Da li u Kur'anu ima palindroma?


Skoro kao Mojsije.vatrogasac wrote:Nije to samo kada se iščitava pažljivije sve ono što se dešavalo u to vrijeme. Jedno dijete koje je ostalo bez oba roditelja sa 6 godina je u tom okruženju djelovalo kao dijete bez ikakve ozbiljne perspektive o čemu opet govore izrugivanja Abdul-Uzaa i njegove supruge Ummi Džemile opisanih u kratkoj suri Tebbet. I ne samo to.Bloo wrote: Lijepo. Religija se održala od Poslanikovog doba do danas. Velika pobjeda. Održali se i politeisti. Zemlja nastavlja da se okreće. Mali korak za Poslanika, veliki za islam...
S tim da treba istaci činjenicu da u svim ovim prepiskama po najmanje se vode diskusije o tome ima li Boga ili ne.MarlboroGold wrote:Suvišno je govoriti o dokazu nepostojanja Boga kada nema dokaza o postojanju. Dalje, ako nam kažete da dokažemo njegovo nepostojanje, kako dokazati kada se ni njegovo postojanje ne može dokazati? Stotinu puta ti je rečeno da je loptica u vašem kraju.
E moj smrle... nikad da naučiš.
Bog islama nije Bog filozofa. O tome govori isto vrlo kratka sura Ihlas. S akcentom na 4.ajet.Bloo wrote: S tim da treba istaci činjenicu da u svim ovim prepiskama po najmanje se vode diskusije o tome ima li Boga ili ne.

Razumijem napisano.vatrogasac wrote:Bog islama nije Bog filozofa. O tome govori isto vrlo kratka sura Ihlas. S akcentom na 4.ajet.Bloo wrote: S tim da treba istaci činjenicu da u svim ovim prepiskama po najmanje se vode diskusije o tome ima li Boga ili ne.
Imaju dva pronadjena palindroma a jedan od njih je nevjerovatan...palindrom koji oslikava znacenje tekstaBloo wrote:@Smrcak
Da li u Kur'anu ima palindroma?
Ja vazda bio najveci, a i medju najjacima, pa se niko nije ismijavao sa mnomtuzlak1212 wrote: dijete u skoli ismijava jaceg i krupnijeg, bice bjen
ismijavaj klosara na cesti, izbost ce te
ismijavaj curu neku u lice jer se ne zna nasminkat, osamarit ce te
ismijavaj bolesno dijete pred roditeljem, izbost ce te na mrtvo ime
ismijavaj i rugaj se sefu, dobit ces sankciju
I kad na to ukažeš, onda po defaultu slijedi spin "ponudi jak ARGUMENT kako bi pobio ovo moje što govorim, a do tad možeš blabla". Vrlo neozbiljan pristup diskusiji - na nivou malog djeteta. Ko se upeca na taj apsurd s njegove strane je gori od njega.Bloo wrote:S tim da treba istaci činjenicu da u svim ovim prepiskama po najmanje se vode diskusije o tome ima li Boga ili ne.MarlboroGold wrote:Suvišno je govoriti o dokazu nepostojanja Boga kada nema dokaza o postojanju. Dalje, ako nam kažete da dokažemo njegovo nepostojanje, kako dokazati kada se ni njegovo postojanje ne može dokazati? Stotinu puta ti je rečeno da je loptica u vašem kraju.
E moj smrle... nikad da naučiš.
Već Smrčak svaki komentar, negiranje ili osporavanje njegovih čudesnih otkrića interpretira kao negiranje njegovog božanstva, a ne kritiku njegovog rezonovanja i maltretiranja svih mogućih disciplina.
iscita par puta sve ovo i ne kontam gdje sam ja pricao o tebi nit kontam sto me kvota i to samo dio a ne citav moj post... pa onda nezz sto si to napisao, sta hoces da kazesDozer wrote:Ja vazda bio najveci, a i medju najjacima, pa se niko nije ismijavao sa mnomtuzlak1212 wrote: dijete u skoli ismijava jaceg i krupnijeg, bice bjen
ismijavaj klosara na cesti, izbost ce te
ismijavaj curu neku u lice jer se ne zna nasminkat, osamarit ce te
ismijavaj bolesno dijete pred roditeljem, izbost ce te na mrtvo ime
ismijavaj i rugaj se sefu, dobit ces sankciju
Probao jedan, i nije se najbolje proveo
Bilo i takvih pokusaja, ali sam uvijek bio brzi. DObar instinkt, a i brzina refleksa
Za ovakav slucaj jos nisam cuo. Mora da se radi o nekakvom retardu...
Stalno zajebavam sefa za X stvari, ali nema sankcije. Valjda jer zna da bi mog;o fasovat
Elem...da nisam bog?!
Možda sutra... A do tad može koji psalam, šta kažeš?Bloo wrote:@JVC
kao jedini predstavnik ostalih konfesija, mogao bi se i ti malo aktivirati na ovom polju
Ako ništa postaj Pjesmu nad pjesmama i davi nas analizom...
Zajebavaš šefa za X stvari jer mu nisi veliki problem, ne zato što si moćniji od njega.Dozer wrote: Stalno zajebavam sefa za X stvari, ali nema sankcije. Valjda jer zna da bi mog;o fasovat![]()
Jup smatra te ne prijetnjom i ne testom autoriteta inace bi bio na birouHakiz wrote:Zajebavaš šefa za X stvari jer mu nisi veliki problem, ne zato što si moćniji od njega.Dozer wrote: Stalno zajebavam sefa za X stvari, ali nema sankcije. Valjda jer zna da bi mog;o fasovat![]()
vatrogasac wrote:Ne mora proći Ferhadijom ili Saračima u 12h, ne mora doći na Mevlud ni u kuće ni u džamije, dovoljno bi im bio samo ovaj podatak.Smrcak15 wrote: Zasto ebterda cujem
![]()
Muhamed je najčešće dječje ime u Engleskoj već petu godinu za redom
https://tribun.hr/muhamed-najcesce-djec ... inu-redom/
Bloo wrote:Ovo nekako lijepo sumira ono što pokušavam da poručim Smrčku.
http://www.understanding-islam.com/pali ... the-quran/
The most significant part of understanding the Qur’an is to gather guidance from the meanings that are clearly apparent to the mind. The Qur’an is the spiritual compass of the believers. Its message is to be pondered and applied to one’s life; for it revives the wilted soul and nourishes the moral appetite. When humans reach out and try to grasp for an answer to the question, “What does my Lord require of me?” The answer must be clear and harmonious regardless of its depth. Thus, one must realize that such a message should not be esoteric or inscrutable. It should not contain numerical codes or puzzles of word formations or sentence constructs. These types of gimmicks undermine the message and shrouds its very import to self-projected meanings.
Palindromes are words or sentences that can be read forward and backward the same way. In addition to the above, consider that if words or sentences were read the same way forward or backward how would that affect meaning or what is being said? It will be as it was intended either way. They have no value and have no bearing on the Qur’an conveying its message. As such, there may be a number of them but we do not put any emphasis on such research as it provides nothing in the way of better understanding the Qur’an. There could be a literary component, which has its own value that is unrelated to meaning.1
I hope this helps.
God knows best.
tacno i million puta tacno, to je svrha KuranaThe most significant part of understanding the Qur’an is to gather guidance from the meanings that are clearly apparent to the mind
ovaj koji odgovara ovo totalno je neupucen u Kuranske znanostiIt should not contain numerical codes or puzzles of word formations or sentence constructs.
ovo najbolje pokaziva o neupucenosti onoga koji odgovara na ovo pitanje...nigdje veze svezom.As such, there may be a number of them but we do not put any emphasis on such research as it provides nothing in the way of better understanding the Qur’an


Ali zato Britanci su kreativni kada daju djeci svoja imena jer nisu muslimani. De bolan...broj dva wrote: Jos jedan primjer nemastovitosti islama. Na stranu sto je islam plagijat judeizma i kriscanstva (tesko je biti orginalan kada se bavis monoteizmom), u nekim drzavama/kulturama ogroman postotak muske djece dobije ime Muhamed sa raznim derivacijama.
Ako se zaderes "Muhamed" kraj grupe pakistanaca/somalijaca jedno 80% njih ce okrenuti glavu prema tebi.
Sveukupno, u 2016. godini rođeno je 7.084 dječaka s imenima Muhammad, Mohammad, i Mohammed, više od Olivera s 6.623.
"If he's good enough for you, he's good enough for me.vatrogasac wrote:Ali zato Britanci su kreativni kada daju djeci svoja imena jer nisu muslimani. De bolan...broj dva wrote: Jos jedan primjer nemastovitosti islama. Na stranu sto je islam plagijat judeizma i kriscanstva (tesko je biti orginalan kada se bavis monoteizmom), u nekim drzavama/kulturama ogroman postotak muske djece dobije ime Muhamed sa raznim derivacijama.
Ako se zaderes "Muhamed" kraj grupe pakistanaca/somalijaca jedno 80% njih ce okrenuti glavu prema tebi.![]()
Sveukupno, u 2016. godini rođeno je 7.084 dječaka s imenima Muhammad, Mohammad, i Mohammed, više od Olivera s 6.623.
Nije to poenta i uvjek su neka imena popularnija od drugih. Ali koliki se procent BiH muslilama zove Muhamed a koliko pakistanaca, somalijaca, arapa..? Više do kulture i očekivanja nego religije.vatrogasac wrote:Ali zato Britanci su kreativni kada daju djeci svoja imena jer nisu muslimani. De bolan...broj dva wrote: Jos jedan primjer nemastovitosti islama. Na stranu sto je islam plagijat judeizma i kriscanstva (tesko je biti orginalan kada se bavis monoteizmom), u nekim drzavama/kulturama ogroman postotak muske djece dobije ime Muhamed sa raznim derivacijama.
Ako se zaderes "Muhamed" kraj grupe pakistanaca/somalijaca jedno 80% njih ce okrenuti glavu prema tebi.![]()
Sveukupno, u 2016. godini rođeno je 7.084 dječaka s imenima Muhammad, Mohammad, i Mohammed, više od Olivera s 6.623.
Ima nas mašallah sa raznim imenima, ali eto drago nam plaho Muhammed.broj dva wrote:Nije to poenta i uvjek su neka imena popularnija od drugih. Ali koliki se procent BiH muslilama zove Muhamed a koliko pakistanaca, somalijaca, arapa..? Više do kulture i očekivanja nego religije.vatrogasac wrote:Ali zato Britanci su kreativni kada daju djeci svoja imena jer nisu muslimani. De bolan...broj dva wrote: Jos jedan primjer nemastovitosti islama. Na stranu sto je islam plagijat judeizma i kriscanstva (tesko je biti orginalan kada se bavis monoteizmom), u nekim drzavama/kulturama ogroman postotak muske djece dobije ime Muhamed sa raznim derivacijama.
Ako se zaderes "Muhamed" kraj grupe pakistanaca/somalijaca jedno 80% njih ce okrenuti glavu prema tebi.![]()
Sveukupno, u 2016. godini rođeno je 7.084 dječaka s imenima Muhammad, Mohammad, i Mohammed, više od Olivera s 6.623.
Zar nije tebi čudno što je Muhamed najpopularnije ime u engleskoj iako su muslimani dobro u manjini, mislim šta rade ti ljudi gdje su im Osmani Orhani Ibrahimo Sulejmani...