Samo jako i sektaski, pa ko ga kome uvali.U dvije sunitske džamije u centralnom Iraku odjeknule su eksplozije, što je izazvalo strahovanja od obnavljanja međuvjerskog sukoba podstaknutog pogubljenjem istaknutog šiitskog imama u Saudijskoj Arabiji.
Grupa muškaraca u vojnim uniformama je tokom noći aktivirala eksploziv u dvije sunitske džamije u gradu Hillahu, 80 kilometara južno od Bagdada, dok je u blizini svog doma u Iskandariyi iz vatrenog oružja ubijen mujezin, prenosi agencija AFP.
Prema izvorima s tog područja, napadi su izvršeni na džamiju Al-Fatih u Sincaru i džamiju Ammar Bin Yasir u Hillahu.
Smrtno je stradao policajac koji je osiguravao džamiju Ammar Bin Yasir, piše Anadolija.
IRAN
- Mlohavi
- Posts: 1539
- Joined: 12/11/2015 08:49
- Location: Hairy is good for you
#9551 Re: IRAN
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/na ... en-mujezin

- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9552 Re: IRAN
Ovo je tema o Iranu, ful'o si...Mlohavi wrote:http://balkans.aljazeera.net/vijesti/na ... en-mujezin
Samo jako i sektaski, pa ko ga kome uvali.U dvije sunitske džamije u centralnom Iraku odjeknule su eksplozije, što je izazvalo strahovanja od obnavljanja međuvjerskog sukoba podstaknutog pogubljenjem istaknutog šiitskog imama u Saudijskoj Arabiji.
Grupa muškaraca u vojnim uniformama je tokom noći aktivirala eksploziv u dvije sunitske džamije u gradu Hillahu, 80 kilometara južno od Bagdada, dok je u blizini svog doma u Iskandariyi iz vatrenog oružja ubijen mujezin, prenosi agencija AFP.
Prema izvorima s tog područja, napadi su izvršeni na džamiju Al-Fatih u Sincaru i džamiju Ammar Bin Yasir u Hillahu.
Smrtno je stradao policajac koji je osiguravao džamiju Ammar Bin Yasir, piše Anadolija.
- Mlohavi
- Posts: 1539
- Joined: 12/11/2015 08:49
- Location: Hairy is good for you
#9553 Re: IRAN
salik79 wrote:Ovo je tema o Iranu, ful'o si...Mlohavi wrote:
Samo jako i sektaski, pa ko ga kome uvali.
Da, ful'o sam.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9554 Re: IRAN
Molim i drugi put. Cesto se desava ljudima da previde slovo.Mlohavi wrote:salik79 wrote:Ovo je tema o Iranu, ful'o si...Mlohavi wrote:
Samo jako i sektaski, pa ko ga kome uvali.
Da, ful'o sam.
- Mlohavi
- Posts: 1539
- Joined: 12/11/2015 08:49
- Location: Hairy is good for you
#9555 Re: IRAN
Jasta, al' nema veze, poslusat ce prsti nekad srce.salik79 wrote:
Molim i drugi put. Cesto se desava ljudima da previde slovo.
- Arteta
- Posts: 6740
- Joined: 24/09/2011 11:59
- Location: Tamni Vilajet
#9556 Re: IRAN
Istina, ali ne desava se cesto da neko pomijesa "Iran" sa "Isil je zauzeo Mosul".salik79 wrote:
Molim i drugi put. Cesto se desava ljudima da previde slovo.
- Mlohavi
- Posts: 1539
- Joined: 12/11/2015 08:49
- Location: Hairy is good for you
#9557 Re: IRAN
Ako je previdanje slova kad u "Isil je zauzeo Mosul" procitas "Iran", onda imam ozbiljan problem.Arteta wrote:Istina, ali ne desava se cesto da neko pomijesa "Iran" sa "Isil je zauzeo Mosul".salik79 wrote:
Molim i drugi put. Cesto se desava ljudima da previde slovo.
Nego, necemo uopste uzeti u obzir mogucnost da sam mozda u vremenu nadjebavanja Irana i Saudije koje je glavna tema ovih dana, u clanku koji pominje pogubljenje rahmetli Nimra, pomislio da se radi o Iranu ne o Iraku?
Nego hajde, fin pokusaj u svakom slucaju. Kvalitetno prcanje do jaja.
Last edited by Mlohavi on 04/01/2016 16:17, edited 1 time in total.
- Arteta
- Posts: 6740
- Joined: 24/09/2011 11:59
- Location: Tamni Vilajet
#9558 Re: IRAN
Zajebajem se, desava se svakom.Mlohavi wrote:Ako je previdanje slova kad u "Isil je zauzeo Mosul" procitas "Iran", onda imam ozbiljan problem.Arteta wrote:Istina, ali ne desava se cesto da neko pomijesa "Iran" sa "Isil je zauzeo Mosul".salik79 wrote:
Molim i drugi put. Cesto se desava ljudima da previde slovo.
Nego, necemo uopste uzeti u obzir mogucnost da sam mozda u vremenu nadjebavanja Irana i Saudije koje je glavna tema ovih dana, u clanku koji pominje pogubljenje rahmetli Nimra, pomislio da se radi o Iranu ne o Iraku?
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9559 Re: IRAN
Mah, to mogu razumjeti, jer Iran podupire borbu iračke vlade protiv Isila, ali rusenje dzamija po Iraku sasvim sigurno ne. Pored svega, prilicno sam siguran da se radilo o sufijskim dzamijama...Arteta wrote:Istina, ali ne desava se cesto da neko pomijesa "Iran" sa "Isil je zauzeo Mosul".salik79 wrote:
Molim i drugi put. Cesto se desava ljudima da previde slovo.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#9560 Re: IRAN
Zasto Iranci toliko vole da pale ambasade cim se nesto ovako desi?
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9561 Re: IRAN
Niko kao Srbi i TurciTito_i_Partija wrote:Zasto Iranci toliko vole da pale ambasade cim se nesto ovako desi?
- Mlohavi
- Posts: 1539
- Joined: 12/11/2015 08:49
- Location: Hairy is good for you
#9562 Re: IRAN
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of ... c_missionsTito_i_Partija wrote:Zasto Iranci toliko vole da pale ambasade cim se nesto ovako desi?
Nije vala da je samo njima milo, al' mislim da prednjace na listi.
Ako nisam pogrijesio pri brojanju na turskom tlu je gorilo 9 ambasada i konzulata, Iran vodi samo s jednim poenom razlike.
Nisam citao detalje, odnosi se na sve napade, iz ovih il' onih razloga.
- pirpa
- Posts: 3832
- Joined: 22/02/2012 18:16
#9563 Re: IRAN
Ayatollah Khamenei condemns Saudi execution of Sheikh Nimr
http://english.khamenei.ir/news/3023/Ay ... heikh-Nimr
http://english.khamenei.ir/news/3023/Ay ... heikh-Nimr
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9564 Re: IRAN
Fol je u paljenju, ne u napadanju. Inace lista nije potpuna, jer nigdje nije naveden holandski Konzulat kojeg su Turci, neki dan, umjesto ruskog napali jajimaMlohavi wrote:https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of ... c_missionsTito_i_Partija wrote:Zasto Iranci toliko vole da pale ambasade cim se nesto ovako desi?
Nije vala da je samo njima milo, al' mislim da prednjace na listi.
Ako nisam pogrijesio pri brojanju na turskom tlu je gorilo 9 ambasada i konzulata, Iran vodi samo s jednim poenom razlike.
Nisam citao detalje, odnosi se na sve napade, iz ovih il' onih razloga.
- Arteta
- Posts: 6740
- Joined: 24/09/2011 11:59
- Location: Tamni Vilajet
#9565 Re: IRAN
Prvi i treci na spisku Iran, imaju bogatu historiju.
- Norman
- Posts: 651
- Joined: 01/03/2014 14:34
- Location: Norman's Land
#9566 Re: IRAN
Mlohavi wrote:https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of ... c_missionsTito_i_Partija wrote:Zasto Iranci toliko vole da pale ambasade cim se nesto ovako desi?
Nije vala da je samo njima milo, al' mislim da prednjace na listi.
Ako nisam pogrijesio pri brojanju na turskom tlu je gorilo 9 ambasada i konzulata, Iran vodi samo s jednim poenom razlike.
Nisam citao detalje, odnosi se na sve napade, iz ovih il' onih razloga.
I mi konja za trku imamo! Zahvaljujući Mevlidu, i mi smo se kvalifikovali na ovo takmičenje.
Bosnia and Herzegovina: one point!
- Arteta
- Posts: 6740
- Joined: 24/09/2011 11:59
- Location: Tamni Vilajet
#9567 Re: IRAN
Sudan prekinuo odnose s Iranom.
- Mlohavi
- Posts: 1539
- Joined: 12/11/2015 08:49
- Location: Hairy is good for you
#9568 Re: IRAN
Vala ako napad jajima navoden pogresnim koordinatama zasluzuje poen, Mevlidov nastup zasluzuje najmanje tri i pO poena.Norman wrote:
I mi konja za trku imamo! Zahvaljujući Mevlidu, i mi smo se kvalifikovali na ovo takmičenje.
Bosnia and Herzegovina: one point!
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9569 Re: IRAN
Vel'ke steteArteta wrote:Sudan prekinuo odnose s Iranom.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9570 Re: IRAN
Kakve koordinate, ne znaju ti oni ni sta je to. Ako ne znaju tri boje u glavi razvrstati, kako ce znati koordinate iscitati?!Mlohavi wrote:Vala ako napad jajima navoden pogresnim koordinatama zasluzuje poen, Mevlidov nastup zasluzuje najmanje tri i pO poena.Norman wrote:
I mi konja za trku imamo! Zahvaljujući Mevlidu, i mi smo se kvalifikovali na ovo takmičenje.
Bosnia and Herzegovina: one point!
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#9571 Re: IRAN
I malezija i dzibuti protjerali iranske ambasadore...salik79 wrote:Vel'ke steteArteta wrote:Sudan prekinuo odnose s Iranom.
saudijci zatvorili iranske ofise za hadz...
kako "divan" pejzaz bliskog istoka...sve prsti od ljubavi i tolerancije
- Arteta
- Posts: 6740
- Joined: 24/09/2011 11:59
- Location: Tamni Vilajet
#9572 Re: IRAN
Sad citam malo podatke o njima, glavni trgovinski partner im je UAE, a zatim Saudijska Arabija, pa me i ne cudi.salik79 wrote:Vel'ke steteArteta wrote:Sudan prekinuo odnose s Iranom.
Inace, imaju 40 miliona stanovnika, sesta su najjaca ekonomija Afrike i 88.u Svijetu.
Imaju jednog od najfleksibilnijih predsjednika (diktatora) na Svijetu koji ce gurnuti glavu u dupe kome god treba kako bi ostao na vlasti.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9573 Re: IRAN
Gdje si ovo isceprk'o?!kamen spoticanja wrote:I malezija i dzibuti protjerali iranske ambasadore...salik79 wrote:Vel'ke steteArteta wrote:Sudan prekinuo odnose s Iranom.
saudijci zatvorili iranske ofise za hadz...
kako "divan" pejzaz bliskog istoka...sve prsti od ljubavi i tolerancije
- Arteta
- Posts: 6740
- Joined: 24/09/2011 11:59
- Location: Tamni Vilajet
#9574 Re: IRAN
Ni ja nigdje nisam naisao na to, samo sam vidio za Bahrein, UAE i Sudan.
- Tabhana
- Posts: 3133
- Joined: 09/02/2015 11:41
- Location: Titin RAtsoM
#9575 Re: IRAN
Dragi Salik, jesi li to Šija?
