Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
animals
Posts: 21619
Joined: 19/04/2013 22:13

#9626 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by animals »

[quote="HAVANA"]

Ma znam da je nasima ljudima more ko Gospe..
cim dodjem dole, umjesto kako si, pitaju me ..
di si bio na moru..
htio ne htio, moram otici, zbog ugleda :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9627 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

pustopoljina wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
pustopoljina wrote:Ne znam fakat...hepek treba neko ukljuciti.
Pa kako je u kontekstu?
Kakve veze ima bracno stanje i imas li jedno ili dvoje djece sa prostom izjavom da mozes zamisliti da ti dijete raste u bosni?
kako nem vezea, kazes da mozes zmaisliti svoje djetet da odrasta u BiH, a istovremeno ne mozes zamisliti sebe u toj istoj BiH , kuzis :)
Zenska glavo..kako mislis ne mozes sebe zamisliti?
-ne mozes sebe zamisliti jer je za tvoj rezon toliko grozno, ono ti ne mozes zivjeti ali dijete bi poslao ili
- ne mozes sebe zamisliti jer su se stvari iskomplikovale, pustio si korijenje, stvorio neki svoj svijet dijete ti se tu rodilo i boli ga briga za tvojim duhovima, ima svoje potrebe (ne glede hrane u vrticu, nego emocionalne,)...
Lako je, ljubavi, kad si sam i nikom nista ne dugujes, nikom se ne pravdas...cim je tu ukljucen jos neko, stvari vise nisu tako kako cemo-lako cemo.
pa fino, osoba nije nikad izjavila da se zeli vratiti u BiH :)
Melbourne_Australia
Posts: 2768
Joined: 06/11/2012 14:20

#9628 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Melbourne_Australia »

Velikoj vecini ljudi ovdje na forumu koji zive vani, rat je bio brat....To je kraj price na ovoj temi....
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9629 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

Connaisseur Karlin wrote:
pustopoljina wrote:
Connaisseur Karlin wrote: pa nisma se jednom selila, naravno da nije , o perioda u SAD, ja sma jedna period opet zjvla u EU, pa u tri razne drzave u SAD

jedva cekam :kiss: od poznatog okruzenja me uravo to najvise nerivra, poznato i dosadno je biti u istom okruzenju :-D

vecina osoba upravo jesu robovi vlastitog okruzenja, komforne zone :)
Ta sam...naviknes na lica, kulise...vozis na autopilotu..

Jedino, nekad, kontam kako bi bilo lijepo zivjeti na moru u nekoj zemlji koja ima dobru hranu...
dodjes kod mene na kafu :thumbup: :kiss: i kad si ljuta na mene, bujrum opet :-D
Ma ne mogu biti ljuta na tebe, ili bar ne dugo :-)
User avatar
512MB
Posts: 11209
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9630 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Jimmy McNulty wrote:
512MB wrote:Dje je Melburn :D
Otiso na termin pa na pizzu, mozes mislit njegove sreće i ponosa kad večeras naruči veliku mexicanu, domaće pivo i ostavi konobaru dvije marke. Ima da ova sirotilja umre od zavisti kad vide koliko je on uspio u životu.
Nisam sad siguran jesul na Mexikani gljive :stidljiva1:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9631 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Fransoa, a sto zena kaze na takvu ideju :D
Zar je to ideja?
Franosa, to je tvoja ideja, i kao takva, se ostati iskljucivo ideja , spusti se na Zemlju :kiss:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9632 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Mon dieu
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9633 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

Melbourne_Australia wrote:Velikoj vecini ljudi ovdje na forumu koji zive vani, rat je bio brat....To je kraj price na ovoj temi....
to reci mojim prijatlejima, koji su otisli van , a isti su su izgubli, muza, sina , brata, sestru u ratu :roll:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9634 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

pustopoljina wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
pustopoljina wrote: Ta sam...naviknes na lica, kulise...vozis na autopilotu..

Jedino, nekad, kontam kako bi bilo lijepo zivjeti na moru u nekoj zemlji koja ima dobru hranu...
dodjes kod mene na kafu :thumbup: :kiss: i kad si ljuta na mene, bujrum opet :-D
Ma ne mogu biti ljuta na tebe, ili bar ne dugo :-)
:-D :kiss:
Melbourne_Australia
Posts: 2768
Joined: 06/11/2012 14:20

#9635 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Melbourne_Australia »

Connaisseur Karlin wrote:
Melbourne_Australia wrote:Velikoj vecini ljudi ovdje na forumu koji zive vani, rat je bio brat....To je kraj price na ovoj temi....
to reci mojim prijatlejima, koji su otisli van , a isti su su izgubli, muza, sina , brata, sestru u ratu :roll:
Pusti patetiku...To nema veze sa mojim komentarom....Znas ti dobro sta sam ja htio reci, kani se te price...
Last edited by Melbourne_Australia on 21/03/2019 23:08, edited 1 time in total.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9636 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote:Mon dieu
Fransoa :kiss:
User avatar
512MB
Posts: 11209
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9637 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Melbourne_Australia wrote:Velikoj vecini ljudi ovdje na forumu koji zive vani, rat je bio brat....To je kraj price na ovoj temi....
A ti si ispalio u Australiju iz ceznje za tudjinom :oops:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9638 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

animals wrote:
pustopoljina wrote:
Connaisseur Karlin wrote: pa nisma se jednom selila, naravno da nije , o perioda u SAD, ja sma jedna period opet zjvla u EU, pa u tri razne drzave u SAD

jedva cekam :kiss: od poznatog okruzenja me uravo to najvise nerivra, poznato i dosadno je biti u istom okruzenju :-D

vecina osoba upravo jesu robovi vlastitog okruzenja, komforne zone :)
Ta sam...naviknes na lica, kulise...vozis na autopilotu..

Jedino, nekad, kontam kako bi bilo lijepo zivjeti na moru u nekoj zemlji koja ima dobru hranu...

Nikad mi nece biti jasno sto ljudi bi zeljeli zivjeti na moru..
otici, odmoriti, okupati se..ali cijelu godinu bi poludio..
To ima veze sa vodom,sirinom i zen-om.
Meni more nije najljepse u julu i augustu, nego. Npr sad...
Zrak mirisi drugacije, sve je sire i svjetlije i ljeska i srebri i sve u tebi nekako poravna.
Isto, kao kad smo bili mladi, sjedili na "betonu" i gledali niz unu...huci, sjaji...sve ti poravna.
User avatar
Edin H.
Posts: 53595
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#9639 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Edin H. »

HAVANA wrote:
DzordzHodzic wrote:
insomnia78 wrote: Ma nije on bi odma napo bosnjake kako se otimaju za socijalu
Sta kaze kupio familiji u bosni kombi al dzaba stoji, nece niko da radi :lol:
:shock: Ja znam lika koji je fakat to uradio.I fakat stoji.Hoce meni da ga uda.On u italiji.Nije valjda on :lol:
:shock:

Ti znas zviza :-D
User avatar
animals
Posts: 21619
Joined: 19/04/2013 22:13

#9640 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by animals »

pustopoljina wrote: To ima veze sa vodom,sirinom i zen-om.
Meni more nije najljepse u julu i augustu, nego. Npr sad...
Zrak mirisi drugacije, sve je sire i svjetlije i ljeska i srebri i sve u tebi nekako poravna.
Isto, kao kad smo bili mladi, sjedili na "betonu" i gledali niz unu...huci, sjaji...sve ti poravna.
Eh..kad smo mladi bili..
di me nadje..mogao sam provesti citavu godinu u vodi i na suncu..
User avatar
512MB
Posts: 11209
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9641 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

pustopoljina wrote: To ima veze sa vodom,sirinom i zen-om.
Meni more nije najljepse u julu i augustu, nego. Npr sad...
Zrak mirisi drugacije, sve je sire i svjetlije i ljeska i srebri i sve u tebi nekako poravna.
Isto, kao kad smo bili mladi, sjedili na "betonu" i gledali niz unu...huci, sjaji...sve ti poravna.
Image
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9642 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

animals wrote:
pustopoljina wrote: To ima veze sa vodom,sirinom i zen-om.
Meni more nije najljepse u julu i augustu, nego. Npr sad...
Zrak mirisi drugacije, sve je sire i svjetlije i ljeska i srebri i sve u tebi nekako poravna.
Isto, kao kad smo bili mladi, sjedili na "betonu" i gledali niz unu...huci, sjaji...sve ti poravna.
Eh..kad smo mladi bili..
di me nadje..mogao sam provesti citavu godinu u vodi i na suncu..
Mogu i sad.Kad mi dojadi legnem i brojim sisarke.Il odem na pivu.Hladnu.Zilet.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#9643 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Jimmy McNulty »

512MB wrote:
Melbourne_Australia wrote:Velikoj vecini ljudi ovdje na forumu koji zive vani, rat je bio brat....To je kraj price na ovoj temi....
A ti si ispalio u Australiju iz ceznje za tudjinom :oops:
Oduvijek mu bila želja da vidi kengura u prirodnom staništu...kad je vidio kae yebo ti ovo što bih se ja vraćao u Saraj'vo pa da ga gledam samo u Pionirskoj... I tako ostane.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#9644 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by ultima_palabra »

512MB wrote:
Melbourne_Australia wrote:Velikoj vecini ljudi ovdje na forumu koji zive vani, rat je bio brat....To je kraj price na ovoj temi....
A ti si ispalio u Australiju iz ceznje za tudjinom :oops:
Pa vas dvojica ste isti tip ljudi, ko da ste braca... samo slucajnost vas je postavila na suprotne strane na ovoj temi.
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#9645 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

Connaisseur Karlin wrote:
insomnia78 wrote: Pa zar nije bolje? U jednom je u pravu. Da su primanja u BiH bolja jedno 90% dijaspore bi se vratilo. U stvari ne bi ni otislo
radims sa strucnjacima iz Sjeverne i Zapadne Evrope, svi traze Zelenu Kartu , zasto nisu ostali u svojim razvijenim drzavama :)

ne odlazi se u svijet iskljucivo radi losih uslova kao sto je primjer sa BiH stanovnistvom :)
Džaba pričati francuzu i australcu. Džaba.
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#9646 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

insomnia78 wrote:
HAVANA wrote:Zasto opet brinete tudju brigu? Ja,insomnia,pustopoljina...nismo nikada rekli da niko ne treba da ide i da je sve bajno,ni ovde ni tamo.Zasto uvijek vi objasnjavate nekome kako je ovo ovde kurac? Eto vas,idite,ostanite gdje ste...Svako ima jedan motiv otici za ili protiv...danas velka faca sutra opet kita :serbo:
Ma nece bolan. Ja smijem ruku dati da neko sad dodje i kadze hajmo u Njemacku osam od deset bi ih naslo opravdanje
Jesi li ti lud ili se praviš lud? U ambasadi se čeka na red godina i po kada sam ja zadnji put gledao, sada je možda i 2 godine. I ti kažeš 80% ljudi bi našlo izgovor. Momčino, ljudi već sad hoće da odu, njih 80%, ali neda švabija to tako. Oni to na kapaljku puštaju.
Izgubio bi ti i ruke i noge i život da se tako za prave kladiš.
Melbourne_Australia
Posts: 2768
Joined: 06/11/2012 14:20

#9647 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Melbourne_Australia »

ultima_palabra wrote:
512MB wrote:
Melbourne_Australia wrote:Velikoj vecini ljudi ovdje na forumu koji zive vani, rat je bio brat....To je kraj price na ovoj temi....
A ti si ispalio u Australiju iz ceznje za tudjinom :oops:
Pa vas dvojica ste isti tip ljudi, ko da ste braca... samo slucajnost vas je postavila na suprotne strane na ovoj temi.
E ti ces nekome reci ko je kakav..O jadna majko, hajde pokriji se i vrati se na spavanje...
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9648 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Sunce,vidite sto je lijep dan.Hajmo na noge lagane.Danas se necemo svadjati.Hajmo se ljubit. :kiss: :oops:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9649 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

konjislav wrote:
insomnia78 wrote:
HAVANA wrote:Zasto opet brinete tudju brigu? Ja,insomnia,pustopoljina...nismo nikada rekli da niko ne treba da ide i da je sve bajno,ni ovde ni tamo.Zasto uvijek vi objasnjavate nekome kako je ovo ovde kurac? Eto vas,idite,ostanite gdje ste...Svako ima jedan motiv otici za ili protiv...danas velka faca sutra opet kita :serbo:
Ma nece bolan. Ja smijem ruku dati da neko sad dodje i kadze hajmo u Njemacku osam od deset bi ih naslo opravdanje
Jesi li ti lud ili se praviš lud? U ambasadi se čeka na red godina i po kada sam ja zadnji put gledao, sada je možda i 2 godine. I ti kažeš 80% ljudi bi našlo izgovor. Momčino, ljudi već sad hoće da odu, njih 80%, ali neda švabija to tako. Oni to na kapaljku puštaju.
Izgubio bi ti i ruke i noge i život da se tako za prave kladiš.
Forumasa
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9650 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

jest sjeb da kako koja godina ,sve vise drugova, poznanika, vidjenika vani zavrsilo.
da li im je bolje il losije nije ni bitno, koliko da se vidjamo samo preko fejsa...
Post Reply