Prirodno matematicki fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
Liina
Posts: 23
Joined: 03/08/2010 20:36
Location: ledena

#976 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Liina »

minjonja wrote:me22, kako prodje ova sedmica? :D
joj ja sutra idem na prakticni iz histologije i takva me treba hvata da necu oka sklopit veceras. mene samo strah da mi ne ponisti parcijale ako me nesto pitam sto ne znam, i ono njegovo "pa boooona" :D pitam se sta muskima kaze kad pogrijese, jel i njima "pa bona"? :D


liina, ako je izaslo u novinama da se na UNSA predaja dokumenata vrsi do 1.7., znaci da se i na PMF mozes prijaviti do 1.7., ako si to pitala.
Ma da, razumijem ja da treba do 1.7., ali rek'o da neće kojim slučajem biti određeno baš nekoliko dana za prijavu, ili u naredne dvije sedmice (uglavnom do prvog) mogu se prijaviti kad hoću? :D Nisam iz Sarajeva pa me zanima mogu li ponijeti dokumente sada kad krenem na pripremnu.

P.S. čestitam i ja za praktični :D
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#977 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Industrialyzer »

Mozes ali nemoj odmah prvi dan , jer mora proci neka odredjena procedura , ugl. u toku iduce sedmice ces moci regularno predati papire :thumbup:
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#978 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by chengaba »

Liina wrote:
minjonja wrote:me22, kako prodje ova sedmica? :D
joj ja sutra idem na prakticni iz histologije i takva me treba hvata da necu oka sklopit veceras. mene samo strah da mi ne ponisti parcijale ako me nesto pitam sto ne znam, i ono njegovo "pa boooona" :D pitam se sta muskima kaze kad pogrijese, jel i njima "pa bona"? :D


liina, ako je izaslo u novinama da se na UNSA predaja dokumenata vrsi do 1.7., znaci da se i na PMF mozes prijaviti do 1.7., ako si to pitala.
Ma da, razumijem ja da treba do 1.7., ali rek'o da neće kojim slučajem biti određeno baš nekoliko dana za prijavu, ili u naredne dvije sedmice (uglavnom do prvog) mogu se prijaviti kad hoću? :D Nisam iz Sarajeva pa me zanima mogu li ponijeti dokumente sada kad krenem na pripremnu.

P.S. čestitam i ja za praktični :D
od 16.06 do 01.07 traje rok, studentstka radi od 11:00 do 13:00, pa eto... ;-)
Wolfenstein
Posts: 32
Joined: 08/05/2011 00:43

#979 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Wolfenstein »

Pozzz moze li mi neko reci da li ucenici generacije polazu prijemni(pmf) :bih:
Keksich
Posts: 253
Joined: 26/09/2009 22:38

#980 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Keksich »

:lol:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#981 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

polazu, jedina je prednost dodatnih 10 bodova.
User avatar
Liina
Posts: 23
Joined: 03/08/2010 20:36
Location: ledena

#982 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Liina »

Hvala chengaba! :)
User avatar
Liina
Posts: 23
Joined: 03/08/2010 20:36
Location: ledena

#983 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Liina »

Industrialyzer wrote:Mozes ali nemoj odmah prvi dan , jer mora proci neka odredjena procedura , ugl. u toku iduce sedmice ces moci regularno predati papire :thumbup:
Danke :D
shuft
Posts: 5
Joined: 31/05/2011 15:48

#984 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by shuft »

Industrialyzer wrote:Planiram ici na pripremnu nastavu , imao sam u srednjoj 4 godine biologiju , materiju poznajem , vec 15 dana ucim. A zar u drugom roku ostane mjesta za redovne ? :)
ajd javi kako prodje prvi dan pripremne nastave.. moze???
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#985 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Industrialyzer »

Prvi dan prosao fino , tri predavanja ( fiziologija , citologija i biohemija ). Zapisano dosta toga , drago mi je sto nisam zaboravio gradivo , pa mi je ovo bilo lagano :thumbup:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#986 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

ko su bili predavaci, kako ti se cine? :D
jasko__
Posts: 1166
Joined: 13/11/2009 21:18

#987 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by jasko__ »

Ima li slucajno neko da dobro poznaje zadatke iz oblasti "Matreijalni i energetski bilans"?...Trebala bi mi pomoc oko jednog zadatka.Stvarno sam se namucio s njim,a moram ga uraditi ukoliko zelim da mi prof upise ocjenu..Nadam se da ce barem neko biti raspolozen da mi pokusa pomoci..Unaprijed hvala..
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#988 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Industrialyzer »

minjonja wrote:ko su bili predavaci, kako ti se cine? :D

Fiziologija i biohemija , prof. Haskovic Edhem ( mislim da se tako zove ). Korektan , onako , pojavom nametne autoritet tako da je bilo mirno puna 3-4 sata koliko je predavao :D a sto se tice citologije , nije se predstavila prof. , ali je jako prijatna , malo deblja. Mislim da inace predaje mikrobiologiju :)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#989 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

Industrialyzer wrote:
minjonja wrote:ko su bili predavaci, kako ti se cine? :D

Fiziologija i biohemija , prof. Haskovic Edhem ( mislim da se tako zove ). Korektan , onako , pojavom nametne autoritet tako da je bilo mirno puna 3-4 sata koliko je predavao :D a sto se tice citologije , nije se predstavila prof. , ali je jako prijatna , malo deblja. Mislim da inace predaje mikrobiologiju :)
Haskovic je odlican profesor, jedan od moji favorita. njegova predavanja su meni u sekundi znala proci. inace se rijetko ko usudi da progovori na biohemiji :D prof anesa mujkic-jerkovic ce ti na prvoj predavati citologiju, na drugoj mikrobiologiju. ona stvarno maksimalno ide u korist studenata. sama pravi skripte iz kojih se uci i ako nekom zafali malo za vecu ocjenu, zove na usmeni. tako je mene nagovorila da odem iako mi se nije islo. ma bice to dobro, ja sam upisala kad nije bilo pripremne nastave pa veze nisam imala sta da ucim. nadam se da ce vam pomoci ova predavanja.
shuft
Posts: 5
Joined: 31/05/2011 15:48

#990 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by shuft »

Industrialyzer wrote:Prvi dan prosao fino , tri predavanja ( fiziologija , citologija i biohemija ). Zapisano dosta toga , drago mi je sto nisam zaboravio gradivo , pa mi je ovo bilo lagano :thumbup:
ahm...super.. jeste dobili skriptu i jel vam receno na koje oblasti se fokusirat...
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#991 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Industrialyzer »

shuft wrote:
Industrialyzer wrote:Prvi dan prosao fino , tri predavanja ( fiziologija , citologija i biohemija ). Zapisano dosta toga , drago mi je sto nisam zaboravio gradivo , pa mi je ovo bilo lagano :thumbup:
ahm...super.. jeste dobili skriptu i jel vam receno na koje oblasti se fokusirat...

Profesor je imao prezentaciju , zapises sta stignes , nije bilo diktiranja klasicnog ;-)

@minjonja: Eh Anesa ,sad sam se sjetio , bas se vidi na njoj da je fina zena , onako prijatna. A profesor Haskovic je takodje jako dobar predavac. Malo me brinu ovi "sa strane" , iz malih gradova gdje si bez problema mogao biti odlican u srednjoj pa u startu imaju dosta bodova. Po mojoj procjeni vise od 50% su "sa strane" :-) Ugl. bice nas mnogo ove godine , ne znam sto , svi se zaletili na biologiju :)
Wolfenstein
Posts: 32
Joined: 08/05/2011 00:43

#992 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Wolfenstein »

E sta se dobije sa smijerom reg. i prostorno planiranje,jel to giometar il sta vec.i kakve su mogucnosti za posao :bih:
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#993 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by cyprus »

Wolfenstein wrote:E sta se dobije sa smijerom reg. i prostorno planiranje,jel to giometar il sta vec.i kakve su mogucnosti za posao :bih:
Dobiješ diplomu bakalaureata geografije u oblasti regionalnog i prostornog planiranja :D Dosad nema puno ljudi koji su to diplomirali uopšte, pa se baš i ne zna kakve su šanse za zaposlenje :)
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#994 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Industrialyzer »

Postoji li negdje na netu informacija o prosjecnim platama bilo kojeg smjera na Biologiji ( ekologija i genetika me prvenstveno zanimaju )

Cisto informativno me ovo zanima , odluka je vec pala , pocelo se uciti ali ne bi bilo lose da i to znam :-D
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#996 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Industrialyzer »

To je prvo mjesto gdje sam trazio , nema :roll:
taba_
Posts: 2
Joined: 09/06/2011 10:07

#997 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by taba_ »

Samo da pitam ,vezano za upis, mogu li rodni list i uvjerenje o drzavljanstvu biti stariji od 6 mjeseci?
Wolfenstein
Posts: 32
Joined: 08/05/2011 00:43

#998 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Wolfenstein »

E zna li iko koliko je upisano na geografiju,otprilike
User avatar
Liina
Posts: 23
Joined: 03/08/2010 20:36
Location: ledena

#999 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Liina »

Ljudi moji, ima li ikakve šanse da rezultati vezani za prijemni ispit izađu na stranici PMF-a?
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1000 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

Liina wrote:Ljudi moji, ima li ikakve šanse da rezultati vezani za prijemni ispit izađu na stranici PMF-a?
prije je bilo al su stranicu mijenjali i ne radi vise kako treba. ja cu u petak na fax pa mogu ti ja provjeriti rezultate ako mozes cekati toliko :D
Post Reply