Nece se naigrati sa njim vala.l33t wrote:mozda hoce neku igru povremenodiablobih wrote:Samo ssd, nije bitan toliko ram.
PC gamerske konfiguracije
Moderator: Benq
- diablobih
- Posts: 8302
- Joined: 28/12/2015 02:17
#9626 Re: PC gamerske konfiguracije
-
l33t
- Posts: 4786
- Joined: 04/09/2011 22:15
- Location: Sarajevo
#9627 Re: PC gamerske konfiguracije
laptop- casualac, nije mu bitan fps 
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#9628 Re: PC gamerske konfiguracije
izvinite sto na ovoj temi postavljam ovo pitanje, al da ne otvaram neku novu, moze pomoc
Imam bluetooth zvucnik i htio bih da ga spojim sa racunarom. Treba mi jel tako sam onaj usb bluetooth adapter?
Gdje da kupim takav jedan? I je li vazno koji proizvodjac ili od koliko KM-ova?
Imam bluetooth zvucnik i htio bih da ga spojim sa racunarom. Treba mi jel tako sam onaj usb bluetooth adapter?
Gdje da kupim takav jedan? I je li vazno koji proizvodjac ili od koliko KM-ova?
- typeOnegative
- Posts: 5412
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#9629 Re: PC gamerske konfiguracije
Koristim no name genericki BT adapter od 2 dolara s eBay za xbox one controller. Radi besprijekorno i mislim da nema potrebe da kupuješ brendirane . Samo gledaj da je 4.0 verzija
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9630 Re: PC gamerske konfiguracije
baš htjedoh napisati da je samo bitno da je 4.0
Ali pazi, prave kinezi i one koji nisu, a napišu da jesu 4.0
Ali pazi, prave kinezi i one koji nisu, a napišu da jesu 4.0
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#9631 Re: PC gamerske konfiguracije
narucio sam , pise da je 4.0
pa cemo vidjeti
hvala
pa cemo vidjeti
hvala
-
djuzepee
- Posts: 190
- Joined: 20/10/2012 11:26
#9632 Re: PC gamerske konfiguracije
raja treba mi savjet..
na plocu ASUS H61 M-K ubacio sam procesor i7 2600 i kuler Artic freezer i na paljenju mi pokazuje gresku CPU not supported.
Uradim update BIOS-a i opet isto. Nakon paljenja moram stisnuti F1 i sve je normala.
Sto se tice funkcionalnosti, rada, temperatura sve je idealno i primjetim prilično veliku razliku naspram prethodnog procesora i3 2100 i stock kulera.
ostale specif. su: 1050 ti 4gb, 8 gb RAM hyperx, napojna Thermaltake 550W.
Postoji li rješenje ili da ovako ostavim ili..
na plocu ASUS H61 M-K ubacio sam procesor i7 2600 i kuler Artic freezer i na paljenju mi pokazuje gresku CPU not supported.
Uradim update BIOS-a i opet isto. Nakon paljenja moram stisnuti F1 i sve je normala.
Sto se tice funkcionalnosti, rada, temperatura sve je idealno i primjetim prilično veliku razliku naspram prethodnog procesora i3 2100 i stock kulera.
ostale specif. su: 1050 ti 4gb, 8 gb RAM hyperx, napojna Thermaltake 550W.
Postoji li rješenje ili da ovako ostavim ili..
- He1972
- Posts: 1497
- Joined: 17/09/2017 08:05
#9633 Re: PC gamerske konfiguracije
Na Asusovoj stranici kaže:djuzepee wrote:raja treba mi savjet..
na plocu ASUS H61 M-K ubacio sam procesor i7 2600 i kuler Artic freezer i na paljenju mi pokazuje gresku CPU not supported.
Uradim update BIOS-a i opet isto. Nakon paljenja moram stisnuti F1 i sve je normala.
Sto se tice funkcionalnosti, rada, temperatura sve je idealno i primjetim prilično veliku razliku naspram prethodnog procesora i3 2100 i stock kulera.
ostale specif. su: 1050 ti 4gb, 8 gb RAM hyperx, napojna Thermaltake 550W.
Postoji li rješenje ili da ovako ostavim ili..
CPU, Chipset and Graphics Features
LGA1155 socket for Intel® 3rd/2nd Generation Core™ i7 / Core™ i5 / Core™ i3 / Pentium® / Celeron® Processors
Ne bi trebalo da ti javlja tu grešku! Haman da ti je trpiti i koristiti F1. Sretno!
- hekaton
- Posts: 863
- Joined: 19/12/2013 11:31
#9634 Re: PC gamerske konfiguracije
DHL BiHferratilis wrote:Da li je neko koristio DHL dostavu za racunarske komponente? Cekam neki paket iz Svedske, pa ne znam da li ce ga donijeti DHL dostavljac ili to preuzima nasa posta?
-
l33t
- Posts: 4786
- Joined: 04/09/2011 22:15
- Location: Sarajevo
#9635 Re: PC gamerske konfiguracije
ne znam da li bi pomoglo clear cmos uraditi, probaj malo googlatiHe1972 wrote:Na Asusovoj stranici kaže:djuzepee wrote:raja treba mi savjet..
na plocu ASUS H61 M-K ubacio sam procesor i7 2600 i kuler Artic freezer i na paljenju mi pokazuje gresku CPU not supported.
Uradim update BIOS-a i opet isto. Nakon paljenja moram stisnuti F1 i sve je normala.
Sto se tice funkcionalnosti, rada, temperatura sve je idealno i primjetim prilično veliku razliku naspram prethodnog procesora i3 2100 i stock kulera.
ostale specif. su: 1050 ti 4gb, 8 gb RAM hyperx, napojna Thermaltake 550W.
Postoji li rješenje ili da ovako ostavim ili..
CPU, Chipset and Graphics Features
LGA1155 socket for Intel® 3rd/2nd Generation Core™ i7 / Core™ i5 / Core™ i3 / Pentium® / Celeron® Processors
Ne bi trebalo da ti javlja tu grešku! Haman da ti je trpiti i koristiti F1. Sretno!
-
djuzepee
- Posts: 190
- Joined: 20/10/2012 11:26
#9636 Re: PC gamerske konfiguracije
meni lično ne smeta.. samo ako ne smeta da računar ima punu efikasnost?
i da, može li se to isklučiti F1?
i da, može li se to isklučiti F1?
- typeOnegative
- Posts: 5412
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#9637 Re: PC gamerske konfiguracije
Malo dobrih vijesti za sve one sto bi htjeli imat freesync na nVidia karticama , a ne zele kupovat skupe G-Sync monitore .
evo nVidia uvodi podrsku za freesync monitore sa novim driverima koji izlaze 15.1. , ali zasad je to samo za neke modele (ovih 12 na dnu liste ispred kojih pise G Sync compatible sa treceg linka ) . lista bi se trebala puniti jos , navodno bi svi " pismeniji " freesync modeli trebali dobit podrsku u buducnosti .
https://www.techpowerup.com/251237/nvid ... technology
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/ne ... uncements/
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/pr ... ors/specs/
evo nVidia uvodi podrsku za freesync monitore sa novim driverima koji izlaze 15.1. , ali zasad je to samo za neke modele (ovih 12 na dnu liste ispred kojih pise G Sync compatible sa treceg linka ) . lista bi se trebala puniti jos , navodno bi svi " pismeniji " freesync modeli trebali dobit podrsku u buducnosti .
https://www.techpowerup.com/251237/nvid ... technology
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/ne ... uncements/
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/pr ... ors/specs/
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#9638 Re: PC gamerske konfiguracije
pretekao ih je RTTS s ScanlineSync
ono što mene zanima jeste AMD-ova prezentacija NAVI grafike (bar se nadam da će biti NAVI a ne neka VEGA 2) na CES-u. Mnogo je očekivanja u vezi s tim, a ukoliko se sve informacije koje su do sada procurile pokažu tačnim, nVidia će mnogo više morati da uradi od omogućavanja korištenja freesync-a na svojim karticama
ono što mene zanima jeste AMD-ova prezentacija NAVI grafike (bar se nadam da će biti NAVI a ne neka VEGA 2) na CES-u. Mnogo je očekivanja u vezi s tim, a ukoliko se sve informacije koje su do sada procurile pokažu tačnim, nVidia će mnogo više morati da uradi od omogućavanja korištenja freesync-a na svojim karticama
- boogy
- Posts: 961
- Joined: 28/04/2005 13:02
#9639 Re: PC gamerske konfiguracije
Za sve ljubitelje legendarnog IntelliMouse Explorera 3.0. (uključujući i mene), jedna dobra vijest.
Izašla je nova verzija pod nazivom Microsoft Pro IntelliMouse sa PixArt PAW 3389 Pro-MS senzorom
. Cijena je $58.
Izašla je nova verzija pod nazivom Microsoft Pro IntelliMouse sa PixArt PAW 3389 Pro-MS senzorom
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
-
Elubrylla
- Posts: 370
- Joined: 07/02/2010 15:12
#9641 Re: PC gamerske konfiguracije
Ima li ko ovdje Razer Deathadder Elite ili Zowie ec1-a? Ako ko ima da kaze dojmove posto planiram kupiti jedan od ova 2.
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#9642 Re: PC gamerske konfiguracije
razočarenje je jučerašnja prezentacija AMD-a na CES-u
svi su očekivali NAVI a dobili su Radeon VII koja će koštati 700 dolara, isto kao i 2080 s tim da bi navodno trebala biti jača kartica od nVidia flagshipa
nisam siguran da im je ovo pravi pravi potez...ok, ništa od NAVI-a još uvijek ali onda su morali cjenovno biti konkurentniji od nVidia-e jer ipak 2080 ima raytracing i dlss features što Radeon VII naravno nema...zato ima 16 giga RAMa ali kome to treba, tj 16 giga RAMa ne koristi niti jedna igra i praktično nema nikakvu prednost u odnosu na količinu RAMa u RTX karticama...da su cijenu spustili bar za 100 dolara, uz uslov da će ova kartica zaista biti jača od 2080 onda bi to bilo definitivno best buy
svi su očekivali NAVI a dobili su Radeon VII koja će koštati 700 dolara, isto kao i 2080 s tim da bi navodno trebala biti jača kartica od nVidia flagshipa
nisam siguran da im je ovo pravi pravi potez...ok, ništa od NAVI-a još uvijek ali onda su morali cjenovno biti konkurentniji od nVidia-e jer ipak 2080 ima raytracing i dlss features što Radeon VII naravno nema...zato ima 16 giga RAMa ali kome to treba, tj 16 giga RAMa ne koristi niti jedna igra i praktično nema nikakvu prednost u odnosu na količinu RAMa u RTX karticama...da su cijenu spustili bar za 100 dolara, uz uslov da će ova kartica zaista biti jača od 2080 onda bi to bilo definitivno best buy
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#9643 Re: PC gamerske konfiguracije
pa nije bas razocarenje
NAVI vjerovatno jos nije 100% spreman i nemaju niti jedan razlog da zure...a da su sustigli i prestigli nvidiu,pokazuje i ova serija radeon VII...mada jos nema testova i ne zna se potrosnja
AMD je sustigao i prestigao konkurenciju,vratili su se u sami vrh i vise nisu autsajderi
nama korisnicima je najbitnije da ima konkurencije,jer to snizava cijenu i podize kvalitet proizvoda
NAVI vjerovatno jos nije 100% spreman i nemaju niti jedan razlog da zure...a da su sustigli i prestigli nvidiu,pokazuje i ova serija radeon VII...mada jos nema testova i ne zna se potrosnja
AMD je sustigao i prestigao konkurenciju,vratili su se u sami vrh i vise nisu autsajderi
nama korisnicima je najbitnije da ima konkurencije,jer to snizava cijenu i podize kvalitet proizvoda
- ferratilis
- Posts: 8372
- Joined: 25/11/2013 16:48
#9644 Re: PC gamerske konfiguracije
Da budem iskren, zaboli me za high-end segment, vise me brine sto sa svakom novom generacijom poskupljuje mid-range segment grafickih. Nvidia ne nudi puno novog sa 2060, ali kosta $350. AMD za to vrijeme 'ladi muda. Nije dobro vrijeme za PC gamere. 
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#9645 Re: PC gamerske konfiguracije
svaka nova serija od nVidie je skuplja za cca 100 dolara
što se tiče high end segmenta ili mid range, to se sada ogleda, ne u broju fps-a, već u rezoluciji na kojj se igra. Tako da se sada low end i mid range smatraju 1080p rezolucije dok high end rezervisan za 2k, 4k, 8k
Očekivanja su bila da će AMD ponuditi za manje novca iste ili bolje performanse od nVidia kartica...od NAVI-ja smo to očekivali ali dobili smo Radeon VII...mada kad se sve izvaga, ako bude kako su najavili, tj da će biti jača od 2080, onda je ovo dobar deal, iako bez novih tehnologija, 3 igre koje dobiješ uz AMD karticu ipak stavljaju istu u prednost prilikom kupovine istih..
što se tiče high end segmenta ili mid range, to se sada ogleda, ne u broju fps-a, već u rezoluciji na kojj se igra. Tako da se sada low end i mid range smatraju 1080p rezolucije dok high end rezervisan za 2k, 4k, 8k
Očekivanja su bila da će AMD ponuditi za manje novca iste ili bolje performanse od nVidia kartica...od NAVI-ja smo to očekivali ali dobili smo Radeon VII...mada kad se sve izvaga, ako bude kako su najavili, tj da će biti jača od 2080, onda je ovo dobar deal, iako bez novih tehnologija, 3 igre koje dobiješ uz AMD karticu ipak stavljaju istu u prednost prilikom kupovine istih..
- M416
- Posts: 2751
- Joined: 05/11/2014 13:45
- Location: AP
#9646 Re: PC gamerske konfiguracije
Ja ne mogu da vjerujem da su opleli cijenu istu kao i RTX 2080
ko ce normalan uzeti kartu bez novih tehnologija,a ima po istoj cijeni 2080-ku.Ovo po meni nije nikakva konkurencija ako cemo iskreno.Pametan potez bi im bio da su stavili cijenu 499$ ovako nista.Mislim da ce vrijeme to pokazati i da ce biti primorani sniziti.
-
l33t
- Posts: 4786
- Joined: 04/09/2011 22:15
- Location: Sarajevo
#9647 Re: PC gamerske konfiguracije
Ova Radeon 7 kartica uopce nije za gaming vec za content creation, tako da ako se ona poredi sa 1080ti /2070 tu nazalost gubi... ona bi se trebala porediti sa Nvidia Titan karticom... Al eto nadam se da ce izbaciti radeon 7 pravu "gaming" kartu sa npr 8GB memorije i slicnim perf. kao 1080ti ili 2070 sa nizom cijenom; onda bi to bila prava konkurencija nvidiji.
@zippo ne slazem se da su prestigli nvidiju i intel, samo su prvi usli u 7nm trku ...
@zippo ne slazem se da su prestigli nvidiju i intel, samo su prvi usli u 7nm trku ...
Last edited by l33t on 10/01/2019 16:42, edited 1 time in total.
-
DonieBrasco
- Posts: 20072
- Joined: 31/08/2016 16:09
#9648 Re: PC gamerske konfiguracije
Koliko se sjecam 2060 se najavljena kao nastavak GTX serije, a ispade da je zapravo RTX.
Vidjet cemo vremenom kakva je naspram 1060, 1070/ti, kada bude vise testova.
Vidjet cemo vremenom kakva je naspram 1060, 1070/ti, kada bude vise testova.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9649 Re: PC gamerske konfiguracije
nema vise kartice poput 460 GTX 1GB ili asus 670 GTX 2GB
,gladni ljudi postali haos

-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#9650 Re: PC gamerske konfiguracije
tehnika i tehnologije idu naprijed ali nije nuzno sve to koristiti da bi se zadovoljio gamerski gust
ko ima monitore do 27 inca,ganja karticu koja ce gurati 60+ fpsa u 1080p rezoluciji na najvisim postavkama i nema potrebe da ganja kartice koje na fhd daju 200fpsa a preskupe su...jer nece nikakvu razliku vidjeti i moze se za malo para naigrati i uzivati
ovi sto hoce 4K,ray tracing,144Hz monitore,27+ inca velicine...to je vec druga prica i oni su svjesni,da za ovo treba nekoliko hiljada KM,da bi to sve islo kako treba
ko ima monitore do 27 inca,ganja karticu koja ce gurati 60+ fpsa u 1080p rezoluciji na najvisim postavkama i nema potrebe da ganja kartice koje na fhd daju 200fpsa a preskupe su...jer nece nikakvu razliku vidjeti i moze se za malo para naigrati i uzivati
ovi sto hoce 4K,ray tracing,144Hz monitore,27+ inca velicine...to je vec druga prica i oni su svjesni,da za ovo treba nekoliko hiljada KM,da bi to sve islo kako treba

