PC gamerske konfiguracije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
devito
Posts: 753
Joined: 03/04/2013 17:26

#9651 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by devito »

aditon wrote:tako sam i mislio, kod tebe dolazi do nekog konflikta s freesyncom. Nemoj ga ni paliti, bar ne na fortnite, ali svakako testiraj i na drugim igrama i pokušaj dokučiti šta tačno nije kako treba podešeno. Kable management ti je u katastrofalnom stanju što svakako utiče i na sam protok zraka u kućištu. Vjerovatno ti je modularna napojna i to bi se dalo lijepo srediti da bude kao na reklami za desktop računar :)
Uglavnom do rjesenja nisam dosao, ali do sada sam bio na 8gb single chanell, narucio sam jos jedan stick identicnog rama i staviti na dual. Nasao sam neke ljude koji imaju identican problem kao i ja ali solucija nema u komentarima. Nisam vjerovao da moze biti toliko velika razlika izmedju dual i single chanela, pogotovo na jacem refresh rate a pogotovo jos kod ryzen procesora. Jos veca razlika je kod integrisane gpu. Javim rezultate poslije toga, s tim kad dodje malo cemo i cabel managment srediti. Trenutno imam 4 ventilatora. 2 idu naprijed da ubacuju zrak, jedan malo ispod sa strane kod graficke da ubacuje i nazad izduv. To je ok?
Mozda je malo previse, pogotovo jer je sve stock(nista jos nisam oc), ali te ventilatore vec imam.
User avatar
typeOnegative
Posts: 5412
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9652 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

@zippo
ma jasta , nema potrebe za preskupim komponentama za 1080p60Hz gaming . evo trenutno koristim GTX950 koja je slaba za danasnje standarde , al jos uvijek igram sve najnovije igre u zadovoljavajucim detaljima (medium-high AAA igre , ove ostale i na visim )i prvenstveno iz tog razloga me ne zanimaju highend kartice , jer ce upola jeftinija itekako dobro odradit posao bez penala na uzitak gameplay-a . Po meni bolje srednji segment i po potrebi svake dvije tri godine nadograđivati ( prodas postojecu dodas i kupis noviju bolju ) nego neku highend iz razloga sto ce i ove najskuplje kartice bit truba nakon nekog vremena i puno vise se gubi na njima, a i tesko ih je prodati jer cesto za isto ili malo vise para se dobije novije, bolje i jace .
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#9653 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by ferratilis »

Jeste li znali da je CEO nvidije amidza CEO-a AMD-a. :-) Jedina ideja koja mi prolazi kroz glavu je da su u nekom talu.

Image
l33t
Posts: 4786
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#9654 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by l33t »

normalno da su u talu :D samo se to ne smije znati, cuvaju i oni svoje fotelje
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 3876
Joined: 28/02/2010 19:25

#9655 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Plavo-bijeli »

Napraviš sam sebi konkurenciju, već provjerena taktika :), mada nisam znao za tu informaciju, zanimljivo.
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9656 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

devito wrote:
aditon wrote:tako sam i mislio, kod tebe dolazi do nekog konflikta s freesyncom. Nemoj ga ni paliti, bar ne na fortnite, ali svakako testiraj i na drugim igrama i pokušaj dokučiti šta tačno nije kako treba podešeno. Kable management ti je u katastrofalnom stanju što svakako utiče i na sam protok zraka u kućištu. Vjerovatno ti je modularna napojna i to bi se dalo lijepo srediti da bude kao na reklami za desktop računar :)
Uglavnom do rjesenja nisam dosao, ali do sada sam bio na 8gb single chanell, narucio sam jos jedan stick identicnog rama i staviti na dual. Nasao sam neke ljude koji imaju identican problem kao i ja ali solucija nema u komentarima. Nisam vjerovao da moze biti toliko velika razlika izmedju dual i single chanela, pogotovo na jacem refresh rate a pogotovo jos kod ryzen procesora. Jos veca razlika je kod integrisane gpu. Javim rezultate poslije toga, s tim kad dodje malo cemo i cabel managment srediti. Trenutno imam 4 ventilatora. 2 idu naprijed da ubacuju zrak, jedan malo ispod sa strane kod graficke da ubacuje i nazad izduv. To je ok?
Mozda je malo previse, pogotovo jer je sve stock(nista jos nisam oc), ali te ventilatore vec imam.
pa razlika između single vs dual kod ryzena se ogleda u visini fps-a, odnosno kod dual channel broj fps-a je znatno viši nego je to za istu količinu RAM-a slučaj u single channel-u. Međutim, ako se sjećam, kod tebe nije bio taj problem, u visini fps-a?
Što se tih ventilatora tiče, taj s strane, po tvom opisu, je bespotreban, tj pravi ti negativan air flow. Ako ga misliš zadržati, bolje bi bilo da ti izvlači topal zrak. Dakle ta dva naprijed ostaju kao intake, a druga dva neka budu exhaust (ili da taj što ti je s strane potpuno izbaciš).
User avatar
typeOnegative
Posts: 5412
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9657 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

Jedno blic pitanje
Zadnjih par dana imam kao neke prekide na pola sekunde u igrama , sve kao stane i onda krene . Nisu " spikeovi " niti padovi fps-a .Skonto sam da je do ovog gamerskog miša što imam jer toga nema na ovom drugom bezicnom. Probao sve, reinstalirao software , smanjivao vrijednosti polling ratea sa defaultnih 500 na veće, manje al nema pomoći . Any ideas ?

Mis je gigabyte 6980x ako je vazno
Hvala
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9658 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

možda je jednostavno došlo do oštećenja kabla...time for new mouse
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9659 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

typeOnegative wrote:Jedno blic pitanje
Zadnjih par dana imam kao neke prekide na pola sekunde u igrama , sve kao stane i onda krene . Nisu " spikeovi " niti padovi fps-a .Skonto sam da je do ovog gamerskog miša što imam jer toga nema na ovom drugom bezicnom. Probao sve, reinstalirao software , smanjivao vrijednosti polling ratea sa defaultnih 500 na veće, manje al nema pomoći . Any ideas ?

Mis je gigabyte 6980x ako je vazno
Hvala
Kod mene komšinici tako bilo kad igra solitare, nije htjela promijeniti miš i za tri dana joj eksplodirala napojna
User avatar
typeOnegative
Posts: 5412
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9660 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

aditon wrote:možda je jednostavno došlo do oštećenja kabla...time for new mouse
Možda, al opet nema mi logike. Da je kabl onda bi prekidao nonstop , a ne samo u igrama.
User avatar
devito
Posts: 753
Joined: 03/04/2013 17:26

#9661 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by devito »

aditon wrote:
devito wrote:
aditon wrote:tako sam i mislio, kod tebe dolazi do nekog konflikta s freesyncom. Nemoj ga ni paliti, bar ne na fortnite, ali svakako testiraj i na drugim igrama i pokušaj dokučiti šta tačno nije kako treba podešeno. Kable management ti je u katastrofalnom stanju što svakako utiče i na sam protok zraka u kućištu. Vjerovatno ti je modularna napojna i to bi se dalo lijepo srediti da bude kao na reklami za desktop računar :)
Uglavnom do rjesenja nisam dosao, ali do sada sam bio na 8gb single chanell, narucio sam jos jedan stick identicnog rama i staviti na dual. Nasao sam neke ljude koji imaju identican problem kao i ja ali solucija nema u komentarima. Nisam vjerovao da moze biti toliko velika razlika izmedju dual i single chanela, pogotovo na jacem refresh rate a pogotovo jos kod ryzen procesora. Jos veca razlika je kod integrisane gpu. Javim rezultate poslije toga, s tim kad dodje malo cemo i cabel managment srediti. Trenutno imam 4 ventilatora. 2 idu naprijed da ubacuju zrak, jedan malo ispod sa strane kod graficke da ubacuje i nazad izduv. To je ok?
Mozda je malo previse, pogotovo jer je sve stock(nista jos nisam oc), ali te ventilatore vec imam.
pa razlika između single vs dual kod ryzena se ogleda u visini fps-a, odnosno kod dual channel broj fps-a je znatno viši nego je to za istu količinu RAM-a slučaj u single channel-u. Međutim, ako se sjećam, kod tebe nije bio taj problem, u visini fps-a?
Što se tih ventilatora tiče, taj s strane, po tvom opisu, je bespotreban, tj pravi ti negativan air flow. Ako ga misliš zadržati, bolje bi bilo da ti izvlači topal zrak. Dakle ta dva naprijed ostaju kao intake, a druga dva neka budu exhaust (ili da taj što ti je s strane potpuno izbaciš).
Uglavnom sinoc sam ugradio jos 8gb(dual channel) i iskljucio windows full screen otpimization(svima predlazem). Igrao sam mozda sat i po, 2 sa freesyncom.
Fps je sigurno za 20-30 veci u svakon trenutku, procesor radi sa duplo vecim opterecenjem, graficka radi sa duplo vecim opterecenjem i sve radi pod vec temperaturama. Znaci kompjuter kao da se je tek prvi put pravo upalio. Sinoc je bili fantasticno igrati i ogromna razlika. Fps i dok je na 80 ne moze se primjetiti razlika sa 144fpsa. Vidjet cemo u buducnosti kako ce se ponasati.
I hvala ti na odgovorima za ventove.
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#9662 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

Kontam danas da narucim ovu rx590 posto sam prodo konzolu.... Imali kakav bolji deal za 6-7 stoja, novo?
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9663 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Sretan rođendan Febo :D

Ma 'ta će ti to, uzmi Radeon VII :D
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#9664 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

Averus wrote:Sretan rođendan Febo :D

Ma 'ta će ti to, uzmi Radeon VII :D

Hvala ;)

Ma vakat za kakvu graficku :D
User avatar
typeOnegative
Posts: 5412
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9665 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

typeOnegative wrote:Jedno blic pitanje
Zadnjih par dana imam kao neke prekide na pola sekunde u igrama , sve kao stane i onda krene . Nisu " spikeovi " niti padovi fps-a .Skonto sam da je do ovog gamerskog miša što imam jer toga nema na ovom drugom bezicnom. Probao sve, reinstalirao software , smanjivao vrijednosti polling ratea sa defaultnih 500 na veće, manje al nema pomoći . Any ideas ?

Mis je gigabyte 6980x ako je vazno
Hvala
Usrani novi nvidia driveri koje sam inst zbog BF Vsu pravili problem. Vratio na 390.77 i nema prekida.
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#9666 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

febo_acm wrote:Kontam danas da narucim ovu rx590 posto sam prodo konzolu.... Imali kakav bolji deal za 6-7 stoja, novo?
GTX 1070 :mrgreen:
Manje troši, manje se grije, 10-15% bolje performanse u igrama ako sam dobro upratio....
Možda se i TI model može kupiti do 700, još bolja opcija...

p.s.
Ako si na 1080p ja još nemam problema sa 1060, uzmeš i to u razmatranje ili rx 580. Nema fule za FHD još uvijek!
Last edited by avaks on 13/01/2019 16:06, edited 1 time in total.
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#9667 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

avaks wrote:
febo_acm wrote:Kontam danas da narucim ovu rx590 posto sam prodo konzolu.... Imali kakav bolji deal za 6-7 stoja, novo?
GTX 1070 :mrgreen:
Manje troši, manje se grije, 10-15% bolje performanse u igrama ako sam dobro upratio....
Možda se i TI model može kupiti do 700, još bolja opcija...
A evo gledam na piku ima po 750 novih 1070ti. Samo u belaje upadam :D
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#9668 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

450KM nove 1060 s 6GB što je još uvijek ekstra ponuda...
rx 580ke drže još 600KM što je previše jbg, valjda majneri ne posustaju :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9669 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by amar1994 »

310Km bila 1050Ti 4GB ,zakon sa bios modom i malo jacim OC,ko zna klokat ne treba mu za 1080p bolje :evil: :D
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#9670 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

amar1994 wrote:310Km bila 1050Ti 4GB ,zakon sa bios modom i malo jacim OC,ko zna klokat ne treba mu za 1080p bolje :evil: :D
Ma jasta.... Ta ce 1060 i 1070...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9671 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by amar1994 »

febo_acm wrote:
amar1994 wrote:310Km bila 1050Ti 4GB ,zakon sa bios modom i malo jacim OC,ko zna klokat ne treba mu za 1080p bolje :evil: :D
Ma jasta.... Ta ce 1060 i 1070...
Nisam ja rekao ta ce,te su naravno jace i bolje,al i preskupe kod nas,a verzija od 3gb i nije nesto..
l33t
Posts: 4786
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#9672 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by l33t »

amar1994 wrote:310Km bila 1050Ti 4GB ,zakon sa bios modom i malo jacim OC,ko zna klokat ne treba mu za 1080p bolje :evil: :D
koliko ti ide memory oc? +mhz?

kod mene je hynix memorija mozda zato ne moze puno
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#9673 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

avaks wrote:450KM nove 1060 s 6GB što je još uvijek ekstra ponuda...
rx 580ke drže još 600KM što je previše jbg, valjda majneri ne posustaju :lol:
Ja cu vjerovatno uzeti ovu 1060 6gb... Ipak sutam 1080p wow,fifu i kontam jos neke naslove, mislim da nema potrebe za 1070ti...

A rx590 skuplja skoro 150 km od ove 1060ti a razlika u performasnama minorna...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9674 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by amar1994 »

l33t wrote:
amar1994 wrote:310Km bila 1050Ti 4GB ,zakon sa bios modom i malo jacim OC,ko zna klokat ne treba mu za 1080p bolje :evil: :D
koliko ti ide memory oc? +mhz?

kod mene je hynix memorija mozda zato ne moze puno
Memory je na 2225MHz ,sve preko toga artifakti..

Samsung kod mene :)
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#9675 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

Naso sam polovnu 1070ti sa garancijom po povoljnoj cijeni, trebao bih je veceras preuzeti.
Post Reply