Irak

Post Reply
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3887
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#9601 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kaligrafija »

https://youtu.be/7xXrpHJV2dE

:lol: :lol: :lol:

Na 1:04 je najaci dio...hahhahaha...kakvi ludaci... :-) :-)
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#9602 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by ioannes »

Halifa se javio ,
kaže Bagdad i Kerbala su sljedeći :-D
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9603 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by japin_mutapi »

ovaj isis je zajeban do bola
moraće ameri opet ratovati
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#9604 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by General War »

sumirprimus wrote:neko ovde laze opako...
sinoc na cnnu kazu njih dvjestotinjak isilovaca/terorista kako god,rastjeralo par hiljada irackih policajaca i vojnika,medju njima i naka golden divizn... 200 ljudi pa nisu kiborzi.
a i izbjelgice,svi pobjegli,mislim vojno sposobni haj zene djeca,starci,al ovo je sramota...
Otprilike kako bjezanija izgleda:

User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#9605 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by General War »

japin_mutapi wrote:ovaj isis je zajeban do bola
moraće ameri opet ratovati
Jasta ce...ovo ide na ruku americi, iran se zabavio o svom jadu, sirija...
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9606 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

nesto mi zao iracana.gledam one sto su se evakuirali helikopterima,ramadi pao oni se ljube sretni sto su zivu glavu izvukli.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9607 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

Rend Pol nahvalio Kurde, rekao da ih treba naoruzati i dati im drzavu, da su dobri borci za razliku od irackih picoka...

http://www.youtube.com/watch?t=261&v=GO5upA64Wlg

Tako ce na kraju i biti. Nezavisni Kurdistan je neminovnost. Erbil je vec sada jaci od Bagdada. Ne moze jaci ostati pod sapom slabijeg...

Apelujem na Pravdaju da glasa za Pola. :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9608 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

Independence discussed as political parties meet

http://rudaw.net/english/kurdistan/190520152
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#9609 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Haman »

Sve je ovo dobro namjesteno. Sadam je imao bolju armiju koja je porazena za 3 dana a nestala za 7 dana. Ove pustaju jer oni sve sto rade, rade u cilju kompromitacije islama a to je nekima i stalo. Iz tog razloga nista se ne cini da se ovo zlo istrijebi. Kad odrade svoje a to ce dugo potrajati mozda im dozvole da formiraju sviju drzavu zla u koju ce svi upirati prstom u cilju daljnjeg siranja islamofobije.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#9610 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by asurbanipal »

Mainstream mediji su označili otpor snaga u borbi protiv ISISA kao „sektaški“ te pokušavaju usporediti i izjednačiti Šiitske „milicije“ kao jednako loše i lošije od ISISA. Mainstream mediji još ne poznaju tu veliku tragediju i šta se dogodilo tijekom Kamp Speicher masakra. Irački političar, Mish’an al-Jubori, je izjavio: “Neki od glavnih časnika kampa naredili su kadetima da imaju odmor od 15 dana i da odu svojim obiteljima, sa civilnom odjećom. Dok su išli po autocesti u potrazi za autobusom da ih odvede u blizinu Bagdada., dva autobusa koje je vozio sin od Sabawi Ibrahim al-Tikritija (Sadam Husseinov polubrat), su se zaustavila u blizini njih sa 10 naoružanih ljudi unutar njih. Oni su rekli kadetima da su iz arapskih plemena Tikrita, i rekli sui m da ih slijede dok ne pronađu autobuse koji će ih prebaciti do Bagdada. Umjesto toga, nekoliko autobusa s članovima ISISA ih je kidnapovalo do Al-Qusour Al-Re’asiya regiji (Predsjednička palača), gdje su počinili masakr".


Image
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#9611 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by ioannes »

zajebanti se pojavili na Tripadvisoru
a Management luksuznog Hotela u Mosulu odgovara :D

Image
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#9612 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by asurbanipal »

Nema većeg zajebanta od Obame.

SAD razmatra slanje oružja za kontraofanzivu protiv ISIL-a


http://balkans.aljazeera.net/vijesti/sa ... rotiv-isil

Ali ovaj dio mi je ono baš :izet:
SAD razmatra slanje više oružja i ubrzanu obuku sunitskih plemena u okviru planova za preuzimanje Ramadija od ISIL-a.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9613 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

:lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#9614 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by General War »

asurbanipal wrote:Nema većeg zajebanta od Obame.

SAD razmatra slanje oružja za kontraofanzivu protiv ISIL-a


http://balkans.aljazeera.net/vijesti/sa ... rotiv-isil

Ali ovaj dio mi je ono baš :izet:
SAD razmatra slanje više oružja i ubrzanu obuku sunitskih plemena u okviru planova za preuzimanje Ramadija od ISIL-a.
sta je smijesno? Ubrzali su obuku kurda i FSA dodali koji TOW i vidi li se rezultat u Siriji?
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#9615 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by skupljac_zeljeza »

General War wrote: sta je smijesno? Ubrzali su obuku kurda i FSA dodali koji TOW i vidi li se rezultat u Siriji?
ISIL-ovci se rasipaju oružjem i moraju Ameri im dopuniti preko ovih plemena koje će ISIL rastjerati kao golubove. Taj scenario se pokazao uspješan prije par dana pa što ne bi opet.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#9616 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by General War »

skupljac_zeljeza wrote:
General War wrote: sta je smijesno? Ubrzali su obuku kurda i FSA dodali koji TOW i vidi li se rezultat u Siriji?
ISIL-ovci se rasipaju oružjem i moraju Ameri im dopuniti preko ovih plemena koje će ISIL rastjerati kao golubove. Taj scenario se pokazao uspješan prije par dana pa što ne bi opet.
Sve je uspjesnije nego da ameri za njih ginu plus i koji dolar kapne...reversna pacifikacija, zatrpaj ih oruzjem dok im se samima ne ogadi.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#9617 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by asurbanipal »

Za one željne kilafeta, kako teče život u Mosulu

Link: :arrow: http://sfha.li/n_14/
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#9618 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by lokalni_razdjevicar »

asurbanipal wrote:Za one željne kilafeta, kako teče život u Mosulu

Link: :arrow: http://sfha.li/n_14/
primamljivo
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#9619 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by asurbanipal »

lokalni_razdjevicar wrote:
asurbanipal wrote:Za one željne kilafeta, kako teče život u Mosulu

Link: :arrow: http://sfha.li/n_14/
primamljivo


Pogotovo ona sa kebabom :lol:
User avatar
Chisum
Posts: 4694
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#9620 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Chisum »

:lol:

Sta je ovo? Soho? Nigdje nijedne zene.

Raj za vashke i pedere.

EDIT: A kebab glavna atrakcija. :lol:
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#9621 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by dragma »

lokalni_razdjevicar wrote:
asurbanipal wrote:Za one željne kilafeta, kako teče život u Mosulu

Link: :arrow: http://sfha.li/n_14/
primamljivo
Ovakvim...

User avatar
JohnnyS
Posts: 17483
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#9622 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by JohnnyS »

Boga ti dragog...

SAD intervenira svom snagom u inozemstvu - ljevičari, anarhisti, rusofili, homofobi, komunjare i ini kmeče i seru po Americi bespućima internetske zbiljnosti.

SAD ne intervenira svom snagom u inozemstvu (kao sad protiv ISIL-a) - ljevičari, anarhisti, rusofili, homofobi, komunjare i ini kmeče i seru po Americi bespućima internetske zbiljnosti.


Kulturna verzija: Još se nije rodio ko je narodu ugodio.
Narodna verzija: Rđavu kurcu i dlaka smeta.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9623 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

JohnnyS wrote:Boga ti dragog...

SAD intervenira svom snagom u inozemstvu - ljevičari, anarhisti, rusofili, homofobi, komunjare i ini kmeče i seru po Americi bespućima internetske zbiljnosti.

SAD ne intervenira svom snagom u inozemstvu (kao sad protiv ISIL-a) - ljevičari, anarhisti, rusofili, homofobi, komunjare i ini kmeče i seru po Americi bespućima internetske zbiljnosti.


Kulturna verzija: Još se nije rodio ko je narodu ugodio.
Narodna verzija: Rđavu kurcu i dlaka smeta.

Nista ne bi bilo sporno da se potonji ne busaju u prsa kako vode boj junacki kontra ISIS-a.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17483
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#9624 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by JohnnyS »

salik79 wrote:
JohnnyS wrote:Boga ti dragog...

SAD intervenira svom snagom u inozemstvu - ljevičari, anarhisti, rusofili, homofobi, komunjare i ini kmeče i seru po Americi bespućima internetske zbiljnosti.

SAD ne intervenira svom snagom u inozemstvu (kao sad protiv ISIL-a) - ljevičari, anarhisti, rusofili, homofobi, komunjare i ini kmeče i seru po Americi bespućima internetske zbiljnosti.


Kulturna verzija: Još se nije rodio ko je narodu ugodio.
Narodna verzija: Rđavu kurcu i dlaka smeta.

Nista ne bi bilo sporno da se potonji ne busaju u prsa kako vode boj junacki kontra ISIS-a.

Tko i gdje? S obzirom da pratim američki tisak nisam stekao dojam da su nešto pretjerano ratoborno nastrojeni (a pratim baš mainstream medije kojih se Marić i njegovi forumski istomišljenici groze) pogotovo u usporedbi s prethodnim ratnim pohodima. Ja da sam Amer bio bih vrlo vjerojatno izolacionist tako da bi mi i ovaj oskudni angažman bio too much.
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#9625 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by ioannes »

JohnnyS wrote:Boga ti dragog...

SAD intervenira svom snagom u inozemstvu - ljevičari, anarhisti, rusofili, homofobi, komunjare i ini kmeče i seru po Americi bespućima internetske zbiljnosti.

SAD ne intervenira svom snagom u inozemstvu (kao sad protiv ISIL-a) - ljevičari, anarhisti, rusofili, homofobi, komunjare i ini kmeče i seru po Americi bespućima internetske zbiljnosti.


Kulturna verzija: Još se nije rodio ko je narodu ugodio.
Narodna verzija: Rđavu kurcu i dlaka smeta.
U biti se radi o tome da samo pokupe govna koja su izasrali.... Ali da nisu srali nebi ih ni morali kupiti, niti bi ostali morali gazati po njima
Post Reply