PC gamerske konfiguracije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9726 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Nekad se na CS-u smanjivala rezolucija "da budeš precizniji" :lol:
Svakakve se ublehe prodavale :D


Ma meni je trenutno ok 24" @75Hz 1ms
Nego čisto provjeravam tržište, da vidim šta se nudi, jer ipak je ovome više od 5 godina, pa da budem spreman :)

Mislim, može GTX1060 6G gurati i 1440p, ali nešto ne vjerujem da može mnogo igara gurati na ultra sa tom rezolucijom... Mada, može se kupiti monitor sad, a grafa nadograditi nekad u budućnosti :roll:
User avatar
rolltroll
Posts: 181
Joined: 02/04/2013 16:36

#9727 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by rolltroll »

M416 wrote:Moraću se dobro zaroviti u ove pretrage da bih donio krajnju odluku (a vjerovatno neću mijenjati još, ali makar da upratim) :D
Imam 27' 144Hz Va panel monitor i nvidia grafu.Iskreno nisam bio zadovoljan do neki dan,ali sa novim nvidia driverom 417.71 i podrskom za gsync sve se okrenulo za 360 stepeni.Vjeruj to je sad druga prica i vrijedi svake ulozene marke.Imao sam i ja freesync 27 75hz,ali 144hz pogotovo sad sa gsync softverskom podrskom je druga dimenzija i vec po stranim forumima uveliko raja pisu kako se boje poskupljenja freesync monitora koji se pokazu da dobro rade sa gsync.Ja mislim ako fino prodas svoj da bi ti i ovaj odlicno legao privremeno osim ako ne zahtjevas garanciju uz kupnju monitora mada i ovaj lik daje ja mislim radnu garanciju :

https://www.olx.ba/artikal/31765138/aoc ... 1ms-144hz/[/quote]

Malo si me zbunio. S novim driverima gsync postaje kao i freesync, software-sko rješenje? Ja sam mislio da novi driveri iskorištavaju freesync tehnologiju na podržanim monitorima?
ja imam Asus 24" FHD TN 1ms @144hz , nije freesync već gsync ready (moguće gsync modul ugraditi) Drivere još uvijek koristim iz decembra prošle godine.
User avatar
typeOnegative
Posts: 5414
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9728 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

pisao sam o tome prije dva tri dana. Sad se mogu iskoristiti freesync mogućnostin na nV karticama na podrzanim monitorima tj postaju g sync kompatibilni . Imaš tamo i listu podrzanih testiranih monitora , vidi ima li tvoj ili probaj ,nista te ne košta
Možda bude moglo i kod tebe iako nema hardverski ugrađen sync ako sam dobro shvatio :thumbup:
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#9729 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by M416 »

@rolltroll

Ma da podrazumjeva se da iskoristava freesync koji mora biti uplaljen na monitoru da bi se koristio softverski gsync.Iskreno nisam ocekivao da ce ovako perfketno da radi,a monitor mi nije sa liste podrzanih.Kada sam vidio da su podrzana 2 monitora iz asus XG serije od 24 i 25' pretpostavio sam da ce i moj XG 27' raditi bez problema.
User avatar
rolltroll
Posts: 181
Joined: 02/04/2013 16:36

#9730 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by rolltroll »

ništa mi onda to ne znači, ovaj monitor nije freesync i kad sam ga kupovao namjerno nisam ni tražio freesync jer koristim 1080 i smatrao sam da nema potrebe za monitorom prilagođenim AMD-u

koristim scanline sync na riva tuneru i što se mene tiče to je to, sliika je perverzija i ne vidim kako bi išta bolje bilo i s gsync-om..
User avatar
typeOnegative
Posts: 5414
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9731 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

koristim i ja rtss scanline , ali u nekim novijim igrama ga moram gasit jer imam velike penale na fps-u , ili nesto nisam dobro ustimao .
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9732 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

typeOnegative wrote:koristim i ja rtss scanline , ali u nekim novijim igrama ga moram gasit jer imam velike penale na fps-u , ili nesto nisam dobro ustimao .
30% snage GPU-a koristi, zato padne fps
Kod mene witcher s modovima SSyncom nece preko 50fps, nema sanse :D

Dok recimo DQ11 mi je isao na 2K i ssync na 60fps bez padanja
RLewis
Posts: 509
Joined: 04/02/2013 13:33

#9733 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by RLewis »

Slozio sam si cudan pc. Nesto sto sam nekada davno zelio a nisam mogao ptiustiti :), iako sam mogao uzeti novu konfu, odlucih se za ovo.
Asus rog rampage IV extreme
I7 3930k oc na 4.7
240 AIO cooler
32 GB rama.
Uz to Vega 64
2xssd, 2xhdd
TX850 napojna
I cloud 2 sluske
Sve pici na ultra na 1920x1200
To je ujedno i pitanje, koji monitor preporucujete, sada sam na nekom recimo uredskom dellu
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#9734 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

User avatar
rolltroll
Posts: 181
Joined: 02/04/2013 16:36

#9735 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by rolltroll »

typeOnegative wrote:koristim i ja rtss scanline , ali u nekim novijim igrama ga moram gasit jer imam velike penale na fps-u , ili nesto nisam dobro ustimao .
Ma ja ga više ne gasim nikako, iako koristi 30% ili više snage grafike a sve do sada što sam igrao zaključa na 72 fps-a i peri-deri :)
Bosnian Dragon1
Posts: 1484
Joined: 29/07/2012 17:52

#9736 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Bosnian Dragon1 »

pojavio mi se cudan problem , gdje god podjem da pogledam video, facebook, youtube, instagram, bilo gdje znaci d desi mi se ovo kao na slici . Zvuk ima al pojave se ove kockice nekakve
Image
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9737 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Bosnian Dragon1 wrote:pojavio mi se cudan problem , gdje god podjem da pogledam video, facebook, youtube, instagram, bilo gdje znaci d desi mi se ovo kao na slici . Zvuk ima al pojave se ove kockice nekakve
Image
Koje ekstenzije koristiš?

Probaj drugi browser i vidi je li se ista stvar dešava - ako da, onda ti je neki od plug-ina (flash, java itd.)

Očisti cache obavezno
l33t
Posts: 4786
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#9738 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by l33t »

Bosnian Dragon1 wrote:pojavio mi se cudan problem , gdje god podjem da pogledam video, facebook, youtube, instagram, bilo gdje znaci d desi mi se ovo kao na slici . Zvuk ima al pojave se ove kockice nekakve
Image
vjerovatno adblocker, ugasi ad blocker pa probaj
User avatar
typeOnegative
Posts: 5414
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9739 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

Averus wrote:
typeOnegative wrote:koristim i ja rtss scanline , ali u nekim novijim igrama ga moram gasit jer imam velike penale na fps-u , ili nesto nisam dobro ustimao .
30% snage GPU-a koristi, zato padne fps
Kod mene witcher s modovima SSyncom nece preko 50fps, nema sanse :D

Dok recimo DQ11 mi je isao na 2K i ssync na 60fps bez padanja
a moze za prvu pomoc , al previse uzima . Kad je grafika jaka i nije neki problem , ali kad je slabija i nije neka sreca .
Koliko sam upratio na igrama na kojim imam visoki fps puno bolje stvar odrađuje fast sync koji ukljucim u nVCP za određeni naslov . Tearinga nema, a nema penala na performanse kao kod ovoga .
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9740 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Koliko je pametno uzeti grafičku od "rudara"?

Pričam o nekome ko iskreno kaže da je koristio za mining, ali grafa djeluje u odličnom stanju...


Kontam, vratiti fabrički firmware i trebalo bi da radi bez problema, jel' tako?
caseytron
Posts: 2411
Joined: 01/06/2016 16:42

#9741 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

Averus wrote:Koliko je pametno uzeti grafičku od "rudara"?

Pričam o nekome ko iskreno kaže da je koristio za mining, ali grafa djeluje u odličnom stanju...


Kontam, vratiti fabrički firmware i trebalo bi da radi bez problema, jel' tako?
Unazad nekoliko stranica imas mnogo postova na tu temu.
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9742 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Ma znam da smo pisali, nego pripremam raju da pitam ima li ko ovdje da bi prodao GTX1070 :D
djama
Posts: 1800
Joined: 19/07/2013 20:52

#9743 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by djama »

ma ja bi to zaduzio hladno ako je cijena ok :)
User avatar
typeOnegative
Posts: 5414
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9744 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

Definitivno.. ako je cijena uredna i ima garanciju , why not
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9745 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Ma opet kažem, realno nemam neke potrebe za boljom grafičkom.
Ali kontam, kroz pola godine neću sigurno moći uzeti više od 400KM za ovu moju (iako je najjača varijanta GTX1060-ke)

A 1070 je pristojan napredak. Bolje mi je dati 100-150KM doplate, pa za dvije godine opet tako za neku bolju, nego davati 600-700KM za dvije-tri godine :roll:

Ah... Slatke muke :-)
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#9746 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by M416 »

Ako ima urednu lokalnu garanciju sa fiskalnim uzimaj slobodno.
User avatar
rolltroll
Posts: 181
Joined: 02/04/2013 16:36

#9747 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by rolltroll »

razlika izmedju 1070 i 1060 je 20tak fps-a u prosjeku @1080p i definitivno je upgrade, vratiš samo firmware na tvorničke postavke
ako bi ti dozvolio 24h da je testiraš, i prođe test, npr kombustor od msi-a, onda je to to..kupuj :) inače dovoljno je pola sata na kombustoru, ako ti ne pokaže nikakve simptome, grafa je uredna
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9748 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Joj nema ništa gore nego meni dati ideju majkem :lol:

Sad mi dilema grafička

Ali u isto vrijeme kontam i monitor ići odmah na 27", ali skupo u pm :oops:
Da mi je 27" 144hz, pa nek bude 1080p - ali ga nema ispod ~600KM koliko sam vidio :sad:
DonieBrasco
Posts: 20079
Joined: 31/08/2016 16:09

#9749 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DonieBrasco »

Treba mi mala pomoc:

Za intenet LAN driver koristim Realtek (Realtek PCIe GBE Family Controller) i palo mi na pamet da uradim update jer nisam dugo, pokusam preko device managera i kazem mi da ima zadnje, odem na njihovu stranicu da provjerim, kad vidim totalno je redizajnirali nigdje ne mogu da nađem nove drivere. Trenutna verzija mi je 10.28.615.2018 (26.09.2018).

Koje vi LAN drivere koristite, da mozda mjenjam na nesto novije ?
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#9750 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

Averus wrote:Joj nema ništa gore nego meni dati ideju majkem :lol:

Sad mi dilema grafička

Ali u isto vrijeme kontam i monitor ići odmah na 27", ali skupo u pm :oops:
Da mi je 27" 144hz, pa nek bude 1080p - ali ga nema ispod ~600KM koliko sam vidio :sad:
Meni je monitor iduca investicija :D
1070ti suta nogom fps :D
Post Reply