Treba im neko kontraverzan koji će odvlačiti pažnju u ključim trenucima a kud ćeš bolje od bivšeg predsjednika mladih HČSP-a još uz to muslimana. Dali mu po balkanskim mjerilima beznačajno ministarstvo da ne napravi puno štete i to ti je to.sinuhe wrote:Kruško. Znam da im treba hodža na blajburškom polju ali što će im ovaj?
Desavanja u Hrvatskoj
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#9701 Re: Desavanja u Hrvatskoj
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#9702 Re: Desavanja u Hrvatskoj
U jucerasnjem Avazu o sebi govori kao o Bosnjaku. A mozda lik to mijenja zavisno od novina za koje govoriChmoljo wrote:kako Bošnjak? nije li se izjašnjavao Hrvatom islamske vjeroispovjesti?
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#9703 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Da je intelektualac, nebi tvrdio to sto tvrdi. Ko je ispitivao/prozivao bilo sta kod njega, sem tih debilnih tvrdnji?It_is_a_Leclerc wrote:To naravno nigdje nisam rekao. Rekao sam da svako ima pravo na svoj stav, ovakav ili onakav, fašistički ili antifašistički, a pravo svakog pojedinca je da se s tim stavom ne slaže ili da ga argumentovano osporava. To je općeprihvaćeni princip demokratije koji počiva još na Hallovom - "Ne slažem se ni sa jednom riječju koju ste izgovorili, ali ću do smrti braniti vaše pravo da je izgovorite". Uzmite za primjer zemlje zrele demokratije - pravo na slobodu iznošenja stava, pa taman oni bili duboko rasistički, islamofobični, antisemitski, vam garantuje država, ali vas ne brani od mogućnosti da vas neko tuži jer ste ga njime uvrijedili.hhaarree wrote:Ekskjuz me? Od danas postujemo fasisticke stavove? Ja... sam bez teksta. Zaista prvi put na ovom forumu sam bez teksta. Gudbaj carli
Danas je u Hrvatskoj koliko sam uspio upratiti, na sceni bila klasična sačekuša ispred sabora, uzvikivanje: "Gebels, Gebels" i nazivanje jednog intelektualca i naučnika najstrašnijim imenima, gdje mu se bukvalno na čelo stavila meta, a o njemu se govorilo kao o "tom Hasanbegoviću" izjednačavajući ga, zbog jedne krajnje benigne izjavice, sa skoro pa čuvarom logora u Jasenovcu. To komunističko "zbrinjavanje" pojedinaca koji se ne slažu sa stavom partije je nekad možda i moglo proći. Danas, na sreću, ne može.
Na sve to, dakako, imaju pravo zastupnici opozicije, ali sam uvjeren da jedan dio frustracije istih potiče iz činjenice da je Zlatko Hasanbegović Bošnjak, da je nakratko otišao u džamiju da obavi džumu, što je prvi put u novijoj historiji Hrvatske da jedan Bošnjak obnaša jednu tako odgovornu i visoku funkciju. Bošnjaci su jedna od najviše ignorisanih manjina u Hrvatskoj, i zaslužili su da, nakon što su predstavnici srpskog naroda u Hrvatskoj, imali četiri ili pet ministara u prethodnoj vladi RH, danas dobiju jednog svog predstavnika.
Sada po tvom treba tolerisati sve moguce promocije i zalaganja za fasizam, nacizam, ustastvo?
A onda ubacis i tu zadnju recenicu
Ako je ovo, zaista, predstavnik Bosnjaka Hrvatske, onda bolje da ga nemaju nikako. Ovo je predstavnik ustastva i fasizma Hrvatske. Bosnjaka, normalnih, evropskih, antifasista svim sigurno ne.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52665
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#9704 Re: Desavanja u Hrvatskoj
-LIBERO- wrote:Ako je ovo, zaista, predstavnik Bosnjaka Hrvatske, onda bolje da ga nemaju nikako. Ovo je predstavnik ustastva i fasizma Hrvatske. Bosnjaka, normalnih, evropskih, antifasista svim sigurno ne.
-
palermo
- Posts: 25329
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#9705 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Sjećam se jednog takvog predstavnika Bošnjaka, posjećivao nas je u logoru, zvao se Armin Pohara.It_is_a_Leclerc wrote:
To naravno nigdje nisam rekao. Rekao sam da svako ima pravo na svoj stav, ovakav ili onakav, fašistički ili antifašistički, a pravo svakog pojedinca je da se s tim stavom ne slaže ili da ga argumentovano osporava. To je općeprihvaćeni princip demokratije koji počiva još na Hallovom - "Ne slažem se ni sa jednom riječju koju ste izgovorili, ali ću do smrti braniti vaše pravo da je izgovorite". Uzmite za primjer zemlje zrele demokratije - pravo na slobodu iznošenja stava, pa taman oni bili duboko rasistički, islamofobični, antisemitski, vam garantuje država, ali vas ne brani od mogućnosti da vas neko tuži jer ste ga njime uvrijedili.
Danas je u Hrvatskoj koliko sam uspio upratiti, na sceni bila klasična sačekuša ispred sabora, uzvikivanje: "Gebels, Gebels" i nazivanje jednog intelektualca i naučnika najstrašnijim imenima, gdje mu se bukvalno na čelo stavila meta, a o njemu se govorilo kao o "tom Hasanbegoviću" izjednačavajući ga, zbog jedne krajnje benigne izjavice, sa skoro pa čuvarom logora u Jasenovcu. To komunističko "zbrinjavanje" pojedinaca koji se ne slažu sa stavom partije je nekad možda i moglo proći. Danas, na sreću, ne može.
Na sve to, dakako, imaju pravo zastupnici opozicije, ali sam uvjeren da jedan dio frustracije istih potiče iz činjenice da je Zlatko Hasanbegović Bošnjak, da je nakratko otišao u džamiju da obavi džumu, što je prvi put u novijoj historiji Hrvatske da jedan Bošnjak obnaša jednu tako odgovornu i visoku funkciju. Bošnjaci su jedna od najviše ignorisanih manjina u Hrvatskoj, i zaslužili su da, nakon što su predstavnici srpskog naroda u Hrvatskoj, imali četiri ili pet ministara u prethodnoj vladi RH, danas dobiju jednog svog predstavnika.
Obriši ovaj post, radi sebe. I ne zazivaj ovakve predstavnike Bošnjaka.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#9706 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Opet si jeo ludih gljiva ...It_is_a_Leclerc wrote:
Lik ima pravo na stav, pa i fasisticki
''Naučnik'' i ''intelektualac'' je prekjučer postao docent, ima sveukupno 6 naučnih radova, bijedni CV prepisuje od kolege, s resornom kulturom se nije ni očešao, u prolazu, a i neovisni analitičari tvrde da je, u stručnom smislu, najslabija karika nove vlade. Uz to, kukavica, jučer pobjegao s parlamenta i propitivanja.It_is_a_Leclerc wrote:
nazivanje jednog intelektualca i naučnika najstrašnijim imenima
Sasvim je jasno da mu je, za poziciju, jedina preporuka bila aktivna ustašofilija. Čak im ni Anja Šovagović, koja se već vidjela u toj fotelji, nije bila dovoljno gorljivo desna.
Biće veselo ...
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#9707 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Tako gledajući, Hrvatska je ideološki zaglavila u II sv. ratu, mada su i tamošnji partizani samo u prolazu. Međutim, to mi izgleda daleko bolje od ideoloških trendova u BiH, kojima se zagovaraju feudalne vrijednosti iz vremena Matije Gubeca. Krsna slava institucija, paradžemati, ideologija Muslimanske braće ... sve je to daleko od modernih evropskih vrijednosti. Imamo i bosansku verziju križarskih ratova - odlazak u Siriju.Goldenhand wrote:Hrvatska je fakat zaglibila. Na jednoj strani Tito, na drugoj Pavelić. Niko ne nudi ništa normalno.
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#9708 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Doc. dr. Zlatko Hasanbegović, emisija ''Sasvim iskreno''
https://www.youtube.com/watch?v=cGTf2JxmzIQ
https://www.youtube.com/watch?v=cGTf2JxmzIQ
- Goldenhand
- Posts: 2507
- Joined: 10/07/2013 05:30
- Location: Casterly Rock
#9709 Re: Desavanja u Hrvatskoj
A dobro mi smo evropski bliski istok.tandmand wrote:Tako gledajući, Hrvatska je ideološki zaglavila u II sv. ratu, mada su i tamošnji partizani samo u prolazu. Međutim, to mi izgleda daleko bolje od ideoloških trendova u BiH, kojima se zagovaraju feudalne vrijednosti iz vremena Matije Gubeca. Krsna slava institucija, paradžemati, ideologija Muslimanske braće ... sve je to daleko od modernih evropskih vrijednosti. Imamo i bosansku verziju križarskih ratova - odlazak u Siriju.Goldenhand wrote:Hrvatska je fakat zaglibila. Na jednoj strani Tito, na drugoj Pavelić. Niko ne nudi ništa normalno.
Koliko god da mi je drago što se Hrvatska ko i sve normalne evropske zemlje okreće desnici žao mi je što je to još WW2 bazirana desnica. Evropa je izgrađena na desnici, ali ne takvoj. Ovakvim nastupima nisu ništa bolji od jugokomunista iz SDPa.
Last edited by Goldenhand on 23/01/2016 18:55, edited 1 time in total.
- Truba
- Posts: 93787
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9710 Re: Desavanja u Hrvatskoj
u hrvatskoj nije zavrsen a u nas nije ni poceo drugi svjetski rattandmand wrote:Tako gledajući, Hrvatska je ideološki zaglavila u II sv. ratu, mada su i tamošnji partizani samo u prolazu. Međutim, to mi izgleda daleko bolje od ideoloških trendova u BiH, kojima se zagovaraju feudalne vrijednosti iz vremena Matije Gubeca. Krsna slava institucija, paradžemati, ideologija Muslimanske braće ... sve je to daleko od modernih evropskih vrijednosti. Imamo i bosansku verziju križarskih ratova - odlazak u Siriju.Goldenhand wrote:Hrvatska je fakat zaglibila. Na jednoj strani Tito, na drugoj Pavelić. Niko ne nudi ništa normalno.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#9711 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Kud će suza neg na oko ...
Thompson je pozvao svoje obožavatelje da na zasebnoj stranici podrže potencijalnog ministra kulture dr. Zlatana Hasanbegovića
http://www.vecernji.hr/hrvatska/lijevi- ... nc-1054289
- Truba
- Posts: 93787
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9712 Re: Desavanja u Hrvatskoj
sude mu zato sto svoje voli
- Truba
- Posts: 93787
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83382
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#9714 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Smjesti pricu u kontekst. On nije lik. On je ministar.It_is_a_Leclerc wrote:Napadi i oslovljavanja pogrdnim imenima dr. Hasanbegovica od strane navodnih ljevicara samo govori u prilog tome da u Hrvatskoj nacionalizam stanuje i na ljevici
Lik ima pravo na stav, pa i fasisticki, a cinjenica da se na njega danas vodio lov i hajka sramna je sama po sebi.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83382
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#9715 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Bio je jedan forumas nicka "hasanbegovic" i dosta ustasofilan i NOB-ofoban (koja kul rijecChmoljo wrote:kako Bošnjak? nije li se izjašnjavao Hrvatom islamske vjeroispovjesti?
Slucajnost?
- Truba
- Posts: 93787
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9716 Re: Desavanja u Hrvatskoj
danas se sve relativizira pa vala može i ta riječ

- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#9717 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Thompson, Valdec, još Bujanec i bal vampira može da počne ... 
- dust in the wind
- Posts: 2114
- Joined: 26/08/2012 23:52
- Location: isključena
#9718 Re: Desavanja u Hrvatskoj
ustašluk buja u lijepoj našj 
- al_akhisari
- Posts: 1887
- Joined: 25/07/2008 10:28
#9720 Re: Desavanja u Hrvatskoj
- Ludzak
- Posts: 6985
- Joined: 23/03/2013 21:56
- Location: Grad na Drini
#9721 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Možda je prvi uvjet za ulazak u EU javno pozivanje fašizma.
- Truba
- Posts: 93787
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9722 Re: Desavanja u Hrvatskoj
zao mi je braco i sestre
uzmite digitron i sabirajte
ljevica je ubila vise ljudi od desnice
i na lokalnom i na globalnom nivou
vase kmecanje i patetika hrvatske domoljube ne zanima samo ste im smijesni u svojim bijednim pokusajima
a najsmjesniji su prikriveni simpatizeri al nusre isisa if-a koji upiru prstom u hrvatsku
takodjer uvidom u stanje komentara na racun židova vidimo da je bosansko drustvo bolesno jer usudjujem se reci dobar dio omladine priziva brkatog jednotesticara kada i vide vijest o židovima
over and out
uzmite digitron i sabirajte
ljevica je ubila vise ljudi od desnice
i na lokalnom i na globalnom nivou
vase kmecanje i patetika hrvatske domoljube ne zanima samo ste im smijesni u svojim bijednim pokusajima
a najsmjesniji su prikriveni simpatizeri al nusre isisa if-a koji upiru prstom u hrvatsku
takodjer uvidom u stanje komentara na racun židova vidimo da je bosansko drustvo bolesno jer usudjujem se reci dobar dio omladine priziva brkatog jednotesticara kada i vide vijest o židovima
over and out
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#9723 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Kog briga koliko je tko ubio ljudi u proslosti, 2016. je godina, zelim fokusiranje na ekonomiju i rjesavanje gospodarskih problema, cak me zivo zaboli koja politicka opcija je na vlasti ako ce provest potrebne reforme
A ovo sto smo sad dobili je opet kurac, bitno da se prica o registru izdajnika. MOST i njihove toboznje reforme sjede u cosku i sute
Predsjednica drzave izlazi na kolokvije
Covjek ne zna bi li se smijao ili plakao
A ovo sto smo sad dobili je opet kurac, bitno da se prica o registru izdajnika. MOST i njihove toboznje reforme sjede u cosku i sute
Predsjednica drzave izlazi na kolokvije
Covjek ne zna bi li se smijao ili plakao
- Truba
- Posts: 93787
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9724 Re: Desavanja u Hrvatskoj
pa konsantno se potura ideja da su lijevi bolji od desnih
to je postalo bolesno, zašto? pa svi političari su lopovi...
što se rata tiče proučite knjige koliko je koga pobijeno na planeti...
naravno da je ekonomija na prvom mjestu
ali kako vidimo neki se bune ne znam zašto izbori su tu da se vlasti mijenjaju
čemu izbori ako neće različiti ljudi dolaziti u ministarstva i na premijerske funkcije
to je postalo bolesno, zašto? pa svi političari su lopovi...
što se rata tiče proučite knjige koliko je koga pobijeno na planeti...
naravno da je ekonomija na prvom mjestu
ali kako vidimo neki se bune ne znam zašto izbori su tu da se vlasti mijenjaju
čemu izbori ako neće različiti ljudi dolaziti u ministarstva i na premijerske funkcije
- ultima_palabra
- Posts: 59302
- Joined: 15/12/2008 16:53
#9725 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Evo i glasnogovornika hrvatskih domoljuba.Black swan wrote:vase kmecanje i patetika hrvatske domoljube ne zanima samo ste im smijesni u svojim bijednim pokusajima


