Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#9701 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
https://youtu.be/e-uRpMgEDxA
Imate migrante, imate bihac, graz i momka koji je otisao iz fr u bihac, a iz bihaca u graz...samo se krecite...
Imate migrante, imate bihac, graz i momka koji je otisao iz fr u bihac, a iz bihaca u graz...samo se krecite...
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#9702 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
E necu ja nigdje izgleda.Nista od mora.Poslo cerku da naspe gorivo,i nasula je,punog.Majmun joj nasuo benzin u dizela.Izgleda caaaoooo dizne,pumpa...Melbourne_Australia wrote:Evo mene u Importanne u basti sjedim,sunci ubi, bujrum na fuka, ko god hoceHAVANA wrote:Sunce,vidite sto je lijep dan.Hajmo na noge lagane.Danas se necemo svadjati.Hajmo se ljubit.![]()
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#9703 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Cekaj cekaj, ovo treci put u godini dana cujem.HAVANA wrote:E necu ja nigdje izgleda.Nista od mora.Poslo cerku da naspe gorivo,i nasula je,punog.Majmun joj nasuo benzin u dizela.Izgleda caaaoooo dizne,pumpa...Melbourne_Australia wrote:Evo mene u Importanne u basti sjedim,sunci ubi, bujrum na fuka, ko god hoceHAVANA wrote:Sunce,vidite sto je lijep dan.Hajmo na noge lagane.Danas se necemo svadjati.Hajmo se ljubit.![]()
![]()
Jebem ti bosnu,ovo mi se u njemackoj nikad ne bi desilo.
Oj majko sto se iznervira.
Moze benzin u dizela ne moze obratno..."opere se" nekako motor...mislim da je ovdje oko 300 eur
- 512MB
- Posts: 11210
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9704 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
E jebiga, bio sam siguran da smo barem Samou tukliславянин wrote:The following 2015 Education Index was released in the Human Development Report 2016insomnia78 wrote:Al ne ljepe reprezentaciju na svjetskomsumirprimus wrote:dobijaju i kod nas djec asmjalije de ba nije sve toliko crno
Ma to ti sve pisu ljudi bez djece
1 Australia 0.939 20.4 13.2 2
2 Denmark 0.923 19.2 12.7 5
3 New Zealand 0.917 19.2 12.5 13
4 Norway 0.916 17.7 12.7 1
5 Germany 0.914 17.1 13.2 4
6 Ireland 0.910 18.6 12.3 8
7 Iceland 0.906 19.0 12.2 9
8 United States 0.900 16.5 13.2 10
9 Netherlands 0.897 18.1 11.9 7
10 United Kingdom 0.896 16.3 13.3 16
11 Switzerland 0.891 16.0 13.4 2
12 Canada 0.890 16.3 13.1 10
13 Slovenia 0.886 17.3 12.1 25
14 Lithuania 0.882 16.5 12.7 37
15 Czech Republic 0.878 16.8 12.3 28
16 Estonia 0.877 16.5 12.5 30
17 Israel 0.870 16.0 12.8 19
18 Korea Republic 0.867 16.6 12.2 18
19 Sweden 0.855 16.1 12.3 14
20 Poland 0.852 16.4 11.9 36
21 Finland 0.847 17.0 11.2 23
22 Japan 0.842 15.3 12.5 17
23 Belgium 0.841 16.6 11.4 22
24 France 0.839 16.3 11.6 21
25 Latvia 0.835 16.0 11.7 44
26 Belarus 0.834 15.7 12.0 52
26 Hungary 0.834 15.6 12.0 43
28 Greece 0.830 17.2 10.5 29
29 Slovakia 0.823 15.0 12.2 40
30 Hong Kong 0.822 15.7 11.6 12
31 Austria 0.820 15.9 11.3 24
32 Liechtenstein 0.818 14.6 12.4 15
32 Spain 0.818 17.7 9.8 27
34 Russian Federation 0.816 15.0 12.0 49
35 Italy 0.814 16.3 10.9 26
35 Singapore 0.814 15.4 11.6 5
37 Argentina 0.808 17.3 9.8 45
37 Palau 0.808 14.3 12.3 60
39 Kazakhstan 0.805 15.0 11.7 56
40 Ukraine 0.803 15.3 11.3 84
41 Croatia 0.798 15.3 11.2 45
42 Montenegro 0.797 15.1 11.3 48
43 Georgia 0.794 13.9 12.2 70
44 Cyprus 0.786 14.3 11.7 33
45 Chile 0.784 16.3 9.9 38
46 Luxembourg 0.783 13.9 12.0 20
47 Malta 0.781 14.6 11.3 33
48 Cuba 0.779 13.9 11.8 68
49 Bulgaria 0.778 15.0 10.8 56
50 Fiji 0.777 15.3 10.5 91
51 Romania 0.769 14.7 10.8 50
52 Barbados 0.773 15.3 10.5 54
53 Saudi Arabia 0.768 16.1 9.6 38
54 Tonga 0.766 14.3 11.1 101
55 Serbia 0.760 14.4 10.8 66
56 Portugal 0.756 16.6 8.9 41
57 Sri Lanka 0.752 14.0 10.9 73
58 Uzbekistan 0.740 12.2 12.0 105
59 Mongolia 0.737 14.8 9.8 92
60 Armenia 0.730 12.7 11.3 84
61 Grenada 0.725 15.8 8.6 79
61 Mauritius 0.725 15.2 9.1 64
61 Moldova 0.725 11.8 11.9 107
64 Azerbaijan 0.723 12.7 11.2 78
65 Kyrgyzstan 0.721 13.0 10.8 120
66 Andorra 0.718 13.5 10.3 32
67 Bahrain 0.717 14.5 9.4 47
67 Trinidad and Tobago 0.717 12.7 10.9 65
67 Uruguay 0.717 15.5 8.6 54
70 Brunei Darussalam 0.716 14.9 9.0 30
71 Albania 0.715 14.2 9.6 75
71 Bahamas 0.715 12.7 10.9 58
73 Venezuela 0.710 14.3 9.4 71
74 Seychelles 0.706 14.1 9.4 63
75 South Africa 0.705 13.0 10.3 119
76 Belize 0.704 12.8 10.5 103
76 Iran 0.704 14.8 8.8 69
78 Samoa 0.702 12.9 10.3 104
79 Jordan 0.701 13.1 10.1 86
80 Malaysia 0.700 13.1 10.1 59
81 Qatar 0.698 13.4 9.8 33
82 Antigua and Barbuda 0.694 13.9 9.2 62
82 Bosnia and Herzegovina 0.694 14.2 9.0 81
Ajde ti si najpametniji sve znas.
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#9705 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Fiji barbados i tonga?
Ma daj me nemoj
...
Ma daj me nemoj
...
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#9706 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jesmo li makar ispred Somalije?
-
detroit-mercy
- Posts: 16988
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#9707 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ko je rekao da su najtrazeniji, trazeni su koliko i drugi, stvar je da ekonomije na zapad rastu brze nego populacija i da se isto tako mijenjaju prema eknomijama znanja. Zbog toga su i toliko trazeni kao i inzinjeri iz svih drugih zemalja. I da razjasnimo, kad izadjes sa faksa ti si kurac od ovce a ne inzinjer ali imas jako dobru osnovu da se nadogradis kroz posao u dobrog inzinjera. Problem je sto ti BH ekonomija ne daje bas pretjerano mogucnosti da se nadogradis.insomnia78 wrote:Al tacno kako kome pase. Jednom nasi inzinjeri najtrazeniji na zapadu, najbolji radnici, sve naj. Drugi pu karina
Kod mene u firmi, konstantno imamo 20tak studenata koji rade 3 mjeseca pa odlaze nazad na fax 6 mjeseci, pa onda opet nazad 3 mjeseca, jebi ga oni kad zavrse fax vec znaju sta treba da rade, upoznati su sa osnovnim stvarima, sistemima i sto je najvaznije ceka ih posao.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#9708 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
KRajem 2019. će rezultati PISA 2018 testiranja.славянин wrote: The following 2015 Education Index was released in the Human Development Report 2016
.
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#9709 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kakvi to, nasi socijalisticki ucitelji od tabula rase prave najpametniju djecu na svijetuBloo wrote:KRajem 2019. će rezultati PISA 2018 testiranja.славянин wrote: The following 2015 Education Index was released in the Human Development Report 2016
.Tek onda ćemo se hvatati za glavu.
- konjislav
- Posts: 637
- Joined: 11/04/2012 02:18
#9710 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Džaba govoriti francuzu i australcu.detroit-mercy wrote:Ko je rekao da su najtrazeniji, trazeni su koliko i drugi, stvar je da ekonomije na zapad rastu brze nego populacija i da se isto tako mijenjaju prema eknomijama znanja. Zbog toga su i toliko trazeni kao i inzinjeri iz svih drugih zemalja. I da razjasnimo, kad izadjes sa faksa ti si kurac od ovce a ne inzinjer ali imas jako dobru osnovu da se nadogradis kroz posao u dobrog inzinjera. Problem je sto ti BH ekonomija ne daje bas pretjerano mogucnosti da se nadogradis.insomnia78 wrote:Al tacno kako kome pase. Jednom nasi inzinjeri najtrazeniji na zapadu, najbolji radnici, sve naj. Drugi pu karina
Kod mene u firmi, konstantno imamo 20tak studenata koji rade 3 mjeseca pa odlaze nazad na fax 6 mjeseci, pa onda opet nazad 3 mjeseca, jebi ga oni kad zavrse fax vec znaju sta treba da rade, upoznati su sa osnovnim stvarima, sistemima i sto je najvaznije ceka ih posao.
- tuzlak1212
- Posts: 4364
- Joined: 09/09/2018 23:21
#9711 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Bakir i Milo ce to sad sve uvest u red, rekli su da su usli u drugo poluvrijeme po pitanju napretka u drzavitriconja wrote:Kakvi to, nasi socijalisticki ucitelji od tabula rase prave najpametniju djecu na svijetuBloo wrote:KRajem 2019. će rezultati PISA 2018 testiranja.славянин wrote: The following 2015 Education Index was released in the Human Development Report 2016
.Tek onda ćemo se hvatati za glavu.
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#9712 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
U mene u ckolama svi nacionalisticki profesori su aludirali da nemamo pojma i da smo glupi dok su socijalisticki govorili da smo daleko iznad ostalih po znanju i sposobnostimatuzlak1212 wrote:Bakir i Milo ce to sad sve uvest u red, rekli su da su usli u drugo poluvrijeme po pitanju napretka u drzavi![]()
![]()
- tuzlak1212
- Posts: 4364
- Joined: 09/09/2018 23:21
#9713 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne znam sta je to, ja sam samo profesore imaotriconja wrote:U mene u ckolama svi nacionalisticki profesori su aludirali da nemamo pojma i da smo glupi dok su socijalisticki govorili da smo daleko iznad ostalih po znanju i sposobnostimatuzlak1212 wrote:Bakir i Milo ce to sad sve uvest u red, rekli su da su usli u drugo poluvrijeme po pitanju napretka u drzavi![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Govorili nam ucite ovo, a uciti cete jos citav zivot ne brinite
-
detroit-mercy
- Posts: 16988
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#9714 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ko ce se hvatati za glavuBloo wrote:KRajem 2019. će rezultati PISA 2018 testiranja.славянин wrote: The following 2015 Education Index was released in the Human Development Report 2016
.Tek onda ćemo se hvatati za glavu.
Otuda ondi 300-400strana foruma gdje se natezu jel bolji standard u Njemackoj ili BiH.
Ili jesu li sanse za uspjeh biznisa iste u zemljami koja je najotvorenija za business u odnosu na zemlju koja je po tim pokazateljima medju zadnjim.
-
Melbourne_Australia
- Posts: 2768
- Joined: 06/11/2012 14:20
#9715 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
HAVANA wrote:E necu ja nigdje izgleda.Nista od mora.Poslo cerku da naspe gorivo,i nasula je,punog.Majmun joj nasuo benzin u dizela.Izgleda caaaoooo dizne,pumpa...Melbourne_Australia wrote:Evo mene u Importanne u basti sjedim,sunci ubi, bujrum na fuka, ko god hoceHAVANA wrote:Sunce,vidite sto je lijep dan.Hajmo na noge lagane.Danas se necemo svadjati.Hajmo se ljubit.![]()
![]()
Jebem ti bosnu,ovo mi se u njemackoj nikad ne bi desilo.
Oj majko sto se iznervira.
-
Melbourne_Australia
- Posts: 2768
- Joined: 06/11/2012 14:20
#9716 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Konjislave, ti juce vidio malo svijeta i ti nekome nesto pricas..Pa bolan ja kad sam zavrsavao srednju skolu i fakultet u Australiji ti si trazio od mame i tate za fukakonjislav wrote:Džaba govoriti francuzu i australcu.detroit-mercy wrote:Ko je rekao da su najtrazeniji, trazeni su koliko i drugi, stvar je da ekonomije na zapad rastu brze nego populacija i da se isto tako mijenjaju prema eknomijama znanja. Zbog toga su i toliko trazeni kao i inzinjeri iz svih drugih zemalja. I da razjasnimo, kad izadjes sa faksa ti si kurac od ovce a ne inzinjer ali imas jako dobru osnovu da se nadogradis kroz posao u dobrog inzinjera. Problem je sto ti BH ekonomija ne daje bas pretjerano mogucnosti da se nadogradis.insomnia78 wrote:Al tacno kako kome pase. Jednom nasi inzinjeri najtrazeniji na zapadu, najbolji radnici, sve naj. Drugi pu karina
Kod mene u firmi, konstantno imamo 20tak studenata koji rade 3 mjeseca pa odlaze nazad na fax 6 mjeseci, pa onda opet nazad 3 mjeseca, jebi ga oni kad zavrse fax vec znaju sta treba da rade, upoznati su sa osnovnim stvarima, sistemima i sto je najvaznije ceka ih posao.
Bolan kod mene klinci imaju aus drzavljanstvo i ako su rodjeni u BIH, kad napune 18 , neka studiraju gdje god hoce..
Last edited by Melbourne_Australia on 22/03/2019 18:35, edited 2 times in total.
- tuzlak1212
- Posts: 4364
- Joined: 09/09/2018 23:21
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#9718 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
To je to, u oba slucaja ucis do kraja zivota samo je razlicit odnos ucitelja prema tebituzlak1212 wrote:Ne znam sta je to, ja sam samo profesore imaotriconja wrote:U mene u ckolama svi nacionalisticki profesori su aludirali da nemamo pojma i da smo glupi dok su socijalisticki govorili da smo daleko iznad ostalih po znanju i sposobnostimatuzlak1212 wrote:Bakir i Milo ce to sad sve uvest u red, rekli su da su usli u drugo poluvrijeme po pitanju napretka u drzavi![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Govorili nam ucite ovo, a uciti cete jos citav zivot ne brinite
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#9719 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
kod sipaju gorivo na pumpi, zar ne mozete to uraditi samostalnoHAVANA wrote: E necu ja nigdje izgleda.Nista od mora.Poslo cerku da naspe gorivo,i nasula je,punog.Majmun joj nasuo benzin u dizela.Izgleda caaaoooo dizne,pumpa...![]()
Jebem ti bosnu,ovo mi se u njemackoj nikad ne bi desilo.
Oj majko sto se iznervira.
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#9720 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne, to je jos uvijek kod nas da ti neko sipa gorivo...Connaisseur Karlin wrote:kod sipaju gorivo na pumpi, zar ne mozete to uraditi samostalnoHAVANA wrote: E necu ja nigdje izgleda.Nista od mora.Poslo cerku da naspe gorivo,i nasula je,punog.Majmun joj nasuo benzin u dizela.Izgleda caaaoooo dizne,pumpa...![]()
Jebem ti bosnu,ovo mi se u njemackoj nikad ne bi desilo.
Oj majko sto se iznervira.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#9721 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
U svom vremenu SFRJ nije zaostajala po sistemu obrazovanja :
http://hdr.undp.org/en/content/education-index
Medjutim kada 30 godina stagniras,a ostali napreduju - zavrsis gdje jesmo.
http://hdr.undp.org/en/content/education-index
Medjutim kada 30 godina stagniras,a ostali napreduju - zavrsis gdje jesmo.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#9722 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
hvala, to nisma znala, ali vlasnik vozila moze obratiti paznju ili reci sto koristi njegovo vozilionarocito , ako primjeti da osoba koja sipa gorivo ne pita za vrstu gorivapustopoljina wrote:Ne, to je jos uvijek kod nas da ti neko sipa gorivo...Connaisseur Karlin wrote:kod sipaju gorivo na pumpi, zar ne mozete to uraditi samostalnoHAVANA wrote: E necu ja nigdje izgleda.Nista od mora.Poslo cerku da naspe gorivo,i nasula je,punog.Majmun joj nasuo benzin u dizela.Izgleda caaaoooo dizne,pumpa...![]()
Jebem ti bosnu,ovo mi se u njemackoj nikad ne bi desilo.
Oj majko sto se iznervira.
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#9723 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Naravno, zapravo trebala je reci.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#9724 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
pustopoljina wrote:Naravno, zapravo trebala je reci.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#9725 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Naravno zato ja sipam gorivo sam sebi, njemu lakse ne mora hodati a ja znam da nece nasuti pogresno 
