Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9726 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

славянин wrote:Naravno zato ja sipam gorivo sam sebi, njemu lakse ne mora hodati a ja znam da nece nasuti pogresno :-D
a zasto vam drugi sipaju gorivo , ako vam takva usluga nije potrebna, naravno , u odredjenim situacijama je definitivno dobrosoa gest kao gest pomoci :)
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#9727 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

Zar ova novija vozila nemaju zastitu protiv toga?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9728 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

Connaisseur Karlin wrote:
славянин wrote:Naravno zato ja sipam gorivo sam sebi, njemu lakse ne mora hodati a ja znam da nece nasuti pogresno :-D
a zasto vam drugi sipaju gorivo , ako vam takva usluga nije potrebna, naravno , u odredjenim situacijama je definitivno dobrosoa gest kao gest pomoci :)
Uobicajeno...
Izumrijece i to sa kapitalizmom.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#9729 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

Connaisseur Karlin wrote:
славянин wrote:Naravno zato ja sipam gorivo sam sebi, njemu lakse ne mora hodati a ja znam da nece nasuti pogresno :-D
a zasto vam drugi sipaju gorivo , ako vam takva usluga nije potrebna, naravno , u odredjenim situacijama je definitivno dobrosoa gest kao gest pomoci :)
Pa meni ne sipaju a i u inostranstvu rijetko to da ti dodje da sipa neko - valjda da se zaposli malo svijeta garant ima nesto u zakonu.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#9730 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

mk ultra wrote:Zar ova novija vozila nemaju zastitu protiv toga?
Koliko znam ima zastita samo da ne mozes ti nekakvo crijevo gurnuti unutra ili bilo sta osim onog "pistolja" na benzinskoj.Sada detektor tipa naftnog derivata sumnjam da stavljaju u auta - barem za svoje sam siguran da nema.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#9731 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by tuzlak1212 »

triconja wrote: To je to, u oba slucaja ucis do kraja zivota samo je razlicit odnos ucitelja prema tebi :mrgreen:
Taj odnos zavisi koliko je koji student osjetljiv ili razmazen, ja nikad nisam profesore citao koje je ko ideologije a ni oni nisu ni jednu forsirali. Da je Juga valjala ne bi se raspala a ovo danas da ne valja i najveci degen zna :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9732 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

pustopoljina wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
славянин wrote:Naravno zato ja sipam gorivo sam sebi, njemu lakse ne mora hodati a ja znam da nece nasuti pogresno :-D
a zasto vam drugi sipaju gorivo , ako vam takva usluga nije potrebna, naravno , u odredjenim situacijama je definitivno dobrosoa gest kao gest pomoci :)
Uobicajeno...
Izumrijece i to sa kapitalizmom.
zanimljivo, pitat cu amerikance, kad je to bilo tako kod njih :thumbup:
славянин wrote: Pa meni ne sipaju a i u inostranstvu rijetko to da ti dodje da sipa neko - valjda da se zaposli malo svijeta garant ima nesto u zakonu.


na malim pumpama moze raditi osoba, ali ako je istovremeno 6 pumpi, sumnjam da moze svima pomoci odjednom :)

uostalom, vlasnik je dogovoran za svoje auto :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9733 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

славянин wrote:
mk ultra wrote:Zar ova novija vozila nemaju zastitu protiv toga?
Koliko znam ima zastita samo da ne mozes ti nekakvo crijevo gurnuti unutra ili bilo sta osim onog "pistolja" na benzinskoj.Sada detektor tipa naftnog derivata sumnjam da stavljaju u auta - barem za svoje sam siguran da nema.
ja sam mislila da je to zastita protiv kradje goriva :) ali i nemogucnost da nekome dadnete gorivo , ako auto stane na putu :D znaci, via pumpa :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9734 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

pustopoljina wrote:Naravno, zapravo trebala je reci.
Hajde ba. Dijete. Neiskusna. Desava se jbg
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#9735 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

Connaisseur Karlin wrote:
ja sam mislila da je to zastita protiv kradje goriva :) ali i nemogucnost da nekome dadnete gorivo , ako auto stane na putu :D znaci, via pumpa :D
Jes i sarafcigerom pritisnes onaj hepek i gurnes sta god oces :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#9736 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

славянин wrote:
mk ultra wrote:Zar ova novija vozila nemaju zastitu protiv toga?
Koliko znam ima zastita samo da ne mozes ti nekakvo crijevo gurnuti unutra ili bilo sta osim onog "pistolja" na benzinskoj.Sada detektor tipa naftnog derivata sumnjam da stavljaju u auta - barem za svoje sam siguran da nema.


Odgovara samo sirina pistolja za dizel
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9737 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote:
pustopoljina wrote:Naravno, zapravo trebala je reci.
Hajde ba. Dijete. Neiskusna. Desava se jbg
pa ko je sad kriv , ona, osoba sa pumpe ili HAVANA :D mora netko biti kriv :lol:
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9738 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Melbourne_Australia wrote: Konjislave, ti juce vidio malo svijeta i ti nekome nesto pricas..Pa bolan ja kad sam zavrsavao srednju skolu i fakultet u Australiji ti si trazio od mame i tate za fuka :lol:

Bolan kod mene klinci imaju aus drzavljanstvo i ako su rodjeni u BIH, kad napune 18 , neka studiraju gdje god hoce..
Nego imas ti link na tvoj magistarski rad, volio bih prelistat? Svaki magistarski il diplomski rad je online dostupan na zapadu...
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#9739 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

mk ultra wrote:
славянин wrote:
mk ultra wrote:Zar ova novija vozila nemaju zastitu protiv toga?
Koliko znam ima zastita samo da ne mozes ti nekakvo crijevo gurnuti unutra ili bilo sta osim onog "pistolja" na benzinskoj.Sada detektor tipa naftnog derivata sumnjam da stavljaju u auta - barem za svoje sam siguran da nema.


Odgovara samo sirina pistolja za dizel
A jeli "pistolji" na nasim pumpama su prilagodjeni tome tj. jesu li svi isti ili primjenjuju tu razliku ?
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9740 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

pustopoljina wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
HAVANA wrote: E necu ja nigdje izgleda.Nista od mora.Poslo cerku da naspe gorivo,i nasula je,punog.Majmun joj nasuo benzin u dizela.Izgleda caaaoooo dizne,pumpa... :evil: :evil: Jebem ti bosnu,ovo mi se u njemackoj nikad ne bi desilo. :lol: Oj majko sto se iznervira. :-)
kod sipaju gorivo na pumpi, zar ne mozete to uraditi samostalno :shock:
Ne, to je jos uvijek kod nas da ti neko sipa gorivo...
Ja imam osjecaj da ne zele da im pokvarimo aparat :-)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#9741 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by triconja »

tuzlak1212 wrote:
triconja wrote: To je to, u oba slucaja ucis do kraja zivota samo je razlicit odnos ucitelja prema tebi :mrgreen:
Taj odnos zavisi koliko je koji student osjetljiv ili razmazen, ja nikad nisam profesore citao koje je ko ideologije a ni oni nisu ni jednu forsirali. Da je Juga valjala ne bi se raspala a ovo danas da ne valja i najveci degen zna :D
Nisu svi ucitelji takvi da pokazuju i govore kako razmisljaju politicki ali ti sto se pokazu onda je otprilike ta matrica kao sto sam naveo :mrgreen:
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#9742 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Melbourne_Australia wrote: Konjislave, ti juce vidio malo svijeta i ti nekome nesto pricas..Pa bolan ja kad sam zavrsavao srednju skolu i fakultet u Australiji ti si trazio od mame i tate za fuka :lol:

Bolan kod mene klinci imaju aus drzavljanstvo i ako su rodjeni u BIH, kad napune 18 , neka studiraju gdje god hoce..
Ne treba nam tvoje iskustvo. Ne zanima nikog gdje si ti bio.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#9743 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

славянин wrote: A jeli "pistolji" na nasim pumpama su prilagodjeni tome tj. jesu li svi isti ili primjenjuju tu razliku ?
Benzin fi 21mm, dizel 24mm
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9744 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

Connaisseur Karlin wrote:
insomnia78 wrote:
pustopoljina wrote:Naravno, zapravo trebala je reci.
Hajde ba. Dijete. Neiskusna. Desava se jbg
pa ko je sad kriv , ona, osoba sa pumpe ili HAVANA :D mora netko biti kriv :lol:
A ove amerikanke, bozemeprosti :lol: odma' ko je kriv
Nepaznja
Kazem ti, u godini dana ovo cujem po treci put..s tim da je jednom vlasnik vozila sam sebi sipao pogresno (vozio u stvari zenino auto, a automatski sipao "svoje", a kod drugih je novi vozac otisao sipati gorivo i usuo pogresno, jer mu otac ima isto, ali benzinca...tako nekako...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9745 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Ma takonse najcesce i sipa. Od jarana zena isto ocu svom nakrkala pun ko u svoje. Srwca skontala u trenutku pa je uspio izvuci
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#9746 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

mk ultra wrote:
славянин wrote: A jeli "pistolji" na nasim pumpama su prilagodjeni tome tj. jesu li svi isti ili primjenjuju tu razliku ?
Benzin fi 21mm, dizel 24mm
I kako to sprjecava da naspes benzin u dizela :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9747 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

pustopoljina wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
pa ko je sad kriv , ona, osoba sa pumpe ili HAVANA :D mora netko biti kriv :lol:
A ove amerikanke, bozemeprosti :lol: odma' ko je kriv
Nepaznja
Kazem ti, u godini dana ovo cujem po treci put..s tim da je jednom vlasnik vozila sam sebi sipao pogresno (vozio u stvari zenino auto, a automatski sipao "svoje", a kod drugih je novi vozac otisao sipati gorivo i usuo pogresno, jer mu otac ima isto, ali benzinca...tako nekako...
pa na onom videu cak na poklopcu pise Diesel , zar to nemaju druga vozila osim VW , ozbiljno pitam

vlasnik auto moze staviti takvu naljepnicu kao upozorenje :-D

radim sa avionima, nema kod mene trte mrte , tri puta provjeris sve :lol:

nisam cilja na ko je kriv, vec na odgovornost :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9748 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

славянин wrote:
mk ultra wrote:
славянин wrote: A jeli "pistolji" na nasim pumpama su prilagodjeni tome tj. jesu li svi isti ili primjenjuju tu razliku ?
Benzin fi 21mm, dizel 24mm
I kako to sprjecava da naspes benzin u dizela :D
Vidis da ima puno lufta :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#9749 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

славянин wrote:
mk ultra wrote:
славянин wrote: A jeli "pistolji" na nasim pumpama su prilagodjeni tome tj. jesu li svi isti ili primjenjuju tu razliku ?
Benzin fi 21mm, dizel 24mm
I kako to sprjecava da naspes benzin u dizela :D
Image

Svi noviji njemci ovo imaju
Za ostale ne znam
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#9750 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

mk ultra wrote:
Svi noviji njemci ovo imaju
Za ostale ne znam
Dobar, jedino ako mozda malo ne procackas :D , zato sam rekao kada oces da vadis gorivo ili sipas iz kanistera malo sarafcigerom i eto ga :D
Post Reply