PC gamerske konfiguracije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9701 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

ma normala, slažem se, idemo off topic
User avatar
typeOnegative
Posts: 5414
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9702 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

nvidia je izbacila drivere za g-sync podrsku na freesync monitorima .
Evo lista podrzanih i testiranih modela koja je btw puno veća od onih 12 modela sa početka . Izgleda radi više manje na svim freesync monitorima , a ne samo na najboljim modelima kako se mislilo


https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... w?sle=true
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#9703 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

Generalno postoje igre koje se mogu igrati sa uzitkom na konzoli, a neke na pc...
Evo ja sam igrao fifu 19 i na ps4 i na pc. Recimo na ps imaju milioni aktivnih igraca, a na pc ih ima mozda 50k. Na pc je puno teze kupiti neke igrace i zavrsiti sbc, ali su recimo serveri puno stabilniji.
Na pc imas wow,dota,lol,fm serijal....
Ja sam probao cod,bf na pc i na konzoli... Ipak mis i tastatura cine svoje.
Sa druge strane sada ima rdr2 za konzole... I jos te neke ekskluzive... Najbolje je imati i jedno i drugo :D
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9704 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Gledam monitore... Jbt jel moguce da najjeftiniji 27" 1ms 144hz acer kosta 590KM :S

Ja se nadao da prodam svoj i doplatim, ali bgm nista od toga...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9705 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by amar1994 »

Uvijek je dobar monitor skup bio,2007 20" Samsung SyncMaster 206BW 2ms placen 699KM :thumbup:
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9706 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Ma okej to, ali ovo je, sudeći po cijeni, najniži rang takvih monitora :oops:

Ja svoj platio 310KM u IMTEC-u prije 5-6 godina, a tad je 24" i 2ms bilo ekstra :-)
User avatar
rolltroll
Posts: 181
Joined: 02/04/2013 16:36

#9707 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by rolltroll »

ja imam Asus 24" 1 ms 144 Hz, zadovoljan sam istim a plaćen je 600 KM
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9708 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

naigraću se ja još na ovom 24" @75Hz :lol:
User avatar
typeOnegative
Posts: 5414
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9709 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

Ma jasta, isti sam ti . :-D
koristim dell u2312hm na 75Hz i nabrijavao sam se da ga promjenim, ali kad bolje razmislim čemu to. Monitor odličan i dan danas u svemu, prikaz boje itd, jedino nema ove nove tehnologije, syncove i pm. Ali mogu zivjeti bez toga, neka ga još.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9710 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by amar1994 »

Averus wrote:Ma okej to, ali ovo je, sudeći po cijeni, najniži rang takvih monitora :oops:

Ja svoj platio 310KM u IMTEC-u prije 5-6 godina, a tad je 24" i 2ms bilo ekstra :-)
:thumbup:

ma divljaju cijene zadnje 2god to je cinjenica :-) :run:
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9711 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

I koji je fazon sa panelima?

Može li mi neko ELI5 šta je koji panel itd.
Znam razliku između LCD i LED, kao i Freesync i G-Sync, ali ne kontam sad IPS, TFT, MKB, ŠKLJ i more ovih nekih oznaka :oops: :D

Ostarilo se
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#9712 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by M416 »

Averus wrote:I koji je fazon sa panelima?

Može li mi neko ELI5 šta je koji panel itd.
Znam razliku između LCD i LED, kao i Freesync i G-Sync, ali ne kontam sad IPS, TFT, MKB, ŠKLJ i more ovih nekih oznaka :oops: :D

Ostarilo se
Imas 3 vrste panela IPS ima najprezinije boje ali pati od backligt bleed,VA paneli vecina ima odlican prikaz boja i najbolji kontrast ali i problem sa vecim input lagom pa ga ne preporucuju za brze fps naslove mada ga ja imam licno i zadovoljan sam osim sto i moj ima kao i IPS backlight bleed izrazen ali ako se koristi malo ambijentalnog svijetla to se ne primjeti osim u totalnom mraku dok kod IPS panela se vidi cak i na dnevnom svjetlu.I naravno TN paneli koji su najpopularniji kod gejmera za brze fps naslove zbog veoma niskog vremena odziva kao i input laga.Nekadasnji stariji TN paneli su imali veoma lose panele dok ovi noviji moderniji TN paneli su sasvim druga prica sto mozes vidjeti kod vecine recezenata po YT kao npr, na ovom klipu :

https://www.youtube.com/watch?v=K76ai_MsiW8
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9713 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Hvala

Kod mene je trenutno TN i super mi sve izgleda (Acer k242hlabid 1080p 2ms 60Hz clockan na 75Hz)
Sad gledam 450KM AOC G2778VQ - 27" TN 1080p, ali je 75Hz
Ako bih već mijenjao monitor, radije bih išao na varijantu da VIDIM napredak, pa bih htio 120Hz ili 144Hz

Moraću se dobro zaroviti u ove pretrage da bih donio krajnju odluku (a vjerovatno neću mijenjati još, ali makar da upratim) :D
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#9714 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by M416 »

Averus wrote:Hvala

Kod mene je trenutno TN i super mi sve izgleda (Acer k242hlabid 1080p 2ms 60Hz clockan na 75Hz)
Sad gledam 450KM AOC G2778VQ - 27" TN 1080p, ali je 75Hz
Ako bih već mijenjao monitor, radije bih išao na varijantu da VIDIM napredak, pa bih htio 120Hz ili 144Hz

Moraću se dobro zaroviti u ove pretrage da bih donio krajnju odluku (a vjerovatno neću mijenjati još, ali makar da upratim) :D
Imam 27' 144Hz Va panel monitor i nvidia grafu.Iskreno nisam bio zadovoljan do neki dan,ali sa novim nvidia driverom 417.71 i podrskom za gsync sve se okrenulo za 360 stepeni.Vjeruj to je sad druga prica i vrijedi svake ulozene marke.Imao sam i ja freesync 27 75hz,ali 144hz pogotovo sad sa gsync softverskom podrskom je druga dimenzija i vec po stranim forumima uveliko raja pisu kako se boje poskupljenja freesync monitora koji se pokazu da dobro rade sa gsync.Ja mislim ako fino prodas svoj da bi ti i ovaj odlicno legao privremeno osim ako ne zahtjevas garanciju uz kupnju monitora mada i ovaj lik daje ja mislim radnu garanciju :

https://www.olx.ba/artikal/31765138/aoc ... 1ms-144hz/
DonieBrasco
Posts: 20086
Joined: 31/08/2016 16:09

#9715 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DonieBrasco »

Ja sam u Imtecu vidi neki AOC 27' IPS (ne sjecam se da li je LED ili LCD) tako slicna cjena 450 manje-vise.
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#9716 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by M416 »

Ovo je najjeftinija 27-ica 144Hz u imtecu trenutno :

https://imtec.ba/monitori/44950-aoc-c27 ... nitor.html

ja inace kupujem u imelu imaju ponajbolje cijene i moze se cak i cjenkati i dogovarati oko cijene :

https://www.shop.imel.ba/artikal/monito ... order=DESC
PIMP-Meister-2000
Posts: 669
Joined: 26/06/2013 20:27

#9717 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by PIMP-Meister-2000 »

Po meni FullHD je za max 24 inča, dok na 27 inča izgleda previše zrnasto...tu je ipak 2560x1440 pod moranje! Ipak sjediš blizu monitora, a ne udaljeno kao od tv-a!
User avatar
typeOnegative
Posts: 5414
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9718 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

Definitivno. Do 24" i po meni 1080 , veći na 1440p. Imao sam priliku vidjeti 1080p na 27" ,očaj živi a nije neki jeftini monitor.
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9719 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

E pa jbg nemamo svi para i za grafe i za monitore :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9720 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by amar1994 »

:lol: :lol:

20fps gaming :D
l33t
Posts: 4786
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#9721 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by l33t »

grafa milja monitor milja jasta pa nije caj
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9722 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by amar1994 »

pod uslovom da ti procesor nije bottleneck :D :lol: ,ako jeste dodaj jos milju za procesor haha..

na tim vecim monitorima samo stavit ono 2,25x resolution u NV control panelu i AA na 4x i taman bude :D
Last edited by amar1994 on 18/01/2019 21:15, edited 1 time in total.
User avatar
ferratilis
Posts: 8373
Joined: 25/11/2013 16:48

#9723 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by ferratilis »

Sad cete me napasti toljagama, ali za nekog ko igra za stolom i udaljen je od monitora metar, ne vidim razlog za veci monitor od 24", jer za sobom vuce jos neke zahtjeve koji puno kostaju. 144Hz svakako vrijedi ko igra competitive igre, ali za prosjecnog korisnika 1080p 60Hz je majka, pogotovo u nasim uslovima.
User avatar
typeOnegative
Posts: 5414
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9724 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

ferratilis wrote:Sad cete me napasti toljagama, ali za nekog ko igra za stolom i udaljen je od monitora metar, ne vidim razlog za veci monitor od 24", jer za sobom vuce jos neke zahtjeve koji puno kostaju. 144Hz svakako vrijedi ko igra competitive igre, ali za prosjecnog korisnika 1080p 60Hz je majka, pogotovo u nasim uslovima.
slazem se 100% sa tobom . Sto se mene tice za fps-ove 23-24 inca na nepun metar udaljenosti taman. sve ostale svakako igram na TVu iz kreveta tako da mi i ne treba veci monitor .
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#9725 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Optimus09 »

Cijeli zivot igram CS,nebitno koji je monitor :lol:
Post Reply