Irak

Post Reply
User avatar
animals
Posts: 21619
Joined: 19/04/2013 22:13

#9651 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by animals »

Koja bi kazna bila pravedna za ove zivotinje..
ne bi da vrijedjam zivotinje, jer i najgadnija zivotinja, je mi ipak draza..
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9652 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

Chisum wrote:Kako samo prljavo i musavo djeluju, oca im jebem belesnog.

Al' ajde dobro ovak orangutan, njega ce prije ili kasnije naci u nekom jarku, vjerovatno bez tintare, kako to vec hoda kod ovih zaostalih idiota, ali ova djeca... kakvo ce to odrastanje da bude, kakvo djetinjstvo ih ceka... tuga.


11.10
13.10
14.04
33.45

Eto kakva je buducnost djece u hilafetu... Dokumentarac je pokazatelj o kakvoj ideologiji zla se radi. Ima i na nasem jeziku, ali nisam mogao naci. Prestrasno.... Kao da ne postoje granice zla kod ovih ljudi, svaki put me iznova iznenade....
budza
Posts: 1130
Joined: 21/11/2013 23:40

#9653 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by budza »

Chisum wrote:Kako samo prljavo i musavo djeluju, oca im jebem belesnog.

Al' ajde dobro ovak orangutan, njega ce prije ili kasnije naci u nekom jarku, vjerovatno bez tintare, kako to vec hoda kod ovih zaostalih idiota, ali ova djeca... kakvo ce to odrastanje da bude, kakvo djetinjstvo ih ceka... tuga.

ćazime, daj metni sliku svoju da vidimo jesi li lepsi od bradonja.
User avatar
animals
Posts: 21619
Joined: 19/04/2013 22:13

#9654 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by animals »

Kikibombona wrote:
Chisum wrote:Kako samo prljavo i musavo djeluju, oca im jebem belesnog.

Al' ajde dobro ovak orangutan, njega ce prije ili kasnije naci u nekom jarku, vjerovatno bez tintare, kako to vec hoda kod ovih zaostalih idiota, ali ova djeca... kakvo ce to odrastanje da bude, kakvo djetinjstvo ih ceka... tuga.


11.10
13.10
14.04
33.45

Eto kakva je buducnost djece u hilafetu... Dokumentarac je pokazatelj o kakvoj ideologiji zla se radi. Ima i na nasem jeziku, ali nisam mogao naci. Prestrasno.... Kao da ne postoje granice zla kod ovih ljudi, svaki put me iznova iznenade....
Najstrasnije je da ima forumasa koji im se dive..
dive se ovim majmunima..kakvi su tek ti forumasi majmuni, mozes misliti :-)
User avatar
Chisum
Posts: 4694
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#9655 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Chisum »

budza wrote:
Chisum wrote:Kako samo prljavo i musavo djeluju, oca im jebem belesnog.

Al' ajde dobro ovak orangutan, njega ce prije ili kasnije naci u nekom jarku, vjerovatno bez tintare, kako to vec hoda kod ovih zaostalih idiota, ali ova djeca... kakvo ce to odrastanje da bude, kakvo djetinjstvo ih ceka... tuga.

ćazime, daj metni sliku svoju da vidimo jesi li lepsi od bradonja.
Srbine, jos se nisi prikljuco babunima u kilafetu? Vidim, ima vas drkte na ove majmune svakodnevno, pa ne znam sta vas to drzi u ovim kjafirskim zemljama, a onakva ljepota ceka. Srbija i Sandzaktrans imaju redovnu liniju, ne bi vam trebao biti problem.
Last edited by Chisum on 22/05/2015 00:03, edited 1 time in total.
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#9656 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Fantassin »

To je taj podrzavalac ISISa i Kalife.. ih kako bi te tamo isibali za psovke i uvrede-mislim da bi bilo odlicno za takve kao ti da prodju malo vaspitavanja od ISISa.
budza
Posts: 1130
Joined: 21/11/2013 23:40

#9657 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by budza »

Chisum wrote:Srbine, jos se nisi prikljuco babunima u kilafetu? Vidim, ima vas drkte na ove majmune svakodnevno, pa ne znam sta vas to drzi u ovim kjafirskim zemljama, a onakva ljepota ceka. Srbija i Sandzaktrans imaju redovnu liniju, ne bi vam trebao biti problem.



nisu moji favoriti. a jesam za pad zlikovca iz damaska.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9658 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

Image

http://rudaw.net/NewsDetails.aspx?pageid=130127

1 000 komada stize u Bagdad

Image

http://rudaw.net/english/middleeast/iraq/21052015

Svabe, najodaniji kurdski saveznik, isporucile 138 tona municije u Erbil

Image
Bodkin
Posts: 22540
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#9659 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Bodkin »

animals wrote:
budza wrote:
Chisum wrote:Kako samo prljavo i musavo djeluju, oca im jebem belesnog.

Al' ajde dobro ovak orangutan, njega ce prije ili kasnije naci u nekom jarku, vjerovatno bez tintare, kako to vec hoda kod ovih zaostalih idiota, ali ova djeca... kakvo ce to odrastanje da bude, kakvo djetinjstvo ih ceka... tuga.

ćazime, daj metni sliku svoju da vidimo jesi li lepsi od bradonja.
Mozda cemo jednog dana i tebe, kao i ove oraguntane da gledamo,
kao drzis neciju glavu u rukama, smrade..
Povuci rucnu. Dobices ban radi stovatelja kozojebskog zla. Nije vrijedno
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#9660 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by piupiu »

Fantassin wrote:
animals wrote:
budza wrote:nemacki spiegl donosi ekskluzivu veceras u 23:36 h da palmiru komplet kontrolisu jedinice ID-a.
Jel ti drago :-)
Ode historijsko blago :oops:
Zar nije tragicno? Da nesto opstane dva milenija, i onda se pojavi neki anticivilizacijski olos ...
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#9661 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

- Martin:Pad Ramadija predstavlja veliki udarac borbi protiv organizacije IS-a...Iračka vojska u Ramadiju nije bila prisiljena na povlačenje
-Pripadnici IS-a jutros zauzeli grad Husaibah Al Sharqiah http://wikimapia.org/#lang=en&lat=33.40 ... 9&z=13&m=b
koji se nalazi u istočnom dijelu Ramadija.Radi se o najvećem gradu u okolini Ramadija, ima oko 20 hiljada stanovnika.Također, zauzeli su i nekoliko sela oko Samarre.

- U distriktu El-Halidija pripadnici IS-a zauzeli mjesto El-Mudik i trenutno se borbe vode kod samog centra El-Halidije koja je prva linija odbrane vojne baze El-Habanija, koja je od Bagdada udaljena 80 km.

Image
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9662 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

Pusti Martina. I sam si pisao da je ISIL "poklon međunarodne zajednice narodu Sirije". Martin je nebitan, bitna je agenda a u agendi tzv. "Islamska država" ima centralno mjesto u politici chaos-maker-a.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9663 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

Ma pusti Cheli pricu... Iracki vojnici su zestoke picoke i to je to. Imaju pomoc koalicije, imaju pomoc Irana, Rusije, Kine.... i opet papucare ne mogu srediti. Bruka i sramota!

Ti imas problem da uvijek krivca trazis u drugome. Jarane, cim si u situaciji da ti sudbina ovi od drugoga, nesto si DEFINITIVNO pogrijesio.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9664 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

Pusti ti šuplju priču. Uvijek sam pisao da je iračka vojska nesposobna a pisao sam zašto je nesposobna. Ja tu nemam nikakvu iluziju. Zato sam rijetko na ovoj temi. Moja očekivanja su ravna nuli, za sada.

A što se tiče ISIL-a, još malo dokumenata:

:arrow: 2012 Defense Intelligence Agency document: West will facilitate rise of Islamic State “in order to isolate the Syrian regime”
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#9665 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by ioannes »

Kikibombona wrote:Ma pusti Cheli pricu... Iracki vojnici su zestoke picoke i to je to. Imaju pomoc koalicije, imaju pomoc Irana, Rusije, Kine.... i opet papucare ne mogu srediti. Bruka i sramota!

Ti imas problem da uvijek krivca trazis u drugome. Jarane, cim si u situaciji da ti sudbina ovi od drugoga, nesto si DEFINITIVNO pogrijesio.
kiki, nemoze neko do te mjere biti nesposoban,sve je to dio nekog plana
istodobno imamo situaciju da siitske milicije sve vise jacaju a iracka vojska sve vise slabi.
trenutno siitske milicije broje vise pripadnika nego iracka vojska,sta ti to govori?
sektaska podjela drzave je dio agende,i ona se manje vise konzekventno provodi
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9666 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

Da... Sektaška podjela kao predtekst podjele zemlje. "Novi Bliski istok".
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#9667 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

Challenger__ wrote:Pusti Martina. I sam si pisao da je ISIL "poklon međunarodne zajednice narodu Sirije". Martin je nebitan, bitna je agenda a u agendi tzv. "Islamska država" ima centralno mjesto u politici chaos-maker-a.
Isil je poklon u smislu ''de vi to riješite u Siriji, nama se ne gine''.Namjerno su dozvolili masakre i ubijanja, jer međunarodnoj zajednici ljudski život nikad nije bio bitan.

Martin jeste bitan, i treba ga svako malo spomenuti.Kasim-Martin je najčvršča koalicija koja je ikad postojala.Dva saveznika, dva prijatelja, dva jarana, ljudine, ahbabi, kakvih nema na dunjaluku.

Nema većeg prijateljstva na svijetu od Kasim-Martinovog, sinonim su za ljubav i zajedničko djelovanje.Martin iz zraka avionima, Kasim ljudstvom odnosno ''topovskim mesom'' nema da fali.Tikrit je model ili primjer kako treba da se radi :-), nema Martina Kasim donji.Ima Martina možda, ono veliko možda, da Kasim nešto napravi ili zauzme neki grad u Iraku ili Siriji.

Kako ono ide parola Hezbollaha odnosno iranskih oficira ''Smrt Americi'' ''Amerika je veliki šejtan'' :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9668 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

tebi krivo? :D
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9669 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

sarajevoxxxx wrote:Nema većeg prijateljstva na svijetu od Kasim-Martinovog, sinonim su za ljubav i zajedničko djelovanje.Martin iz zraka avionima, Kasim ljudstvom odnosno ''topovskim mesom'' nema da fali.
Gdje to? U Palmiri? U Idlibu? U Jemenu?

:lol:

Sa'vox. Kasim-Martin je samo dobra fora, za zezanje. Fol, trik, za*ebancija i ništa više. Martin je nebitan i uz to pomalo samostalan, "na svoju ruku" što bi se reklo, kako je na jednom Odboru, otprilike, rekao nezadovoljni McCain. Zato ga šalju u penziju, ako nisi znao.

:wink:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9670 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

ja sam mislio da vam je martin sinonim za amere..a ne stvarni martin lik...
likovi se mijenjaju,politika je ista...
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#9671 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

Challenger__ wrote:
sarajevoxxxx wrote:Nema većeg prijateljstva na svijetu od Kasim-Martinovog, sinonim su za ljubav i zajedničko djelovanje.Martin iz zraka avionima, Kasim ljudstvom odnosno ''topovskim mesom'' nema da fali.
Gdje to? U Palmiri? U Idlibu? U Jemenu?

:lol:

Sa'vox. Kasim-Martin je samo dobra fora, za zezanje. Fol, trik, za*ebancija i ništa više. Martin je nebitan i uz to pomalo samostalan, "na svoju ruku" što bi se reklo, kako je na jednom Odboru, otprilike, rekao nezadovoljni McCain. Zato ga šalju u penziju, ako nisi znao.

:wink:
Tikrit - Potvrđeno, djelovali i u presudnom momentu pomogli da ga Hašd zauzme.
Hasaka - danima bombarduju položaje IS-a, i time direktno pomažu Asadove vojne formacije u Hasaki.Naravno, tu su i Kurdi, ali, od tog bombardovanja nema sumnje da veliku korist ima Asad.
Kobane - 100 % spasili, mislim, jasno kao dan.
Deir Ez-Zoor - Desetine zračnih udara na IS u toj sirijskoj provinciji.Tim udarima direktno su pomagali režimu koji je okružen i koji čuva vojni aerodrom.Isto, tako polja Šair, Tedmur.Razlog tek što je ovih dana Palmira pala su možda i zračni udari Koalicije na IS u tom dijelu Sirije.

Kalemun- Evo danas Džejš El-Feth izdao saopćenje u kojem otvoreno optužuju libanonsku vojsku da djeluje zajedno sa Hezbollahom.Dakle, i na Kalemunu imamo direktnu intervenciju međunarodne zajednice, koja preko do zuba naoružane libanonske vojske pokušava spasiti što se spasiti da.Iste one vojska koja je iskeširala 3 milijarde dolara.Ali sve je to za tebe zavjera, smiješno, nebitne činjenice na koje se ne vrijedi obazirati.Bitan je onaj bolnički krevet u izraelskoj bolnici i ko na njemu leži.To su za tebe krunski dokazi u ratu u kojem gine stotine hiljada ljudi.Nebitno je što irački premijer pred cijelim svijetom moli Amerikance da poguraju zračnim udarima kada zapne.Krevet je ipak krevet :-)

Izbaci Koaliciju, sve strane borce iz Sirije i Iraka i pripadnike Hezbollaha i one u isilu, i Damask i Bagdad padaju u roku mjesec dana.Od udara međunarodne Koalicije (Zapad, Izrael, i ostatak svijeta) najveću korist imaju irački premijer el-Abadi i Asad.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9672 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

Nategnute interpretacije zasnovane na izbacivanju najbitnijih činjenica iz kadra, od naoružavanja "sirijske opozicije" do Bahreina i Jemena. Oni se, čovječe, igraju igre divide et impera.

Ako to ne vidiš... :-)
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#9673 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

Challenger__ wrote:Nategnute interpretacije zasnovane na izbacivanju najbitnijih činjenica iz kadra, od naoružavanja "sirijske opozicije" do Bahreina i Jemena. Oni se, čovječe, igraju igre divide et impera.

Ako to ne vidiš... :-)
Naravno da se igraju.To nije sporno.Kobane su mogli riješiti za sedam dana, iz njima poznatih razloga pustili su da to traje mjesec i pol.Ali, činjenica je da danas Amerikanci i Iranci brane Bagdad.Da, što se tiče iračkog naroda taj grad bi davno bio u rukama IS-a.

Možemo kazati da se pustilo da se isil do zuba naoruža, što nije sporno, ali svi su do zuba naoružani, ali samo vojne formacije isila gaze sve redom.Ostali, help Martine, help Kasime :-)
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9674 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

Pa nije baš tako... Ja sam uvjeren da je temeljna slabost iračke armije paktiranje sa USA kojoj odgovara samo ravnoteža snaga, odnosno balans nemoći, a DAEŠ nema nikakvih izgleda da uzme Bagdad, sa ili bez podrške šiitima. Dalje, U Hasaki ih ubiše Kurdi a i oslabljena SAA je nešto odradila sjeverno od Alepa.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#9675 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

Challenger__ wrote:Pa nije baš tako... Ja sam uvjeren da je temeljna slabost iračke armije paktiranje sa USA kojoj odgovara samo ravnoteža snaga, odnosno balans nemoći, a DAEŠ nema nikakvih igleda da uzme Bagdad, sa ili bez podrške šiitima. Dalje, U Hasaki ih ubiše Kurdi a i oslabljena SAA je nešto odradila sjeverno od Alepa.
Ne radi se samo o paktiranju, iračka armija je rezultat strane okupacije, realno, svi šiiti iz bivše Sadamove vojske se sada nalaze u toj iračkoj vojsci, dok su suniti iz prijeratne tj. Sadamove armije manje-više svi protiv te vojske, prije toga protjerani, i vjerovatno mnogo više od šiita se protivili stranoj okupaciji i pružali otpor.

El-Abadi i današnja iračka armija ne bi ni postojala da nije Zapada.Znači fora je u temelju, u samoj suštini.Paktirali ili ne paktirali rezultat su okupacije i to je to.

Ne valja im pedigre, rodovnik :-)

Zato isil i može sa velikom komocijom govoriti o osvajanju Bagdada, praviti savez sa ekipom iz Sirije, kod njih je jasna situacija.Imali smo mir, državu kakvu-takvu, znamo ko nam je sve ovo napravio, i borit ćemo se do zadnjeg dok ne pobijedimo.Plus, staro rivalstvo sa Iranom, duboko usađeno u svakom Iračaninu, stara slava, Iračani su važili kao prva linija odbrane arapa, imaju oni za čime žaliti.

Sa druge strane do bola korumpirana elita, postavljena na vlast od strane okupatora, koja je svoju crninu podebljala povampirenim sektaštvom, otvorenim govorom mržnje, ma situacija se ubila za baš ovakve scenarije poput Ramadija i Palmire, tj, da preko noći panu gradovi od nekoliko stotina hiljada stanovnika, da gaze i dalje sve redom itd.
Post Reply