IRAN

Post Reply
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#9551 Re: IRAN

Post by Mlohavi »

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/na ... en-mujezin
U dvije sunitske džamije u centralnom Iraku odjeknule su eksplozije, što je izazvalo strahovanja od obnavljanja međuvjerskog sukoba podstaknutog pogubljenjem istaknutog šiitskog imama u Saudijskoj Arabiji.
Grupa muškaraca u vojnim uniformama je tokom noći aktivirala eksploziv u dvije sunitske džamije u gradu Hillahu, 80 kilometara južno od Bagdada, dok je u blizini svog doma u Iskandariyi iz vatrenog oružja ubijen mujezin, prenosi agencija AFP.
Prema izvorima s tog područja, napadi su izvršeni na džamiju Al-Fatih u Sincaru i džamiju Ammar Bin Yasir u Hillahu.

Smrtno je stradao policajac koji je osiguravao džamiju Ammar Bin Yasir, piše Anadolija.
Samo jako i sektaski, pa ko ga kome uvali. :thumbup:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9552 Re: IRAN

Post by salik79 »

Mlohavi wrote:http://balkans.aljazeera.net/vijesti/na ... en-mujezin
U dvije sunitske džamije u centralnom Iraku odjeknule su eksplozije, što je izazvalo strahovanja od obnavljanja međuvjerskog sukoba podstaknutog pogubljenjem istaknutog šiitskog imama u Saudijskoj Arabiji.
Grupa muškaraca u vojnim uniformama je tokom noći aktivirala eksploziv u dvije sunitske džamije u gradu Hillahu, 80 kilometara južno od Bagdada, dok je u blizini svog doma u Iskandariyi iz vatrenog oružja ubijen mujezin, prenosi agencija AFP.
Prema izvorima s tog područja, napadi su izvršeni na džamiju Al-Fatih u Sincaru i džamiju Ammar Bin Yasir u Hillahu.

Smrtno je stradao policajac koji je osiguravao džamiju Ammar Bin Yasir, piše Anadolija.
Samo jako i sektaski, pa ko ga kome uvali. :thumbup:
Ovo je tema o Iranu, ful'o si...
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#9553 Re: IRAN

Post by Mlohavi »

salik79 wrote:
Mlohavi wrote:
Samo jako i sektaski, pa ko ga kome uvali. :thumbup:
Ovo je tema o Iranu, ful'o si...


Da, ful'o sam.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9554 Re: IRAN

Post by salik79 »

Mlohavi wrote:
salik79 wrote:
Mlohavi wrote:
Samo jako i sektaski, pa ko ga kome uvali. :thumbup:
Ovo je tema o Iranu, ful'o si...


Da, ful'o sam.
Molim i drugi put. Cesto se desava ljudima da previde slovo.
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#9555 Re: IRAN

Post by Mlohavi »

salik79 wrote:
Molim i drugi put. Cesto se desava ljudima da previde slovo.
Jasta, al' nema veze, poslusat ce prsti nekad srce. :thumbup:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#9556 Re: IRAN

Post by Arteta »

salik79 wrote:
Molim i drugi put. Cesto se desava ljudima da previde slovo.
Istina, ali ne desava se cesto da neko pomijesa "Iran" sa "Isil je zauzeo Mosul". :D
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#9557 Re: IRAN

Post by Mlohavi »

Arteta wrote:
salik79 wrote:
Molim i drugi put. Cesto se desava ljudima da previde slovo.
Istina, ali ne desava se cesto da neko pomijesa "Iran" sa "Isil je zauzeo Mosul". :D
Ako je previdanje slova kad u "Isil je zauzeo Mosul" procitas "Iran", onda imam ozbiljan problem.
Nego, necemo uopste uzeti u obzir mogucnost da sam mozda u vremenu nadjebavanja Irana i Saudije koje je glavna tema ovih dana, u clanku koji pominje pogubljenje rahmetli Nimra, pomislio da se radi o Iranu ne o Iraku?

Nego hajde, fin pokusaj u svakom slucaju. Kvalitetno prcanje do jaja. :thumbup:
Last edited by Mlohavi on 04/01/2016 16:17, edited 1 time in total.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#9558 Re: IRAN

Post by Arteta »

Mlohavi wrote:
Arteta wrote:
salik79 wrote:
Molim i drugi put. Cesto se desava ljudima da previde slovo.
Istina, ali ne desava se cesto da neko pomijesa "Iran" sa "Isil je zauzeo Mosul". :D
Ako je previdanje slova kad u "Isil je zauzeo Mosul" procitas "Iran", onda imam ozbiljan problem.
Nego, necemo uopste uzeti u obzir mogucnost da sam mozda u vremenu nadjebavanja Irana i Saudije koje je glavna tema ovih dana, u clanku koji pominje pogubljenje rahmetli Nimra, pomislio da se radi o Iranu ne o Iraku?
Zajebajem se, desava se svakom.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9559 Re: IRAN

Post by salik79 »

Arteta wrote:
salik79 wrote:
Molim i drugi put. Cesto se desava ljudima da previde slovo.
Istina, ali ne desava se cesto da neko pomijesa "Iran" sa "Isil je zauzeo Mosul". :D
Mah, to mogu razumjeti, jer Iran podupire borbu iračke vlade protiv Isila, ali rusenje dzamija po Iraku sasvim sigurno ne. Pored svega, prilicno sam siguran da se radilo o sufijskim dzamijama...
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#9560 Re: IRAN

Post by Tito_i_Partija »

Zasto Iranci toliko vole da pale ambasade cim se nesto ovako desi?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9561 Re: IRAN

Post by salik79 »

Tito_i_Partija wrote:Zasto Iranci toliko vole da pale ambasade cim se nesto ovako desi?
Niko kao Srbi i Turci :D
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#9562 Re: IRAN

Post by Mlohavi »

Tito_i_Partija wrote:Zasto Iranci toliko vole da pale ambasade cim se nesto ovako desi?
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of ... c_missions

Nije vala da je samo njima milo, al' mislim da prednjace na listi.

Ako nisam pogrijesio pri brojanju na turskom tlu je gorilo 9 ambasada i konzulata, Iran vodi samo s jednim poenom razlike. :oops:
Nisam citao detalje, odnosi se na sve napade, iz ovih il' onih razloga.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#9563 Re: IRAN

Post by pirpa »

Ayatollah Khamenei condemns Saudi execution of Sheikh Nimr

http://english.khamenei.ir/news/3023/Ay ... heikh-Nimr
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9564 Re: IRAN

Post by salik79 »

Mlohavi wrote:
Tito_i_Partija wrote:Zasto Iranci toliko vole da pale ambasade cim se nesto ovako desi?
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of ... c_missions

Nije vala da je samo njima milo, al' mislim da prednjace na listi.

Ako nisam pogrijesio pri brojanju na turskom tlu je gorilo 9 ambasada i konzulata, Iran vodi samo s jednim poenom razlike. :oops:
Nisam citao detalje, odnosi se na sve napade, iz ovih il' onih razloga.
Fol je u paljenju, ne u napadanju. Inace lista nije potpuna, jer nigdje nije naveden holandski Konzulat kojeg su Turci, neki dan, umjesto ruskog napali jajima :mrgreen:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#9565 Re: IRAN

Post by Arteta »

Prvi i treci na spisku Iran, imaju bogatu historiju.:D
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#9566 Re: IRAN

Post by Norman »

Mlohavi wrote:
Tito_i_Partija wrote:Zasto Iranci toliko vole da pale ambasade cim se nesto ovako desi?
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of ... c_missions

Nije vala da je samo njima milo, al' mislim da prednjace na listi.

Ako nisam pogrijesio pri brojanju na turskom tlu je gorilo 9 ambasada i konzulata, Iran vodi samo s jednim poenom razlike. :oops:
Nisam citao detalje, odnosi se na sve napade, iz ovih il' onih razloga.

I mi konja za trku imamo! Zahvaljujući Mevlidu, i mi smo se kvalifikovali na ovo takmičenje.

Bosnia and Herzegovina: one point! :bih:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#9567 Re: IRAN

Post by Arteta »

Sudan prekinuo odnose s Iranom.
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#9568 Re: IRAN

Post by Mlohavi »

Norman wrote:

I mi konja za trku imamo! Zahvaljujući Mevlidu, i mi smo se kvalifikovali na ovo takmičenje.

Bosnia and Herzegovina: one point! :bih:
Vala ako napad jajima navoden pogresnim koordinatama zasluzuje poen, Mevlidov nastup zasluzuje najmanje tri i pO poena.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9569 Re: IRAN

Post by salik79 »

Arteta wrote:Sudan prekinuo odnose s Iranom.
Vel'ke stete :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9570 Re: IRAN

Post by salik79 »

Mlohavi wrote:
Norman wrote:

I mi konja za trku imamo! Zahvaljujući Mevlidu, i mi smo se kvalifikovali na ovo takmičenje.

Bosnia and Herzegovina: one point! :bih:
Vala ako napad jajima navoden pogresnim koordinatama zasluzuje poen, Mevlidov nastup zasluzuje najmanje tri i pO poena.
Kakve koordinate, ne znaju ti oni ni sta je to. Ako ne znaju tri boje u glavi razvrstati, kako ce znati koordinate iscitati?! :mrgreen: Ili su u pitanju daltonisti :?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9571 Re: IRAN

Post by kamen spoticanja »

salik79 wrote:
Arteta wrote:Sudan prekinuo odnose s Iranom.
Vel'ke stete :lol:
I malezija i dzibuti protjerali iranske ambasadore...
saudijci zatvorili iranske ofise za hadz...
kako "divan" pejzaz bliskog istoka...sve prsti od ljubavi i tolerancije
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#9572 Re: IRAN

Post by Arteta »

salik79 wrote:
Arteta wrote:Sudan prekinuo odnose s Iranom.
Vel'ke stete :lol:
Sad citam malo podatke o njima, glavni trgovinski partner im je UAE, a zatim Saudijska Arabija, pa me i ne cudi. :lol:
Inace, imaju 40 miliona stanovnika, sesta su najjaca ekonomija Afrike i 88.u Svijetu.
Imaju jednog od najfleksibilnijih predsjednika (diktatora) na Svijetu koji ce gurnuti glavu u dupe kome god treba kako bi ostao na vlasti.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9573 Re: IRAN

Post by salik79 »

kamen spoticanja wrote:
salik79 wrote:
Arteta wrote:Sudan prekinuo odnose s Iranom.
Vel'ke stete :lol:
I malezija i dzibuti protjerali iranske ambasadore...
saudijci zatvorili iranske ofise za hadz...
kako "divan" pejzaz bliskog istoka...sve prsti od ljubavi i tolerancije
Gdje si ovo isceprk'o?! :? Sto se Dzibutija tice, necu ni traziti, vise me cudi da i imaju tamo diplomatsko predstavnistvo :skoljka: :D
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#9574 Re: IRAN

Post by Arteta »

Ni ja nigdje nisam naisao na to, samo sam vidio za Bahrein, UAE i Sudan.
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#9575 Re: IRAN

Post by Tabhana »

Dragi Salik, jesi li to Šija?
Post Reply