da je u zadnje dvije godine u APIS-u zaposleno čak 115 osoba većinom članova SDP-a i Foruma mladih SDP-a ili osoba obiteljski ili na drugi način tijesno vezanih uz istaknute članove te stranke. Gradonačelnik Milan Bandić tvrdi da je u posljednje četiri godine u istoj zaposleno preko 300 ljudi bez njegovog znanja iako je grad Zagreb suvlasnik tvrtke. Ne želeći suditi o opravdanosti indicija o izbornoj prijevari, teško je ne primijetiti da se i ne razmišlja o nekakvom neovisnom građanskom nadzoru tvrtke APIS pri provođenju tehničke realizacije jednog od simbola zapadne demokracije, slobodnih višestranačkih izbora. Pod neovisnim građanskim nadzorom svakako se ne misli na nadzor udruga kao što je GONG koja se besramno svrstala uz jednu opciju prilikom provođenja referenduma U ime obitelji, ali se i dalje nameće i gura od strane hrvatskih medija kao relevantan faktor u promatranju i kontroli izbornih procesa.

Da bi se vratili u kontekst početka ove fikcija–stvarnost–priče potrebno je raščlaniti što je ili tko je APIS.

Srpski pukovnik Dragutin Dimitrijević-APIS je davne 1903. godine osnovao tajnu organizaciju „Ujedinjenje ili smrt“, poznatiju pod imenom „Crna ruka“. Prilikom osnivanja postavljeni su glavni ciljevi organizacije, a to su ujedinjenje svih Srba i susjednih zemalja u kojem ima srpskog stanovništva u „Veliku Srbiju“. Konspirativna špijunska i teroristička djelatnost po njezinu statutu trebala se odvijati izvan Srbije. „Crna ruka“ je poslala svoje operativce u Crnu Goru, Bosnu i Hercegovinu, Dalmaciju, Slavoniju sa Srijemom, južnu Ugarsku (Vojvodinu) i u Hrvatsko primorje. Zadaće su im bile širenje propagande i nezadovoljstva među srpskim pučanstvom u tim zemljama, organiziranje četničkih skupina i provedba terorističke revolucionarne djelatnosti. Tadašnja ideologija i djelovanje „Crne ruke“ odigrala je presudni utjecaj na četnički pokret usmjerivši ga na vrlo brutalno i zločinački agresivno djelovanje u bližoj i daljoj budućnosti, što posebno dolazi do izražaja u Prvom i Drugom svjetskom ratu, ali i u obrambenom, hrvatskom Domovinskom ratu, te agresijama na Sloveniju, Bih i Kosovo. Uostalom kada se kompariraju smjernice velikosrpskog djelovanja od tih vremena do danas, kristalno jasno se vidi sinkroniziranost provođenja tih ideja kako kroz vrijeme tako i kroz prostor. One su konstanta bez obzira provode li se iz Srbije ili se njihovo djelovanje širi unutar same Hrvatske. Koliko je djelovanje prema primarnom cilju stvaranja „Velike Srbije“ aktualno i danas vidi se po nekim dijelovima statuta „Crne ruke“ (Ustav organizacije).

Članak 1. U cilju ostvarenja narodnih ideala – ujedinjenje Srpstva – stvara se organizacija, čiji član može biti svaki Srbin, bez obzira na pol, veru, mesto rođenja, kao i svaki onaj koji bude iskreno služio ovoj ideji.

Članak 2. Organizacija pretpostavlja revolucijonu borbu kulturnoj, stoga joj je institucija apsolutno tajna za širi krug.

Članak 4. Za ispunjenje svog zadatka organizacija sprovodi revolucijonu organizaciju po svim teritorijama na kojima Srbi žive van granica, bori se svim sredstvima protiv svih neprijatelja ove ideje.

Kada se uz ovo razmotre i neke točke iz memoranduma SANU 2 stvaranog u bliskoj prošlosti, stvari postaju još jasnije:

– Umanjiti odgovornost Srbije za počinjene zločine i razaranja, i optužnicama, potjernicama i montiranim sudskim procesima protiv državljana BiH, Hrvatske i Kosova staviti je u ravnopravan položaj sa državama u okruženju.

– Odvratiti pažnju regionalnih i međunarodnih medija sa završnih procesa bivšim pripadnicima srbijanskog političkog, obavještajnog i vojnog vrha i političkog vrha Republike srpske kojem se sudi u Haaškom tribunalu
– Susjedne države BiH, Hrvatsku i Kosovo dovesti u položaj da odustanu od tužbi najavljenih pred međunarodnim sudovima.
– Pokajničkim akcijama dovesti Srbiju u jednak položaj sa stradalim i oštećenim državama iz okruženja.
– Destabilizirati vlade susjednih država, provocirati unutrašnje nezadovoljstvo i nemire i slabiti oštricu optužbi protiv Srbije.
– Inzistirati na konstitutivnosti Srba u Hrvatskoj, Crnoj Gori i Kosovu i izvršiti tranziciju srpskih zajednica u državama regije u unitarnu, svesrpsku zajednicu.

Jedini mogući zaključak je da ideja „Velike Srbije“ još postoji i da uz nju čvrsto stoji mnoštvo pojedinaca, raznih grupacija i udruga svih kameleonskih boja kako u službenoj Srbiji tako i nažalost, u modernoj Hrvatskoj. Između ostalog na tu opasnost po nacionalnu sigurnost je ukazala i SOA u svom godišnjem izvješću Hrvatskom saboru, ukazujući na zabrinjavajući porast četničkih pojava u Hrvatskoj. SOA: „Obavještajnim radom su zabilježeni kontakti četničkih pokreta iz okruženja sa svojim istomišljenicima u Hrvatskoj“. Zanimljivo, ovaj upozoravajući izvještaj SOA-e u Hrvatskome javnom prostoru u potpunosti je – prešućen.”

Ivica Čutura, univ.spec.dipl.ing.sigurnosti za Dnevno.hr
Jasta radi 1% Srba su prijetnja Hrvatskoj velika srbija samo sto nije :-) ti bi se mogla malo psihijatru obratit, dobro bi ti doslo. Konzorciju psihijatara.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#9769 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by spreca »

Sta nije tacno u iznesenom?.......oznaci lazi (podvuci ili podebljaj).
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#9770 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

http://www.tacno.net/novosti/treba-li-n ... bleiburga/

Treba li naricati nad žrtvama Bleiburga? Naravno da ne treba, ustaše su najveća sramota ovog naroda i dobro su prošli, sam general Patton izričito je tražio da svaki vojnik sa tetoviranim SS na ramenu bude streljan na licu mjesta, svaki kolaboracionist osuđen, svaka sluga ljudi koji su plinom gušili djecu objesi kao primjer povijesti da se više nikada ne ponovi? Zašto? Zbog svih nevinih ljudi ugušenih plinom za vrijeme njihove kvislinške države, zbog sve djece koja su završila u komorama i na koncu zbog Danya Wilera koji je ostavio svoj ranč u Alabami da ih pobijedi.

Piše: Ivo Anić

Samo na Balkanu se slave veličanstvene izdaje i veličanstveni porazi!

Antifašizam nije u izvorišnim osnovama hrvatskog Ustava, to je floskula, izjavio je u emisiji HRT-a Otvoreno kandidat za ministra kulture Zlatko Hasanbegović, povjesničar i predsjednik Nadzornog odbora Počasnoga blajburškog voda, suradnik različitih inicijativa za utvrđivanje žrtava poratnog komunističkog terora, posebice među muslimanima u BiH te član Izvršnog odbora Medžlisa Islamske zajednice Zagreb.

Teško da bi se sa uvaženim ministrom kulture složio Dany Wilder koji je ničim izazvan napustio svoj dom u mirnoj i pitomoj Alabami i pridružio se svojim vršnjacima kao dobrovoljac u obližnji sabirni centar vojske USA. Dany se tako sa nepunih osamnaest godina unovačio i nekoliko tjedana kao farmer obučavao za neposrednu i blisku borbu prsa o prsa koja ga je čekala jer mjesec je ožujak 1944. i američki general Dwight D. Eisenhower okuplja koaliciju kakvu svijet još nije vidio i oružanu silu kakva se još nije pojavila u povijesti zemaljske kugle.

Za operaciju Overlord general Eisenhower morao je pripremiti 1 milijun vojnika i još 2 milijuna ljudi za ratnu proizvodnju. Dwight je bio svjestan da američka vojska nema tolike resurse pa je pozvao svoj narod, mladost svoje zemlje da se priključe svojoj generaciji u Europi i objasnio im zašto, putem medija, novina i kina pokazao je toj generaciji, koju će mnogi nazvati generacijom najboljom koju je svijet ikada dao, što je fašizam, kako se mladost slična njihovoj bori protiv tog zla i koliko je važno da sudjeluju u ratu koji ruku na srce, barem što se tiče Europe Danya Wildera iz Huntsvilla u Alabami i nije trebao ticati.

Najlogičnije mjesto iskrcavanj bilo je Pas-de-Calais jer je to bilo najbliže strateško područje Velikoj Britaniji koja je trebala osigurati potporu u ljudstvu i zračne luke iz kojih su trebali poletjeti teški bombarderi na okupirano područje Francuske na kojima ih je očekivao dobro opremljen i ukopan neprijatelj, mudro raspoređen i pod budnim okom Pustinjske lisice, generala Ervina Rommela. Rommel je putem svoje kontra obavještajne službe imao informacije o iskrcavanju te se zacrtano mjesto moralo promijeniti na manje utvrđenu poziciju koja će se pokazati kobnom za tisuće američkih marinaca, na usamljene plaže Normandije na kojima general Eisenhower nije očekivao jači otpor.

Plaže Normandije nazvali su kodiranim imenima: Utah, Omaha, Gold, Juno i Sword.

Na plažu, kodiranog imena Omaha iskrcao se Dany Wilder sa svojom,na desantnom odsječku „Dog Green“ četom A, 116. pukovnije. Događanja u tom sektoru svojom brutalnošću svrstavaju se uz bok najzloglasnijih krvoprolića u povijesti, što je jedan od razloga prenaglašene prisutnosti „Omahe“ u popularnoj kulturi i pamćenju američkog naroda. To jutro 6. lipnja 1944. i počinjala je posljednja faza borbe Ujedinjenih naroda protiv III. Reicha, natjeranog u stratešku defenzivu već posljednjih godinu dana. Na istoku, ratište se protezalo od Finskog zaljeva, pa do Crnog mora kod Odesse, a Crvena armija bila je na vrhuncu priprema za stratešku ofenzivu „Bagration“, usmjerenu na uništenje grupe armija „Centar“ u bjeloruskoj izbočini. Na Balkanu, točnije na području tzv. NDH, upravo je propala još jedna operacija – Desant na Drvar (Unternehmen „Rösselsprung“) – protiv Tita i Vrhovnog štaba NOVJ. U Italiji je krajem svibnja probijena njemačka obrana linije „Gustav“, a 5. lipnja američke trupe ušle su u Rim koji su Nijemci napustili dan ranije.

Nijemci nisu zanemarili obrambene mjere u Normandiji, čak štoviše, u mjesecima pred invaziju pozamašan je dio obale departmana Calvados, s posebnim naglaskom na budući sektor „Omaha“, pretvoren u tvornicu užasa u kojoj se moglo naći svega u dijapazonu od protutenkovskog ježa, do automatskog plamenobacača, dobro ukopanih bunkera sa mitraljeskim gnijezdima i tenkova kojima su cijevi virile iz betonskih zaštitnih zidova. Rommel je, iako koncentriran na moguće iskrcavanje u Pas-de-Calaisu svoje trupe lako mogao prebaciti na bilo koje mjesto ako linija popusti. No ni sam general Rommel nije znao kolika se oružana sila namjerava iskrcati i obrušiti na ukopane vojnike Wermachta koji su spremno očekivali napad.

Obala je bila posuta stotinama, tisućama protu-invazijskih zapreka raznih vrsta i veličina, te podijeljena u nekoliko, brižljivo pripremljenih, vatrom tučenih zona. Nijemci su sva svoja oruđa postavili na takav način da stvaraju zone unakrsne vatre u kojima je dio oružja napadače uvijek gađao bočno, u čemu im je zakrivljenost plaže značajno pomagala. Gnijezda otpora na „Omahi“ sadržavala su 60 lakših artiljerijskih oružja i 18 protutenkovskih topova. U taj pakao iskočio je devetnaestogodišnji Dany sa svojom satnijom zagazivši u, kako je opisao kasnije u bilježnicu, u more crveno od krvi. Njegovi suborci, njegova generacija ležala je beživotno zapletena u bodljikavu žicu i protutenkovske ježeve na plaži, Dany je iako lakše ranjen uspio stići do uzvisine koja ga je koliko- toliko štitila od neprijateljske vatre.

Ono što će uslijediti jedna je od najstrašnijih priča njegova života, milju po milju borit će se prsa o prsa sa vojnicima u sivim odorama koji će ukopani pokositi na tisuće farmera iz Alabame, Texasa i ostalih država USA, tisuće mladih ljudi njegove dobi, dobrovoljaca. Njegova „Dog Green“ četa A, 116. pukovnije bila je svedena na četvrtinu sastava u prvom naletu, da bi od same postrojbe na kraju dana, slomivši Njemački otpor od čete A ostali samo njih trojica preživjelih. Preživjeli Rangeri zauzeli su defenzivni položaj i uskoro su bili podvrgnuti lokalnim kontranapadima.

Na jedvite jade održali su se do kraja dana, no od 225 ljudi koji su ujutro krenuli u napad, uvečer ih je borbeno sposobnih bilo još samo 90. Idućeg su jutra dobili vod pojačanja i tovar municije, što je donekle popravilo situaciju, no neizvjesnost će potrajati sve do podneva trećeg dana. Američki gubici bili su na Dan – D procijenjeni su na 3,000 mrtvih, ranjenih i nestalih, no ta se brojka pokazala kudikamo većom. Istraživanjem US National D-Day Memorial Foundation na „Omahi“ je utvrđeno 3,686 gubitaka, od kojih su dvije satnije i četa A zbrisane sa lica zemlje.

Dany je sa trojicom svojih suboraca iz početne formacije preživio i krenuo na put koji će opisivati u svojoj bilježnici, put pakla kako ga je nazvao, put po okupiranoj Europi gdje se nagledao svih zvjerstava koje su činili Nijemci u svojoj četverogodišnjoj kampanji nošeni nacional-socijalističkim idejama svog Fuhrera Adolfa Hitlera.

Dany će ući u koncentracione logore i svojim očima vidjeti sve užase koje je ljudska vrsta napravila u ime jedne ideologije, ideologije koju povijest naziva fašizmom, ideologije protiv koje je ustao cijeli svijet u koaliciju do tada nezamislivu po svojoj veličini, koaliciju koja se više u povijesti nikada neće ponoviti jer nije bilo potrebe, tih mjeseci svijet je jasno rekao svojim zajedničkim činom borbe što misli o fašizmu i koliko je važan antifašizam u daljoj povijesti, koliko je važno učiti djecu o tim danima da se nikada ne ponove, da nikada takvo zlo ponovo ne digne glavu i užasne svijet.

Dany Wilder poginuo je na zadnjem mostu kojeg su branile trupe Wermachta pred samim Berlinom. Njegova krvava bilježnica ostala je kao spomen na te dane i čuva se u muzeju heroja u državi Alabami kao nacionalno blago ali i kao opomena, opomena da jednom, bilo kada u povijesti vrijedi ostaviti svoju farmu u Huntsvillu, svoje krave i svoj miran način života da bi svojim vršnjacima osigurao isti i po cijenu vlastitog života. Dany Wilder jedan je od stotina tisuća hrabrih ljudi svoje generacije, njegova generacija dala je tisuće sličnih heroja, po cijeloj Europi pa i u Hrvatskoj. Antifašisti su ginuli za pravedan cilj, za moralan čin i antifašizam je nešto najbolje i najvrijednije što je ovaj svijet dao.

Treba li naricati nad žrtvama Bleiburga? Naravno da ne treba, ustaše su najveća sramota ovog naroda i dobro su prošli, sam general Patton izričito je tražio da svaki vojnik sa tetoviranim SS na ramenu bude streljan na licu mjesta, svaki kolaboracionist osuđen, svaka sluga ljudi koji su plinom gušili djecu objesi kao primjer povijesti da se više nikada ne ponovi?

Antifašizam nije u izvorišnim osnovama hrvatskog Ustava, to je floskula, izjavio je u emisiji HRT-a Otvoreno kandidat za ministra kulture Zlatko Hasanbegović, povjesničar i predsjednik Nadzornog odbora Počasnoga blajburškog voda, suradnik različitih inicijativa za utvrđivanje žrtava poratnog komunističkog terora, posebice među muslimanima u BiH te član Izvršnog odbora Medžlisa Islamske zajednice Zagreb.

Na ovu rečenicu uvaženog pretendenta za ministra kulture Dany Wilder bi se ustavši iz groba samo okrenuo i ministru opalio jedan zvučni šamar.

Tek toliko da pazi što laje.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#9771 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Chmoljo »

Black swan wrote:mislim da je svejedno jel zaginulo 28 od jednih i 37 od drugih
nakon odredjenog vremena i broja postaje svejedno

ovo pricam apropo defaultnoj forumskoj ideologiji da je lijevo bolje od desnog
zasto?
koja metodologija?
groblja?
ekonomija?

svi su isti svi politicari su danas lopovi
ali mi je draze slusati nekog ko promovira rast hrvatskog naroda od promoviranja stagnacije i rodne ideologije
u globalu svi supljiraju ali je ljepse cut da ce porodilje dobijati lovu nego skole koje promoviraju rodnu ideologiju i nezenjenje i neradjanje i onda uvoziti imigrante :mrgreen: :sax: :run: :bih:
svojom logikom si izjednačio križ sa svastikom i crvenom petokrakom.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9772 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sumirprimus »

kasko se zove onaj nino raspadic? e e taj..
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9773 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

na primjeru poljske je isto
a generalno pezokraka je pobila vise ljudi ns planeti

ovo ne bih pisao da se ne podmece "orvelovska"

crveno dobro
crno lose

i jedno i drugo je lose imate digitron uzmite samo 50 prvih diktatora i masovnih ubica

ta suplja staljin nije petokraka breznjev nije komunizam mao ce tung nije komunist
ne pije vode jer onda ni hico nije desnica, francisko desnicar i tako dalje

pa vidjeli ste upise ljevicara ovdje...mrznja prema svemu hrvatskom
to stoji zapisano...
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9774 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sumirprimus »

poredis tita sa staljinom?
drago vam spomenut kako su ruje ocistile berlin od naci elemenata.a placete nad slicnim cinom u bivsoj jugi?
vats d difreens?
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9775 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sumirprimus »

mrznja prema svemu hrvatskom...damn...koje podmetanje...
samo jos da nam objasnis za dom spremni i mirna bosna..
znam znam nemas vremena i energije...
Post Reply