Irak

Post Reply
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9676 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

Izvorna, post-okupaciona borba Sadamovaca nije bila primarno sektaška, nego antiokupatorska. Dok rodni rodni list ISI-a (prethodnice IS-a, Daeša) je krajnje upitan. Tako da se stiče utisak da prisustvujemo kolosalnom sudaru marioneta.
Last edited by Challenger__ on 22/05/2015 23:26, edited 1 time in total.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#9677 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by vivaldi »

negdje procitah da su ameri rekli da su ramadi napali sa 30 autobombi od kojih je bar 10 bilo jednake snage ko ona u oklahomi..

opet, iracani pisu da murija i vojska u ramadiju nije dobila sest mjeseci plate i da su se pokupili..
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9678 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

vivaldi wrote:negdje procitah da su ameri rekli da su ramadi napali sa 30 autobombi od kojih je bar 10 bilo jednake snage ko ona u oklahomi..

opet, iracani pisu da murija i vojska u ramadiju nije dobila sest mjeseci plate i da su se pokupili..
a kolika je bila u oklahomi?
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9679 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by japin_mutapi »

sumirprimus wrote:
vivaldi wrote:negdje procitah da su ameri rekli da su ramadi napali sa 30 autobombi od kojih je bar 10 bilo jednake snage ko ona u oklahomi..

opet, iracani pisu da murija i vojska u ramadiju nije dobila sest mjeseci plate i da su se pokupili..
a kolika je bila u oklahomi?
pa brat bratu jedno dva metra i 90-100kg
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#9680 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by vivaldi »

sumirprimus wrote:
vivaldi wrote:negdje procitah da su ameri rekli da su ramadi napali sa 30 autobombi od kojih je bar 10 bilo jednake snage ko ona u oklahomi..

opet, iracani pisu da murija i vojska u ramadiju nije dobila sest mjeseci plate i da su se pokupili..
a kolika je bila u oklahomi?
a ne bih tih znao reci al je dobro draufnula i sjebala onu zgradurinu
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9681 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

vivaldi wrote:
sumirprimus wrote:
vivaldi wrote:negdje procitah da su ameri rekli da su ramadi napali sa 30 autobombi od kojih je bar 10 bilo jednake snage ko ona u oklahomi..

opet, iracani pisu da murija i vojska u ramadiju nije dobila sest mjeseci plate i da su se pokupili..
a kolika je bila u oklahomi?
a ne bih tih znao reci al je dobro draufnula i sjebala onu zgradurinu
premalo..i to vise takvih vbied.s-auto bombi mada bi korektnije bilo reci kamion bombi...
ocu reci oklahoma je presalaba za ovo...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9682 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

Dva istinska lidera u Amanu

Barzani i Sisi

Image

Iracka 'armija' i ISIL se vec danima zestoko rokaju u Bidzi rafineriji.... Malo napreduju jedni - malo drugi....
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51204
Joined: 29/06/2011 23:39

#9683 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by dječak sa šibicama »

Kikibombona wrote: Iracka 'armija' i ISIL se vec danima zestoko rokaju u Bidzi rafineriji.... Malo napreduju jedni - malo drugi....
Iracani su zauzeli rafineriju

ali od nje je ostalo samo ovo

Image

Image

Image

Ipak na tom pravcu nece biti vece ofanzive, prava ofanziva se sprema na Faluju i Anbar, nakon sto je ISIL otjeran od Abu Graiba a Ramadi pao, tu ce biti krvoprolica kao nigdje, siitske milicije + sunitsko stanovnistvo = bice svega.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51204
Joined: 29/06/2011 23:39

#9684 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by dječak sa šibicama »

Istovremeno sa okupljanjem na hiljade dobrovoljaca u području El Hasijat u provinciji El Anbar američki bombarderi su izvršili napad na njih.


Pozivajući se na agencije prenosi se da je iračka vlada saopćila da su američki bombarderi greškom izvršili napad na okupljene dobrovoljce. U izvještajima se navodi da je preko dvadeset osoba poginulo i ranjeno. ovo nije prvi put da američki bombarderi ciljaju položaje iračkih dobrovoljačkih snaga.


Basam El Salami, jedan od zapovjednika dobrovoljačkih snaga u području El Germe rekao je da je neprihvatljivo da dođe do takve "greške". Više od 1500 američkih vojnih eksperata je raspoređeno u vojnoj bazi Ain El Asad u provinciji El Anbar i dobro su upoznati gdje se nalaze položaji iračkih dobrovoljačkih i vojnih snaga.


On je kritikovao dvoaršinsku politiku SAD-a te istakao da međunarodne koalicione snage nisu spriječile ulazak terorista DAIŠ-a u područje El Ramadija, ali da bez poteškoća vrše napade na iračke dobrovoljačke snage.
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#9685 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Fantassin »

dječak sa šibicama wrote:Istovremeno sa okupljanjem na hiljade dobrovoljaca u području El Hasijat u provinciji El Anbar američki bombarderi su izvršili napad na njih.


Pozivajući se na agencije prenosi se da je iračka vlada saopćila da su američki bombarderi greškom izvršili napad na okupljene dobrovoljce. U izvještajima se navodi da je preko dvadeset osoba poginulo i ranjeno. ovo nije prvi put da američki bombarderi ciljaju položaje iračkih dobrovoljačkih snaga.


Basam El Salami, jedan od zapovjednika dobrovoljačkih snaga u području El Germe rekao je da je neprihvatljivo da dođe do takve "greške". Više od 1500 američkih vojnih eksperata je raspoređeno u vojnoj bazi Ain El Asad u provinciji El Anbar i dobro su upoznati gdje se nalaze položaji iračkih dobrovoljačkih i vojnih snaga.


On je kritikovao dvoaršinsku politiku SAD-a te istakao da međunarodne koalicione snage nisu spriječile ulazak terorista DAIŠ-a u područje El Ramadija, ali da bez poteškoća vrše napade na iračke dobrovoljačke snage.
Idiot, sta oce da avioni vrse kopnenu borbu za koju su oni nesposobni.
Teufik
Posts: 4887
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#9686 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Teufik »

Nesto puno grijese ovi Ameri.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9687 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

+1
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#9688 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Fantassin »

Teufik wrote:Nesto puno grijese ovi Ameri.
Uzmemo li broj udara bilo je relativno malo prijateljske vatre a broj civila kolateralne stete je najnizi od svih operacija ovog tipa.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9689 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

Fantassin wrote:
Teufik wrote:Nesto puno grijese ovi Ameri.
Uzmemo li broj udara bilo je relativno malo prijateljske vatre a broj civila kolateralne stete je najnizi od svih operacija ovog tipa.
Jos ako nema navodjenja sa zemlje
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9690 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

Suti,pusti.....bolje ovako kad iz cipela,izvaljuju...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9691 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

insomnia78 wrote:
Fantassin wrote:
Teufik wrote:Nesto puno grijese ovi Ameri.
Uzmemo li broj udara bilo je relativno malo prijateljske vatre a broj civila kolateralne stete je najnizi od svih operacija ovog tipa.
Jos ako nema navodjenja sa zemlje
Basam El Salami, jedan od zapovjednika dobrovoljačkih snaga u području El Germe rekao je da je neprihvatljivo da dođe do takve "greške". Više od 1500 američkih vojnih eksperata je raspoređeno u vojnoj bazi Ain El Asad u provinciji El Anbar i dobro su upoznati gdje se nalaze položaji iračkih dobrovoljačkih i vojnih snaga.
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#9692 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Fantassin »

Iracani sami ne znaju gdje im se snage nalaze a o milicijama da i ne spominjemo.. oni ne znaju ni koliko ih ima... a ocekuje se da kao Ameri znaju raspored formacija koje su manje vise organizovane kao sto se drustvo u anarhiji "organizuje" :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9693 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

Fantassin wrote:Iracani sami ne znaju gdje im se snage nalaze a o milicijama da i ne spominjemo.. oni ne znaju ni koliko ih ima... a ocekuje se da kao Ameri znaju raspored formacija koje su manje vise organizovane kao sto se drustvo u anarhiji "organizuje" :D
Haj sace milicije doc da poprave situaciju.....
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9694 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

sarajevoxxxx wrote: Plus, staro rivalstvo sa Iranom, duboko usađeno u svakom Iračaninu, stara slava, Iračani su važili kao prva linija odbrane arapa, imaju oni za čime žaliti.

Ljubi te majka tako pametna i "nepristrasna" :mrgreen:

Image

Image

Image

Sah je bio "brat" i partner, kako Sadamov, tako i od svih ostalih zaljevskih taguta.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51204
Joined: 29/06/2011 23:39

#9695 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by dječak sa šibicama »

Njihova politika je odavno jasna, samo naivnim budalama nije



Ubij 100 ljudi, ti si ratni zlocinac... ubij 500.000 djece, ti si americki drzavni sekretar.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9696 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

Salik dje odose lubenice.... :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9697 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

Fantassin wrote:Iracani sami ne znaju gdje im se snage nalaze a o milicijama da i ne spominjemo.. oni ne znaju ni koliko ih ima... a ocekuje se da kao Ameri znaju raspored formacija koje su manje vise organizovane kao sto se drustvo u anarhiji "organizuje" :D
Jok, eto, ne znaju - sve francuske sobarice...Znaju oni i sta su to jutro doruckovali, a kamoli gdje se okupljaju.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9698 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

sumirprimus wrote:Salik dje odose lubenice.... :D
Bitno je da je Kalamun obran :D Sad je opet kamen i stijena :bih:
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#9699 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Fantassin »

salik79 wrote:
Fantassin wrote:Iracani sami ne znaju gdje im se snage nalaze a o milicijama da i ne spominjemo.. oni ne znaju ni koliko ih ima... a ocekuje se da kao Ameri znaju raspored formacija koje su manje vise organizovane kao sto se drustvo u anarhiji "organizuje" :D
Jok, eto, ne znaju - sve francuske sobarice...Znaju oni i sta su to jutro doruckovali, a kamoli gdje se okupljaju.
Rat je haos,pogledaj recimo u 2. zaljevska rata koliko je "prijateljska vatra" uzrokovala gubitaka.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9700 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

a ima i tog pogleda ljevo,pogleda desno....damn.... :D
Post Reply