Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
Idriz
Posts: 737
Joined: 16/01/2016 15:18

#9726 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Idriz »

Goldenhand wrote:
tandmand wrote:
Goldenhand wrote:Hrvatska je fakat zaglibila. Na jednoj strani Tito, na drugoj Pavelić. Niko ne nudi ništa normalno.
Tako gledajući, Hrvatska je ideološki zaglavila u II sv. ratu, mada su i tamošnji partizani samo u prolazu. Međutim, to mi izgleda daleko bolje od ideoloških trendova u BiH, kojima se zagovaraju feudalne vrijednosti iz vremena Matije Gubeca. Krsna slava institucija, paradžemati, ideologija Muslimanske braće ... sve je to daleko od modernih evropskih vrijednosti. Imamo i bosansku verziju križarskih ratova - odlazak u Siriju. :mrgreen:
A dobro mi smo evropski bliski istok.

Koliko god da mi je drago što se Hrvatska ko i sve normalne evropske zemlje okreće desnici žao mi je što je to još WW2 bazirana desnica. Evropa je izgrađena na desnici, ali ne takvoj. Ovakvim nastupima nisu ništa bolji od jugokomunista iz SDPa.
Evropa izgrađena na desnici? Gdje ste vi ljudi isli u skolu?
Idriz
Posts: 737
Joined: 16/01/2016 15:18

#9727 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Idriz »

Black swan wrote:zao mi je braco i sestre
uzmite digitron i sabirajte
ljevica je ubila vise ljudi od desnice
i na lokalnom i na globalnom nivou

vase kmecanje i patetika hrvatske domoljube ne zanima samo ste im smijesni u svojim bijednim pokusajima

a najsmjesniji su prikriveni simpatizeri al nusre isisa if-a koji upiru prstom u hrvatsku
takodjer uvidom u stanje komentara na racun židova vidimo da je bosansko drustvo bolesno jer usudjujem se reci dobar dio omladine priziva brkatog jednotesticara kada i vide vijest o židovima
over and out
Desnica je nulta ideologija koja je ukorjenjena u zlu. Hitler je jevreje smatrao nizim bicima (model koji primjenjuje svaka desnica prema nekom subjektu ne moraju biti jevreji). Ne postoji jevrej koji je bio clan Nazi partije makako se on privatno izjasnjavao. U nacistickoj Njemackoj, ako nise bio komun8sta ili jevrej, bio si bezbjedan.

S druge strane, kod Staljina je bilo najopasnije biti - u centralnom komitetu. Staljin je pobio svu svoju zamisljenu konkurenciju. Od 12 clanova CK, sklonio je 9.

Ne moze se porediti ideoligijena bazirana na zlu i pokret kod kojeg je nesto pogresno krenulo, gdje je bila masa disidenata (nezamislivo u nultoj nacistickoj ideoligiji).

Samo fasista i debil moze porediti lhevicu i desnicu.
breuer
Posts: 7879
Joined: 06/07/2009 15:44

#9728 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by breuer »

Desnica i ljevica su toliko istrošeni termini u političkoj teoriji da ih je smiješno pominjati. Nacional Socijalistička Njemačka Radnička Partija, šta je to? Ljevica, desnica, pomalo oboje, a ustvari zločinački pokret kojem je ideološka predloška bila mnogo uprošćenija i jasnija. Nažalost.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#9729 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Black swan wrote:
pa konsantno se potura ideja da su lijevi bolji od desnih

to je postalo bolesno, zašto? pa svi političari su lopovi...

čemu izbori ako neće različiti ljudi dolaziti u ministarstva i na premijerske funkcije
Antifašisti od fašista? Ma nisu, lažu, sve je to isto.

Nisu. Hrvatski SDP, sa svim svojim falinkama, još nije postao lopovski, kao naš. Milanović i njegova ekipa su, u tom smislu, i dalje bez mrlje. Za razliku od HDZ-a koji je presuđen kao mafijaška organizacija.

Da, krasno društvo je stiglo. Najnovije:

Pogledajte gdje je prijavljen ministar branitelja Mijo Crnoja

Na toj adresi ne postoji ništa osim potleušice (na naslovnoj fotografiji) sklepane od starih transportnih paleta.

NOVI ministar branitelja Mijo Crnoja ležao je u Remetincu zbog nasilničkog ponašanja, Crnoja godinama maltretira udovicu muškarca kojeg je ubio prošle godine likvidirani mafijaš Vinko Žuljević Klica.

Crnoja je u Remetincu završio nakon što je nokautirao šakom u glavu vozača autobusa koji mu je donio pošiljku i to zato što je vozač Crnoju tražio da mu plati prije preuzimanja pošiljke. Dok je vozač prijavio incident, Crnoja je pobjegao, a kako je tada još bio prijavljen na lažnoj adresi, policija ga nije mogla pronaći.

Policija ga je pronašla nakon što je drugom prilikom izazvao prometnu nesreću kod izlaza iz Zagreba prema Arena Centru. Policija je pozvana na mjesto nesreće te su utvrdili da je za Crnojom raspisana potraga i priveli ga.
Idriz
Posts: 737
Joined: 16/01/2016 15:18

#9730 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Idriz »

Mozemo reci da je desnica odnjela pobjedu zahvaljujuci cinjenici da su liberali i umjereni ljevicari prihvatili njihove ekonomske politike kao aksiome. Prava ljevica vise ne postoji, postoje samo po 2 desnicarske stranke u vecini liberalnih demokratija. Profasisti koji su kontra emigracije i gejeva i liberali koji su za mali vecu toleranciju. To je sve. Nema druge razlike.

Ali upravo to i jeste glavni geopoliticki problem. Kapitalizam generise nejednakosti i antagonizme koji, u odsustvu radikalne ljevice kao jedine prave alternative, imaju ventil u fasizmu, terorizmu i istalim stvarima koji ce ovaj svijet na kraju i dovesti do katastrofe.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#9731 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by asurbanipal »

_BataZiv_0809 wrote:
Chmoljo wrote:kako Bošnjak? nije li se izjašnjavao Hrvatom islamske vjeroispovjesti?
Bio je jedan forumas nicka "hasanbegovic" i dosta ustasofilan i NOB-ofoban (koja kul rijec :per:).

Slucajnost? :D

Malo sam čeprkao po internetu da vidim kakvi su njegovi stavovi o Bošnjacima i bošnjaštvu, budući da su ovi proustaški i pro-NDH-ovski već poznati. Nađoh dva zanimljiva linka, pa koga zanima neka pogleda.


Prvi je intervju Filipa Mursela Begovića sa dotičnim ministrom od 7.1.2010.

Hasanbegović: što je to nama bošnjaštvo


http://www.--- NO LINKS ---/vijesti/bih/ ... o-463.html


A drugi je rekcija Begovića na intervju Zlatka Hasanbegovića koji je dao magazinu Dani.

Hasanbegovićeva Družba čuvara hrvatskog državnog pečata


http://www.6yka.com/novost/31666/hasanb ... og-pecata-
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9732 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

asurbanipal wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Chmoljo wrote:kako Bošnjak? nije li se izjašnjavao Hrvatom islamske vjeroispovjesti?
Bio je jedan forumas nicka "hasanbegovic" i dosta ustasofilan i NOB-ofoban (koja kul rijec :per:).

Slucajnost? :D

Malo sam čeprkao po internetu da vidim kakvi su njegovi stavovi o Bošnjacima i bošnjaštvu, budući da su ovi proustaški i pro-NDH-ovski već poznati. Nađoh dva zanimljiva linka, pa koga zanima neka pogleda.


Prvi je intervju Filipa Mursela Begovića sa dotičnim ministrom od 7.1.2010.

Hasanbegović: što je to nama bošnjaštvo


http://www.--- NO LINKS ---/vijesti/bih/hasanbegovic-sto-je-to-nama-bosnjastvo-463.html


A drugi je rekcija Begovića na intervju Zlatka Hasanbegovića koji je dao magazinu Dani.

Hasanbegovićeva Družba čuvara hrvatskog državnog pečata


http://www.6yka.com/novost/31666/hasanb ... og-pecata-
Bio je i gost na OBN-ovom Reflexu, sad cu potraziti.

EDIT: Emisiju je vodio Nino Raspudic, a gosti su bili jos i Dzemaludin Latic i Bahrudin Bijedic.

Poprilicno izjednacen odnsos snaga 3:1 :izet:
Last edited by _BataZiv_0809 on 27/01/2016 13:47, edited 1 time in total.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#9733 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by asurbanipal »

Idriz wrote: Ali upravo to i jeste glavni geopoliticki problem. Kapitalizam generise nejednakosti i antagonizme koji, u odsustvu radikalne ljevice kao jedine prave alternative, imaju ventil u fasizmu, terorizmu i istalim stvarima koji ce ovaj svijet na kraju i dovesti do katastrofe.

Zanimljivo zapažanje, manje-više složio bih se sa navedenom konstatacijom. :thumbup:

Mislim da će ti se svidjeti i izlaganje Todora Kuljića:


User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9734 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

ultima_palabra wrote:
Black swan wrote:vase kmecanje i patetika hrvatske domoljube ne zanima samo ste im smijesni u svojim bijednim pokusajima
Evo i glasnogovornika hrvatskih domoljuba.
Cekaj jel se on ovo ne zajebava :shock:
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#9735 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by asurbanipal »

_BataZiv_0809 wrote:
Bio je i gost na OBN-ovom Reflexu, sad cu potraziti.

EDIT: Emisiju je vodio Nino Raspudic, a gosti su bili jos i Dzemaludin Latic i Bahrudin Bijedic.

Poprilicno izjednacen odnsos snaga 3:1 :izet:

Sjećam se te emisije. Gledao sam je. Tu sam prvi put i saznao za njega. Na prvu mi se nisu dopali njegovi stavovi, iako smo iste struke...
Idriz
Posts: 737
Joined: 16/01/2016 15:18

#9736 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Idriz »

asurbanipal wrote:
Idriz wrote: Ali upravo to i jeste glavni geopoliticki problem. Kapitalizam generise nejednakosti i antagonizme koji, u odsustvu radikalne ljevice kao jedine prave alternative, imaju ventil u fasizmu, terorizmu i istalim stvarima koji ce ovaj svijet na kraju i dovesti do katastrofe.

Zanimljivo zapažanje, manje-više složio bih se sa navedenom konstatacijom. :thumbup:

Mislim da će ti se svidjeti i izlaganje Todora Kuljića:


interesantno, nisam cuo za kuljica prije ali vidim da covjek nije retardiran. nazalost, da bi ga se shvatilo covjek mora biti minimalno obrazovan sto uglavnom nije slucaj po nasim balkanskim forumima.

"japanac" kojeg spominje je ustvari amerikanac fukojama, koji je ustvrdio da smo dosli do "kraja istorije", odnosno, da je kapitalizam najbolje moguce rjesenje (ili najmanje lose) i da alternative nema. samo treba da se pobrinemo da to upakujemo u neku liberalnu demokratiju sa malo vise tolerancije i to je to.

ipak, malo ljudi zna da je fukojama poslije priznao vlastitu zabludu i da kapitalizam nema rjesenja za probleme koji su evidenti u globalnoj ekonomiji. na primjer, ne postoji model putem kojem je moguce trzisno valorizirati "intelektualno vlasnistvo" i povuci granicu između autenticnog patenta i aproprijacije zajednickog intelekta (nacin na koji bill gates npr renta svoj patent nije nista nego privatizovana aproprijacija zajednickog znanja), ili recimo ekoloska katastrofa za koju trziste nema odgovor...

kuljic takođe kaze "kada bi izbori nesto mogli da promjene bili bi ukinuti". ovo je perfektna, depresivna, istina. sve se tolerise osim prave alternative - pogledajmo samo primjer grcke i koliko je demokratska volja limitirana.

takođe je vec odavno jasno da su nacionalne politike besmislene. ono sto nam treba je globalni ljevicarski pokret, nova internacionala.

huntingotn je bio upravu kada je govorio o "sukobu civilizacija", ali samo donekle. naime, osim sukoba civilizacija, vidimo da se desava i sukob unutar samih civilizacija - jer ne mogu na istoj strani biti americki radnici iz autoindustrije i bankari cije kockanje sistem perpetualno subvencionira. dakle, klasni sukom i dalje ostaje kljucni problem i uzrok svih sranja za koje kapitalizam apsolutno nema odgovor. kao ideja djelovanja namece se sljedeca stvar - da li je moguce raditi na solidarnosti klasa unutar civilizacija?

da ovu tezu svedem na lokalni nivo - da li je moguce raditi na solidarnosti ljudi koji kopaju po kontejneru u bl, sa i mo, ili studenata u sa, bl i mo, koji ce biti alternativa vlastitim elitama? za ovu politiko moramo imati klasnu stranku a me nominalne "multi - kulti" ublehe koje su ispale iz neoliberalne kuhinje.

od neprocjenjive je vaznosti ukazivati na ove ideoloske konstrukte tipa "hajmo gradit suzivot" kao da problem imaju ljudi razicitih nacija umjesto elite unutar svih nacija kontra sirotinje unutar svih nacija.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#9737 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Vitezanin »

Trenutni događaji na hrvatskoj političkoj sceni su meni smješniji od svega što smo imali u BiH. :D

Tek odabrani ministar pred smjenom.

:D :D :D
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#9738 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by cyprus »

Hrvatska politička scena je zaista postala cirkus, ali ja to nekako gledam u kontekstu generalne konzervativno-liberalne polarizacije koja sve više jača u manje-više svim evropskim, odnosno generalno zapadnim društvima... S jedne strane me raduje konsolidacija antinacionalističkih, antifašističkih i antirasističkih snaga, ali sa druge me plaši atmosfera koja se bliži svom usijanju, obzirom da i nacionalistički, rasistički i profašistički tabori također doživljavaju svoju konsolidaciju, čini smi se još izraženiju... Ne mislim da je smanjenje manevarskog prostora za opcije srednjeg puta dobra stvar...
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#9739 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by jefff »

Tuđmanova čvrsta ruka, njegovih 200. bogatih obitelji, politička ubistva, rat... i ja smatram da je to bio najbolji period a da je ovo danas užas.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#9740 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »


JURICA PAVIČIĆ Nova Vlada negacija je svega što je Most obećao svojim biračima. Slijedi nam sivo, ružno olovno doba...

http://www.jutarnji.hr/nova-vlada-negac ... a/1504664/


...
Mostovci su pritom obećavali - štošta. Kod javnog su bilježnika ovjeravali da ni sa kim neće koalirati. Obećavali su ukidanje županija, smanjenje broja općina, ukidanje drugog mirovinskog stupa, monetarnu reformu, nestranačke stručnjake. Zaklinjali su se u odmicanje od ideoloških tema, te obećavali su da će duge, gramzive čampere stranačkih oligarhija odmaknuti od kadroviranja u javnim poduzećima, zdravstvu, kulturi. Palo je - ukratko - puno obećanja u tom veselom studenom mjesecu reformskog pijanstva.

U međuvremenu su prošla dva mjeseca. A nakon ta dva duga mjeseca, od svega toga nije ostalo ništa: prijesno, suho ništa.
...
Oni pravi krivci su 15 ljudi s imenima i prezimenima, zastupnici Mosta koji će dignuti ruku za ovakvu Vladu. Vladu koja od početka do kraja predstavlja negaciju onoga što su svojim glasačima - čestitoj malomišćanskoj buržoaziji - obećavali. Ne znam koliko će trajati Vlada Tima Oreškovića, četiri mjeseca ili godine. Ali, koliko bude trajala, nad njom će visjeti sjena. A to je sjena jednog ovjerenog potpisa kod javnog bilježnika. Sjena pralaži, iz koje su izišle druga, pa treća, pa sve daljnje, njih sve više i više.

Odličan.

Savko ima svoj DF ...
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#9741 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by asurbanipal »

Image
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#9742 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by cyprus »

Ovo Crnoja dade ostavku... Šteta, baš sam se veselio egzibicijam ovog klauna... Al ulazi vjerovatno u Guiness Book :-D
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9743 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

vidim zlatko kara male gnjide neprofitne i ne vadi :D

mufovci na aparatima 8) 8) 8)
još samo lupigu da zguze
Idriz
Posts: 737
Joined: 16/01/2016 15:18

#9744 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Idriz »

Kako im nije jasno da ovaj premijer glumi naglasak i sprda se s njima...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#9745 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »


REDATELJ I DONEDAVNI ČLAN HDZ-ovog ODBORA ZA KULTURU KREŠIMIR DOLENČIĆ 'Prevaren sam. Nitko koga ja znam ne poznaje Hasanbegovića!'

'Imenovanje Hasanbegovića je kao da smo nagradili pijanista koji ne zna odsvirati ljestvicu'



Na PEN-ovu peticiju za smjenu ministra kulture Zlatana Hasanbegovića do jučer rano popodne potpisalo se, prema podacima Platforme 112, oko 450 ljudi, dok je na izvaninstitucionalnu peticiju anonimmnih pokretača [email protected] stigao 531 potpis, a obje su još otvorene.

Jedan od potpisnika peticija protiv ministra je i Krešimir Dolenčić, profesor na ADU, bivši šef Ljetnih igara i Gavelle, redatelj prvog vojnog mimohoda na Jarunu 1995., kao i “Aide” u Šangaju i Pekingu sa 2800 performera na sceni. Dolenčić je donedavno bio i član Odbora za kulturu HDZ-a.

- Ja, koji sam u Haagu prozivan kao osoba koja je zagovarala klanje Srba 1991., potpisao sam peticiju protiv Hasanbegovića zato što se njegovim imenovanjem osjećam prevareno. Poznajem cijelu kazališnu i glazbenu scenu u Hrvatskoj, a nitko koga ja poznajem ne poznaje Hasanbegovića. Što bi rekao Cyrano de Bergerac, najgore je suočiti se s glupošću kao s neprijateljem. Imenovanje Hasanbegovića je kao da smo nagradili pijanista koji ne zna odsvirati ljestvicu. Ja sam mislio da je Hrvatska čista stranka prava zafrkancija sve dok otamo nije došao ministar kulture - komentirao je redatelj Dolenčić,

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9746 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

Black swan wrote:zao mi je braco i sestre
uzmite digitron i sabirajte
ljevica je ubila vise ljudi od desnice
i na lokalnom i na globalnom nivou

vase kmecanje i patetika hrvatske domoljube ne zanima samo ste im smijesni u svojim bijednim pokusajima

a najsmjesniji su prikriveni simpatizeri al nusre isisa if-a koji upiru prstom u hrvatsku
takodjer uvidom u stanje komentara na racun židova vidimo da je bosansko drustvo bolesno jer usudjujem se reci dobar dio omladine priziva brkatog jednotesticara kada i vide vijest o židovima
over and out
Image

:wink:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9747 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

samo ti uzmi dzepni kalkulator
a mogo bi prouciti i podjelu poljske izmedju njemacke i cccp
nema razlike izmedju svastike i crvene zvijezde
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9748 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

Jelde?

A ko dade Njemackoj dio Cehoslovacke ko da mu je to babovina? I to cijelu godinu prije pakta Ribentrop-Molotov.
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#9749 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by jao_situacije »

asurbanipal wrote:Image
:lol:
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#9750 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drvenija87 »

Mitropolit zagrebacko -ljubljanski Porfirije:
Image
Nastavit cu da gradim mostove izmedju Srba i Hrvata uz pjesmu -Sta se ono na Dinari sjaji...
Post Reply