PC gamerske konfiguracije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#9626 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by diablobih »

l33t wrote:
diablobih wrote:Samo ssd, nije bitan toliko ram.
mozda hoce neku igru povremeno :D
Nece se naigrati sa njim vala.
l33t
Posts: 4786
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#9627 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by l33t »

laptop- casualac, nije mu bitan fps :D
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#9628 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by AhmetShabo »

izvinite sto na ovoj temi postavljam ovo pitanje, al da ne otvaram neku novu, moze pomoc

Imam bluetooth zvucnik i htio bih da ga spojim sa racunarom. Treba mi jel tako sam onaj usb bluetooth adapter?
Gdje da kupim takav jedan? I je li vazno koji proizvodjac ili od koliko KM-ova?
User avatar
typeOnegative
Posts: 5412
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9629 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

Koristim no name genericki BT adapter od 2 dolara s eBay za xbox one controller. Radi besprijekorno i mislim da nema potrebe da kupuješ brendirane . Samo gledaj da je 4.0 verzija
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9630 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

baš htjedoh napisati da je samo bitno da je 4.0

Ali pazi, prave kinezi i one koji nisu, a napišu da jesu 4.0
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#9631 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by AhmetShabo »

narucio sam , pise da je 4.0
pa cemo vidjeti :D
hvala
djuzepee
Posts: 190
Joined: 20/10/2012 11:26

#9632 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by djuzepee »

raja treba mi savjet..
na plocu ASUS H61 M-K ubacio sam procesor i7 2600 i kuler Artic freezer i na paljenju mi pokazuje gresku CPU not supported.
Uradim update BIOS-a i opet isto. Nakon paljenja moram stisnuti F1 i sve je normala.
Sto se tice funkcionalnosti, rada, temperatura sve je idealno i primjetim prilično veliku razliku naspram prethodnog procesora i3 2100 i stock kulera.

ostale specif. su: 1050 ti 4gb, 8 gb RAM hyperx, napojna Thermaltake 550W.

Postoji li rješenje ili da ovako ostavim ili..
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#9633 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by He1972 »

djuzepee wrote:raja treba mi savjet..
na plocu ASUS H61 M-K ubacio sam procesor i7 2600 i kuler Artic freezer i na paljenju mi pokazuje gresku CPU not supported.
Uradim update BIOS-a i opet isto. Nakon paljenja moram stisnuti F1 i sve je normala.
Sto se tice funkcionalnosti, rada, temperatura sve je idealno i primjetim prilično veliku razliku naspram prethodnog procesora i3 2100 i stock kulera.

ostale specif. su: 1050 ti 4gb, 8 gb RAM hyperx, napojna Thermaltake 550W.

Postoji li rješenje ili da ovako ostavim ili..
Na Asusovoj stranici kaže:
CPU, Chipset and Graphics Features
LGA1155 socket for Intel® 3rd/2nd Generation Core™ i7 / Core™ i5 / Core™ i3 / Pentium® / Celeron® Processors

Ne bi trebalo da ti javlja tu grešku! Haman da ti je trpiti i koristiti F1. Sretno!
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#9634 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by hekaton »

ferratilis wrote:Da li je neko koristio DHL dostavu za racunarske komponente? Cekam neki paket iz Svedske, pa ne znam da li ce ga donijeti DHL dostavljac ili to preuzima nasa posta?

Image
DHL BiH
l33t
Posts: 4786
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#9635 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by l33t »

He1972 wrote:
djuzepee wrote:raja treba mi savjet..
na plocu ASUS H61 M-K ubacio sam procesor i7 2600 i kuler Artic freezer i na paljenju mi pokazuje gresku CPU not supported.
Uradim update BIOS-a i opet isto. Nakon paljenja moram stisnuti F1 i sve je normala.
Sto se tice funkcionalnosti, rada, temperatura sve je idealno i primjetim prilično veliku razliku naspram prethodnog procesora i3 2100 i stock kulera.

ostale specif. su: 1050 ti 4gb, 8 gb RAM hyperx, napojna Thermaltake 550W.

Postoji li rješenje ili da ovako ostavim ili..
Na Asusovoj stranici kaže:
CPU, Chipset and Graphics Features
LGA1155 socket for Intel® 3rd/2nd Generation Core™ i7 / Core™ i5 / Core™ i3 / Pentium® / Celeron® Processors

Ne bi trebalo da ti javlja tu grešku! Haman da ti je trpiti i koristiti F1. Sretno!
ne znam da li bi pomoglo clear cmos uraditi, probaj malo googlati
djuzepee
Posts: 190
Joined: 20/10/2012 11:26

#9636 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by djuzepee »

meni lično ne smeta.. samo ako ne smeta da računar ima punu efikasnost?
i da, može li se to isklučiti F1? :D
User avatar
typeOnegative
Posts: 5412
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9637 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

Malo dobrih vijesti za sve one sto bi htjeli imat freesync na nVidia karticama , a ne zele kupovat skupe G-Sync monitore .
evo nVidia uvodi podrsku za freesync monitore sa novim driverima koji izlaze 15.1. , ali zasad je to samo za neke modele (ovih 12 na dnu liste ispred kojih pise G Sync compatible sa treceg linka ) . lista bi se trebala puniti jos , navodno bi svi " pismeniji " freesync modeli trebali dobit podrsku u buducnosti .

https://www.techpowerup.com/251237/nvid ... technology

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/ne ... uncements/

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/pr ... ors/specs/
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9638 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

pretekao ih je RTTS s ScanlineSync

ono što mene zanima jeste AMD-ova prezentacija NAVI grafike (bar se nadam da će biti NAVI a ne neka VEGA 2) na CES-u. Mnogo je očekivanja u vezi s tim, a ukoliko se sve informacije koje su do sada procurile pokažu tačnim, nVidia će mnogo više morati da uradi od omogućavanja korištenja freesync-a na svojim karticama
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#9639 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by boogy »

Za sve ljubitelje legendarnog IntelliMouse Explorera 3.0. (uključujući i mene), jedna dobra vijest.
Izašla je nova verzija pod nazivom Microsoft Pro IntelliMouse sa PixArt PAW 3389 Pro-MS senzorom :-D . Cijena je $58.

Elubrylla
Posts: 370
Joined: 07/02/2010 15:12

#9641 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Elubrylla »

Ima li ko ovdje Razer Deathadder Elite ili Zowie ec1-a? Ako ko ima da kaze dojmove posto planiram kupiti jedan od ova 2.
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9642 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

razočarenje je jučerašnja prezentacija AMD-a na CES-u
svi su očekivali NAVI a dobili su Radeon VII koja će koštati 700 dolara, isto kao i 2080 s tim da bi navodno trebala biti jača kartica od nVidia flagshipa
nisam siguran da im je ovo pravi pravi potez...ok, ništa od NAVI-a još uvijek ali onda su morali cjenovno biti konkurentniji od nVidia-e jer ipak 2080 ima raytracing i dlss features što Radeon VII naravno nema...zato ima 16 giga RAMa ali kome to treba, tj 16 giga RAMa ne koristi niti jedna igra i praktično nema nikakvu prednost u odnosu na količinu RAMa u RTX karticama...da su cijenu spustili bar za 100 dolara, uz uslov da će ova kartica zaista biti jača od 2080 onda bi to bilo definitivno best buy
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9643 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by zippoo87 »

pa nije bas razocarenje
NAVI vjerovatno jos nije 100% spreman i nemaju niti jedan razlog da zure...a da su sustigli i prestigli nvidiu,pokazuje i ova serija radeon VII...mada jos nema testova i ne zna se potrosnja
AMD je sustigao i prestigao konkurenciju,vratili su se u sami vrh i vise nisu autsajderi
nama korisnicima je najbitnije da ima konkurencije,jer to snizava cijenu i podize kvalitet proizvoda
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#9644 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by ferratilis »

Da budem iskren, zaboli me za high-end segment, vise me brine sto sa svakom novom generacijom poskupljuje mid-range segment grafickih. Nvidia ne nudi puno novog sa 2060, ali kosta $350. AMD za to vrijeme 'ladi muda. Nije dobro vrijeme za PC gamere. :(
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9645 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

svaka nova serija od nVidie je skuplja za cca 100 dolara
što se tiče high end segmenta ili mid range, to se sada ogleda, ne u broju fps-a, već u rezoluciji na kojj se igra. Tako da se sada low end i mid range smatraju 1080p rezolucije dok high end rezervisan za 2k, 4k, 8k
Očekivanja su bila da će AMD ponuditi za manje novca iste ili bolje performanse od nVidia kartica...od NAVI-ja smo to očekivali ali dobili smo Radeon VII...mada kad se sve izvaga, ako bude kako su najavili, tj da će biti jača od 2080, onda je ovo dobar deal, iako bez novih tehnologija, 3 igre koje dobiješ uz AMD karticu ipak stavljaju istu u prednost prilikom kupovine istih..
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#9646 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by M416 »

Ja ne mogu da vjerujem da su opleli cijenu istu kao i RTX 2080 :shock: ko ce normalan uzeti kartu bez novih tehnologija,a ima po istoj cijeni 2080-ku.Ovo po meni nije nikakva konkurencija ako cemo iskreno.Pametan potez bi im bio da su stavili cijenu 499$ ovako nista.Mislim da ce vrijeme to pokazati i da ce biti primorani sniziti.
l33t
Posts: 4786
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#9647 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by l33t »

Ova Radeon 7 kartica uopce nije za gaming vec za content creation, tako da ako se ona poredi sa 1080ti /2070 tu nazalost gubi... ona bi se trebala porediti sa Nvidia Titan karticom... Al eto nadam se da ce izbaciti radeon 7 pravu "gaming" kartu sa npr 8GB memorije i slicnim perf. kao 1080ti ili 2070 sa nizom cijenom; onda bi to bila prava konkurencija nvidiji.

@zippo ne slazem se da su prestigli nvidiju i intel, samo su prvi usli u 7nm trku ...
Last edited by l33t on 10/01/2019 16:42, edited 1 time in total.
DonieBrasco
Posts: 20072
Joined: 31/08/2016 16:09

#9648 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DonieBrasco »

Koliko se sjecam 2060 se najavljena kao nastavak GTX serije, a ispade da je zapravo RTX.

Vidjet cemo vremenom kakva je naspram 1060, 1070/ti, kada bude vise testova.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9649 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by amar1994 »

nema vise kartice poput 460 GTX 1GB ili asus 670 GTX 2GB :-) ,gladni ljudi postali haos :-x :run:
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9650 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by zippoo87 »

tehnika i tehnologije idu naprijed ali nije nuzno sve to koristiti da bi se zadovoljio gamerski gust
ko ima monitore do 27 inca,ganja karticu koja ce gurati 60+ fpsa u 1080p rezoluciji na najvisim postavkama i nema potrebe da ganja kartice koje na fhd daju 200fpsa a preskupe su...jer nece nikakvu razliku vidjeti i moze se za malo para naigrati i uzivati

ovi sto hoce 4K,ray tracing,144Hz monitore,27+ inca velicine...to je vec druga prica i oni su svjesni,da za ovo treba nekoliko hiljada KM,da bi to sve islo kako treba
Post Reply