Irak
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#9676 Re: ISIS zauzeo Mosul
Izvorna, post-okupaciona borba Sadamovaca nije bila primarno sektaška, nego antiokupatorska. Dok rodni rodni list ISI-a (prethodnice IS-a, Daeša) je krajnje upitan. Tako da se stiče utisak da prisustvujemo kolosalnom sudaru marioneta.
Last edited by Challenger__ on 22/05/2015 23:26, edited 1 time in total.
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#9677 Re: ISIS zauzeo Mosul
negdje procitah da su ameri rekli da su ramadi napali sa 30 autobombi od kojih je bar 10 bilo jednake snage ko ona u oklahomi..
opet, iracani pisu da murija i vojska u ramadiju nije dobila sest mjeseci plate i da su se pokupili..
opet, iracani pisu da murija i vojska u ramadiju nije dobila sest mjeseci plate i da su se pokupili..
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9678 Re: ISIS zauzeo Mosul
a kolika je bila u oklahomi?vivaldi wrote:negdje procitah da su ameri rekli da su ramadi napali sa 30 autobombi od kojih je bar 10 bilo jednake snage ko ona u oklahomi..
opet, iracani pisu da murija i vojska u ramadiju nije dobila sest mjeseci plate i da su se pokupili..
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#9679 Re: ISIS zauzeo Mosul
pa brat bratu jedno dva metra i 90-100kgsumirprimus wrote:a kolika je bila u oklahomi?vivaldi wrote:negdje procitah da su ameri rekli da su ramadi napali sa 30 autobombi od kojih je bar 10 bilo jednake snage ko ona u oklahomi..
opet, iracani pisu da murija i vojska u ramadiju nije dobila sest mjeseci plate i da su se pokupili..
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#9680 Re: ISIS zauzeo Mosul
a ne bih tih znao reci al je dobro draufnula i sjebala onu zgradurinusumirprimus wrote:a kolika je bila u oklahomi?vivaldi wrote:negdje procitah da su ameri rekli da su ramadi napali sa 30 autobombi od kojih je bar 10 bilo jednake snage ko ona u oklahomi..
opet, iracani pisu da murija i vojska u ramadiju nije dobila sest mjeseci plate i da su se pokupili..
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9681 Re: ISIS zauzeo Mosul
premalo..i to vise takvih vbied.s-auto bombi mada bi korektnije bilo reci kamion bombi...vivaldi wrote:a ne bih tih znao reci al je dobro draufnula i sjebala onu zgradurinusumirprimus wrote:a kolika je bila u oklahomi?vivaldi wrote:negdje procitah da su ameri rekli da su ramadi napali sa 30 autobombi od kojih je bar 10 bilo jednake snage ko ona u oklahomi..
opet, iracani pisu da murija i vojska u ramadiju nije dobila sest mjeseci plate i da su se pokupili..
ocu reci oklahoma je presalaba za ovo...
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#9682 Re: ISIS zauzeo Mosul
Dva istinska lidera u Amanu
Barzani i Sisi

Iracka 'armija' i ISIL se vec danima zestoko rokaju u Bidzi rafineriji.... Malo napreduju jedni - malo drugi....
Barzani i Sisi

Iracka 'armija' i ISIL se vec danima zestoko rokaju u Bidzi rafineriji.... Malo napreduju jedni - malo drugi....
- dječak sa šibicama
- Posts: 51204
- Joined: 29/06/2011 23:39
#9683 Re: ISIS zauzeo Mosul
Iracani su zauzeli rafinerijuKikibombona wrote: Iracka 'armija' i ISIL se vec danima zestoko rokaju u Bidzi rafineriji.... Malo napreduju jedni - malo drugi....
ali od nje je ostalo samo ovo



Ipak na tom pravcu nece biti vece ofanzive, prava ofanziva se sprema na Faluju i Anbar, nakon sto je ISIL otjeran od Abu Graiba a Ramadi pao, tu ce biti krvoprolica kao nigdje, siitske milicije + sunitsko stanovnistvo = bice svega.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51204
- Joined: 29/06/2011 23:39
#9684 Re: ISIS zauzeo Mosul
Istovremeno sa okupljanjem na hiljade dobrovoljaca u području El Hasijat u provinciji El Anbar američki bombarderi su izvršili napad na njih.
Pozivajući se na agencije prenosi se da je iračka vlada saopćila da su američki bombarderi greškom izvršili napad na okupljene dobrovoljce. U izvještajima se navodi da je preko dvadeset osoba poginulo i ranjeno. ovo nije prvi put da američki bombarderi ciljaju položaje iračkih dobrovoljačkih snaga.
Basam El Salami, jedan od zapovjednika dobrovoljačkih snaga u području El Germe rekao je da je neprihvatljivo da dođe do takve "greške". Više od 1500 američkih vojnih eksperata je raspoređeno u vojnoj bazi Ain El Asad u provinciji El Anbar i dobro su upoznati gdje se nalaze položaji iračkih dobrovoljačkih i vojnih snaga.
On je kritikovao dvoaršinsku politiku SAD-a te istakao da međunarodne koalicione snage nisu spriječile ulazak terorista DAIŠ-a u područje El Ramadija, ali da bez poteškoća vrše napade na iračke dobrovoljačke snage.
Pozivajući se na agencije prenosi se da je iračka vlada saopćila da su američki bombarderi greškom izvršili napad na okupljene dobrovoljce. U izvještajima se navodi da je preko dvadeset osoba poginulo i ranjeno. ovo nije prvi put da američki bombarderi ciljaju položaje iračkih dobrovoljačkih snaga.
Basam El Salami, jedan od zapovjednika dobrovoljačkih snaga u području El Germe rekao je da je neprihvatljivo da dođe do takve "greške". Više od 1500 američkih vojnih eksperata je raspoređeno u vojnoj bazi Ain El Asad u provinciji El Anbar i dobro su upoznati gdje se nalaze položaji iračkih dobrovoljačkih i vojnih snaga.
On je kritikovao dvoaršinsku politiku SAD-a te istakao da međunarodne koalicione snage nisu spriječile ulazak terorista DAIŠ-a u područje El Ramadija, ali da bez poteškoća vrše napade na iračke dobrovoljačke snage.
- Fantassin
- Posts: 1912
- Joined: 04/01/2014 13:09
- Location: France
#9685 Re: ISIS zauzeo Mosul
Idiot, sta oce da avioni vrse kopnenu borbu za koju su oni nesposobni.dječak sa šibicama wrote:Istovremeno sa okupljanjem na hiljade dobrovoljaca u području El Hasijat u provinciji El Anbar američki bombarderi su izvršili napad na njih.
Pozivajući se na agencije prenosi se da je iračka vlada saopćila da su američki bombarderi greškom izvršili napad na okupljene dobrovoljce. U izvještajima se navodi da je preko dvadeset osoba poginulo i ranjeno. ovo nije prvi put da američki bombarderi ciljaju položaje iračkih dobrovoljačkih snaga.
Basam El Salami, jedan od zapovjednika dobrovoljačkih snaga u području El Germe rekao je da je neprihvatljivo da dođe do takve "greške". Više od 1500 američkih vojnih eksperata je raspoređeno u vojnoj bazi Ain El Asad u provinciji El Anbar i dobro su upoznati gdje se nalaze položaji iračkih dobrovoljačkih i vojnih snaga.
On je kritikovao dvoaršinsku politiku SAD-a te istakao da međunarodne koalicione snage nisu spriječile ulazak terorista DAIŠ-a u područje El Ramadija, ali da bez poteškoća vrše napade na iračke dobrovoljačke snage.
-
Teufik
- Posts: 4887
- Joined: 25/01/2010 18:51
- Location: TZ
#9686 Re: ISIS zauzeo Mosul
Nesto puno grijese ovi Ameri.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
- Fantassin
- Posts: 1912
- Joined: 04/01/2014 13:09
- Location: France
#9688 Re: ISIS zauzeo Mosul
Uzmemo li broj udara bilo je relativno malo prijateljske vatre a broj civila kolateralne stete je najnizi od svih operacija ovog tipa.Teufik wrote:Nesto puno grijese ovi Ameri.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#9689 Re: ISIS zauzeo Mosul
Jos ako nema navodjenja sa zemljeFantassin wrote:Uzmemo li broj udara bilo je relativno malo prijateljske vatre a broj civila kolateralne stete je najnizi od svih operacija ovog tipa.Teufik wrote:Nesto puno grijese ovi Ameri.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9690 Re: ISIS zauzeo Mosul
Suti,pusti.....bolje ovako kad iz cipela,izvaljuju...
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9691 Re: ISIS zauzeo Mosul
insomnia78 wrote:Jos ako nema navodjenja sa zemljeFantassin wrote:Uzmemo li broj udara bilo je relativno malo prijateljske vatre a broj civila kolateralne stete je najnizi od svih operacija ovog tipa.Teufik wrote:Nesto puno grijese ovi Ameri.
Basam El Salami, jedan od zapovjednika dobrovoljačkih snaga u području El Germe rekao je da je neprihvatljivo da dođe do takve "greške". Više od 1500 američkih vojnih eksperata je raspoređeno u vojnoj bazi Ain El Asad u provinciji El Anbar i dobro su upoznati gdje se nalaze položaji iračkih dobrovoljačkih i vojnih snaga.
- Fantassin
- Posts: 1912
- Joined: 04/01/2014 13:09
- Location: France
#9692 Re: ISIS zauzeo Mosul
Iracani sami ne znaju gdje im se snage nalaze a o milicijama da i ne spominjemo.. oni ne znaju ni koliko ih ima... a ocekuje se da kao Ameri znaju raspored formacija koje su manje vise organizovane kao sto se drustvo u anarhiji "organizuje" 
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9693 Re: ISIS zauzeo Mosul
Haj sace milicije doc da poprave situaciju.....Fantassin wrote:Iracani sami ne znaju gdje im se snage nalaze a o milicijama da i ne spominjemo.. oni ne znaju ni koliko ih ima... a ocekuje se da kao Ameri znaju raspored formacija koje su manje vise organizovane kao sto se drustvo u anarhiji "organizuje"
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9694 Re: ISIS zauzeo Mosul
sarajevoxxxx wrote: Plus, staro rivalstvo sa Iranom, duboko usađeno u svakom Iračaninu, stara slava, Iračani su važili kao prva linija odbrane arapa, imaju oni za čime žaliti.
Ljubi te majka tako pametna i "nepristrasna"



Sah je bio "brat" i partner, kako Sadamov, tako i od svih ostalih zaljevskih taguta.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51204
- Joined: 29/06/2011 23:39
#9695 Re: ISIS zauzeo Mosul
Njihova politika je odavno jasna, samo naivnim budalama nije
Ubij 100 ljudi, ti si ratni zlocinac... ubij 500.000 djece, ti si americki drzavni sekretar.
Ubij 100 ljudi, ti si ratni zlocinac... ubij 500.000 djece, ti si americki drzavni sekretar.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9696 Re: ISIS zauzeo Mosul
Salik dje odose lubenice.... 
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9697 Re: ISIS zauzeo Mosul
Jok, eto, ne znaju - sve francuske sobarice...Znaju oni i sta su to jutro doruckovali, a kamoli gdje se okupljaju.Fantassin wrote:Iracani sami ne znaju gdje im se snage nalaze a o milicijama da i ne spominjemo.. oni ne znaju ni koliko ih ima... a ocekuje se da kao Ameri znaju raspored formacija koje su manje vise organizovane kao sto se drustvo u anarhiji "organizuje"
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9698 Re: ISIS zauzeo Mosul
Bitno je da je Kalamun obransumirprimus wrote:Salik dje odose lubenice....
- Fantassin
- Posts: 1912
- Joined: 04/01/2014 13:09
- Location: France
#9699 Re: ISIS zauzeo Mosul
Rat je haos,pogledaj recimo u 2. zaljevska rata koliko je "prijateljska vatra" uzrokovala gubitaka.salik79 wrote:Jok, eto, ne znaju - sve francuske sobarice...Znaju oni i sta su to jutro doruckovali, a kamoli gdje se okupljaju.Fantassin wrote:Iracani sami ne znaju gdje im se snage nalaze a o milicijama da i ne spominjemo.. oni ne znaju ni koliko ih ima... a ocekuje se da kao Ameri znaju raspored formacija koje su manje vise organizovane kao sto se drustvo u anarhiji "organizuje"
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9700 Re: ISIS zauzeo Mosul
a ima i tog pogleda ljevo,pogleda desno....damn.... 
